Tudor: "Belhanda, Sneijder baskısını kırdığı zaman golleri atacak" - Sayfa 2 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Tudor: "Belhanda, Sneijder baskısını kırdığı zaman golleri atacak"

Sneijder baskısı diye bir bahane mi olur allasen? Çok iyi transferler yapıldı, takım iyi mücadele ediyor iyi oynuyor, taraftar ile barışıldı eeee? Sneijder meselesi neredeyse unutuldu? Neyin baskısı bu?

Ha böyle giderse o göbekli denilen Sneijder'in ismi, Belhanda'nın tepesinde her daim demoklesin kılıcı gibi sallanacak orası ayrı konu. Bunu kırmak tamamen Belhanda'nın elinde. Laubaliliği şovu bırakır kendini tamamen maçlara verir ve 4 maç üst üste çatır çatır top oynar skor üretir işte ondan sonra ne Wesley kalır ne Sneijder. Skor üretmekten kastım sadece gol değil. Bu adam santrafor değil 10 numara. En başta beklenen gol atması değil attırmasıdır hatta sadece asist değil her ne kadar dalga geçilse de asistin asistidir yani maç içerisindeki kilit pas yüzdesidir. Bu yüzdeleri şu ana kadar düşük kaldı. Ha yaşı genç olması itibari ile bir 10 numaraya göre iyi koşuyor iyi mücadele ediyor bunu kabul etmek lazım lakin yetmez.

Yani aslında topu topu 3 maç oynadık. 3 maç ile adam yargılanmaz. Her transferimiz de hemen Gomis gibi Fernando gibi 40 yıllık Galatasaraylı görüntüsü veremez. Bazı transferler için zaman gerekir. En az bir 8-10 maç daha görmek lazım. Yine aynı şekilde devam ederse eleştirilir. Lakin bir oyuncuyu savunacağız diye de abuk subuk bahaneler üretmemek lazım. Sonuç olarak Belhanda United değil Galatasaraylıyız!

Zaten bu şov çabasıda Sneijder meselesi yüzünden oluyor. Yönetim adama ateşten bir forma giydirdi arkasında da 10 yazıyor.
Renktaş olur mu öyle şey. Takımın bir taktiği, teknik direktörün bir felsefesi vardır. Bunun dışında her pozisyondan farklı beklentiler vardır, mesela ofansif oyunculardan skor katkısı, kilit açma gibi. Tekrar bundan ayrı oyuncunun meziyetlerine göre beklentiler vardır, mesela Belhanda teknik kapazitesi yüksek bir oyuncu, pasları daha net ve temiz olmalı.

MHA-L29 cihazımdan Gscimbom mobil uygulaması ile gönderildi

Sneijder baskısıyla alakası yok. Topu aldığında laubali. Bir de biz Sneijder seviyesinde oyun görüşü ve pas kalitesine alıştığımız için farklı geliyor.

O seviyede değil bu eleman. Ama yine de desteğe devam.

Sneijderi çok seven bir taraftar olmama rağmen Belhanda'ya haksızlık yaptığınızı düşünüyorum. Tudor'un Sneijder'i yollaması hadisesinde sanırım adama beddua bile etmişimdir fakat şu son 3 maçımıza baktığımda Tudor'un ne yapmaya çalıştığı belli oldu. Adam durağan oynayıp iki hareketle iş bitiren bir 10 numara istemiyor, koşan mücadele eden bir oyunkurucu istiyormuş. Bu bağlamda yaptığı tercihle Sneijder'i kaybetmemize yol açmış olmasına rağmen tutarlı hareket etmiş oluyor.

Belhanda koşup mücadele etmek zorunda olduğu için Sneijder kadar dinlenemez ve attığı 3 pasın 1 i yerini bulamaz. Bunu futbol oynamış herkes bilecektir ki hem sahanın en çok koşan adamı olup, hem de her istediğiniz pasa-şuta yerini buldurabildiğiniz vakit, sizden dünyada 5 tane daha yok demektir ki günümüz piyasasında bu da 100 M Euro üstü bir etiketle değerleniyor.

Özetle, Belhanda eforuyla oynayacak bir Sneijder'in topu dürtmeye dermanı olmayacak, yani artık bildiğiniz Sneijder ile alakası kalmayacaktır. Oysa ki eli belinde bir Belhanda ise bitirici pas-şut yüzdesini yükseltecek, Sneijder kadar olmasa da yakın bir performans sergileyecektir.

Son düzenleme:
Ondan Sneijder olmasını bekleyen yok, oynadığımız sistemde de buna gerek yok hepsini geçtim zaten olamaz. Düz oynasın, basit oynasın top dağıtsın yeterli.

Arkadaş resmen yönetim Sneijder 'e karşı kin besliyordu. Yollamak için bir yol arıyorlardı

Bunun cezasını Belhanda ödüyor yapmayın etmeyin şu adama azıcık sahip çıkın

Arap topçular böyle küstürmeye hiç gelmez sonra uğraş dur ...

Sneijderi çok seven bir taraftar olmama rağmen Belhanda'ya haksızlık yaptığınızı düşünüyorum. Tudor'un Sneijder'i yollaması hadisesinde sanırım adama beddua bile etmişimdir fakat şu son 3 maçımıza baktığımda Tudor'un ne yapmaya çalıştığı belli oldu. Adam durağan oynayıp iki hareketle iş bitiren bir 10 numara istemiyor, koşan mücadele eden bir oyunkurucu istiyormuş. Bu bağlamda yaptığı tercihle Sneijder'i kaybetmemize yol açmış olmasına rağmen tutarlı hareket etmiş oluyor.

Belhanda koşup mücadele etmek zorunda olduğu için Sneijder kadar dinlenemez ve attığı 3 pasın 1 i yerini bulamaz. Bunu futbol oynamış herkes bilecektir ki hem sahanın en çok koşan adamı olup, hem de her istediğiniz pasa-şuta yerini buldurabildiğiniz vakit, sizden dünyada 5 tane daha yok demektir ki günümüz piyasasında bu da 100 M Euro üstü bir etiketle değerleniyor.

Özetle, Belhanda eforuyla oynayacak bir Sneijder'in topu dürtmeye dermanı olmayacak, yani artık bildiğiniz Sneijder ile alakası kalmayacaktır. Oysa ki eli belinde bir Belhanda ise bitirici pas-şut yüzdesini yükseltecek ,Sneijder kadar olmasa da yakın bir performans sergileyecektir.
Inter dönemindeki Sneijder tam olarak buydu zaten :) Bizde de 2013-2014 ve kısmen de olsa 2014-2015 sezonunda bu Sneijder'den esintiler verdi. Daha sonra ise hem yaşının ilerlemesi hem de takım kalitesinin düşmesi sonucu bir daha o Sneijder'i göremedik.

Son mactaki kacirdigi pozisyonun Sneijderle ne alakasi var? Yavasca koseye yuvarlasa gol... Ya heyecanli yada cok istiyor bence ve bu yuzden hata yapmaktan korkuyor (bunun nedeni Sneijderden sonraki tepkiler olabilir malasef) ve bu yuzden Allah ne verdiyse vurdu...

SM-N910F cihazımdan Gscimbom mobil uygulaması ile gönderildi

Son düzenleme:
Renktaş olur mu öyle şey. Takımın bir taktiği, teknik direktörün bir felsefesi vardır. Bunun dışında her pozisyondan farklı beklentiler vardır, mesela ofansif oyunculardan skor katkısı, kilit açma gibi. Tekrar bundan ayrı oyuncunun meziyetlerine göre beklentiler vardır, mesela Belhanda teknik kapazitesi yüksek bir oyuncu, pasları daha net ve temiz olmalı.

Renkdaş aslında söylediklerinle benim söylediklerimin çelişen bir tarafı yok, bende Belhanda'nın daha etkin olmasını bekliyorum.

Ben o mesajı Belhanda'nın yapmaya çalıştığı artistik hareketlerle bu Sneijder ve yüksek bonservis mevzularının kendisi üstünde yarattığını düşündüğüm baskıya karşı, bize kendini kanıtlama çabası olduğunu söylemek için atmıştım.

Ne biçim bi cümle kurduğumu da anlamadım ya...

Henüz takıma alışma döneminde, Sneijder mevzusundan en çok zarar gören bu oldu. Umarım toparlar. Taraftara kendini kabul ettirir. Aksi takdirde uzun vadeli kalamaz.

Bizim taraftarda bir tuhaf. Butun maçlarimiz 3-0 4-1 bitmis ama show yapmasi elestiriliyor.

Illa brezilyalimi olmasi lazim adamin. Benim hosuma gidiyor topu oksamasi, bacak arasi denemesi,vs. Zaten futbolun guzelligide budur oyle 12 km kosup topu bos kaleye yuvarlamak degil.

Türkiyede futbol anlayisi çok degisik harbiden. Bruma'da zamaninda egoist gamsiz diye elestiriliyodu.

Zaten taraftarin maçtan sonra ilk olarak kosu mesafesine bakmasi bunu gosteriyor. (ondada Belhanda hep ilk 5e giriyor da neyse)

10 gol 12 asistle sezonu bitirse geçen sene Sneijder 15 asist yapmıştı yha diyeceklerle dolu buralar oyun içi katkısını geçiyorum.

Bunu başarır ise senin dediğini kimse demez merak etme. Aksine katkısını yükseltir, takımın şampiyon olmasında etkin rol oynar ise millet formasını alır.

Sanmıyorum adam 3 maçın 2 maçlık kısmını iyi tek maçlık kısmını vasat geçtiği halde baya bir tepki çekiyor,gerçi çok umursamıyorum ben kendi açımdan beğeniyorum ve geçmişteki oyuncularla ölümüne kıyasa girmiyorum.

Üst Alt