Tulun: "Gerets ile pazarlıktayız" - Sayfa 20 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Tulun: "Gerets ile pazarlıktayız"

Cevap: Tulun: "Gerets ile pazarlıktayız"

Kazanirsak 5-2 kazaniriz. Yenilirsek 4-0 yeniliriz. Beraberligi unuturuz Geretsle, yani kisaca ya hep ya hiç.

Fenerbahce macini hatirliyorumda, 4-0 yenilmistik. Yanlis hatirlamiyorsam daha once hic oynatmayip Ferhat Öztorunu stoperde baslatmisti, 2-0 olduktan sonra 35inci dakikada oyundan almisti hata yapti diye. Yani ancak gunu kurtarirsin Geretsle, yeri gelir adami harcar.

IMPACT MANAGER olarak is yapar bence. 2 sene kalirsa takima hava gelebilir (=:

Gerets iyidir, bize yasattiklari hala aklimdadir ama beni rahatsiz eden bir konu var. Son dönemlerde hiçbir takimda 1.5 - 2 sezondan fazla kalmamis (hos bizim takimda hocalar o kadar bile durmuyor). Yani demek istedigim, gelsin en az 3-4 sezon dursun ve takimini kurduktan sonra az da olsa istikrar saglayalim. Fakat bir sezon sonra veya yakalayacagi en ufak basaridan sonra gidecekse ben en basta gelmesine karsi olurum.

Bülent Tulun

Galatasaray'da tarihinde görülmemiş bir şekilde ortaya çıkan belirsizlik ortamı tüm camiayı son derece endişeli bir konuma getirdi.

Umulmadık sportif başarısızlıklar futbol takımının küme düşme hattına yaklaşması ile sonuçlandı. Diğer taraftan başarı olarak gösterilen yeni Galatasaray tüzüğü ise kendi içinde çelişkiler ile dolu ve sürekli hukukçulardan mütalaa istenme durumunu yaşıyor ve bu da işleri daha da karmaşık bir hale getiriyor.

14 Mayıs'ta seçim kararı alınmış olmasına rağmen bu seçime girebileceklerin hâlâ soru işareti altında olmaları bir başka tuhaflık yaratıyor.

Bu kadar büyük karmaşa içinde olan kulübün profesyonel ve amatör sporcularının hangi psikolojik durumda olduklarını tahmin etmek hiç de zor olmasa gerek. "Acaba nasıl bir yönetim gelecek, bizim geleceğimiz Galatasaray'da devam edecek mi, şu an başımızda olan yöneticilerin ve kulübün verdiği sözler tutulabilecek mi, inanılmaz bir teknik direktör trafiği yaşayan amiral gemisinin profesyonel oyuncuları teknik direktör kim olacak, yollanacak mıyız, kalacak mıyız..." gibi açmazlarla boğuşan futbolculardan sportif başarı beklemek de imkansız hale geliyor.

Yaz boz tahtasına döndü

14 Mayıs seçimlerinde eğer beklenmedik hukuki yeni bir problem çıkmadan seçim yapılabilir ve adaylardan biri kazanırsa işinin ne kadar zor olacağını, ne kadar sorunlu ve detaylı bir döneme gireceğini çok iyi hesap etmesi lazım.

Doğal olarak camianın ve Galatasaray'a gönül vermiş taraftarın ilk beklentisi sportif başarıları yakalayabilecek bir takımlarının olması olacak. Mevcut yıkıntıdan sonra değişe değişe yaz boz tahtasına dönen profesyonel futbol takımını toparlanması ise maalesef zaman alacaktır.

Churchill'in İkinci Dünya Savaşı'na girerken Britanya halkına "acı, keder ve gözyaşı" vadetmesi gibi Galatasaray'ın da toparlanmak için bu tip bir periyottan geçmesi gerektiği gün gibi ortadadır
.

Bu gerçekten yola çıkarak seçilecek yönetimlerin taraftarlarına rasyonel, gerçekçi ve uzun vadeli ciddi planlar ortaya koyarak hareket edeceklerini umuyorum.

nediyo la bu?

Acı, keder ve gözyaşı - Bülent Tulun - Fotomaç

Yazısına yorum gönderilebiliyor. Bence kesin okur. Gscimbom forumu olarak, kulübe futbolcu önerildiğini gördüm. (Selçuk İnan vs.) Gelecek sezon, Galatasaray forması altında görmek istediğimiz yerli ve yabancı oyuncuları bir bütün veya ayrı ayrı liste halinde gönderebiliriz. Belki bir işe yarar. :)

Gerets iyidir, reislerin reisidir. Bizden gittikten sonra biraz daha toparlandı aslında. Marsilya günleri falan gayet iyiydi çünkü. Tekrar ister miyim? İsterim tabiiki

O güne kadar bek oynayan adamı ne hikmetse ileri mevkiide oynatmıştı. Ferhat, Uğur Uçar, Mehmet Güven, Aydın Yılmaz gibi adamları hiç tırsmadan rahatlıkla oynattı.

Ben Gerets'e karşı biri değilim gelmesini çok istiyorum.Ama Arda konusunda yanlış biliniyor.Arda'yı bir sene daha kiralık göndermeyi planlıyordu* Carrusca sakatlanınca eldeki tek adam Arda'yı oynattı.Arda'da kendisini oynatmaya mecbur bıraktı o maçdaki performansıyla.

*Haberlerin yalancısıyım.

Gerets başarılı olabilir kısa vadede yani önümüzdeki sene ve Türkiye'de..

fakat cl için avrupa için başarıda süreklilik için şüphelerim var.

tüm taraftarın evet budur dediği bir isim değil bence..

Sen adama sağlam kadro kur,adam Avrupa'da başarılı olur mu olamaz mı ondan sonra düşün.

Ben Gerets'e karşı biri değilim gelmesini çok istiyorum.Ama Arda konusunda yanlış biliniyor.Arda'yı bir sene daha kiralık göndermeyi planlıyordu* Carrusca sakatlanınca eldeki tek adam Arda'yı oynattı.Arda'da kendisini oynatmaya mecbur bıraktı o maçdaki performansıyla.

*Haberlerin yalancısıyım.

Fark eden bir şey olmuyor ki yine. Sonuçta oynadığı mevkiisi bek olan bir adamı hücum bölgesinde oynatıyor. Sonuçta Arda yerine A takımdakileri de oynatabilirdi o maçta mevkii dışı olarak ama o bir hafta antremanlarda deneyip ve çok beğendiği Arda'yı oynattı.

Eric Gerets'i takimin basina koyalim

yasa Galatasaray

Stadimizi temiz tutalim

yasa Galatasaray

Üst Alt