TSL 2009/10 25. Hafta | Galatasaray 3-0 Ankaragücü | 14 Mart | Maç Sonucu - Sayfa 56 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

TSL 2009/10 25. Hafta | Galatasaray 3-0 Ankaragücü | 14 Mart | Maç Sonucu

Cevap: TSL 2009/10 25. Hafta | Galatasaray 3-0 Ankaragücü | 14 Mart | Maç Sonucu

sayfa da görünür şekilde nasıl yüklüyoruz resimleri ben denedim de eklenti halinde gözüküyor _?

Cevap: TSL 2009/10 25. Hafta | Galatasaray 3-0 Ankaragücü | 14 Mart | Maç Sonucu

sayfa da görünür şekilde nasıl yüklüyoruz resimleri ben denedim de eklenti halinde gözüküyor _?

yapiyorsun ok.

tmm oldu bak şiimdi ama resim istedin şunu koyayım hem ilgine de tşk etmiş olurız :)

50 küsür Ankaragücü taraftarı gözaltına alınmış maçtan önce 30 küsüründen döner bıçağı çıkmış..

Adi herifler sanki savaşa geliyorlar..

rengi sarı lacivert olanın herşeyşn gelmişini geçmişini.bu aralar acayip provokasyonlar var.cok dikkatli olmamız lazım

buakşamki oyundan memnun kalmadım açıkçası bireysel bi galibiyet oldu böyle olursa trabzon maçında zorlanırız heleki deplasman fobimiz düşünülürse bir puan almak iyi bile olabilir

Takımda okadar kaliteli futbolcular olmasına rağmen orta sahada olan zahafiyet takımın oyununa direk etki yapıyor.Bu kadar kalitesiz orta sahamız kilit olan biraz koşan-press yapan-iyi kapanan takımları açmamamızdaki en büyük sebeb.

Bakıyoruz Kasımpaşa maçına 4-1 fakat Keita nın becerileri skora olan etkisi ortaya çıkıyor.

Geliyoruz hemen önünde ki Eskişehir maçına takım 2-1 malup Keita etkisiz takım 0.

Geliyoruz Ankaragücü maçına 3-0 gene Keita nın çabalarıyla ortaya çıkmış bir sonuç.Acaba şu Ankaragücü maçında kişiler olarak Keita sız kaç pozisyona girdik takım olarak hatırlayan var mı?

Koca Galatasaray takımı bir adamın eline bakıyorsa orta da yanlış giden birşeyler var.Kaç senedir bu takıma adan gibi bir orta saha oyuncusu gelmedi.Şuan takımın en zayıf halkası da zaten orta saha 3 top yapmaktan aciz bir orta saha, verkaç yapmaktan aciz bir orta saha, ileri oynamaktan azic bir orta saha, ileri beslemekten aciz ,dikine gidemeyen bir orta saha.

Neyse ancak koşan-aldığı topu geri oynayan veya yana oynayan orta saha bu mudur bizim gibi büyük takımın orta sahası?

Ne Ayhan,Ne Barış,Ne Sarp,Ne Topal(eski günlerin hatrına birşey demeyecektim, ama şu hali içler acısı).

İşin garibi Elano yu da kendilerine benzettiler adam artık aldığı topu geri- yana oynuyor sorumluluk almıyor.

Bu takıma sene sonunda en az 3 tane orta saha oyuncusu lazım.

Keita boyle oynarsa Trabzon, Fener gibi takimlar karsisinda durabilir mi?

Yoo dostum yoo!

Bu haftayı kayıpsız geçmek çok önemliydi. Bunu başarmış olmak güzel. Arda'sız oynamak zor olacaktı ama Allah'tan Keita girdi devreye ve ağırlığını koyarak maçı almamızı sağladı.

Bu tür oyuncuların böyle zamanlarda çıkmalı ortaya. Keita'da bu maçta üzerine düşeni fazlasıyla yaptı. Bütün takım alkışı hakediyor ama Keita'dan özellikle bahsetmek gerekiyor sanırım.

Keita boyle oynarsa Trabzon, Fener gibi takimlar karsisinda durabilir mi?

Yoo dostum yoo!

Sorunda burda zaten hocam.. "Böyle oynarsa" ya kalıyor işimiz.. Başka bir alternatif sayamıyoruz şu an.. Belki arda .. Ortasahamız gerçektem içler acısı..

M.sarp defans oyuncusuna pas verirken isabetli veremiyor , Ayhanın aklı nerede allah bilir. Kptanlığın gitmesi koymuş gibi ayhana öyle sezdim.. M.topala diyecek birşeyim yok sanki topla yeni tanışıyor gibi..Barış zaten bidiğimiz gibi saymaya bile gerek.. Geldiği günden beri gram ilerleme yapamadı..

Maçı izledim,ve gerçekten skor aldatıcı gibi geliyor,iyi oynamadık,iyi oynamadığımız bir maçı 3-0 kazanmamız çok güzel,fakat daha istekli oyun beklerdim Elano ve Gio'dan,haftaya zor bir maç oynayacağız umarım seri galibiyetler alırız,şampiyonluğa giden yolda daha istekli olmalıyız...!

Yetecek kadar oynadık ve kazandık.Golü çok erken bulmasaydık çok daha iyi oynardık ama golü erken bulunca rölantiye aldık oyunu.Zaten rakibin de bizi yenecek gücü olmadığı her halinden belliydi.Orta alanda pas yapmaları göz boyadı biraz.Leo'ya top gelmedi doğru dürüst.Zaten kasmaya da gerek yoktu önümüzde çok önemli maçlar var,sakatlıktan korunduk.Önemli olan 3 puandı ve aldık.Artık şampiyonluk virajına girmek üzereyiz.Virajı iyi alırsak (trabzon-fb maçları) kimse tutamaz bizi.

Galatasaray çok daha fazla pozisyona girerdi ama malesef orta sahada yaratıcı tek oyuncumuz Elano. O da sürekli rakipten baskı yiyor. Aslında göbekteki 3 oyuncumuz da yaratıcı olabilse o vakit özel olarak bir oyuncuya baskı yapmak da mümkün olmayacağından her oyuncunun yaratıcılığı bir kat daha ortaya çıkıcak.

Dün oynadığımız sistem de çok gol pozisyonuna girmemizi engelledi. Top rakipteyken sürekli topun ardında kaldık takım olarak. Öne geçince bir anlamda Atletico maçlarında oynamaya başladığımız sisteme döndük. Bu sistemde Baros Jo'dan daha çok iş yapacaktır. Nitekim oyuna girdikten sonra yaptığı dikine koşularla da bunu gösterdi. Ancak eskiden bölge bölge rakibe baskı yapardık. Rakip defanstan pasla çıkınca orta saha oyuncularıyla karşılaşırdı. İşte bu noktada risk alıp forvet oyuncularını topun ileride bırakınca top kazandığımızda da ileride hızlı ve uzun top oynayabileceğimiz adamımız olduğundan kolay pozisyona giriyorduk. Şimdi ise herkes topla kale arasında kaldığından topu kazandığımızda çok doğru ve hızlı oynamazsak kontra bulamıyoruz. Bunu da dediğim gibi yapacak futbolcu sayımız az. Hızla rakip sahaya giden kanat oyuncularımızı son bölgede topla buluşturabilmemiz lazım.

Bu defans biçmi ile ilgili de karar vermeden önce bekleyip biraz daha görmek lazım. Ancak iyi uyguladığımız kesin. Önümüzdeki sene Avrupa'da ki deplasman maçlarında çok faydasını görürüz.

Pozisyon vermememiz güzel ama neden kötü oynadık anlayamadım.Elano ve dos santo la resmen eksik oynadık.Kewell ve arda olsaydı daha pozitif oynardık diye düşünüyorum.Elano dan bu maçta patlama bekliyordum ama cok kötü oynadı.sistemden mi acaba?

İddia ediyorum dün akşam oynadığımız gibi oynayalım Trabzon da puan kaybederiz.

Takım çok kötüydü atılan üç golde organizyon namına birşey yok Keita nın inanılmaz mücadelesi ve kabileyeti var.

Organize 2 tane atak yapmışızdır yapmamışızdır maç içinde,üst üste pas kombinasyonu yoktu. Onu da geçtim dün akşam çok önemli bir sorun daha gözüme çarptı.

Takımda yardımlaşma ve bloglar arası mesafe inanılmaz kopuktu,umarım haftaya bu oyunu oynamayız yoksa hiç şansımız yok.

Yalnız şuna dikkat edin Ankaragücü son 7 maçta 3 gol yemişti sadece yani az pozisyon bulduk evet ama Trabzon'a karşı en az 3 katı pozisyon buluruz.

Üst Alt