TSL 08/09 Sezonu Sona Erdi | 5. yiz - Sayfa 5 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

TSL 08/09 Sezonu Sona Erdi | 5. yiz

Cevap: Biten: 16, Kalan: 18 | 3.yüz | (HEDEFİMİZ ŞAMPİYONLUK..)

Galatasaray'da kart raporu!

Galatasaray'ın, Turkcell Süper Lig'de bu sezonun 16 maçlık bölümündeki en hırçın futbolcuları, 1'er kırmızı kartın yanı sıra 5 sarı kart gören Ayhan ve 2 sarı kart gören Lincoln oldu.

Ligin 16 haftalık ilk bölümünde Çek yıldız Milan Baros ise 5 sarı kartla sarı-kırmızılı takımın en fazla kart gören 3. oyuncusu oldu.

Galatasaray savunmasının ortasında oynayan Meira 4, Servet ise 3 sarı kartla 16 maçlık ilk bölümü tamamladı.

-CENTİLMENLER-

Galatasaray'da 10 futbolcu ise hiç kart görmeyerek, centilmenler listesine girdi.

Sarı-kırmızılı ekipte De Sanctis, Hakan, Mehmet Topal, Volkan, Alparslan, Linderoth, Barış, Hasan, Mehmet Güven ve Yaser, hiç sarı kart görmediler. Kewell ise sadece 1 sarı kartla ilk bölümü tamamladı.

-2 KIRMIZI, 34 SARI KART-

''Cim Bom'', Turkcell Süper Lig'in 16 maçlık ilk bölümünü toplam 36 kartla tamamladı.

Galatasaraylı futbolcular, hakemlerden 2 kırmızı, 34 de sarı kart gördü.

Sarı-kırmızılıların kart tablosu şöyle:

Futbolcu Kırmızı Sarı

Ayhan 1 / 5

Lincoln 1 / 2

Baros - / 5

Meira - / 4

Servet - / 3

Emre Aşık - / 2

Barış - / 2

Aydın - / 2

Sabri - / 2

Arda - / 2

Nonda - / 2

Ümit - / 2

Kewell - / 1

bu form çıkışımız sürerse ikinic yarı açık ara farkla şampiyon oluruz sakatlarda düzeliyo hiç bir sıkıntımız kalmıcak

İce Man'da dönüyor artık sol şeridi boşaltsınlar Geliyoruz...!!!

İlk Yarı İstatistikleri

Galatasaray 2008-2009 sezonunun ilk yarısını üçüncü sırada bitirirken, evinde yenilgi almayan, evinde en çok gol atan, toplamda en çok gol atan ve ligin gol kralını (Baros) çıkaran takım olarak dikkati çekti.

Galatasaray

Turkcell Süper Lig'in 16 haftadan oluşan ilk bölümünde Servet Çetin, 16 maçın hepsinde 90 dakika oynarken 1440 dakika ile Galatasaray'da en çok forma giyen oyuncu oldu. Servet'i 1395 dakika ile Fernando Meira takip etti. Morgan de Sanctis 1350, Ayhan Akman 1327, Arda Turan 1282, Hakan Balta ise 1151 dakika oyunda kaldılar... Servet Çetin ve Meira ikilisi ayrıca 16 maçın tamamında sahaya ilk onbirde çıkma başarısını da gösterirken, onları 15 maç ile Ayhan, Arda ve Morgan de Sanctis takip etti. Ayhan Akman gördüğü 6 sarı kart ile Galatasaray'ın en hırçın futbolcusu olurken, onu 5 sarı kartla Milan Baros, 4 sarı kart ile Fernando Meira ve 3'er sarı kartla Servet ile Lincoln takip etti...

Attığı 14 golle ligin de en çok gol atan Futbolcusu olan Milan Baros'u, 7 golle Lincoln, 6 golle Harry Kewell ve 4 golle Arda Turan takip etti. Servet Çetin ve Nonda 2'şer gol atarken, Ayhan Akman, Hakan Balta ve Barış Özbek de Galatasaray'a 1'er gol kazandırdılar...

Galatasaray iç saha değerlendirmesinde oynadığı 8 maçta 7 galibiyet 1 beraberlik ile zirveye çıkarken, 2. Sivas, 3. Fenerbahçe ve 4. Beşiktaş oldu.

Dış saha değerlendirmesinde ise Galatasaray, 3 galibiyet 2 beraberlik ve 3 mağlubiyet ile 6. sırada yer aldı.

Turkcell Süper Lig

Oynanan 144 maçta toplam 382 gol atılırken, maç başına düşen gol sayısı 2.65, hafta başına düşen gol sayısı da 23.88 olarak gerçekleşti.

Bu yarıda en fazla liderlik koltuğunda oturan takım Trabzonspor'du. Sekiz hafta zirvede kalan Trabzonspor'un yanı sıra, Beşiktaş dört, ilk yarıyı averajla lider tamamlayan Sivasspor üç ve Galatasaray da bir hafta zirvede kaldı.

Gol krallığında, 14 golle Çek golcümüz Milan Baros ilk sırayı aldı. Baros'u, 11 golle Sivasspor'dan Mehmet Yıldız, sekiz golle Gaziantepsporlu Tabata takip etti. Bu üçlüyü yedi golle Lincoln takip ediyor.

Attığı 14 golü yedi maça sığdıran Milan Baros, iki kez hat-trick yaparken, üç kez de ikişer gol buldu. Üç kez penaltı kullanan Çek yıldız, bu penaltı vuruşlarının hepsini gole çevirdi.

İlk yarıda toplam 49 (hafta başına 3.06 ortalama) kırmızı ve 623 de (maç başına 4.33, hafta başına 38.94 ortalama) sarı kart gösterildi. Trabzonspor, bir kırmızı - 37 de sarı kartla en az ceza alan takım oldu. Antalyaspor ise altı kırmızı, 44 de sarı kartla bu alanda zirveye oturdu. Galatasaray'a ilk yarıda iki kırmızı (Ayhan, Lincoln), 32 sarı kart çıktı.

Hakemler, 12’nci ve 14’üncü haftalar dışında her hafta penaltı noktasını gösterdiler. Verilen 33 penaltının 26'sı gol oldu. Antalyaspor ve Konyaspor dışındaki her takım en az birer penaltı kazanırken, Beşiktaş henüz penaltı golü bulamadı.

Baros'un yanı sıra Sivassporlu Mehmet Yıldız ve Gaziantepsporlu Tabata, takımlarına üçer penaltı kazandırdılar.

RAKAMLARLA İLK YARI RAPORU

En Sakin Hafta: 12. hafta (32 sarı kart)

En Hareketli Haftalar: 3. hafta (9 kırmızı, 39 sarı kart), 13. hafta (6 kırmızı, 43 sarı kart)

Kırmızı Kart Gösterilmeyen Hafta: 12. hafta

En Fazla Sarı Kart Gösterilen Haftalar: 7. ve 9. haftalar (49)

En Az Sarı Kart Gösterilen Hafta: 17. haftalar (27)

Futbolcuları Kırmızı Kart Görmeyen Takım: Yok

Futbolcuları En Fazla Kırmızı Kart Gören Takım: Antalya (6)

Futbolcuları En Fazla Sarı Kart Gören Takım: Eskişehir (46)

Futbolcuları En Az Sarı Kart Gören Takım: Gaziantep (23)

Bir Haftada Futbolcuları En Fazla Sarı Kart Gören Takım: Galatasaray (10. haftada Fenerbahçe maçı - 7)

Skorların Tasnifi: 144 maçın 38'i beraberlikle tamamlanırken, 66'sı ev sahibi, 40'ı da deplasman olmak üzere 106 maç bir takımın galibiyetiyle bitti.

En Çok Görülen Skor: 2-1 (24)

Diğer Skorlar: 0-0, 1-0 (19), 2-0 (17), 1-1 (14), 3-1, 3-0 (10), 3-2 (8), 4-1 (7), 2-2 (5),5-2, 4-0 (3), 4-3, 4-2 (2), 5-0 (1)

En Fazla Beraberlik Görülen Hafta: 12. hafta (5)

Beraberlik Görülmeyen Haftalar: 6. ve 7. haftalar

Deplasmanda En Farklı Skorla Galip Gelen Takım: Trabzonspor (9. haftada İstanbul Büyükşehir Belediyesi'ni 4-0 yenerek)

Kendi Sahasında En Farklı Skorla Galip Gelen Takım: İstanbul Büyükşehir Belediyesi (16. haftada Kocaelispor'u 5-0 yenerek)

Ev Sahibi Takımların En Başarılı Olduğu Hafta: 10. hafta (6 galibiyet, 2 beraberlik, 1 yenilgi: 20 puan)

Deplasman Takımlarının En Başarılı Olduğu Hafta: 14. hafta (5 galibiyet, 3 beraberlik, 1 yenilgi: 18 puan)

En Fazla Galip Gelen Takımlar: Sivasspor, Trabzonspor, Galatasaray, Fenerbahçe (10)

En Az Galip Gelen Takımlar: Antalyaspor, Hacettepe, Kocaelispor (2)

En Fazla Berabere Kalan Takım: Antalyaspor (7)

En Az Berabere Kalan Takım: Fenerbahçe (2)

En Fazla Yenilen Takımlar: Hacettepe, Kocaelispor (11)

En Az Yenilen Takımlar: Sivasspor, Trabzonspor (2)

En Çok Gol Atan Takım: Galatasaray (38)

En Az Gol Atan Takım: Hacettepe (9)

En Fazla Gol Yiyen Takım: Kocaelispor (40)

En Az Gol Yiyen Takım: Kayserispor (7)

Kaynak: www.galatasaray.org

Bu sezon bizim takım açısından çok verimli geçiyor. İnşallah bu istatistikler artarak evam eder.

Her sene olduğu gibi yine en çok gol atan takımız ama bu sene rekor kırıcaz gibi görünüyo.

Benim görüşüm size biraz gerip olabilir ama,şu son iki şampiyonluk haricinde şampiyonluk bizim için çok önemli bir amaç olmamalı.Türkiye Liginde şampiyon olmak çokta büyük bir olay değil benim için 17 kere şampiyon olmuşsun 25 kere olsan ne değişecek?

Zaten son 13 yıldır Beşiktaşın 100.yılını çıkarttığımızda Fenerbahçe ile yarışıyoruz.Diğer 16 takım piyon gibi...

Eğer lig ikinciliği beni direkt Şampiyonlar Ligi'ne sokuyorsa benim için o da iyidir.Bir Liverpool'a baktığımızda yıllardır şampiyon olamamış ama mali yönde bizden daha iyiler.Neden?Çünkü her sene Şampiyonlar Ligi'nde en azından gruptan çıkıyorlar.Bizimde böyle olmamız lazım.Bırakın Fenerbahçe lig şampiyonluğuyla kendini tatmin etsin,biz asıl olmamız gereken yerde olalaım.

Ha ben şampiyon olmayalım demiyorum ama son zamanlarda çok aşırı amaçmış gibi geliyor bana.Herkes çok,gereğinden fazla önemsiyor şampiyonluğu.

Şimdi bazı sivrizekalı arkadaşlar bana "Sen nasıl Galatasaraylı'sın" diyecekler ama lig şampiyonluğu bize yetmesin istiyorum,20 yıl önceki halimize dönmeyelim istiyorum.5 sene şampiyon olamayalım 5 sene arka arkaya Fenerbahçe şampiyon olsun ama biz o 5 senede her sene Şampiyonlar Ligi oynayalım,çeyrek finaller,yarı finaller,finaller oynayalım.

Benim görüşüm size biraz gerip olabilir ama,şu son iki şampiyonluk haricinde şampiyonluk bizim için çok önemli bir amaç olmamalı.Türkiye Liginde şampiyon olmak çokta büyük bir olay değil benim için 17 kere şampiyon olmuşsun 25 kere olsan ne değişecek?

Zaten son 13 yıldır Beşiktaşın 100.yılını çıkarttığımızda Fenerbahçe ile yarışıyoruz.Diğer 16 takım piyon gibi...

Eğer lig ikinciliği beni direkt Şampiyonlar Ligi'ne sokuyorsa benim için o da iyidir.Bir Liverpool'a baktığımızda yıllardır şampiyon olamamış ama mali yönde bizden daha iyiler.Neden?Çünkü her sene Şampiyonlar Ligi'nde en azından gruptan çıkıyorlar.Bizimde böyle olmamız lazım.Bırakın Fenerbahçe lig şampiyonluğuyla kendini tatmin etsin,biz asıl olmamız gereken yerde olalaım.

Ha ben şampiyon olmayalım demiyorum ama son zamanlarda çok aşırı amaçmış gibi geliyor bana.Herkes çok,gereğinden fazla önemsiyor şampiyonluğu.

Şimdi bazı sivrizekalı arkadaşlar bana "Sen nasıl Galatasaraylı'sın" diyecekler ama lig şampiyonluğu bize yetmesin istiyorum,20 yıl önceki halimize dönmeyelim istiyorum.5 sene şampiyon olamayalım 5 sene arka arkaya Fenerbahçe şampiyon olsun ama biz o 5 senede her sene Şampiyonlar Ligi oynayalım,çeyrek finaller,yarı finaller,finaller oynayalım.

FB 5 sene arka arkaya şampiyon olursa o gazla Avrupa'da da başarılı olur.Bu da ezik taraftar sayısını arttırır.Türkiye ligi şampiyonluğu çok değerlidir.Hele bu yıl şampiyon olursak durum 18-17 lehimize olacak.İşte o zaman müthiş bir baskı olur fb yönetiminin üstünde.Eski ezik günlerine geri dönerler tahminim...:)

İşte demek istediğim o zaten Fenerle kapışıyoruz,ha 17 olmuşuz ha 25 artık benim için birşey ifade etmiyor.Fenerbahçe yönetimi Türkiye şampiyonluğunu önemsediği için baskı oluşacak üstlerinde.5 sene üst üste lafı biraz abartı zaten biz Avrupada başarılı olurke ligide aradan çıkartırız.Demek istediğim herşey lig şampiyonluğu değil.2 sene lig 2.liği bizi Şampiyonlar Ligi'ne götürecekse üzülmemek gerek bence.

Üst Alt