Türk Futbolundaki 10 Yıllık Tarihi Kırılma - Sayfa 3 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Türk Futbolundaki 10 Yıllık Tarihi Kırılma

Batan hiçbir kulüp dünya üzerinde kurtarılamamıştır bir örnek ver? Nothingham Forest-Malaga-Sampdoria-Ferencvaros-Leeds-Aston Villa...Türkiye'de de başladı; samsun-antep...

Siyaset ilk defa müdahil olmuyor; Bizimle Atatürk-İnönü-Gürsel-Evren-Erdoğan hepsi de kudretli devlet başkanlarıyla uğraştılar da ne oldu???

Yani elle tutulur argüman sunamadın üstat tıpkı BJK çok başarılı doğru yolda diyorken yaptığınız gibi sırf slogandan ibaret bunlar...

Tamam sana rüyalar aleminde başarılar :D

Renktaşlar sırf burada yazdığım 2000 mesajın çoğunda izah ettiğim durumu bugün bejekeyi yendikten sonra kısaca toparlayıp daha detaylı başlık altında yazmak üzere yazıyorum.

29 Nisanda aldığımız 2-0'lık BJK galibiyeti Türk Futbolundaki 10 yıllık kırılmayı getirecektir...Kısaca olacak olanlar;

1) Galatasaray 2019 sonu itibariyle şirket ve dernek toplam borç alacak farkını kapatıp artıya geçecek...

2) BJK şampiyonlar liginden uzak kalarak teknik iflasa düşüp moratoryum açıklayarak tasfiye sürecine girecek...

3) Fenerbahçe Spor Kulübü lağv edilip yerine Fenerbahçe Futbol Kulübü AŞ'ye dönüşerek tüm amatör branşlarını kaybedecek...

4) Şenol Güneş, Muharrem Usta'nın anlaştığı gibi sezon sonunda Trabzonspor'un başına geçerek öz kaynaklara dönen Trabzonspor ile yeniden şampiyonluk yarışına girecek...

5) Ali Koç, Murat Ülker, Ferit Şahenk, Şarık Tara, Tuncay Özilhan gibi işadamları Türk Sporundan tasfiye olacak...

6) Galatasaray önümüzdeki 10 yıl boyunca Bayern'in Almanya'da, Juventus'un İtalya'da, Celtic'in İskoçya'da ve zamanında Lyon'un Fransa'da yaptığı gibi ligini domine ederek makası açacaktır.
nedersin uğur reys şampiyon olurmuyuz bu yıl

Dediklerin hayaldan öteye gidemez.

Türkiye de hiç bir kulübün hegemonya kurmasına izin vermezler. Hele hele son 15 senedeki yapı devam ederse asla ama asla gerçekleşemez bu. Aydın'ın da dediği gibi bu ülkede bir siyaset gerçeği var futbolda herkes istediği kadar inkâr etse de. Futbol siyaset iç içe.

sent via GSC

Son düzenleme:
Borcu çevirebilir duruma geçersek öngörülebilir tahlillerin mantıklı geliyor birde arkadaşların bahsettiği genel şartlarda ülkemin gerçekleri var yani yukarı çıkanın paçasından çekerler dengelemesi devreye girer.

2. madde hariç hiçbirinin gerçekleşeceğini düşünmüyorum. Rakipler ne kadar batarsa batsın her zaman vasıfsız birileri çıkar, yönetime ortak olur ve bizi de aşağı çeker. Galatasaray dediğin gibi bir tek güç haline gelse bile biz kendimizi yerin dibine batırırız ondan zerre şüphem yok. Bizde dibe vurup kurtulma hastalığı var bir de.

Hepsi bir yana Fatih Terim olmasa şu an bunları bile konuşamıyor olacaktık, bütün kulübün kaderi tek bir hamleyle değişti, oradan hesap edin.

Peki şunu merak ediyorum

Önümüzdeki sene için, al sat dengesi meselesi var
Yani sattığın kadar al mevzu olucak
Biz rakiplerin önüne geçmek için kaliteli transfer yapmak zorundayız lige ambargo koymak için en az 3 tane üst düzey oyuncu daha ve yedek kulubesinin elden geçirilmesi şart
Bunu nasıl yapacağız?

Hiçbiri gerçekleşmeyecek. Biz dominasyon falan kuramayız çünkü muhakkak kötü bir yönetim gelip berbat bir hoca ve kadro kuruyor. Dibe yeniden vuracağız ama ne zaman bilmem.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Evet dediğimde tepki gördük ama normaldir. Şimdi maddelerden en önemlisi olan o büyük BJK'nizin nasıl adım adım yok olacağını yazalım;

1) Ligi 3 veye 4 olarak bitirirler...

2) 17 branşta sadece Hentbolda şampiyon olmuş olacaklar...

3) Dünya Kupası öncesi yahut sırasında amatör şubelerin kapatılması kararı alınacak...Açıklamalar sezon sonuna bırakılır kuvvetle muhtemel...

4) Atınç, Atiba ve Talisca Dünya Kupası sırasında takımdan ayrılırlar...Talisca bejeke diyen saf ve naif galatasaraylılara duyurulur...Benficadan rekor transfer yapacak ağzınız açık kalacak...Matkaaaaap Matkaaaaaaaaaaaaaaaappppppp

5) Dünya Kupası sonrası Şenol Güneş Trabzonspor ile anlaşır...

6) 150'lik Oğuzhan ile hemen sözleşme imzalarlar...

7) Bu malla beraber toplamda 27 kişilik şişik bir kadroları olur...Nasıl boşaltacaklar??? Boşaltamayacaklar zira kiralamayla filan kadro kurulmaz yok efendim ucuza aldım pahallıya sattım bu hayat soccer manager değil bak şu kadroya;

Kaleci: Fabri-Boyko-Tolga-Utku
Bekler: Adriano-Caner-Gönül-Tosic
Tandem: Pepe-Vida-Mitrovic
Kanatlar: Quaresma-Babel-Lens-Töre-Orkan-Araz
Orta Saha: Oğuzhan-Tolgay-Veli-Medel-Necip-Sedat
Forvet: Negredo-Larin-Love-Pektemek

Bu takımın maaş yükü ne biliyor musunuz? Bonuslarla beraber 52 milyon Euro...Bu kadrodaki isimlerin 10 tanesinin sözleşmesi 30/06/2019'a; 9 tanesi 30/06/2020'ye; 3 tanesi 30/06/2021'ye; 5 tanesi de 20/06/2022'ye kadar devam ediyor :)

Yani babayı yemişler...Rumlar gibi kendilerini parlamento köşesinde pazarlayacaklar...Hala daha bana hayal görüyorsun diyenlere duyrulur :)

8) Yeni hoca olarak Abdullah Avcı ile anlaşırlar ona da transfer istemesin diye 3 milyon euro maaş verirler :) Ve takımdan kimseyi gönderemezler :)

9) Ağustos başında hemen hemen şu şubelerin kapatılacağı duyurulur;

Kadın Futbol-Kadın Basketbol-Erkek Voleybol-Kadın Voleybol-Atletizm-Boks-Güreş ve Kürek...

Yola Erkek Futbol-Erkek Basketbol-Erkek Hentbol-Espor-TS Basketbol-Jimnastik-Masa Tenisi-Satranç ve Briç gibi şubelerle devam ederler :)

10) Türkiye Kupası cezaları açıklanır...Kafadan kupayı kaybederler...Zaten süper kupada yok...Uefa'da da hemen elenirler...

11) Eylül Divan Toplantısında tahmini olarak kendi rekorlarını kırarak kuvvetle muhtemel borç alacak farkı 2 katrilyonu geçer :)

12) Devre arasında lig yarışında geri kalmanın verdiği çöküntüyle beraber oyuncu satmaya çalışırlar kimse almaz ellerinde patlar...

13) Sezonun ikinci yarısında yarıştan hemen koparlar...Ligde gider...

14) Nisan 2019'da Toplam Borç-Alacak farkı 2.2 katrilyonu bulur...

15) Sezon bitiminde yine Hentbol'da şampiyon olurlar başka da hiçbir şey kazanamazlar...

16) Son bir hamle 2019'da sözleşmesi biten futbolculardan kurtulup haddini bilip yeni bir feda parolasıyla yola çıkar Matkap Fiko...Buna göre Abdullah Avcı ile yola devam kararı alırlar ve aşağıdakileri bedelsiz gönderirler sözleşmeleri bittiği için;

Babel-Fabri-Pepe-Töre-Negredo-Tosic-Adriano-Pektemek-Tolga-Veli...Yerlerine sadece 3-4 tane altyapı oyuncusu ve 1-2 ibebebe züppesi alır avcı...Kadroyu sadece türkiye yarışacak olan 23 kişiye düşürürler...

17) Şu amatör şubeleri de kapatırlar; Hentbol-Espor-TS Basket...Böylece yola sadece Erkek Futbol-Erkek Basketbol-Jimnastik-Masa Tenisi-Satranç ve Briç ile devam ederler o da kanun gereği jimnastik kulübü olarak kalabilmeleri için ki bir daha uzun yıllar briç dahil hiç bir şubede başarı yakalamayazlar :)

18) 2019-2020 Sezonu başında borç alacak farkı 2.5 katrilyon olarak açıklanır...

19) Lig yarışından 2019-2020 sezonunun ilk yarısı bitmeden koparlar...

20) Matkap Fiko son bir hamle elindeki kalan son gayrimenkulleri satar; BJK Fulya Süleyman Seba Gökdeleni (170 trilyon)-Akatlar BJK Plaza (80 trilyon)...Zaten Akatlar Arena-Nevzat Demir Tesisleri-Fulya Tesisleri-Vodafone filan hep kiralık ki hepsini takımları kullanıyor devredecek bir hakları yok...Sadece şubeleri kapatıldığından Pendik Kürek Tesisleri-Dikilitaş Kapalı Spor Salonu ve Süleyman Seba Spor Salonu (SÜLEYMAN SEBA'DAN BAŞKA BİR İSİMLERİ OLMADIĞINDAN BABA HAKKI HARİÇ HER YERE BU İKİSİNİN ADINI VERİYORLAR NE KADAR DA KÜÇÜK BİR CAMİACIK)...Bir de 10 yıllığına kiralık BJK Koleji binası var ki orada da örgün eğitim-öğretim yapılıyor...Yani 250 trilyon kaynak bulunup Süleyman Seba öncesindeki gibi bir işhanında kiracı olarak çıkarlar kulüp yönetimi olarak :)

21) Devre arasında ellerindeki 2020'de sözleşmesi bitecek isimleri çıkarmaya çalışırlar ama hepsi patlar :)

22) Nisan 2020'de borç-alacak farkı tüm satışlara, şube kapatmalarına ve fedalara rağmen faiz yükünden ötürü 2.75 katrilyona çıkar...

23) Yine babayı alıp sıfır kupa-şilt-plaket ile sezonu bitirip sözleşmesi biten Quaresma-Medel-Mitrovic-Love-Caner-Araz-Gökhan-Sedat-Boyko kendilerini kurtarırlar...

24) Matkap Fiko erken seçim kararı alır...Yeni yönetim aldığı borç alacak farkını 3 katrilyon eksi olarak açıklar...Elde ne bir mal ne bir mülk ne bir sportif başarı ne de bir şube kalmıştır...Kadroda önemli bir isim de yoktur...son bir sezon direnirler 2020-2021 boyunca ligde kalmaya çalışırlar bunun için de vida'yı ve tolgay'ı satarlar abdullah avcıyı kovarlar...Samet-Rıza tarzı biriyle sezonu tamamlarlar ve kaçınılmaz son BAYERN KURASINI ÇEKMELERİNDEN SADECE 3 SENE İÇERİSİNDE GELİR ÇATAR!!!

25) 2021 Yazında BJK teknik iflastan kurtulamayacağı için moratoryum ilan edip mahkemeye başvurur ve tasfiye sürecini başlatır. BJK Tüzel kişiliği son bulur...Lağvedilen BJK'nın kupaları dahil her türlü manevi değeri icra marifetiyle satışa çıkarılır...O zaman ki yönetim Basketbol-Masa Tenisi-Jimnastil-Briç ve Satranç gibi şubeleri kapatarak, alt liglerden birinden bir futbol takımını satın alır yöneticilerin vereceği borçla...Böylece yola BEŞİKTAŞ FUTBOL KULÜBÜ olarak devam ederler...SPK şirketleşmelerine izin vermez BJK Futbol AŞ'nin yatırımcılarını mağdur etmesinden ötürü BEŞŞİKTAŞ FUTBOL KULÜBÜ DERNEK statüsünde varlığına devam eder yıldızları alınır ve 13-15 milyon taraftar bu yeni birinci lig takımını desteklemeye başlar...

26) Nevzat Demir ve fulya tesislerini kaybedecek olan Beşiktaş Futbol Derneği belki siyasi yardımla süper lige çıktığı sezon Vodafone Park'ta maçlarını oynayabilir ki 2021-2022 yılında ilk senelerinde Süper Lig'e çıkma hakkını kazanırlar...

27) 2022-2023 sezonunda basit bir futbol derneği olarak sıfır borçla lige döndüklerinde mazileri olmayan bir çeşit fakir ibebeye dönüşmüş olacaklar biz ise arada en az 4 defa şampiyon olmuş olacağız!!!

Peki neden böyle oldu? Öncelikle ahmet dursun seba gitsin dediler; ikincil olarak playboy serdar, tüpçü yıldo ve matkap fikoyu başkan yaptılar ve son olarak ucuza futbolcu transfer edip pahallıya satarak soccer manager gibi zannettiler gerçek hayatı ama başkalarının kapatması bir yosma olmaktan kurtulamadılar...Ne yapmaları gerekirdi? Süleyman Seba'yı takip edip mütevazi olacakları...Artık geçmiş olsun...2022-2023 Sezonunda ilk Süper Lig deneyimi yaşayacak olan BEŞİKTAŞ FUTBOL KULÜBÜNE başarılar dileriz şimdiden...Dön de bir buse ver fiko :)

Moderatör tarafında düzenlendi:
Bjknin batmasina izin verilmez ama uzun bir sure alakadar olmayacagiz kendileriyle

Ayrico Fiko yazin bir temizlik yapacaktir elinden geldigince

Başlığı açalı 1 ay olmadı ama şimdi 6 maddeden ilk 2'si gerçekleşti...Beşiktaş gelirlerden uzak kaldı ve biz borç-alacak farkını kapatıp yaklaşık 316 trilyon kara geçiyoruz...Hayal diyenler kalan 4 maddenin de çetelesini tutsun zira 1916'dan sonra ilk defa Fenerbahçe'ye 2 şampiyonluk sayısı fark attık...GS DOMİNASYONU GELİYOR...

Fiko bjknin omrunu uzatacak gibi. Atiba, Oguzhan ve Talisca zaten gidiyor. Tosic satildi. Isterlerse Pepe, Adriano, Babel, Q7 ve Negredo'yu da satabilirler.

Ha tabii gelen para Burak Yilmaz, Demba Ba, Emre Akbaba gibi isimlere gomulurse bunlari satmanin bir anlami kalmaz.

Üst Alt