Türk Savunma Sanayi Genel Başlığı - Sayfa 14 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Türk Savunma Sanayi Genel Başlığı

Bloomberg kaynaklı bir haber idi yanılmıyor isem, MMU için ilk parti üretiminde kullanılmak üzere F110-GE129 motorunun üretimini TEİ tesislerinde gerçekleştirmek için görüşmeler yapılıyor imiş, şu durumda izin çıkar mı meçhul gibi. Eğer ilk parti üretimi için GE motorlarını kullanamaz isek MMU, yerli motorun tam manası ile seri üretime geçmesini beklemek durumunda kalır ki bu Hv.K.K. için pek olumlu olmaz. Keza bekleyen F16V alımı ile modernizasyon görüşmeleri de mevcut. Bölgemizde caydırıcılığımızın devamı için Hv.K.K güçlenmeli, nasıl olacak bilmiyorum ama bir yol bulunması zaruri.
F-16 Viper alımı ve modernizasyon kitleri ile ilgili sanıyorum kısa süre içerisinde ABD tarafından onay gelebilir. İsveç'e Nato onayı şart koşuluyor idi kongre iknası için; ancak aynı zamanda F-16 satışının doğrudan İsveç'in Nato'ya girmesi ile ilgili olmadığına dair tırnak içerisinde söylemler var idi. Bakalım nihai durum ne olacak. Takip ediyorum.

F-16 Viper alımı ve modernizasyon kitleri ile ilgili sanıyorum kısa süre içerisinde ABD tarafından onay gelebilir. İsveç'e Nato onayı şart koşuluyor idi kongre iknası için; ancak aynı zamanda F-16 satışının doğrudan İsveç'in Nato'ya girmesi ile ilgili olmadığına dair tırnak içerisinde söylemler var idi. Bakalım nihai durum ne olacak. Takip ediyorum.
Evet, ABD Dışişleri Bakanlığı satışı onayladı. Hv.K.K için önemli bir gelişme.

Lakin, eş zamanlı olarak; Yunanistan için F-35 satışı onaylandı. Böyle bir satışı hariciyemiz olabildiğince önleyebilmeliydi. Doğrudan F-35 muadili bir uçağımız olmayacak ve bu bizim için önemli bir tehdit unsuru olacak. Üzücü.

Son düzenleme:
F16 blocklarla f35 kovalayacağız. Resmen sıklet farkı var agır sıkletle dövüşe orta sıketle çıkacağız.

SM-G990E cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Keyifle takip ettiğim bir kanal. Katılımcı isimleri ayrı ayrı olarak takip ediyorum, bilgi dolu bir yayın olmuş. Konuya meraklı kişilere izlemelerini tavsiye ederim.

Üst Alt