Tudor: "Belhanda, Sneijder baskısını kırdığı zaman golleri atacak"


622

Galatasaray Teknik Direktörü Igor Tudor'a göre, henüz kendini gösteremeyen Younes Belhanda'nın üzerinde büyük bir baskı var.


Igor Tudor, 10 numarayı giyen futbolculardan beklentinin her zaman fazla olduğunu dile getirdi. Hırvat teknik adam, “Üzerindeki Wesley Sneijder baskısını kırdığı zaman golleri atacak, asistlerini yapacak” diye konuştu.

Galatasaray’da yeni isimlere methiyeler düzülürken, sadece Belhanda bunların arasında sivrilemedi ve tutuk kaldı.

Gomis golleri ve presi, Ndiaye’nin dikine futbolu, Fernando’nun zekası ve akıl dolu pasları, Mariano’nun sağ bekte olmasına rağmen lider futbolu ve Maicon’un savunmayı toparlayışından övgüyle bahsedilirken, bu isimlere göre daha teknik olan Faslı oyuncu bir türlü kendinden beklenen patlamayı gerçekleştiremedi.

Teknik direktör Igor Tudor’a göre sorunun temelinde Sneijder baskısı yatıyor. Hırvat teknik adam, “Belhanda’nın mücadelesinden çok memnunum. Ancak 10 numaralı formayı giyen futbolcudan başka beklentiler oluyor. Onun da üzerinde bir Sneijder baskısı var. Bunu atlatması zaman alacak belki ama yine de saha içinde takımı için elinden gelen mücadeleyi gösteriyor. Belhanda, Sneijder baskısını kırdığı zaman golleri de atacak, asistleri de yapacak” diye konuştuğu öğrenildi.

Sabredilmesini istedi

Sezon başında 8 milyon euro bonservisle Dinamo Kiev’den transfer edilen 27 yaşındaki futbolcunun saha içi mücadelesinden memnun olan Tudor, bu konuda yöneticilerden de sabır istedi.

Kaynak: Skorer
 
şovu bıraktığı an golleri atacaktır.
Sivas maçında karşı karşıyasın ne diye o kadar sert ve yüksekten vurursun.
Ümit Karan vari bir plase yap köşeye bitti.
 
Uzerinde baski falan yok, kim sneijderle belhandayi kiyasliyorki? 3 mactir rahat kazaniyoruz iyi oynuyoruz, bu maclarda baski hisseden bundan sonra lig sertlesip kizisinca ne yapacak acaba?

Kimse kıyaslamıyor ama takıma gelir gelmez takımdan ayrılmayan birinin formasını sana verirlerse; taraftar o oyuncunun gitmesini istememesine rağmen gönderilmişse üzerinde baskı hissedersin. Adamın hiçbir suçu yokken uzun bir süre adama saldırdılar.
 
Belhanda'nın günahı yok. Yönetimin kriz yönetme beceriksizliğinden kaynaklandı. Belhanda gayet verimli oynuyor, golleri de gelecektir.

?❤️
 
Sneijder baskısıyla alakası yok. Topu aldığında laubali. Bir de biz Sneijder seviyesinde oyun görüşü ve pas kalitesine alıştığımız için farklı geliyor.

O seviyede değil bu eleman. Ama yine de desteğe devam.
 
Baskıdan ziyade daha basit oynasa başarılı olacak zaten. Kalitesi belli bir oyuncu.

Maç içinde çok kayboluyor. En büyük sorun bu açıkcası. Daha fazla sorumluluk alıp, top kullanması lazım.
 
Üst Alt