TSL 2009/10 Sezonu 20. Hafta | Kayserispor 0-0 Galatasaray | 6 Şubat | Maç Sonucu - Sayfa 131 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

TSL 2009/10 Sezonu 20. Hafta | Kayserispor 0-0 Galatasaray | 6 Şubat | Maç Sonucu

Cevap: TSL 2009/10 Sezonu 20. Hafta | Kayserispor 0-0 Galatasaray | 6 Şubat | Maç Son

KEITA adamim muthis bir adam kendisi. Ben sezon basindan beri diyorum eger bu yonetimde akil olsa keitanin fikrini alir giderler afrikadan genc hirsli adamlari getirirlerdi. Artik mucadele etmeden birsey basaramiyorsun

bu cümlenin nesi yanlış anlama.Basbaya akılsız demişsin yönetime,sana ayıp

Cevap: TSL 2009/10 Sezonu 20. Hafta | Kayserispor 0-0 Galatasaray | 6 Şubat | Maç Son

Kimse medyanin gazina gelmesin.Galatasaray dün istekli ve iyi top oynadi.Kacirdiklarimizi atsaydik herkes müthis futbol oynadigimizi söyleyecekti.Kayseri deplasmanindan 1 puan aldik.Cok kötü bisey yapmadik.Hicbisey bitmedi ve Fenerin sadece 3 puan gerisindeyiz (Fenerin bugün kazanacagi malum).Bu takim bu sene sampiyon olacak ve herkes agzi acik seyredecek.Bircok alanda gelisme kaydettigimiz bir macti.Gol haric.Kimse ümitsizlige kapilmasin.

Forvetin olmazsa gol atamazsın. Gol atamazsan da maç kazanamasın.

Maç kazanamazsan şampiyon olamazsın 2. x2 : 4 gibi gibi.

Herkes yok iyi oynadık yok 70 dk ezdik. Eeee ezdik iyi de oynadık kabul sonuç??

1 puana razısın.

Her maç iyi oynayıp 1 puan almak istemiyorum. Antalya maçında kim gol atacak diye düşünüyoruz.

Büyük takımlar kadrolarında en az 5-6 forvet barındırırlar. Bizde ise 2 tane Jo ve Baros.

Gereksiz Gio vs geldi. Alın 1 forvet daha almıyorsanız da Nonda kalsaydı işte.

Kayseri maçı gibi şimdi kıvranır dururuz.

Normalde şu oyunla deplasmanda Kayseri'ye puan kaybettik diye çok üzülmezdim ama Fener'in fikstürünü düşününce bu kayıplar Fener'in şampiyonluğunu yavaş yavaş ilan etmesi anlamına geliyor. Adamların puan kaybedeceği maç yok birader. Şimdi kazandılar puan farkı oldu 4. Elimizdeki tek koz içerideki derbi. Onun dışında daha sırasıyla Beşiktaş-Eskişehir-Trabzon deplasmanlarına gideceğiz. Biz bunlarla oynarken Fenerbahçe kağıt üstünde hep kolay maçlara çıkacak. Bu seriyi minimum kayıpla geçmemiz gerekiyordu ama şimdiden 2 puan kaybettik. Alın her haftanın fikstirüne bakın ve bir hesap yapın rica ediyorum. Fenerbahçe'ye derbiler dışında hangi maçta puan kaybı yazacaksınız gönül rahatlığı ile?

Normalde şu oyunla deplasmanda Kayseri'ye puan kaybettik diye çok üzülmezdim ama Fener'in fikstürünü düşününce bu kayıplar Fener'in şampiyonluğunu yavaş yavaş ilan etmesi anlamına geliyor. Adamların puan kaybedeceği maç yok birader. Şimdi kazandılar puan farkı oldu 4. Elimizdeki tek koz içerideki derbi. Onun dışında daha sırasıyla Beşiktaş-Eskişehir-Trabzon deplasmanlarına gideceğiz. Biz bunlarla oynarken Fenerbahçe kağıt üstünde hep kolay maçlara çıkacak. Bu seriyi minimum kayıpla geçmemiz gerekiyordu ama şimdiden 2 puan kaybettik. Alın her haftanın fikstirüne bakın ve bir hesap yapın rica ediyorum. Fenerbahçe'ye derbiler dışında hangi maçta puan kaybı yazacaksınız gönül rahatlığı ile?

İçeride Bursa,Kayseri maçlarına yazıyorum ben,dışarıda da belki İ.B.B,Ankaragücü de olabilir.

millet sahaya bahane buluyor . abartmayınız eski sahaları düşününüz.

eski sahalara göre firdevsi aşiyan gibi bir zemin.

forvetimiz yok. sıkıntımız bu.

dün çıkan kadro da yanlıştı.

kayseri maçında Mehmet-Mustafa ikilisinin gereksiz olduğunu düşünüyorum. ikiside kesici.

nondayı göndermek avrupa kupasını istemiyorum demektir.

geçen sene Meira'yı gönderip dediğimiz gibi.

sezon ortasında bir takımda bu kadar fazla transfer yapılmaz.

gidiş hayra alamet değil. türkiye'de şampiyon olsak bile avrupa yolu tıkalı gibi

Düzelir herşey inşaAllah...

İçeride Bursa,Kayseri maçlarına yazıyorum ben,dışarıda da belki İ.B.B,Ankaragücü de olabilir.

Ben o kadar iyimser değilim. Özellikle son haftalara yakın içerideki maçlarda eğer şampiyonluğa yürüyor durumda olurlarsa acayip atmosfer olur stadlarında, seyirci coşturur, hakemler etkilenir, rakipler etkilenir, bir şekilde kazanırlar. Zaten şansları da yanında bizim gol atmamız için 20 tane pozisyon gerekiyor ama onlar yarım pozisyonla 1-0 alıp gidiyorlar maçı. Bir de Bursa demişsin ama kupa maçında gördük Bursa'yı. Tamam aynısı olacak diye birşey yok ama o kadar da ümitli olmayın derim ben. Bursa, Kayseri, İBB ve Ankaragücü maçlarından sadece birinde puan kaybederler, taş çatlasa ikisinde ederler. Ayrıca İBB deplasmanına biz de gideceğiz, içeride Bursa ile biz de oynayacağız (ki bunlar asıl zor maçlarımız değil), onlar için zorsa bizim için de zor, onlara puan kaybı yazıyorsanız hesap yaparken bizim için de aynı risk var demektir.

Fenerbahçe ikinci yarıya iyi başladı. Yenildiği Antalyaspor maçı dahil bütün maçlarda güzel futbol oynadılar, nitekim Sivas ve Bursa'yı da farklı mağlup ettiler.

Bizim bu kadar formsuz ve eksik olduğumuz bir dönemde Fenerbahçe'nin tam kadro ve formda olması korkutuyor biraz. Fikstür avantajları da malum.

Eğer şampiyon olmak istiyorsak bu dönemi en az kayıpla atlatmalıyız. Umarm eksiklerimiz de yavaş yavaş dönmeye başlar. Beşiktaş maçına en azından Hakan ve Sabri yetişmeli.

Fenerbahçe'nin de kağıt üstünde düşünülmeyen, süpriz puan kayıpları olcaktır, olay bizim böyle puan kayıpları vermemizde yatıyor.

Katılıyorum. Eğer takım gerçekten gelecek vaat ederek oynasaydı puan kaybı bu kadar umrumda olmazdı. Ama sahada oyunumuz otada.Tamam zeminde kötüydü ama Neill ve Güngör dışında "hah şu gerçekten hakkını verdi" diye oynadı diyebilecek adamımız yoktu. Ortadada bir sistem yoktu. Ya da vardı biz anlayamadık.Gerçekten belli olmuyor.

Ben iyimser bir insanımdır.ama dünki futbolda ortada.Rijkaard'ın acilen birşeyler yapması lazım. aksi halde şampiyonluğa gerçekten uzaklaşıyoruz.

Ben o kadar iyimser değilim. Özellikle son haftalara yakın içerideki maçlarda eğer şampiyonluğa yürüyor durumda olurlarsa acayip atmosfer olur stadlarında, seyirci coşturur, hakemler etkilenir, rakipler etkilenir, bir şekilde kazanırlar. Zaten şansları da yanında bizim gol atmamız için 20 tane pozisyon gerekiyor ama onlar yarım pozisyonla 1-0 alıp gidiyorlar maçı. Bir de Bursa demişsin ama kupa maçında gördük Bursa'yı. Tamam aynısı olacak diye birşey yok ama o kadar da ümitli olmayın derim ben. Bursa, Kayseri, İBB ve Ankaragücü maçlarından sadece birinde puan kaybederler, taş çatlasa ikisinde ederler. Ayrıca İBB deplasmanına biz de gideceğiz, içeride Bursa ile biz de oynayacağız (ki bunlar asıl zor maçlarımız değil), onlar için zorsa bizim için de zor, onlara puan kaybı yazıyorsanız hesap yaparken bizim için de aynı risk var demektir.

Evet şu anda tablo biraz karamsar.Mecuren rakibimizin extra kayıplar yapmasını bekleyeceğiz.

bu futbolu beğenen varsa gitsin kasımpaşayı falan tutsun!! yapmayın gözünüzü sevim zemin falan bahanelerine gerek yok...fener gitti çaktı geldi bu zeminde onlara...kaç yıldır sabriye yüklenen ah uğur nerdesin diyodu..sanırım dünkü maç antisabricilere kapak olmuştur..uğur tek bi orta yapamadı tek bi ara pası yapamadı bu da yetmiyo gibi halı saha topçusu gibi çalımlar yedi..utandım böle bi futbolcunun bizim formamızı giymesinden...elanodan hala umutlu olan varsa selamlarımı iletiyorum kendisine...ilk yarı 4 kere dokundu topa saydım ya 4 belki de 5...sahada en çok topla oynaması gerekn mevkideki adama bak...tam bir balon tam bir fiyaskoooo.....!!!en yakın zamanda kurtulabilmemiz ümidiyle...neil sanırım bu yıl başımıza gelen en güzel şeydi...dün neil olmasa 3-4 tane çok rahat yerdik...

bu futbolu beğenen varsa gitsin kasımpaşayı falan tutsun!! yapmayın gözünüzü sevim zemin falan bahanelerine gerek yok...fener gitti çaktı geldi bu zeminde onlara...kaç yıldır sabriye yüklenen ah uğur nerdesin diyodu..sanırım dünkü maç antisabricilere kapak olmuştur..uğur tek bi orta yapamadı tek bi ara pası yapamadı bu da yetmiyo gibi halı saha topçusu gibi çalımlar yedi..utandım böle bi futbolcunun bizim formamızı giymesinden...elanodan hala umutlu olan varsa selamlarımı iletiyorum kendisine...ilk yarı 4 kere dokundu topa saydım ya 4 belki de 5...sahada en çok topla oynaması gerekn mevkideki adama bak...tam bir balon tam bir fiyaskoooo.....!!!en yakın zamanda kurtulabilmemiz ümidiyle...neil sanırım bu yıl başımıza gelen en güzel şeydi...dün neil olmasa 3-4 tane çok rahat yerdik...

Fener çakıp falan gelmedi.Kaleci nin hatasıyla zorla berabere bitirdiler.

Bence gereksiz karamsarlığa gerek yok.şimdi bazı takımlar şişiriliyor iki gün sonra sönünce bizde kendimize gelmiş oluruz bu puanları alırız.sonuçta kayseride okadar kotu takım değil kotu futbolda oynamadık.3 net gol pozisyonumuz var birini atsak şimdi çok farklı konuşuyor olurduk.şuan tek sorun bekler sabri hakan balta dönsün takım düzelecektir...

lincoln,kewell,arda,baroslu hücum hattı çok iyiydi yaa.geçen yılki ali samiyendeki 1-1 biten lincolnün kırmızı gördüğü maçtan sonra Galatasarayın futboluna hiç ısınmadım.organizasyon eksilerde o zamanki takımın tutturduğu havayı ahengi baz alırsak.:(

adamı(lincoln) kasaplarla,art niyetli hakemlerle futbola soğuttular ve dönen tekere çomak sokmayı başardı galatasaray düşmanları kına yaksınlar artık..

millet sahaya bahane buluyor . abartmayınız eski sahaları düşününüz.

eski sahalara göre firdevsi aşiyan gibi bir zemin.

forvetimiz yok. sıkıntımız bu.

dün çıkan kadro da yanlıştı.

kayseri maçında Mehmet-Mustafa ikilisinin gereksiz olduğunu düşünüyorum. ikiside kesici.

nondayı göndermek avrupa kupasını istemiyorum demektir.

geçen sene Meira'yı gönderip dediğimiz gibi.

sezon ortasında bir takımda bu kadar fazla transfer yapılmaz.

gidiş hayra alamet değil. türkiye'de şampiyon olsak bile avrupa yolu tıkalı gibi

Düzelir herşey inşaAllah...

Sen Elano'nun attığı bir pas var nereye gitti gördün mü? Sahaya bahane bulurum tabiki,futbol çimde oynanan bir oyun,topun çimde akması lazım,patetes tarlası gibi yerden pas veriyorsun top mayına basmış gibi fırlıyor havaya,bu şartlarda teknik oyuncular için her zaman dezavantaj vardır!

Ben ne biçim taraftarlar var bu forumda anlamıyorum.

Galatasaray kötü oynuyor diye eleştiriliyor. Oynayacak tabi. Kaç adamı sakat haberiniz var mı? Giovanni Dos Santos kötü oynuyor diye eleştiriliyor. Oynayacak tabi. Adam daha yeni gelmiş. Kondisyon açığı var. Hayatında görmediği şartta ve görmediği kasaplarla futbol oynamaya çalışıyor. Bu sakatlar olmasa Rijkaard onu kadroya sürecek miydi? Uğur kötü oynadı diye eleştiriliyor, oynayacak tabi, Daniel Alves değil ki bireysel olarak takım kötü oynarken çıksın maç kazandırsın. Arda kötü oynuyor diye eleştiriliyor. Adam forvet doğmadı ki anasının karnından. Rijkaard yanlış kadro çıkardı diye eleştiriliyor. 1 maç önce oyuncusunu sakatladı diye göbek atıp sağa sola tehditler savuran kuruyemiş mafyası kılıklı adamları görmüş, elinde oyuncusu kalmamış, medya niye forvet Dos Santos değildi diye eleştiriyor, eleştirecekler tabi çünkü hepsi leş kargası, Galatasaray düşmanı, istiyorlar ki Fos Santos diye eleştirdikleri adam oynasın, burdan belli iki yüzlü oldukları.

Bu yönetim bu takım için bir şeyler yapmaya çalışıyor. Hem de kimilerinin gözünü çok korkutan şeyler. Şimdi biz bu zor günlerde arkasında durmazsak yönetimimizin, teknik direktörümüzün ve oyuncularımızın, iyi günleri görmeyi de hakedemeyiz. 2 sene Lincoln diye bağırdık. Ordaki herkes daha fazlasını hakediyor unutmayın.

Aşağıda fikstürleri verdim, birinci dereceden zor maçları koyu işaretledim, ikinci dereceden zor maçların da altını çizdim.

Manisaspor - Fenerbahçe /// Galatasaray - Ankaraspor

Fenerbahçe - Bursaspor /// Beşiktaş - Galatasaray

İstanbul B.Ş.B. - Fenerbahçe /// Galatasaray - Kasımpaşa

Fenerbahçe - Antalyaspor /// Eskişehirspor - Galatasaray

Gençlerbirliği - Fenerbahçe /// Galatasaray - Ankaragücü

Fenerbahçe - Gaziantepspor /// Trabzonspor - Galatasaray

Galatasaray - Fenerbahçe /// Galatasaray - Fenerbahçe

Fenerbahçe - Kayserispor /// Sivasspor - Galatasaray

Ankaraspor - Fenerbahçe /// Galatasaray - Diyarbakırspor

Fenerbahçe - Beşiktaş /// Manisaspor - Galatasaray

Kasımpaşa - Fenerbahçe /// Galatasaray - Bursaspor

Fenerbahçe - Eskişehirspor /// İstanbul B.Ş.B. - Galatasaray

Ankaragücü - Fenerbahçe /// Galatasaray - Antalyaspor

Fenerbahçe - Trabzonspor /// Gençlerbirliği - Galatasaray

Galatasaray Fenerbahçe maçını saymazsak:

Galatasaray'ın 4 tane birinci dereceden zor maçı var, Fenerbahçe'nin 2 tane. Galatasaray'ın 3 tane ikinci dereceden zor maçı var, Fenerbahçe'nin 6 tane ama bu 6 tanenin 3 tanesi son 3 hafta, yani iş işten geçmiş olabilir veya oraya avantajlı gelirlerse puan kayıpları çok daha zor olur, çünkü tüm camia olarak konsantre olurlar.

Bu birinci bakış açısı.

-------------------------------------------------------------------

Bir de ikinci bakış açısına bakalım:

Fikstürde iki takımın da tamamen aynı oynayacağı maçları eleyelim:

- Manisaspor (deplasman)

- Bursaspor

- İBB (deplasman)

- Antalyaspor

- Gençlerbirliği (deplasman)

- Ankaraspor (aslında deplasman farkı vardı ama ikisi de bay olduğu için aynı)

İki takımdan da 6 maçı çıkarttık. Yukarıdaki maçlar fikstürde denk olmuş oluyor.

Bunun dışında iki takımın da oynayacağı ancak deplasman durumu farklı olan takımlar:

- Beşiktaş (Galatasaray deplasmanda)

- Kasımpaşa (Fenerbahçe deplasmanda)

- Eskişehirspor (Galatasaray deplasmanda)

- Ankaragücü (Fenerbahçe deplasmanda)

- Trabzonspor (Galatasaray deplasmanda)

Bu maçlara baktığımız zaman aynı takımla yapılacak maçlarda hep zor deplasmanlara giden Galatasaray ve bu listede çok çok dezavantajlı.

İki takımın kalan maçları:

- Fenerbahçe içeride Kayserispor ve Gaziantepspor ile oynuyor.

- Galatasaray ise içeride Bursaspor ve Diyarbakırspor ile oynuyor.

Burada Galatasaray'ın çok çok az bir avantajı olduğu söylenebilir, o da Kayseri ve Bursa'yı denk sayarsak Diyarbakır'ın Antep'e göre az da olsa zayıf olması.

Onun dışında derbi var, onda Galatasaray'ın ev sahibi avantajı var. Çok şükür.

Bir de Fenerbahçe bugün kazanırsa 4 puan avantajı var.

Aşağıda fikstürleri verdim, birinci dereceden zor maçları koyu işaretledim, ikinci dereceden zor maçların da altını çizdim.

Manisaspor - Fenerbahçe /// Galatasaray - Ankaraspor

Fenerbahçe - Bursaspor /// Beşiktaş - Galatasaray

İstanbul B.Ş.B. - Fenerbahçe /// Galatasaray - Kasımpaşa

Fenerbahçe - Antalyaspor /// Eskişehirspor - Galatasaray

Gençlerbirliği - Fenerbahçe /// Galatasaray - Ankaragücü

Fenerbahçe - Gaziantepspor /// Trabzonspor - Galatasaray

Galatasaray - Fenerbahçe /// Galatasaray - Fenerbahçe

Fenerbahçe - Kayserispor /// Sivasspor - Galatasaray

Ankaraspor - Fenerbahçe /// Galatasaray - Diyarbakırspor

Fenerbahçe - Beşiktaş /// Manisaspor - Galatasaray

Kasımpaşa - Fenerbahçe /// Galatasaray - Bursaspor

Fenerbahçe - Eskişehirspor /// İstanbul B.Ş.B. - Galatasaray

Ankaragücü - Fenerbahçe /// Galatasaray - Antalyaspor

Fenerbahçe - Trabzonspor /// Gençlerbirliği - Galatasaray

Galatasaray Fenerbahçe maçını saymazsak:

Galatasaray'ın 4 tane birinci dereceden zor maçı var, Fenerbahçe'nin 2 tane. Galatasaray'ın 3 tane ikinci dereceden zor maçı var, Fenerbahçe'nin 6 tane ama bu 6 tanenin 3 tanesi son 3 hafta, yani iş işten geçmiş olabilir veya oraya avantajlı gelirlerse puan kayıpları çok daha zor olur, çünkü tüm camia olarak konsantre olurlar.

Bu birinci bakış açısı.

-------------------------------------------------------------------

Bir de ikinci bakış açısına bakalım:

Fikstürde iki takımın da tamamen aynı oynayacağı maçları eleyelim:

- Manisaspor (deplasman)

- Bursaspor

- İBB (deplasman)

- Antalyaspor

- Gençlerbirliği (deplasman)

- Ankaraspor (aslında deplasman farkı vardı ama ikisi de bay olduğu için aynı)

İki takımdan da 6 maçı çıkarttık. Yukarıdaki maçlar fikstürde denk olmuş oluyor.

Bunun dışında iki takımın da oynayacağı ancak deplasman durumu farklı olan takımlar:

- Beşiktaş (Galatasaray deplasmanda)

- Kasımpaşa (Fenerbahçe deplasmanda)

- Eskişehirspor (Galatasaray deplasmanda)

- Ankaragücü (Fenerbahçe deplasmanda)

- Trabzonspor (Galatasaray deplasmanda)

Bu maçlara baktığımız zaman aynı takımla yapılacak maçlarda hep zor deplasmanlara giden Galatasaray ve bu listede çok çok dezavantajlı.

İki takımın kalan maçları:

- Fenerbahçe içeride Kayserispor ve Gaziantepspor ile oynuyor.

- Galatasaray ise içeride Bursaspor ve Diyarbakırspor ile oynuyor.

Burada Galatasaray'ın çok çok az bir avantajı olduğu söylenebilir, o da Kayseri ve Bursa'yı denk sayarsak Diyarbakır'ın Antep'e göre az da olsa zayıf olması.

Onun dışında derbi var, onda Galatasaray'ın ev sahibi avantajı var. Çok şükür.

Bir de Fenerbahçe bugün kazanırsa 4 puan avantajı var.

Fenerbahce kazanirsa 3 puan avantaji var. Dün kaybetmedik 1 puan aldik.

Hic fikstüre takilmayalim bence.Bi orda bi burda.Ayni takimlar.KAybedersen sampiyon olamazsin.Bu kadar basit.Sampiyon olmak icin orda burda yeneceksin.Bu is böyle.

Üst Alt