Tudor, Neden FB Maçında Üçlü Oynattı? - Sayfa 2 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Tudor, Neden FB Maçında Üçlü Oynattı?

İster üçlü çıksın ister beşli çıksın asla buna laf etmem ama sahada öyle bir takım vardı ki kimse ne yaptığını bilmiyordu.Bu Serdar çıkana kadarda böyleydi.
Bir de hafta boyu buna çalışmıştık dedi.Şimdi çalışmış hali bu mu takımın?
Arkadaş bu kadar başı boş bir futbol oynanır mı sen Galatasaraysın.

3’lü çıkmasını eleştirdim ben ama bu noktada doğru söylüyorsun. Madem hafta boyunca 3’lü çalıştın madem bir şeyler planladın madem güveniyorsun o zaman Serdar sakatlandığında Ahmet Çalık’ı al devam et.
Aslinda bunun sebebi yine oyuncular ile alakali olabilir.
Üclü oynamak kolay degil, bambaska bir defans anlayisi.
Muhtemelen bütün hafta bunu bu üc oyuncu ile calistirdi, Ahmeti veya Korayi isin icine katmadi.
Bu yüzden ücünden biri sakatlanip cikinca mecbur defansta oynayan tüm oyuncularin alisik oldugu dörtlüye gecti diye düsünüyorum.

Aslinda bunun sebebi yine oyuncular ile alakali olabilir.
Üclü oynamak kolay degil, bambaska bir defans anlayisi.
Muhtemelen bütün hafta bunu bu üc oyuncu ile calistirdi, Ahmeti veya Korayi isin icine katmadi.
Bu yüzden ücünden biri sakatlanip cikinca mecbur defansta oynayan tüm oyuncularin alisik oldugu dörtlüye gecti diye düsünüyorum.

Sebebi muhakkak bu bencede.

Serdar cikana dek daha iyi oldugumuz kanaatindeyim
Lato girince bi suru posyon verdik kontradan

kardeşim dünden beri aynı şeyi söylüyorum yok 3lü defans şöyle yok böyle takım epi topu 20 dk. oynadı ya neyin analizini yaptılar merak ediyorum.. millet herşeye bir bahane bulmuş yok maça hızlı başladık o gazla iyiydik falan filan..aynı oyuncular değil miydi bursada kasımpaşada ilk 20dk. eli ayağına dolaşan... eee şimdi niye eli ayağına dolaşmadı.. Ben 3lü defans sevdalısı değilim ama şu maçtan 3lü defansa b.k atanın yazdıkları da mesnetsizdir tamamiyle..

İster üçlü çıksın ister beşli çıksın asla buna laf etmem ama sahada öyle bir takım vardı ki kimse ne yaptığını bilmiyordu.Bu Serdar çıkana kadarda böyleydi.
Bir de hafta boyu buna çalışmıştık dedi.Şimdi çalışmış hali bu mu takımın?
Arkadaş bu kadar başı boş bir futbol oynanır mı sen Galatasaraysın.

en doğru yorum budur bence

Anlık bir pozisyonun fotoğrafı kanıt mı oluyor? Kaç ekre tekrarlandığını bile bilmiyoruz bu dediğinin. Benim dediğim fantezi değil bizzat maç esnasında gördüklerim. En etkili olduğumuz dakikalar iddiası da nasıl bir efsane ve mit olduysa yıkamadık gitti. İlk 5 dakikada santra sonrası oluşan baskıyı 30 dakikaya yayan bir algı var burada. Aslında öyle değil tabiki. O 5 dakikalık baskıdan Serdar'ın çıktığı pozisyona kadar Fenerbahçe bizim stoperlere bastı ve oyun kurdurmadı. Stoperler arası gereksiz paslar yapıp durduk sağa sola. Hatta bunda yaptığımız hatalarda da bolca taç atışı verdik rakibe. Birinde de gol yiyorduk. Serdar çıktıktan sonra da hemen 4'lüye dönemedi zaten. 2-3 dakika Fernando stoper oynadı ve takriben 25. dakika gibi tam anlamıyla 4'lü olduk. Bu dakikadan itibaren bir 10 dakika daha etkin olmaya başladık. Pozisyon anlamıdna yaratıcılık yine olmadı ama en azından topu stoperler arası eveleyip gevelemek yerine (ki ilk 30 dakika başarı diye sunulan bu) en azından 2. ve 3. bölge arası bir yere çektik oyunu. 40'dan sonra ilk yarı bitene akdar ise Fener daha etkili kontralar yakaladı.

İkinci ayrı ise 10 kişi kalana kadar benzer şekilde bizim hakimiytimizde geçti. Yine büyük bir yaratıcılık olmasa da kornerler artmış, oyun 3. bölgeye doğru yıkılmıştı. 10 kişi kaldıktan sonrası ise malum.

Aykut maç önü röportajında rakibi bizim istediğimiz oyuna itmek istiyoruz demişti. İlk 30 dakika tam anlamıyla oydu işte. Görüntüde top bizde ama üç stoper arasında geziyor ve hatta bazen anlık preslerle kalemizde tehlikeli olaiblecek kayıplar yaşıyoruz. O şaşkınlığı neredeyse ilk yarı bitene kadar atamadık. İkinci yarı olağan sistemle daha iyiydik bariz şekilde. Orda da Belhanda çıktı sahneye.

Adamın söylediklerine kendi açısından saygı duyuyorum ama kafamızdan fantezi filan uydurduğumuz yok. Siz adamın birinin anlık foroğraf demetlerinden yaptığı şeyi aaa ne muhteşem analiz diye hemen kabul ediyorsunuz. İlk 30 dakikayı gir bir de maç başlığından oku bakalım nasılmışız sana fikir verir.

30 değil Serdar 15'de sakatlandı 19'de çıktı.

O dakkaya kadar fener bizim stoperlere baskı yaptı gereksiz yan pas yaptık demişsin. Tudor'un taktiği de buydu zaten. Aykütün amacı Fernando'ya baskı yapmaktı Denayer orta stoper oynayıp topla çıkınca Fernando boşa çıktı ve tempo yaptık bu sayede. 4lüye geçtikten sonra tempomuzun düşme nedeni budur. Zaten yukarıdaki resimlerde de nasıl Fernando'nun boşa çıktığı 3lü savunma oynarken salağa anlatır gibi anlatılmış.

4'lüye geçtiikten sonra 10 dakika daha etkin oynadık ama yaratıcılık yoktu demişsin. Bildiğin yatay futbol prensi Aykutun taktiği bu hani Vardar tarafından rezil edilen ve sen bunu beğenmişsin.

2. yarı etkinliğin bize geçmesinin pozisyon bulmamızın nedeni Valbuena ve Guiliano'nun pres futbolu oynayacak adamlar olmamasından kaynaklı. Zaten 60 dan sonra düşüyor bu seneki Aykut'un takımı.

Defalarca ilk 30 demişsin ama 15'de sakatlandı Serdar 19'de çıktı. Algı kasmış sın uzun yazında birde sürekli 30 dakika diyerek. Sürekli etkin değildik 3'lü oynarken diyorsunuz ama dikine oynuyorduk bariz bir şekilde topu eveleyip gevelemiyorduk. Bu tarz maçlarda topa ve oyuna hakim olmasan da olur sonuca gitmek için.

30 değil Serdar 15'de sakatlandı 19'de çıktı.

O dakkaya kadar fener bizim stoperlere baskı yaptı gereksiz yan pas yaptık demişsin. Tudor'un taktiği de buydu zaten. Aykütün amacı Fernando'ya baskı yapmaktı Denayer orta stoper oynayıp topla çıkınca Fernando boşa çıktı ve tempo yaptık bu sayede. 4lüye geçtikten sonra tempomuzun düşme nedeni budur. Zaten yukarıdaki resimlerde de nasıl Fernando'nun boşa çıktığı 3lü savunma oynarken salağa anlatır gibi anlatılmış.

4'lüye geçtiikten sonra 10 dakika daha etkin oynadık ama yaratıcılık yoktu demişsin. Bildiğin yatay futbol prensi Aykutun taktiği bu hani Vardar tarafından rezil edilen ve sen bunu beğenmişsin.

2. yarı etkinliğin bize geçmesinin pozisyon bulmamızın nedeni Valbuena ve Guiliano'nun pres futbolu oynayacak adamlar olmamasından kaynaklı. Zaten 60 dan sonra düşüyor bu seneki Aykut'un takımı.

Defalarca ilk 30 demişsin ama 15'de sakatlandı Serdar 19'de çıktı. Algı kasmış sın uzun yazında birde sürekli 30 dakika diyerek. Sürekli etkin değildik 3'lü oynarken diyorsunuz ama dikine oynuyorduk bariz bir şekilde topu eveleyip gevelemiyorduk. Bu tarz maçlarda topa ve oyuna hakim olmasan da olur sonuca gitmek için.

30 dakikayı ben seçmedim senin desteklediğin flooddaki arkadaş seçmiş. Ben ona binaen kullandım. Topu evleyip gevelemiyorduk diyorsan da lafım yok tabi. Zİra maçın tekrarını izlmenizi öneririm.

Bir de aşağıdaki linkten itibaren bir 15 -20 sayfa okumanızı. İnsanların ortak görüşü neymiş o 20 ya da 30 dakika hakkında tekrar tartın.

17/18 H:9 | Galatasaray 0-0 Fenerbahçe | MS | 22 Ekim

Ciddi ciddi şuna analiz kasmış, net olan birşey var o da bok gibi top oynadığımız. İlk 5 dakika karambollerin olduğu bölüm dışında ilk yarı zaten yok gibi bişey. 2.yarı bi tık daha iyi gibiydi lakin Belhanda atılınca üstüne de Eren i falan alınca iyice bitirdi maçı. Fernando'ya pres yapılacak diye her maç stoper sayımızı artıralım madem. Doğru düzgün kendi sisteminle çık gerekirse de yenil, en fazla yiyeceğin 1 tane kontra, bundan bile tırsarsan derbi falan kazanamazsın zaten.

SM-G925F cihazımdan Gscimbom mobil uygulaması ile gönderildi

saçma bir analiz futbol sahada böyle öncesi öngörülebilir bir şey değil aykut ,Janssen için maicona baskı uygula dese ne olacaktı?Olan üzerinden konuşmak çok saçma zaten bizde hep böyle olur maç biter millet analizini yapar maçtan önce böyle bir analizi kimse konuşmaz ama,atom mu parçalıyorsunuz kardeşim o gün oyuncularımız gününde değildi yada aşırı heyecanlıydı olay bundan ibaret hoca oynatması gereken 1-2 oyuncuyu oyuna almadı ve maç başladığı gibi bitti bu kadar.Yok jansen ona baskı uygulamış tudor bunu biliyormuş stoperleri rahatlatmak istemiş falan filan zaten gününde olan adam her koşulda çıkar rahat oynar.

Öngörebildiğin kadar iyi antrenör ve iyi takım oluyorsun zaten

Korktuğu için,

Futboldan anlamadığı için,

Küçük takımda bile hocalık yapamayacağını kanıtlamak için,

Gerçek Kaptan NANDO!

Evt oyun kursun diye aldigimiz adam bi halta yaramiyor diye defansif orta sahaya aldigimiz oyuncuyu oyun kurmasi amaciyla bosaltabilmek icin tercih edilmis gibi duruyor.

3'lu sart degildi. Fernando'yu markajdan kurtarmak istiyorsan 4231 de cikabilirdin. Tolga Fernando'nun yaninda oynardi, Ndiaye onde, Belhanda solda. Hatta Belhanda'ya gerek bile yok. Garry veya Selcuk bile oynayabilirdi.

Ha tabi hoca 3luyu daha uygun gormustur, anormal degil. Ama renkdaslarimizin da parmak bastigi gibi, hafta boyu bu taktige calisip Serdar sakatlaninca Ahmet yerine Latov'u alman sacma o zaman.

SM-N920I cihazımdan Gscimbom mobil uygulaması ile gönderildi

solu işler hale getirsek çok rahatlayacağız

lato o kadar etkisiz oynuyor ki adamı çoğu zaman bir başına bırakıyor rakip defans,nasıl olsa orta açamıyor,içeri giremiyor diye

aslında biz aynen sag taraf gibi sol tarafıda komple yenileyecektik asamoah ve önünde arda olacaktı cenkin istedigi net olarak buydu

asamoah mutlaka gelmeli üst düzey bir adamın olması o bölgeye cag atlatacak eger soldan da oyun kurabilsek bu sefer rakipler maymun olacak

serdar azizle denayerle 3lü oynamaya kalkarsan o pozisyonlar normal. serdar canlı bomba gibiydi çıkana kadar. 4 lü geçtikten sonra kontralar dışında pozisyon vermedik. ama 3lüde pozisyonu kendimiz yaratıyorduk resmen kalemizde.

başlığın cevabı ise : Manyak olduğu için kesinlikle.

Tudor'un 3lü savunma fantazisinin tutup tutmadığını bilemeyeceğiz çünkü Serdar erkenden sakatlandı tüm planları bozdu. Çok kötü oynamıyorduk açıkçası.

Ama gel gelelim asıl meseleye ulan elinde madem güvenebileceğin yedek stoper yok ve serdar gibi sakatlanmaya gayet müsait stoper var. Ne bok yemeye böyle bir plan kurarsın?

Şu fernandoya baskı muhabbetine bitiyorum arkadaş..rakibin orta sahasındaki iyi top yapan adamına baskı yap olsun bitsin o zaman..realde modrice, Barca da bousqetse, bjk de atibaya yap presi baskıyı durdur takımı..
Ne fernando baskısıymış antalya fener sivas baskı yapan başarılı oluyor bize..
Koca GSARAY bir topcusuna etkili pres yapılınca durduruluyorsa kapatalım tükanı simit satalım..

SM-C5010 cihazımdan Gscimbom mobil uygulaması ile gönderildi

Üst Alt