TSL 2009/10 | 8. Hafta | Ankaragücü 3-0 Galatasaray | Çözüm : Sabır ! - Sayfa 69 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

TSL 2009/10 | 8. Hafta | Ankaragücü 3-0 Galatasaray | Çözüm : Sabır !

Cevap: TSL 2009/10 | 8. Hafta | Ankaragücü 3-0 Galatasaray | Çözüm : Sabır !

cani sagolsun Rijkaard ve digerlerinin

ben bu sezonu gecis donemi olarak goruyorum.

kesinlikle buyuk bir hedefim yok.

cl ye gidelim yeter

seneye dagitir cikariz

Haydi bakalım fener maçına gidelim :D Bakalım belkide gençlerde bugun bir süpriz yapar böylece acımız hafifler. Farkıda 2 puanda tutmus oluruz. Hoş beraberliğe bile dünden razıyız.

Ama gerçekten fener bugun alırsa işimiz çok zorlaşacak. Onlarında balonu bir gün patlayacak inşallah o gün bugundur

ya bugün ben mi başka maçı izledim neden herkes çok ama çok kötü oynamışız diyor???

skor iğrenç olduğu için oyunda öyle sanılmasın sakın..

beşiktaş pana graz maçlarından çok daha iyiydik..

iyi olmayı sadece pozisyona girmek yada pozisyon vermek olarak değerlendirmeyi sevmem ama 1-0 a kadar 5-1 di pozisyon üstünlüğümüz..

mücadele olarak kötümüydük???

dünyanın her yerinde böyledir gol gelmedikçe zayıf takım özgüven sağlar..

a.gücü neticede ankara takviyeli iyi bir takım..

ceyhun mesela kafası çalışsa bugün dünyanın tanıdığı topçulardan biri olabilirdi..

uğur eski günlerinden demetler sunuşu..

sarp ın takım disiplineyken cesaretle top sürüşü..

ayhanın yeni toparlanmasına rağmen sorumluluk alışı..

bardağın çok dolu tarafını gördüm ben..

Ayakta kalmalıyız, dimdik durmalıyız. Takımımızın arkasın durarak mayısları göreceğiz.

ya bugün ben mi başka maçı izledim neden herkes çok ama çok kötü oynamışız diyor???

skor iğrenç olduğu için oyunda öyle sanılmasın sakın..

beşiktaş pana graz maçlarından çok daha iyiydik..

iyi olmayı sadece pozisyona girmek yada pozisyon vermek olarak değerlendirmeyi sevmem ama 1-0 a kadar 5-1 di pozisyon üstünlüğümüz..

mücadele olarak kötümüydük???

dünyanın her yerinde böyledir gol gelmedikçe zayıf takım özgüven sağlar..

a.gücü neticede ankara takviyeli iyi bir takım..

ceyhun mesela kafası çalışsa bugün dünyanın tanıdığı topçulardan biri olabilirdi..

uğur eski günlerinden demetler sunuşu..

sarp ın takım disiplineyken cesaretle top sürüşü..

ayhanın yeni toparlanmasına rağmen sorumluluk alışı..

bardağın çok dolu tarafını gördüm ben..

Tebrikler bugun bu yönden bakan ilk kişisiniz. Aslında %100 katılmasam bile bende o kadar kötü olduğumuzu düşünmüyorum. Çok becereksizdik o ayrı mesele. Futbolda şu söyle olsaydı demeyi hiç sevmem ama Nonda ve baros la kaçırdıklarımız gol olsa işler bu sefer bizim lehimize dönecekti.

Ama yinede nolursa olsun şampiyonluğa oynayan bir takım 6 dakikada 3 gol yiyemez. Bunun sorgulanması ve düzeltilmesi gerekir. Sabaha kadar bu yönlerimizi eleştirebiliriz ama bugun maç sonrasında bir çok arkadaşımız futbolculara ve takıma hakarete varan cümleler sarfettiler. Bu yüzden hiç yakıştıramadım.

Ne lıncoln mus be arkadas adam gıttı hala onu konusuyoruz yok onu yapardı bunu yapardı kımse kusura bakmasın bır b.. yapamazdı. gecen senede gorduk bız neler oldugunu neler yaptıgını. kımse kalkıp bana lıncoln demesın . takımın arkasında durucagımıza elanoyla lıncolnu karsılastırıp durduk yapmayın arkadaslar . bugun elanoyu elestırenler elano topunu oynamaya baslayınca ne yapıcak merak edıyorum. lıncolnumu tutuyorsunuz GALATASARAY ımı ya !!!

Herşey beklenirdi de bu kadar kötü, bu kadar ruhsuz bir oyunu kimse beklemiyordu sanırım. Ne yaptığını bilmeyen bir takımımız vardı sahada bugün bunun dışında konuşalacak pek fazla bişeyde yok aslında. Karda donmak üzereyiz ama uyumak hoşumuza gidiyor.

Bugün Ankaragücü bir sürü pozisyonda kalecimiz ile karşı karşıya kaldı bir gün bununla karşılacağımız belliydi. Galatasaray daha önceki maçlarından hiçbir ders almamış.

Galatasarayın hücümda sıkıntısı yok sadece düz orta saha oyuncularımız var. Orta sahamızda 50 ye yakın maçı kaldıracak güçte alternatifimiz yok. Linderoth'u iki yıldır görenimiz yok.

Elano bu günlerdeki görüntüsüyle vasat bir oyuncu izlenimi veriyor. Ciddi bir fizik düşüklüğü var 60-90 arası Ankaragücü bizi ezdi. Bundan sonra Frank Rijkaard’ ı herkes eleştirecektir bu gayet doğal futbolun doğasında olan bişey ama önemli olan bu durumlara düşmeden önce olabilecekleri kestirebilmek. Türkiye'de teknik direktörlük kolay değil ve bir gerçek varki Galatasaray Barcelona değil. Eminim ki bu yazdığımdan dolayı birçok arkadaş beni eleştirecektir ama bir tarafda sürekli övülen takımımız Galatasaray ve kaybedilen puanlar bir taraftada iyi oynamıyor diye eleştirilen buna rağmen tüm maçlarını kazanan bir takım. Kesinlikle skora dayalı yazılarımı yazmıyorum ama bir gerçek varki kötüde oynasak puan alabilmeyi öğrenmeliyiz.

Şu an içinde bulunduğumuz durum ne yazık ki çok kötü. Daha güzel şeyleri yazmayı hepimiz isterdik.

Şimdi destek zamanı arkadaşlar sinirlenmenin, küsmenin hiçbir manası yok. Uzun maratonda mağlubiyetlerde, beraberliklerde yaşanacaktır. Frank Rijkaard gibi bir teknik direktörümüz var ve bence şanslıyız. Sabırlı olunursa, sabır gösterilirse bu sene olmasa bile önümüzdeki senelerde bizi güzel günlerin beklediğini düşünüyorum.

üzülerek söylüyorum ama bu kel sensin sanırım..bir kötü sonuçta bunu demek için mi bekliyordun???

Profil bilgileriniz doğruysa şayet şu yazmış olduğunuz cümleler için gerçekten üzüldüm. Edebiyat'ta teşbih'te hata olmaz diye bir kural vardır. Söylenecek çok şey vardır ama benzetme yapar, geçiştirirsiniz.

Sevgili Hakan renkdaşım kurduğum cümlelerde sadece Bülent'e yapılan haksız saldırılar için vurgu yaptım. Ama nasıl yorumladıysanız üstteki cümleleri kurmuşsunuz.. Kellik ayıp bir şey değil malum olgunluktur. :p Veya duygusallık sonucu içe kapanmış genç yaşta saçları dökülmüştür.

Sonuca en az sizin kadar bende kahroldum.

Zamanı gelmişken Bülent için yapılan acımasız yargısız infazları hatırlatmak adına yazmıştım...

Sevgiyle kal.

Leo Franco'dan başlayayım,oyunu süreki yerden başlattı(eminim bu Rijkaard'ın talimatıdır),çok da iyi oluyor topu böyle oyuna sokmak,yediği goller de bir hatası olduğunu düşünmüyorum,zaten ilk golden sonra takım olarak bir kopukluk yaşadık ve goller ardı ardına geldi..

Uğur
, iyi maç çıkardı bence paslaşmaları iyi yaptı,Aydın'ın pasında vurduğu şut direkten döndü,yediğimiz ilk goldeki oyuncuyu tutamaması belki hatalıydı ama maçında genelinde kötü değildi.

Servet, çok güzel toplar çıkardı 3-4 tane şut vücuduna çarparak geri döndü tamam ama,üstünde aşırı bir özgüven var,oyuncu gerektiği yerde gerektiği şeyi yapmalı,ve Servet'in de ilk yarıda rakip kalede gol aramasına bir anlam veremiyorum,topla beraber 2 kişinin arasına girmesi beni şaşırttı(oradan çıkması ayrıca bir şaşırttı:)) ama Servet böyle yapmamalı..İnşallah o da toparlanır.

Hakan, kötü oynamadı,görev ayrımı yapmadan üstüne düşeni yapıyor,zaten böyle de olması gerekir..Bu kötü sonuçlu maçta iyi oynayanlardandı..

Caner, hücuma çok katkıda bulunmaya çalıştı,birçok uzun pas attı ama bunların çoğunluğu isabetsizdi,biraz daha az uzun top atarsa daha iyi olacaktır..Kötü oynamadı..

Ayhan da elinden geleni yapmaya çalıştı ama bazen pas vermekte zorluk çekti ve Ankaragücü kontra yakalayabildi,pasları zamanında atması gerekiyor bence.

Mustafa, defanstan ileriye sürekli top çıkardı,şut denemesinde bulundu,sonuçsuz kaldı,Mustafa için de kötü oynadı diyemicem.

Aydın , gerçekten iyi oynadı,aldığı topları iyi değerlendirdi,kaleye yönlendi,şut çekti.Umarım bir sakatlığı yoktur,iyi bir maç çıkardı.

Arda'nın şut çekmesini çok istiyordum ama böyle değil,amacım Arda'yı eleştirmek veya başka birşey değil ama Arda kötü oynadığında takım da iyi oynayamıyor,umarım ilkyarıda çektiği şutlara devam etmez,çünkü takımımızdaki bazı oyuncular boştaydı yani onlara gol pası verebilirdi..İnşallah o da isabetsiz şutlara devam etmez.

Elano ,sahada kaldığı sürede birçok top kayıpları yaptı belki hala fizik gücü iyi değil ama bu takımın en önemli oyuncularından birisi bence,çünkü her yaptığı iş tehlike yaratıyor,oynadığı sürede kötü değildi,ama zamanla iyi olacağına eminim.

Baros , top kaybı yaptığında yardıma geldi,orta sahadan top çıkardı,elinden geleni yapmaya çalıştı,2.yarıda bir pozisyonda kaleci ile karşı karşıya kaldığında topa ayağının üstüyle vurdu ve auta yolladı,bu vuruş maçın kader anlarından birisiydi.Elinden geleni yapmaya çalıştı.

Nonda, pas aldığı 2 pozisyon var ki 2 side %100lük gol şansıydı.Nonda bu 2 pozisyonda sol ayağını kullandı,birinde kaleciye,diğerinde auta yolladı,belki topu düzeltip sağ ayağı ile vuruş yapsa gol yapabilirdi ama olsun Nonda kovulsun falan demicem :),bu adam hala bu ligin gol kralı ise bu takıma kattığı şeyler var demekki,Nonda bize bu uzun yolda lazım olacaktır..

Kewell da oyuna sonradan dahil olduğunda skora katkı yapmak istedi ama olmadı.Çektiği şut isabetli değildi, kötü oynamadı.

Mehmet, bir pozisyonda şut denedi,az farkla auta gitti,o da elinden geleni yaptı, zaten fazla bir süre kalmadı oyunda.

Şimdi diyebilirsiniz ki, o kötü oynamadı bu kötü oynamadı nasıl 3-0 kaybettik, bence belki ileride yakaladığımız pozisyonlarda daha iş bitirici olabilirdik,takım olarak bir düşüş içerisindeyiz, ama gerçek şu ki, ilk golü atamadığımız veya erken gol bulamadığımızda sıkıntı yaşamaya devam edebiliriz,umarım Rijkaard ve ekibi buna bir çözüm bulurlar..

İnşallah Trabzon maçı ile bir çıkış yakalarız ve Dinamo maçına iyi hazırlanırız..

Trabzon maçına da 14 gün var off nasıl dayanırız bu kadar :(

es es, sturm graz baya kötü takimlar. Biz bunlari bile yenemedik Alisamiyende. Ne kadar formsuz oldugumuzu gösteren maclardi bunlar zaten.

Ankaragucu bize degil 3, 0.5 gol aticak takim bile degil. Biz o kadar kotuyuz ki, adam gibi bir takima karsi 4-5 gol yiyecek haldeyiz.

14m €luk kazık??? Sana göre kazık.

Aldığımız her oyuncu kazıkmış demekki zihniyete bak be.

Sevgiler.

Her oyuncu derken? Şu anki kadromuzdan bedavaya aldığımız Leo, Ferhat + bir kaç milyon € ya aldığımız Hakan, 500 bin € ya aldığımız Servet, bedavaya aldığımız Gökhan, Bedavaya aldığımız Mustafa, Bedavaya aldığımız Kewel, 5 milyon €'ya aldığımız Baros, 7 milyon €'ya aldığımız Keita bir kazık mıdır? Lincoln kocaman bir kazıktır ama.

Tamam arkadaslar Galatasaray´in bugünki Ankaragücü maalubiyeti´nin nedeni cözülmüstür...

Neden: Lincoln yokmus ondan...

biz niye Rijkard´i getirdik ya..Lincoln ü tutsaydik keske...

neyse kendi beynimizi zorlayip mac analizi yorum yaziyoruz millet Lincoln derdinde...kalitesiz bi Topic oldu farkinda dergilsiniz....

Uyanacağız beyler sabır. Sonuna kadar arkandayız Rijkaard futbolcularımız da dersler çıkaracaklar yenilgi mutlaka olacak her takım yenilir sistemimize sabır lazım geçen seneyi unutmayın bu sene sadece 1 yenilgimiz var.

Tamam arkadaslar Galatasaray´in bugünki Ankaragücü maalubiyeti´nin nedeni cözülmüstür...

Neden: Lincoln yokmus ondan...

biz niye Rijkard´i getirdik ya..Lincoln ü tutsaydik keske...

neyse kendi beynimizi zorlayip mac analizi yorum yaziyoruz millet Lincoln derdinde...kalitesiz bi Topic oldu farkinda dergilsiniz....

düne degil yarina bakmaliyiz...Lincoln bugün varmi..?? yok...eeee neyini tartisiyorsunuz siz.?? ozaman tartismisken Hagi niye birakti..Lucesku neden kovuldu..Prekazi yine baslasin..Hakan Sükür hep genc kalsin diye devam edelim..??

Biz Lincolnü mü tartisacagiz bugünki Maalubiyetin nedenini mi??

Sürücüsü ne kadar iyi olursa olsun, tekleyerek çalışan, gitsem mi gitmesem mi diye düşünen, neredeyse 4 lastiğide patlak, üstelik el freni çekik bir araba gibi yol almaya çalıştı bugün Galatasaray, Ankaragücü karşısında.

Tüm oyuncular buna Arda'da dahil, takım oyununun ne olduğunu unutup, topu ayağına geçiren kaleye gelişi güzel şutlar attı ve atılacak yerdede topu ya direğe yada dışarıya nişanladılar.

Evet bu skora ve duruma açıkçası hiç şaşırmadım. Çünkü, Perşembenin gelişi Çarşambadan belliydi malesef. Öyle tahimin ediyorum ki defansa hiç oyuncu almayıp, tamamen ofansif oynuculardan kurulu bir takım çıkarsaydık, bu sonuş olmayacağı gibi yenilmezdi bile Galatasaray.

Defans oyuncularımızın hepside adeta birer karbon kağıdı gibiydi bugün. Rakip oyuncu birinden geçtimi yada topu birinden kurtarmaya çalıştımı, sırayla top hepsinden geçiyor ve kalecimizle başbaşa kalıyordu Ankaragüçlü futbolcu. İşin dahada ilginci, üstüne üstlük kalecimizle başbaşa kalmasına yardımcı oluyorlardı bizim defansımız. Ne güzel ve çok ilginç değilmi?

Ben ömrü hayatımda böylesine beceriksiz defans ve ofansif oyuncuların bir araya geldiği yada aynı anda beceriksezleştiği Galatasaray'ı, ilk defa izliyorum.

Şimdi Rijkaard'ın ne yapması gerekiyor? Kesinlikle ve kesinlikle çift forvete geçip, Elano'yu 90 dakika oyunda tutacak ne pahasına olursa olsun. Barış ile aralarında ne var veya ne düşünüyor bilemiyorum ama, şu aşamada Barış'ı oyuna mutlaka alması gerekir.

Aksi halde bu artçılar, gelecek olan 7-8 şiddetindeki bir depremin göstergesidir diye düşünüyor, yine her zaman söylediğim gibi inşallah bu skor, önümüzdeki güzel neticelerin bir başlangıcı olur ve güzel neticeler almamıza sebep olur..

Üst Alt