Türk Takımları Avrupa'da Eziktir - Sayfa 9 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Türk Takımları Avrupa'da Eziktir

Cevap: Türk Takımları Avrupa'da Eziktir

türk futbolu diye birsey varmiydi zaten,millet yillarca kendini kandirdi,GALATASARAY futbolu varsa takim iyiyse turk futbolu vardir bukadar net.kim ne yapmis bizim haricimizde,biz olmasaydik su an dunya siralamasinda 13 degil 83 te olurduk.avrupada puanlari biz topladik,kupalari biz aldik,ceyrek yari finaller biz oynadik,milli takim ceyrek yari final oynarken 8 tane bizden futbolcu vardi milli takimda,neyin turk futbolu

Biz onlarıda yalan ettik abi. Tapeler yalan,savcı yalan, Sadece TFF doğruyu söylüyor. şikeye teşebbüs var ama şike yok. Aziz yıldırım zerre suçlu değil. tek masum belkide. yazık o kadar içeride yattı.
herkesin kuyrugu birbirine bagli,herkes birbirine geb,hepsi birbirinin pisligini bildigi icin birbirlerine yalakalik yapip koruyorlar,ortam les gibi kokuyor anlayacagin

İzlemeyeceğiz renktas prim verilmeyecek ben anlamıyorum bu ülkede o kadar spor akedemisi mezunu insan var bunlar bir araya gelip bildiri yazıp sporda ne olduğunu sorgulayamiyorlar ya da yaptırmıyorlar

Yaptırmıyorlar neden cevap çok basit türkiyede kazanılacak en kolay bölümlerden biri spor akedemisi yani biz o kadar değer veriyoruz ki spora olunabilecek en basit meslek bu.Ya adam diyorki sınava çalışırım başarılı olursam mühendis falan olurum olmadı spor akademisi okurum beden hocası olurum diyor ne yazık ki.Tabi bu mesleği hakkıyla yapanlar vardır onlara lafım olamaz haddime değil ama ülkede durum bu ne yazık ki.

Biri gider köy takımına elenir, diğeri gider avucundaki turu verir, diğeri evrakta sahtekarlıktan dolayı Avrupa'dan tamamen men edilir. Ama o sahtekarlık yapan adamı başımıza baştacı yaparız.

Ülke puanı? Kimin umrunda? Ülke sporu şike başta olmak üzere her türlü pisliği hazmedebiliyor, tüm kurumlar onu örtmekle meşgul, yetmedi yabancıların pisliğimizi görmezden gelmesi için her türlü taklayı atıyorlar.

Bazı geri zekalılar aldığımız UEFA ve Super kupaya bok atmaya çalışır "heee sizin uefa kupanız vaaaar" diye. Davarlar o kupa bu ülkenin önünü açtı, diğer takımlara cesaret verdi, demek ki Türk insanı birşeyleri başarabiliyormuş özgüveni verdi. Sen çıkıp kıskançlıktan 12 senedir tesadüfen aldığın kupanı kutla demeye, küçümsemeye devam edersen küçülmeye devam edersin, gitgide boka batmaya devam edersin.

O kupadan önce elin macarı, çeki gelip sana 7,8 gol sallayıp gidiyordu. Ama o kupadan sonra en son sıradan Avrupa kupalarına katılan takımına bile güven geldi, gidip orta ve üstü takımlara bile başetme özgüvenine kavuştun.

UEFA kupasını Zenit, Shakhtar gibi takımlar bile kazandı diye asalakça küçümsemeye devam et, ama o kazanan ülkelerin takımlarına bir bak. Rus ve ukrayna takımları bugün çekinilen ve saygı duyulan takımlar haline geldi, o kupayı kazanan takımlar ülkesinin takımlarına yol gösterdi, nasıl başarılı olunur, nasıl doğru işler yapılır diye. Rus ve Ukrayna takımları gruplar halinde tehdit haline geldi. Portekiz takımları bir zamanların küçük dünya kupası dediği İtalya Serie A yerini tehdit etmeye başladı. Arka arkaya şike, teşvik, hakem ayartma gibi pislikler ile uğraşan İtalya'nın düşüşü devam etmekte, bunları önlemek için cezaların verilmiş olmasına rağmen.

2 gün sonra yine "marka değeri" yüksek ligimize döneriz, meseleler unutulur, Ligtv adamına göre pakedimi nasıl geçirsem, amatör branşları bile satın alıp paket yapıp satsam diye düşünmeye, kağıt üzerindeki tff başkanımız dekoder alın demeye, Şenes bey de UEFA'yı nasıl kafalasam demeye, medya başarılı olanın götünü nasıl kaydırsam, 3-5 haber sallasam da cebim para görse demeye, futbolcular da ben parama bakayım demeye, saz ekipleri nasıl bir takıma fazladan ceza uydururuz, bazı takımlara ve şahıslara cezadan yırttırırız arayışlarına, yani ülkenin alışılmış yaşam tarzına devam ederler, ederiz. Yine kendi kendimizle gelin güvey olmaya devam ederiz. Sezon sonuna doğru yine Avrupa kupaları hesapları yapılır, ama gelecek sezon daha beter duruma düşeriz. Bol bol reklam verirler, aşk bilmem kaç harflıdır diye, o aşkın ırzına geçtiklerini de zaten biliyorlar, ama nasıl yedirebilsem derdindeler.

Böyle giderse ülke şampiyonu bile direk katılma şansını kaybedecek gibi. Şuan kızgın bir şekilde umrumda değil diyorum. Galatasaray olarak ŞL elemelerine 9 kere katılıp, 8 kere geçmişiz. Görünen köy kılavuz istemez, eleme oynama işini artık diğer takımlar düşünsün, şampiyon olup da eleme oynamak zorunda kaldıklarında, ya da sezona haziran ayında hazırlığa başladıklarında düşünmeye başlayacaklar.

Aslında Galatasaray bir dönem bu durumu kırmış ve başarı olarak süreklilik arz etmişti Avrupa'da. Fakat maalesef Türkiye'de başarının çekilememesi ve rekabetin yukarı çıkmak yerine, aşağıya çekmek şeklinde algılanmasından dolayı son 10 yıldır iç çekişmelerle Türk futbolu bitti.

-Kulüpler Birliği denen organizasyonun futbolu nasıl iyileştirebiliriz mantalitesinden uzak,cebimizi nasıl doldurabiliriz şeklinde stratejisi...

-TFF'nin büyük kulüplerin ve yayıncı kuruluşun arka bahçesi olmaktan öteye gidememesi...

-Altyapı yatırımlarının gereksiz görülmesi...

-Özellikle Fenerbahçe'nin Galatasaray'ın Avrupa başarılarıyla kaybolan imajını düzeltmek için Türkiye'de karanlık işlere girerek rekabeti bitirme girişimleri ve dolayısıyla şike...

-Türk futbolunun öncü kulübü Galatasaray'ın mali yönden gerilerken Fenerbahçe'nin kazdığı kuyuya düşecek kadar beceriksiz yönetilmesi ve misyonunu unutarak kısır çekişmelerle dolu içe dönüşü...

...gibi daha uzadı uzadıya birçok şey söylenebilir.

Bu kötü gidişatı yine ve ancak Galatasaray düzeltebilir. Fakat bunun için Fenerbahçe'nin Türk futbolu içinde yarattığı kaos ortamına girmemesi gerek. Maalesef taraftar profilinin de bu ucuz rekabeti körüklemesi, Avrupa'yı önemsemeyen,futbolu salt para olarak gören ve satan Fenerbahçe ile yandaşlarının ekmeğine yağ sürüyor.

Onların düşünce tarzıyla işte Türk futbolunun hali bu ve bu durumu tersine çevirecek tek takım Galatasaray'dır. Meydanı boş bulup Türk futbolunu şikeye bulaştıran,kısır iç çekişmelerle Türk futbolunun enerjisini tüketen sözümona beyinlere karşı Galatasaray'ın köklerine dönmesi şarttır.

Sonuç : Son 10 yıldır çeteleşen ve Türk futbolunun üzerine kabus gibi çöken malum kesimin diğer kulüplerin enerjisini, kısır iç çekişmelerle,kendi seviyesine çekme gibi rekabet anlayışıyla ve düşürdüğü hedeflerle bir mikrop gibi emdiği açıkken; bu duruma çare bulmaktan çok körükleyen Türk futbolunun kurumlarının(!) ve sermayenin olduğu ortamda tek umut ışığı GALATASARAY'dır.

Hedefi Avrupa olarak koyan bir takım yoktu bu sene başında. Transferlere bakarsak şikeciler her zaman olduğu gibi bize endeksli ne kadar eziklik hissediyorlarsa artık bizim talip olduğumuz veya olacağımız oyunculara saldırıyorlar. Sonra neden başarı yok. Beşiktaş geçen senelerde topladığı puanlarla övünüyor sahi siz o puanları toplarken şikeci damgasaını resmen yemediniz mi? Trabzon başka bir dünya o kadar parayı o kadar dengesiz kullanan başka bir takım yoktur herhalde. Geçen sene alınan CL gelirleri + Burak Yılmaz'ın parası nereye gitti acaba? Bursa ile Eskişehir yine bir şeyler yapmaya çalıştı ama çapları yetmiyor.

Ülkemizin futbolundan sorumlu insanın şikeyi serbest bırakmasından sonra bu durum kaçınılmazdı.

Evet sadece bizim ülkede bu kadar çok var yani siz ispanya liginde gördünüzmü barca alt yapısından çıkan bir oyuncunun ilah ilan edildiğini.Tamam oyuncu iyidir ama biz adamı direk bu olmuş süper diyoruz bir maçla veya bir golle.Sonrada o oyuncudan başarı bekliyoruz.Yani bir ülke 18 yaşındaki adamı sen messiden iyisin diye doldursun çıkartsın bir maçta sahaya ertesi gün babasını tanımaz.

Bizim alt yapılarda profesyonelliği anlatmamız lazım ama sadece lafta anlatmamalıyız onlara profesyonelce yaşamayı öğretmeliyiz.En basit örnek acaba alt yapıdaki gençlerin yüzde kaçı bir yabancı dil biliyor veya yüzde kaçı belli bir kültür seviyesine sahip? Biz insanlara sadece topa vurmayı öğretiyoruz onuda hadi aslanım yaparsın diyerek gazla öğretiyoruz adamlar belli kültürel seviyelere ulaşamadıkları için ileride kendilerini bir halt zannediyorlar.

Futbol bu yabancı dille kitap okumakla ne alakası var demeyin insanı eğiten bunlardır zaten bir adam yetenekliyse kendini geliştirir ama karakterini sağlam temellere oturtmak için bir insanın bir dünya görüşü olması lazım boş adamlar yetişmemeli.

zaten bunun cevabını vermiştim bizim kafa yapımızın değişmesi gerekiyo diye biraz uç örnekler olacak ama messi ronaldo mesut vb oyuncular niye kendilerini bişey zannetmiyolar adamlara yapılan övgünün haddi hesabı yok önemli olan hedefler adamlar futbolu bıraktığında geriye dönüp baktığı zaman iyi bir kariyer görmek için çalışıyolar ama senin topçunda bu yok bizimkiler futbolu sadece maddi gelir kapısı olarak görüyo bunu anlatmaya çalışıyorum

Çok basit bişey söyleyim şikecilere Avrupa'da niye ceza verilmedi? Demek ki neymiş işi kulbuna oturtmakta da üstümüze yokmuş... Hak saha da değil, masa başında da kazanılıyormuş(haksız kazanç). Diğerlerinin böyle bir sorunu yok... Olanlarda kendi arasında zaten problemlerini zaten hallediyorlar. Şimdi Edirne dışında Uefa'ya karşı şikecileri savunmakla aynı mantık bence.

Konuya boyle yaklaşırsan zaten çözüm bulamazsın Türkiye'deki spor yargılamasında ki sorun veya adaletteki sorundan bahsetmiyorum. Mecbur olunan ortak payda varsa bazı çıkarlarda ortak hareket edilmeli. Kör gözün parmağına misali bir sey elde edemeyiz. Ayrıca rüşvetin paranin en kirli yönünün döndüğü spor dalı futboldur UEFA FİFA denilen kurumlar rüşvetin adam kayırmanın en cok olduğu kurumlar sonuca şaşırmadım boyle olacağınida biliyordum biz bozmadık adamları yani onlar hep üç kagtcilardi.

şikeyle maçların alındığı ligden futbol mu çıkar alın size futbol ... başarı adaletin sağlandığı yerde ulaşılan bir sonuçtur ...

Yaa Çok basit birşey söyliyeceğim bu forumda transfer nöbetinde 84 üye varken böyle bir günde türk futbolundaki sorunların olduğu bu konuda 17 üye olması bile bu ülkede neden sporun gelişmediğinin bir göstergesidir.

Kicker dergisi araştırma yapmıştı.(Bizim gazeteciler! anca şikeyi örtmeye, Alexi yemeye, Burak'ı yermeye çalışsın.) Süper ligde toplam futbolcuların sadece %10 altyapılarını Türkiye'de görmüşler. Özellikle Arda Turan ve Muhammet Demir'in dedikleri işi gözler önüne seriyor. (Üstelik altyapılarını biri Gs'da diğeri Bursa'da görmüş oyucular)

Muhammet Demir:

-Gökhan Töre ile genç Milli takımlarda arkadaştık.Bize antrenman programlarını anlatıyordu.Profesyonel düzeyde idman yaptıkları söylüyordu.Biz ise çift kale maç yapıp eve dönüyorduk.===>Fiziksel Farklılık ve sonucunda eşik atlayamama.

Arda Turan:

-4-4-2'yi, sahada nerede duracağımı, pozisyon bilgisini ben Milli takımda öğrendim.Ben Arfa'lar, Benzema'lar bunları 15 yaşında biliyordu.==>Oyuncuların oyun bilgisinin vasatlığı ve sonucunda mental yetersizlik.

zaten bunun cevabını vermiştim bizim kafa yapımızın değişmesi gerekiyo diye biraz uç örnekler olacak ama messi ronaldo mesut vb oyuncular niye kendilerini bişey zannetmiyolar adamlara yapılan övgünün haddi hesabı yok önemli olan hedefler adamlar futbolu bıraktığında geriye dönüp baktığı zaman iyi bir kariyer görmek için çalışıyolar ama senin topçunda bu yok bizimkiler futbolu sadece maddi gelir kapısı olarak görüyo bunu anlatmaya çalışıyorum

Anladım demek istediğinizi zaten hemen hemen aynı şeylerden bahsediyoruz.Türkiye de futbolcu olan adam vay be 2 sene daha oynayım da 3 5 milyon euro daha kazanayım diye düşünürken avrupadakiler kariyer peşinde haklısın ama bunu sporculara suç atarak değil sisteme suç atarak çözmeliyiz çünkü topçuların çoğu cahil insanlar bu gerçek ne yazık ki.

Anladım demek istediğinizi zaten hemen hemen aynı şeylerden bahsediyoruz.Türkiye de futbolcu olan adam vay be 2 sene daha oynayım da 3 5 milyon euro daha kazanayım diye düşünürken avrupadakiler kariyer peşinde haklısın ama bunu sporculara suç atarak değil sisteme suç atarak çözmeliyiz çünkü topçuların çoğu cahil insanlar bu gerçek ne yazık ki.

malesef bu ülkede hiç bişey işlemiyo en basitinden spor programları hangisi türk sporunun eksiklerini konu edinmişki hepsi kavgayla şiddetle besleniyo bunlar olmadığı zaman kendileri suni gündem oluşturup bir hafta onu sulandırıp sulandırıp önümüze koyuyolar aslında başarı felan istiyosak köklü bir temizlik yapılması lazım bunu yapabilcek yetkisi olan kişilerde zaten malum bildiğin kişiler o yüzden ben hiçmi hiç umutlu değilim açıkcası böle gelmiş böle gider bu.

Dogrusunu soylemek gerekirse Bursanin bugunku oyunundan sonra hakikattende baya bir ezik Turk futbolu , biraz Turkluk duygusu olan bundan utanc duyar herhalde , Twente bu maci 10-1 `de cok rahatca kazanabilirdi yani bakmayin skora izleyenler gormustur sanirim ...

Genel anlamda nedenlere gelince , cok uzatmaya gerek yok , biz hangi alanda avrupadan daha iyiyizki futboldada olalim .... avrupa diyince 5-10 milyonluk ulkeleri saymiyorum tabi ....

Üst Alt