Tüm 'Süper Lig maçları bedava' oluyor!! - Sayfa 4 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Tüm 'Süper Lig maçları bedava' oluyor!!

Cevap: Tüm 'Süper Lig maçları bedava' oluyor!!

Sadece modul alamazsin dsmart ciktiginda Digiturk bu hizmeti kaldirdi. Ama digiturkun yeni bir kampanyasi var 12 ay tahautle ayda 47,90 a uye olabiliyorsun receiverda senin oluyor. Bu dedigim kampanya turksat uzerinden yani ekstradan canak kurmana gerek yok.

Ben yeni aldım bunu almayı düşünenler bana sorabilir

Ne güzel olur sırtımızdan para kazanan kartelcilere, para babalarına! Bu milletin eğlencesine engel oluyor daha kötüsü gençler kahvelerde sigara dumanı altında maç izliyordu.

İyi de Süper Lig in isim sponsorluğu ayrı bir konu yayıncı kuruluş olmak ayrı bir konu...

Türk Telekomun yayın ihalesini kazanması gerekir maçları yayınlayabilmesi için, süper Lig e adını vermesi değil :D

Yazının sonrasında yayın ihalesi denmiş, hadi diyelim o ihaleyide almak için katıldı ve aldı, siz karşılığını alamayacağınız ihaleye niye giresiniz ki ?? Maçı TRT yayınlayacaksa Türk Telekoma yayın için ücret ödemesi gerekir ki Türk Telekom verdiği sponsorluğun en azından maliyetini çıkartsın...

Eee devlet kanalı olan TRT bu parayı nerden bulacak ??

1. ya şifreli yayın olacak, dekoder satacak... (Lig tv veya Dsmart mantığı)

2. yada devlet bütçeden pay ayıracak... (bu seçenekte üyelik ücreti izlesekte izlemesekte bize zam olarak yanısr, daha zararlı çıkarız)

3. yayın sırasında reklam geliri (o zamanda reklam arasında maç seyrederiz)

İstanbul ve Ankara her maçı seyredecek demektir, 3-4 takım var zaten bu 2 şehirden...

Nerden baksanız imkansı geliyor bana göre...

Birde işn keyif yanı var, TRT de yayınlanan hangi maç anlatımı ve görüntüsü LİG tv ile kıyaslanır ki ? Hele maç sırasındaki yorumcular ?? Aman allahım hele D-smart olursa düşünsenize her maçta İlker Yasin !!!

Bu haber doğru olabilir çünkü Adnan Polat ve Aziz Yıldırım katıldıkları Tv programında televizyon yayın gelirlerinin en az üç kat artacağını söylemişti. Yani Turk Telekom, Karamehmet ve Dogan grubundan en fazla parayı veren düdüğü çalacak.

Bu haber doğru olabilir çünkü Adnan Polat ve Aziz Yıldırım katıldıkları Tv programında televizyon yayın gelirlerinin en az üç kat artacağını söylemişti. Yani Turk Telekom, Karamehmet ve Dogan grubundan en fazla parayı veren düdüğü çalacak.

Şansal da bunun hayal olduğunu söylüyor. Bir şeyler olacak kesin

Havuz geliri denen birşey var çok zor ama keşke olsa

Aman haaa bana bu haberi verenler sıradan kişiler değil. Çok üst düzeyde, işin içindeki kişiler. Telekom'dan da değiller. "Telekom ile ne para olarak ne de teknik imkân olarak baş edemeyiz" diyorlar. Türk halkı maçları TV'lerde bedava izleyecek diye kulüpler maddi zarar edecek sanmayın. Tam tersi Telekom, Digitürk'ün verdiği ve D-Smart'ın vermeyi düşündüğü paranın en az üç mislini vermeyi göze aldı. Bu yüzden kulüpler bayram ediyor. Ama çaktırmak istemiyorlar. Ne de olsa o yayıncı kurumların arkasında yazılı basının güçlü temsilcileri var. Göbek bağı meselesi...
.

1-) Trt ve Telekom bu parayı (500 milyon €) verebilir. Fakat önemli olan bunu verebilmek değil geri alabilmek olsa gerek. Bu iki kurum zekat olsun diye ceplerinden yarım milyar avro harcayıp dua mı bekleyecekler? Bu hangi zihnin ürünüdür o zihin nasıl çalışmaktadır?

Toplum olarak hiç düşünmeden boş boş konuşuyoruz.

Lig Tv ye sallıyoruz ama hiç bir empati yapıp düşündünüzmü 200 milyon avroyu üyeliksiz nasıl çıkartacaklar?

Anadolu Kulüpleri bu Lig Tv den gelen paralarda olmasa sporcu maaşlarını nasıl dağıtacaklar?

Maçlar şifreli olmasa kulüplerin tiribün gelirleri ne durumda olacak.?

Hah üyelik ücretlendirmesindeki saçmalığa diyecek birşey yok o konuda bende dertliyim. Ama üyelik sistemini ve şifreli yayını yapmak zorundalar.

Peki gelelim tekrar Trt - Telekom ikilisine. Bu ekürüler üyelik satmadan bu parayı nasıl çıkaracaklar. Reklam geliri falan deyip adamı germeyin. Yarım milyar avro bu boru değil. Reklamla bu parayı çıkarabilmek için 90 dakika maç yerine reklam yayınlanması gerekir.

2-) Herneyse hadi buda oldu Trt Telekom bu parayı verdi diyelim. Yahu bre beynini eline hükmettiremeyen adamcağız, söyle bakalım bu yayın hakkı el değiştirmesi sezon ortasında nasıl yapılacak. Hiçmi durup düşünmezsiniz haber yapıp yazı yazarken. 2009 - 2010 sezonunun yayın hakkı zaten Digitürk tarafından seneler evvel satın alınmamış mı? Sen aynı sezonun ikinci yarısını tekrar nasıl satabilirsin? Hiçmi hak, hukuk, kanun nizam bilmezsin Teksasmı lem burası.

Ocakta bir ihale varsa bu herhalde 2010 - 2011 ve sonrası sezonların yayınının ihalesidir. Ya da Ligin isim hakkının ihalesi.

Birde çıkıp bize sakın Ligtv almayın tavsiyesi vermiş. Armut gibi ortada kalırsak sen mi ödeyeceksin benim ikinci yarı maç izleme paralarımı? Şu kanal gazete yöneticilerine buradan sesleniyorum: Yazar, muhabir, spor servisi müdürü alımı mülakatlarınıza 9 a kadar saymayı ekleyinde artık kurtulalım. Bunlar mı bizim aydınımız, yazar çizerimiz muhabirimiz. Bu kadar ucuzmu bu işler yahu. Devletin otoyol ihalesini en ucuz fiyatı verene verip bizi lastikçi amortisörcü gezdirdiği gibi sizlerde en az maaşı isteyene mi kalemi veriyorsunuz? Bu mudur bu bozukluğun sebebi yoksa?

1-) Trt ve Telekom bu parayı (500 milyon €) verebilir. Fakat önemli olan bunu verebilmek değil geri alabilmek olsa gerek. Bu iki kurum zekat olsun diye ceplerinden yarım milyar avro harcayıp dua mı bekleyecekler? Bu hangi zihnin ürünüdür o zihin nasıl çalışmaktadır?

Lig Tv ye sallıyoruz ama hiç bir empati yapıp düşündünüzmü 200 milyon avroyu üyeliksiz nasıl çıkartacaklar?

Anadolu Kulüpleri bu Lig Tv den gelen paralarda olmasa sporcu maaşlarını nasıl dağıtacaklar?

Hah üyelik ücretlendirmesindeki saçmalığa diyecek birşey yok o konuda bende dertliyim. Ama üyelik sistemini ve şifreli yayını yapmak zorundalar.

Peki gelelim tekrar Trt - Telekom ikilisine. Bu ekürüler üyelik satmadan bu parayı nasıl çıkaracaklar. Reklam geliri falan deyip adamı germeyin. Yarım milyar avro bu boru değil. Reklamla bu parayı çıkarabilmek için 90 dakika maç yerine reklam yayınlanması gerekir.

2-) Herneyse hadi buda oldu Trt Telekom bu parayı verdi diyelim. Yahu bre beynini eline hükmettiremeyen adamcağız, söyle bakalım bu yayın hakkı el değiştirmesi sezon ortasında nasıl yapılacak. Hiçmi durup düşünmezsiniz haber yapıp yazı yazarken. 2009 - 2010 sezonunun yayın hakkı zaten Digitürk tarafından seneler evvel satın alınmamış mı? Sen aynı sezonun ikinci yarısını tekrar nasıl satabilirsin? Hiçmi hak, hukuk, kanun nizam bilmezsin Teksasmı lem burası.

Ocakta bir ihale varsa bu herhalde 2010 - 2011 ve sonrası sezonların yayınının ihalesidir. Ya da Ligin isim hakkının ihalesi.

Birde çıkıp bize sakın Ligtv almayın tavsiyesi vermiş. Armut gibi ortada kalırsak sen mi ödeyeceksin benim ikinci yarı maç izleme paralarımı? Şu kanal gazete yöneticilerine buradan sesleniyorum: Yazar, muhabir, spor servisi müdürü alımı mülakatlarınıza 9 a kadar saymayı ekleyinde artık kurtulalım. Bunlar mı bizim aydınımız, yazar çizerimiz muhabirimiz. Bu kadar ucuzmu bu işler yahu. Devletin otoyol ihalesini en ucuz fiyatı verene verip bizi lastikçi amortisörcü gezdirdiği gibi sizlerde en az maaşı isteyene mi kalemi veriyorsunuz? Bu mudur bu bozukluğun sebebi yoksa?

Resmen döktürmüşsün,söylediklerine katılıyorum ve bir ekleme de ben yapayım şayet böyle bir ortaklık oldu ve saçma olmasına rağmen tahayyül edelim bu sene TRT lig maçlarını yayınlamaya başladı.Zaten ülkedeki insanlar stadların %40'ını dolduramazken,bir de üstüne açık kanalda olunca hepten boş tribünlere oynanır maçlar.Tamam ben de karşıyım şifreli kanalda yüksek fiyat talep edilmesine ama dediğin gibi o zaman parayı nasıl çıkartacaklar.Heralde yine elektriğe,doğalgaza,mazota,benzine,suya,sabuna,tekstile %300 ile %500 arası bir zam yeriz.Ancak öyle çıkar bu para.İnsan bu devirde babasına bedava mal vermezken,TRT hayır duası için bu ihaleye girmez zaten

doğru olabilir......

çünkü:

"..........Bugün yazarı Işıklar'a göre, böyle bir olayı en çok isteyenlerin başın da Başbakan Recep Tayyip Erdoğan geliyor. Nedeni ise çok açık; Başbakan Erdoğan, Türk halkına bedava maç izlettirmek için elinden geleni yapıyor............."

tayyip ne aydın doğanı ne de karamehmet in yayıncı kuruluşlarını ister...

zahid akman ın trt si ise çiftlik....

benim için GS yayın gelirlerini düşürmesinde!! ben yine orda burda stadda izlerim...

Gelirin artması ülke futboluna büyük bir artı olarak geri döner ve lig kalitesi artar,çıta yükselmiş olur ve dış ülkelere reklam daha kolaylaşır her alanda ekonomi güçü şart.Umarım böyle birşey gerçekleşir kaygısı şu olur,bedava tv'de olan maç için neden tribüne gideyim,bu işte tamamen taraftar olgusu ile aşılır,takım sevgisiyle,ve yayın gelirleri artacağı için bilet fiyatları düşebilir her anlamda güzel gelişmeler görebiliriz.

Bkz. ::portekiz i 40 yil yonetmis fasist diktator salazar in yonetim sekli.

3F

futbol

fiesta

fado

trt zorlanırsa bu yayını atv ile de pek ala paylaşabilir...

ben derimki her ne kadar forum sayesinde çok güzel paylaşımlar yapıyoruz ama biraz da işlerimize yoğunlaşalım..

sanki ben yapıyorumda.... neyse....

Süper Lig Maçları TRT'de !

BU HABERİ HOLDİNG MEDYASI VEREMEZ!.. İNANILMASI GÜÇ MÜTHİŞ İDDİA... SÜPER LİG MAÇLARINI TRT ŞİFRESİZ VE NAKLEN VERECEK

Futbol aşkı ile yanıp tutuşan futbolseverleri vaadlerle kandıran, abone yapan sonra da verdikleri sözü değiştirenlerin devri artık kapanıyor.. Lig maçları için henüz her hangi bir abonelik yaptırmayanlar acele etmesin! Çünkü TRT'den müthiş bir haber var... İŞTE MÜTHİŞ İDDİA!!...

Turkmedyasında Magazin Gazeteciliğinin cesur kalemi ve duayeni , G.Saraylılığı ile bilinen ünlü Gazeteci Aykut Işıklar BUGÜN Gazetesindeki köşesinde aldığı çok önemli istihbaratı yazdı..

IŞIKLAR insanları sömürdüklerini ima ettiği HOLDİNG medyasına HODRİ MEYDAN diyerek HADİ YAYINLAYIN BU HABERİ DEDİ..

İŞTE AYKUT IŞIKLARIN YAZISI..

Maçlar TRT’de parasız yayınlanacak. Çünkü Telekom kararlı...

Ekmek parasını kazandığı işini, canı gibi sevdiği çocuklarını ve eşinden başka 'sadece ve sadece futbolu' daha doğrusu gönül verdiği takımı düşünen arkadaşım... Fenerbahçe, Beşiktaş, Galatasaray, Trabzonspor, Bursaspor, Sivasspor hangisi ise artık... Takımla yatıp takımla kalkan, futbolcuları çocuklarından daha yakından izleyen futbol sevdalısı... Çok iyi biliyorum, üzerine başına veya evine üç liralık bir şey almak için kırk saat düşünüyorsun. Bu yüzden çocuğunu az mı ağlatıyorsun, eşini az mı kızdırıyorsun? Ama maça gelince...

Digitürk'e ayda 39, 49, 59 veya 79 lira vermesini biliyorsun. Digitürk sağ olsun adamına göre muamele yapıyor. Hani kör tuttuğunu öpermiş ya... Digitürk de "Lig TV" abonesi olmak isteyeni veya İngiltere maçlarını izlemek isteyeni öpüyor. Herkes farklı ücret ödeyerek maç izliyor. Ben her ay 59 lira veriyorum, büyük oğlum herhalde tosun bulundu 79 lira veriyor. Kanallar aynı...

D-Smart da güya yayına başlarken "bir kereye mahsus" para aldı. Kutu için para almış, 'Sadece 250 lira bu alet için veriyorsunuz' demişti. Başka da para almayacaktı. Aynen Digitürk gibi tuttuğunu öptü. Önemli maçlar olunca bazı bayileri 500 liraya çanak anten kurdu. "Şu kampanya bu avanta dendi" ama vatandaşa kaç para karşılığı yayın sunduğu belli olamadı. Şimdi de yıllık, aylık abone paraları istiyor. Türk takımlarının Avrupa Kupaları maçlarını bahane edip, abone sayısını artırıyor. Hürriyet veya Milliyet gazetelerindeki vatansever gazeteciler yazsalar ya... Akşam'dakiler de Digitürk'ü yazsın bakalım.

Her neyse bu hafta "Süper Lig" maçları başlıyor. Sakın acele etmeyin. Çünkü Telekom ve TRT tabii devlet babanın yardımı ve teşviki ile size müthiş bir kıyak yapacak. Turkcell Süper Ligi, Telekom Süper Ligi olacak. Haftanın üç akşamı dört maç TRT'den bedava yayınlanacak. Yani artık alıştığımız, "Yayıncı kurumun verdiği üç dakikalık haber görüntülerinde sadece bunlar vardı" veya "10 bin dolar veremediğimiz için golleri size gösteremiyoruz" muhabbeti olmayacak. Hatta her kent, takımının maçını da bedava izleyecek. TRT öyle bir organizasyon yapıyor ki, diyelim maç Rize'de oynanıyor, Rizespor'un maçı TRT'de o bölgede yayınlanacak. Her kent kendi takımını izleyebilecek.

Şu dediklerim hayal değil. Yakında açıklanacak gerçekler. Çünkü ilk maç yayın ihalesinde Telekom teklif zarfını masaya koyacak. Milyonların önünde kulüplere kaç dolar teklif ettiği görülecek. TRT ile maç yayını anlaşması yapıldı bile. Bunu Başbakan Recep Tayyip Erdoğan da çok istiyor. Türk halkına bedava maç izlettirmek için elinden geleni yapıyor. Bu konuda Telekom da TRT de çok rahat. Zaten maç yayın işinin teknik alt yapısını Telekom yapmıyor muydu? Eee bu işi ülkemizde başlatan en iyi yapabilecek yayıncı kuruluş da TRT olduğuna göre... Ortaya sadece yayın ihalesinin günü kalıyor. Bu işi de Telekom ne pahasına olursa olsun almayı kafaya koymuş.

Aman haaa bana bu haberi verenler sıradan kişiler değil. Çok üst düzeyde, işin içindeki kişiler. Telekom'dan da değiller. "Telekom ile ne para olarak ne de teknik imkân olarak baş edemeyiz" diyorlar. Türk halkı maçları TV'lerde bedava izleyecek diye kulüpler maddi zarar edecek sanmayın. Tam tersi Telekom, Digitürk'ün verdiği ve D-Smart'ın vermeyi düşündüğü paranın en az üç mislini vermeyi göze aldı. Bu yüzden kulüpler bayram ediyor. Ama çaktırmak istemiyorlar. Ne de olsa o yayıncı kurumların arkasında yazılı basının güçlü temsilcileri var. Göbek bağı meselesi...

Sonuç, sevgili futbolsever arkadaşım. Sakın acele etme. Maçlar için abone olacağım diye en az bin liranı kaptırma. Ocak ayındaki yeni Futbol Maçları Yayın Hakkı İhalesi'nde her şey değişecek. Telekom ana sponsor olacak, TRT de yayıncı kurum. Onlar aralarında anlaştı, Başbakan da "okey" verdi. Sonra yüzlerce liram gitti, eski maçları izliyorum diye ağlama... Haberimin kaynağı çok sağlam, öyle artist veya sosyete dedikodusu değil...

kaynak:türkspor.net (sallama olasılığı çok çok yüksek :D)

doğru olabilir......

çünkü:

"..........Bugün yazarı Işıklar'a göre, böyle bir olayı en çok isteyenlerin başın da Başbakan Recep Tayyip Erdoğan geliyor. Nedeni ise çok açık; Başbakan Erdoğan, Türk halkına bedava maç izlettirmek için elinden geleni yapıyor............."

tayyip ne aydın doğanı ne de karamehmet in yayıncı kuruluşlarını ister...

zahid akman ın trt si ise çiftlik....

benim için GS yayın gelirlerini düşürmesinde!! ben yine orda burda stadda izlerim...

Zahid Akman'la Trt'nin alakasını anlayamadım İbrahim Şahin demek istedin sanırım :)

Üst Alt