Tudor, Neden FB Maçında Üçlü Oynattı? - Sayfa 3 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Tudor, Neden FB Maçında Üçlü Oynattı?

Cünkü adettir bizde. Her gelen TD illaki fb maclarinda sapitip, takimin irzina gecer.

Yetti be.

Gesendet von iPhone mit GSCimbom Forum

Ben üçlü oynamasına karşı değilim. Ama bunu fener maçında yapması ve zorunlu değişiklik yaptığında arkasında duramaması taktiğine yeterince güvenmemesi veya yeterince hazır olunmadığını düşündürüyor.
Fenerin top bizim yarısahamızdayken pres yapıp stoperleri sıkıştırması üçlü savunma ile aşılabilir olsa da kanatları yeterince kullanmadıktan sonra üçlü oynamanın mantığını anlayamadım. 3lü oynamak bir felsefedir. Bir maçla olacak iş değil. Kaydırmaları doğru yapamayıp alışkanlık haline getirmezsen sürekli error verirsin. Tudor bir karar vermeli. Şu zor 3-4 maçlık periyottan sonra sonucu ne olursa olsun arka arkaya bu sistemde 4-5 hafta ya 3lü oynayıp takıma bir felsefe kazandıracak ya da 4lü formasyonu bozmayıp, fernandonun marke edildiğinde ve ikerde baskı yapan rakiplerin preslerini çözebilecek birşeyler üretecek. Yoksa tek maçla üçlü oynamakla birşey geçmez elimize.

GSCimbom Forum kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Turk taraftarlari gerizekali, kusura bakmayin.

Ben bu gune kadar Turkiye'de 3'lu savunma oynatildi diye sikayet etmeyen taraftar hic bir takimda gormedim. Her nasilsa bir takim 4-2-3-1 oynayip da kotu mac cikarirsa, yenilirse hic bir zaman sorumluluk formasyonda aranmaz, ama 3'lu oynadiysa vay antrenorun haline, maci satmistir.

Dunya futbolundan bir haber yorumcular, ve onlarin sartladigi taraftarlar 4-2-3-1 ve 4-4-2 disinda hic bir dizilisi begenmezler, hemen malubiyetin sorumlusu ilan ederler. Hic unutmuyorum, Vitor doneminde FB bir Avrupa macinda 3'lu oynamis, o sezonun en iyi performanslarindan birini cikarmisti. Yorumcular ve taraftarlar hayretle, "ya 3'lu oynadi ama oldu, hayret, cok iyi oynadilar" falan demisti. Bir sonraki macta kotu oynayinca hemen "bu takim 3'lu oynayamaz" dediler. Bizde de aynen boyle.

Avrupa'da son donemde zaman zaman ya da surekli 3'lu oynayan takimlar arasinda Chelsea, Bayern, City, Juve vs vs, saymakla bitmez, ama bizim taraftara sorsan, dunyanin en kotu futbol sistemleridir bu 3'lu formasyonlar. Cunku onlar Conte'den de, Pep'ten de daha iyi bilirler futbolu. Isin komigi, 1-2 sene oncesine kadar bunun bahanesi de hazirdi, "Turk takimlari 3'lu oynayamaz, cunku bu formasyonlari oynayacak pozisyon bilgisi altyapisi eksik olan Turk futbolcularda yok". Iyi de bizim 11'in 9 u yabanciydi FB macinda, kalan 2'den 1'i de Alman altyapili zaten. Bos laf bunlar, bos, zirva hepsi.

Biz geriden oyun kurmaya calistigimiz zaman, rakipler Maicon Fernando ikilisine pres yapip Serdar uzerinden oynamaya zorladiklari zaman problem yasiyoruz cunku Serdar'in ayaklari iyi degil. Yalnizca yanindaki oyunculara kisa pas verebiliyor, hatta fizigi cok iyi olmadigi icin, kendi baski yediginde top kaptirma riski de var, savunmada yaptigi gibi geriden basip hamle yapmanin verdigi avantaji olmadigi zaman. Denayer'in ise hem topla iliskisi cok daha iyi, hem de yere cok daha saglam basiyor, hem atletik hem de pasin yaninda dripling yetenegi bile var. Bunun otesinde 4'lu oynadigimiz zaman elimizdeki iki sol bek de oyle ahim sahim oyuncular degil, dolayisiyla onlarin yerine Denayer oynadigi zaman ofansif performasimizi da cok etkileyecegini soylemek zor. Aksine geriden daha rahat top cikaracagimiz icin daha bile iyi olabilir ki Tudor da bunu dusundu herhalde FB macinda. Hem elimizdeki iki sol bekten de cok daha iyi savunmaci olan, maca once yenilmemek icin cikip gol umidini kontraatak ve duran toplara baglayacagi bariz olan FB'ye karsi hava toplarinda daha etkili olan Denayer'i oynatti.

Yahu zaten 20 dakika sonra sakatliktan zorunlu 4'luye donulmus, 70 dakikasi 4'lu savunmayla oynanmis bir macta, "3'lu oynatip takimi sabote etti" diye teknik direktore kizmak icin, ya art niyetli olmak lazim, ya da aptal.

Geriden oyun kurma da nasıl uyduruk bir bahane olduysa ısrarla tekrar ediliyor.

CL ve AL'de 4'lü oynayan takımlar 3!lü oynayanları nasıl tokatlıyor bunu da aptal ya da art niyetli değilsen yazsana. Juventus'un istisnai stoper üçlüsü ile oynayıp sonradan da bıraktığı ve geçen seneki Chelsea dışında kaç tane üçlü oynayan başarılı takım var. Pep bile geçen sene kepaze olduktan sonra vazgeçti.

3'lüye tekrar dönülmesi zaten üst düzey oyuncularla maçları kazanan genç hocaların zaman zaman oyuncuların gölgesinden çıkma gayretinden başka birşey değil bence.

juventus 3lü oynamıyor ki 2 yıldır. 4.sayfanın ilk postuna binaen yazıyorum. bize karşı elendikleri sezon conte 3lü oynatıyordu bunları.

Üst Alt