“Türkiye” Başvurusu - Sayfa 2 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

“Türkiye” Başvurusu

Türkiye'den ziyade "Turkiye" diye olacakmış istek sanırım.

Yani ü harfi olmayan diller veya ülkeler bile kullanabilir bu şekilde. Ben doğru buluyorum bunu. Turkey yazacağına Turkiye yazması daha iyi bence, daha doğrusu Törkiy diye telaffuz edileceğine Turkiye diye okunsun daha iyi.

dohru hamledir ayric secimde %1 bile olsa olumlu etkisi olabilecegini dusunuyorum yapilacak propagandaya bakar
Seçimi manipule edecek bir şeyleri kalmadı artık. En has Recep Tayyip Erdoğancıları susturmak 3 dakika sürüyor ekonomik şartlardan dolayı. Diyecek sözleri yok ama fanatiklik %30'un gözüne perde çekmiş. Dediklerine kendileri bile inanmıyor valla

Adam yanlış birşey de dememiş ki yav.
Turkish Airlines -> Türk Hava Yolları ->Türkiye Hava Yolları
Buradaki garipliği ironik bir biçimde ele almış.

Buradaki olay Turkish -> Türkiye dönüşümüne atıf olmuş. Uçakların gövdesinde Turkey Airlines yazıyor gibi davranıp bunu çevireceğiz demeseydi eleştirebilir bir zeka olurdu ancak burada hatayı yapan başkası

Buradaki olay Turkish -> Türkiye dönüşümüne atıf olmuş. Uçakların gövdesinde Turkey Airlines yazıyor gibi davranıp bunu çevireceğiz demeseydi eleştirebilir bir zeka olurdu ancak burada hatayı yapan başkası
Puhahaha bir de gulup dalga falan geciyorlar. Yazik :asd:

Bravo. Tam bunları yazacaktım.

Turkish Airlines tarih oluyor. Türkiye ismini doğru buluyorum. Mantıksız değil ama THY diye kısaltıp devam ederdin. Güzel de olurdu.

Üst Alt