Tüm 'Süper Lig maçları bedava' oluyor!! - Sayfa 6 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Tüm 'Süper Lig maçları bedava' oluyor!!

Cevap: Başbakan Erdoğan İstedi: Maçlar Şifresiz Olacak

Mümkün diğil. Turkcell'le baş edemezler. TT yayın hakkını alsa dahi şifre mecburen koyacaklar çünkü parayı başka türlü çıkaramazlar. İlk birkaç ay şifresiz yapıp yerler milleti sonra bulurlar bi dümen.

bi kere kulüpler tv yayın gelirleri alıyorlar buna başta kulüpler itiraz eder sonra kimse para vermezse alan firma zararına iş yapmış olmaz Türkiye'de hangi şirket zararına iş yaptı ;) + Başbakab böyle birşey istemez...

bi kere kulüpler tv yayın gelirleri alıyorlar buna başta kulüpler itiraz eder sonra kimse para vermezse alan firma zararına iş yapmış olmaz Türkiye'de hangi şirket zararına iş yaptı ;) + Başbakab böyle birşey istemez...

Türk Telekom diğerlerinin(D-smart,Digitürk) verdiğinin 3 katını vericek klüplere.

Recep Tayyip Erdoğan zararına iş yapmaz. Seçim yatırımı yapıyor....

Cevap: Tüm 'Süper Lig maçları bedava' oluyor!!

Aslında böyle bir olayın olma olasılığı yüksek,heleki tayyip gerçekten istiyorsa.

Çünkü türk telekomun gelir kaynakları gittikçe azalmaya başladı,ev telefonlarını insanlar teker teker kapatmaya başladılar,ev tellerine verilen sabit ücret için davalar açıldı ve pek yakın bir sürede sabit ücret alınamıyacak(ki burdan baya bir meblağ kazanıyordu telekom 20milyon telefondan ayda 9.tl.)

Adsl den iyi para kazanılıyor ama 3G ile GSM şirketleride bu hizmeti vermeye başladı,birde ayrıca 20 ayrı şirkete(smile,biri vs..) de adsl hizmeti verme olanakları verildi.

Türk telekomda yeni bir alandaki cirosunu yükseltmek için böyle bir alana başvurabilir,bu alanda kablolu tv, dünyada bütün ülkelerde yaygın olarak kullanılıyor ama türkiyede bildiğim kadarıyla 10-15 şehirde tek kullanılıyor(sırf kablolu tv yüzünden diye NBA tv izleyemiyorum:()

Burda telekomun yapması gereken tek şey bu sene içinde kablolu tv ağını bütün türkiyeye yaymak ve kablolu tv aboneliğini cüzzi bir fiyata çekmektir,20 tl filan.

Ondan sonra zaten yayın ihalesini almak çok kolay digiturk ve d smart 200 milyonun üzerine çıkamazlar,ama telekom 400 milyon doları çok rahat bir şekilde verir, çünkü kablolu tv ile 10milyon gibi bir üyeye sahip olursanız 20tl den her ay sadece 200 milyon tl para kasanıza akar buda senelik 2.4 milyar tlye yakın bir kaynak demek.:yikes::yikes::yikes:

ilk senelik gelecek para alt yapı hizmetlerine gitse 2.sene hepsi kar:D:D

Ben bi yerde daha duymuştum bu haber çıkmadan önce TRT'nin ihalede yer alacağını inşallah kazanırlar ihaleyi. Hatta bu forumdada yazmıştım ama pek kimse ihtimal vermemişti. İhale Aralık'ta bekleyelim ve görelim.

ocak 2010 da ihale ;)

Ayrıca ihaleyi TRT alsa bile maçlar 2010-2011 de geçecek yeni kanalına arkadaşlar ki olursa tabi .

Hiç umutlanmayın, böyle birşey imkan dahilinde diğil. Matematiksel/finansal olarak imkansız, çünkü havuz sistemi var.

En önemli gelir kaynaklarından birini yayın gelirleri oluşturuyor.Özellikle önemli takımlarla başedebilmek için takımlar daha fazla bir gelir elde etmeye çalışıyor.Bu yüzden Trt'nin böyle büyük bir mali yükü neredeyse hiçbirşey kazanmadan sırtlaması biraz saçma geldi bana.

digiturkun sadece aylık aldığı ücretten mi para kazandığını sanıyosunuz

reklam denen bişey var arkadaşlar bu işlerde asıl para reklamdan bulunyo...

Takımlar niye kabul etmesin onu da anlamıyorum

onlara verilen paranın daha fazlası verilecek zaten...

digiturkun sadece aylık aldığı ücretten mi para kazandığını sanıyosunuz

reklam denen bişey var arkadaşlar bu işlerde asıl para reklamdan bulunyo...

Takımlar niye kabul etmesin onu da anlamıyorum

onlara verilen paranın daha fazlası verilecek zaten...

takımlar kazansın tamamda Bos tribune mi kazansın...

takımlar kazansın tamamda Bos tribune mi kazansın...

bos tribün olacagını sanmıyorum bir arada trt ligdeki belli maçları şifresiz vermişti ve Anadolu takımlarını maçlarını ve stad doluydu hem zaten maçta 40 50 milyon bilet fiyatı veren kişini evinde cogunda ligtv vardır diye düsünüyorum

trt geçen seferkine de girmişti ama ilk turda bıraktılar pek ümitlenmeyin digitürk bu kadar sistem kurup para harcamışken bırakmazlar TSL yi...:)

İBB - Beşiktaş maçının 25.dakikalarında Trt3'ü açtım ve orada canlı bağlantı yapıyorlardı oyuncular maça çıkarken ilk görüntüleri verdi Trt3 şaşırdım biraz.

Parayı nasıl çıkaracakları neden mantıksız geliyor bir tek onu anlamadım kalan herşeyi anladım. Bahsedilen para 500M euro çok paramı? Türkiyede kaç futbol seyircisi var? 70-80 milyon izleyici arasında 25 milyon minumum varmı? Eğer 25 milyon varsa kişi başı 20 Euro'ya iş bitiyor. 500M avroda masraf koyun 40euro olsun kişibaşı. Yani futbol izleyicisi başına 80TL. 80 TL 5 yıllığına alınsa yıllık 16TL. Alırsa Cuma,Ctesi,Pazarın tek izlenen kanalı olup yılda kişi başına 16TL'yi çıkaramayacaklarsa bana versinler Trt'yi ben yöneteyim... Eee adamlarda ihaleye niyetliyseler çıkaracaklarını hesaplamışlardır. Karın dibine vururlar siz para çıkmaz diyorsunuz. digiturk yıllardır yola yola alıştırdığı için bize garip geliyor tabii, 30 değil 300 kat para kazandılar haberiniz yok. Aboneleri bırakın bayilerden peşin aldıkları banka teminatlarını faize yatırsalar 200M euro ödenirdi zaten.

Ayrıca maçlara seyirci gitmeme konusu ise tam ters mantık. Ben ayda 40-75Tl arası digiturke para verirken birde üstüne 50Tl bilet alıp nasıl maça gideyim? Ama zaten Tv de bedava olursa o parayı maça ayırırım çünki zamanımda olur para verdim diye her maçı izlemem...Ve yine ayrıca arkadaşlarımla kahvede maçı izleyeceğime maça giderim çünki kahveye gitme aktiviteside azalmış olur, onun yeri doldurulur. Bence maddi açıdan olabilitesi yüksek ama olurmu bilmiyorum.

Parayı nasıl çıkaracakları neden mantıksız geliyor bir tek onu anlamadım kalan herşeyi anladım. Bahsedilen para 500M euro çok paramı? Türkiyede kaç futbol seyircisi var? 70-80 milyon izleyici arasında 25 milyon minumum varmı? Eğer 25 milyon varsa kişi başı 20 Euro'ya iş bitiyor. 500M avroda masraf koyun 40euro olsun kişibaşı. Yani futbol izleyicisi başına 80TL. 80 TL 5 yıllığına alınsa yıllık 16TL. Alırsa Cuma,Ctesi,Pazarın tek izlenen kanalı olup yılda kişi başına 16TL'yi çıkaramayacaklarsa bana versinler Trt'yi ben yöneteyim... Eee adamlarda ihaleye niyetliyseler çıkaracaklarını hesaplamışlardır. Karın dibine vururlar siz para çıkmaz diyorsunuz. digiturk yıllardır yola yola alıştırdığı için bize garip geliyor tabii, 30 değil 300 kat para kazandılar haberiniz yok. Aboneleri bırakın bayilerden peşin aldıkları banka teminatlarını faize yatırsalar 200M euro ödenirdi zaten.

Ayrıca maçlara seyirci gitmeme konusu ise tam ters mantık. Ben ayda 40-75Tl arası digiturke para verirken birde üstüne 50Tl bilet alıp nasıl maça gideyim? Ama zaten Tv de bedava olursa o parayı maça ayırırım çünki zamanımda olur para verdim diye her maçı izlemem...Ve yine ayrıca arkadaşlarımla kahvede maçı izleyeceğime maça giderim çünki kahveye gitme aktiviteside azalmış olur, onun yeri doldurulur. Bence maddi açıdan olabilitesi yüksek ama olurmu bilmiyorum.

Dostum parayı çıkarmaları senin dediğin gibi kolay ama senin dediğin gibi 25milyon ihaneye ulaşmaları çok zor.

çünkü türkiyede sadece 35 milyon hane var ve bu hanelerin 25milyonuna kablolu tv satamazsın ama en azından 8-10 milyon kişiye ulaşabilirsin fiyatı cüzzi tutarsan.

Eğerki telekom kablolu tv yi tüm türkiyeye yayabilirse ihaleyide rahatlıkla alır.

10 milyon üyeye ulaşsa ayda 20tl. alsa.

10.000.000kişi*20 tl.= 200.000.000 tl yapar aylık

200.000.000tl*12 ay =2.400.000.000 tl

2.400.000.000 =1.100.000.000 euro

Bir yıllık ihale yayın hakkı 400 milyon euro olduğu düşünülürse.

Yıllık 700 milyon euro gibi bir rakam kar oluyor telekoma,

Bu işin daha tv reklamları var,büyük otel,restorant,cafe vs..alınacak maç yayınlama paraları var.

Yani bütün iş telekomun kablolu tv alt yapısını bütün türkiyeye yaymasına bağlı,ilk sene alacağı karı hesaba katarak buseneden alt yapıy yatırım yaparlarsa önümüzdeki 3-4 sene çok cüzzi miktarlarda maç izleyebiliriz.

Dıgıturk ve d-smart bence hayatta 400 milyon gib bir rakam vermez bu ihaleye.

Dostum parayı çıkarmaları senin dediğin gibi kolay ama senin dediğin gibi 25milyon ihaneye ulaşmaları çok zor.

çünkü türkiyede sadece 35 milyon hane var ve bu hanelerin 25milyonuna kablolu tv satamazsın ama en azından 8-10 milyon kişiye ulaşabilirsin fiyatı cüzzi tutarsan.

Eğerki telekom kablolu tv yi tüm türkiyeye yayabilirse ihaleyide rahatlıkla alır.

Bu işin daha tv reklamları var,büyük otel,restorant,cafe vs..alınacak maç yayınlama paraları var.

Yani bütün iş telekomun kablolu tv alt yapısını bütün türkiyeye yaymasına bağlı,ilk sene alacağı karı hesaba katarak buseneden alt yapıy yatırım yaparlarsa önümüzdeki 3-4 sene çok cüzzi miktarlarda maç izleyebiliriz.

ben aylık maylık para almadan da çıkar diyorum renktaş haneye değil futbol seyircisine böldüm ;)

Tamam futbolu sevenler veriri 20 lira ama sevmeyenler neden alsın ki?

Tamam futbolu sevenler veriri 20 lira ama sevmeyenler neden alsın ki?

Bizde 35 milyon hane almaz dedik ya.

Ama en azından türkiyedeki hanelerin 3 te 1 i futbolu seviyordur,ayrıca kablolu tvyi sırf futbol seviyoruz diye almak gerekmiyorki bütün kanallar mevcut ve telekomun tek kablo ile telefon,adsl ve tv gibi 3 hizmeti bir arada sunma gibi bir projesi var.

Üst Alt