“Türkiye” Başvurusu - Sayfa 4 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

“Türkiye” Başvurusu

Müthiş bir kalkınma hamlesi. Bir tane tarıma yönelik, sanayiye yönelik reform yok otla çöple uğraşıp ekonomiyi düzeltiyorlar vatan kurtarıyorlar. Bu olmasın mı? Buda olsun tabi ama primer ihtiyaç bu mu şimdi bu işe mesai harcıyoruz?

Inlesin Tüm Ülke Zaferinle Şanlı Galatasaray

Nasil degil amigo.

4nx060tabb781.png

herkes herkese hindi diyormuş bu arada :D

Katalanca da da d-indi hindi demek , bizim icin hint diyarı indis nehrinden türemiş bir isme hayvanin da ismini vermemiz ilginç olmuş

herkes herkese hindi diyormuş bu arada :D

Katalanca da da d-indi hindi demek , bizim icin hint diyarı indis nehrinden türemiş bir isme hayvanin da ismini vermemiz ilginç olmuş
Evet bu konuda sayemde feyzlendigine gore bir layki cok gorme amigo :ka:

Misir'a Misir diyoruz da ne oluyor. Tum Araplar oyle diyor hatta

Yahut Hindistan'a Hindistan diyince Hindi diyari mi oluyor

Dil organik bir seydir. Bununla mucadele etmeye calismak sentetik cabalara girmek hep faciaylan sonuclanmistir ve sonuclanacaktir

Bir tek nefret soylemi haline gelmis seyler konusunda revizasyon dusunulebilir

Hindistana kimse hindi demiyor şimdi senden duydum da neyse şimdi hindiye turkey ismini vermek aynı şey değil verdiğin örnekler

Ayrıca kimse dil ile mücadele etmeye kalkmıyor ki

Sen hindiye turkey demeye devam edebilirsin ama bu ülkenin adı türkiye bu kadar basit

Aramızda hindi olarak kalmayı tercih edenler olabilir ama biz buna itiraz etmişiz en doğal hakkımız bence

Hindistana kimse hindi demiyor şimdi senden duydum da neyse şimdi hindiye turkey ismini vermek aynı şey değil verdiğin örnekler

Ayrıca kimse dil ile mücadele etmeye kalkmıyor ki

Sen hindiye turkey demeye devam edebilirsin ama bu ülkenin adı türkiye bu kadar basit

Aramızda hindi olarak kalmayı tercih edenler olabilir ama biz buna itiraz etmişiz en doğal hakkımız bence
Cibili cibili cibili
Shawq shawq shawqq

Ben de onu diyorum hava yolunun ismini değiştirmek kadar saçma bir şey yok bu bir marka sonuçta

Resmi yazışmalarda ve sosyal medyada turkey yerine Türkiye kullanılmasında bir sakınca görmüyorum hatta olumlu bir gelişme

GSCimbom Forum kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
Turkish Airlines daha güzel aslında ama Türk Hava Yolları da kötü değil. Ha yabancılara Turkey yerine Türkiye dedirtmek doğru.

Misir'a Misir diyoruz da ne oluyor. Tum Araplar oyle diyor hatta

Yahut Hindistan'a Hindistan diyince Hindi diyari mi oluyor

Dil organik bir seydir. Bununla mucadele etmeye calismak sentetik cabalara girmek hep faciaylan sonuclanmistir ve sonuclanacaktir

Bir tek nefret soylemi haline gelmis seyler konusunda revizasyon dusunulebilir
senin verdigin ornekler yine masum ornekler. biz leş bir zührevi hastalıga 'frengi' diyoruz. fransız olsam olay çıkarırdım.

Üst Alt