Türkiye'de Yaşamak İçin Kaç Para Gerekir ? - Sayfa 7 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Türkiye'de Yaşamak İçin Kaç Para Gerekir ?

Cevap: Türkiye'de Yaşamak İçin Kaç Para Gerekir ?

Kira ödemedikten sonra hertürlü gecinirsin bence. Sorun olmaz. Zevkine düskün adamsan da orasini sen halledeceksin artik :)

Bi kere kafadan benzine 5 lira ödüyeceksin. Gelmek için bi daha düşün :) Depoyu doldursam mı yoksa gidip 2 tane çeyrek alsam mı diye çok düşünüyorum bu aralar :asd:

Malatyada yaşayan biri olarak aylık ortalama 1000-1500 tl (kira yok) civarı giderim oluyor hergün alış-veriş yapan, marka müptelası biri olarak.Tabi dengeyi tutturmayı bilmek lazım.

650 harbi yeter yalnız kira ödemedikten sonra.

100 lira elektrik-su-ısınma-telefon giderleri.

100 lira kahvaltılık

100 lira ulaşım.

100 lira da akşam yemeklerine gider.

Elinde kalan 250 lirayıda doya doya harcarsın zevkine falan.

Ortalama bir evi 600-1000 arası bulunduğu mevkiye göre kiralayabilirsin.

Elektrik-su toplamı ise 100-150 arası olur.

Onun dışında pazar alışverişi,market alışverişi vs olur, onlar da aylık 300-400 arası falandır.

Kaç kişilik aile olduğunuz da önemli tabi.

kardes kira parasi geliyor zaten 650 tl . izmirdede oturacak yerim var kira vermiyorum. cocugum yok henüz esimle ben sadece

Nerede yaşayacağına bağlı ve nasıl yaşayacağına bağlı. Belli semtlerde 1000 TL' ye falan ev ancak kiralayabilirsin, bazı yerlerde ise 400 500 e kiralık evler bulunabiliyor. Yakıt, yol masrafları, elektrik, su falan derken zaten 1250 TL' den fazla bir rakam cebinden çıkacak. İş yeri açmak için banka kredisi falan kullanacaksan zaten 3000 TL üzeri aylık giderin olacaktır.

sagol cevabin icin ama cevaplari zaten bastan yazdim. kira ödemeyecem tam aksine extradan kira parasi alacam. is icin kredi cekmeyecem hic, cebimden verecem. araba henüz düsünmüyorum gidersem. bana belediye otobüsleri yeter. iyi para kazanirsam araba alirim.

evliyim ama cocuk yok. gezmem tozmam param az ise ama oltami alir kordona giderim. onada pek para gerekmiyor.

bilmiyorum dedim mi. acacagim is kemeraltinda bir erkek/bayan giyisi dükkanni. yeri iyi aylik 1000 tl kira istiyor . 2 katli. dayali döseli fanyanslar hazir tuvalet var. eger fazla para sokmak istemiyorsam boya vururum sadece okadar. RIZA kardese sesleniyoum. bu is yapma fikri onun aklina yatti mi ?

2 kişiyse yetmez aga

25 su

50 elektrik

50 internet

100 ısınma

sigortanız felan yoksa gss zırvalığı primi ordanda bi en az 100 felan geçirirler kişi başı

eder 350 diyelim

yemek zaten günde 10 lira harcasanız en az ayda 300 yapar

oldu sana 650

gezme tozmada 0 nakitin kalır

AW: Türkiye'de Yaşamak İçin Kaç Para Gerekir ?

Kira yok birşey yok.

Oh ne ala memleket.

Küçük düşünme renkdaş.

Iş kur kendine para kazan insan içine gir saygi kazan.

Birşeyler yap işte öyle 650 kağitla ezik ezik yaşanmiyor.

Elin oğlu ev aliyor araba aliyor yat aliyor eşine dostuna yardim ediyor.

Izmir gibi potansiyeli olan şehirde kuaför açsan bile kafidir.

Gençken birşeyler yapki ileride sende kizina oğluna kalacak bir ev birakasin:)

Send from my HTC OneX using Tapatalk 2

2 kişiyse yetmez aga

25 su

50 elektrik

50 internet

100 ısınma

sigortanız felan yoksa gss zırvalığı primi ordanda bi en az 100 felan geçirirler kişi başı

eder 350 diyelim

oldu sana 650

ev icin sayiyorum dediklerini dükkan icin ayri masraf olur, zaten ev icin sormustum bende

su tamam , elektrik tamam , internet gereksiz. altaki kiracinin Wlanindan (izin aldim) cekiyorum :)

isinma dersen suan Torosta dogal gaz yok. evde klima var . ki ben soguga dayanikli biriyim yani izmirin sogugu beni üsütmez sanirim.

yani kafadan senin hesabinda 150 tl geri cek . sigarta yok tabi , sigarta icin 100 tl aylik mi ?

yani yeni hesaba göre 500 tl sadece elekrik su sigarta yemek icin felan gider.

yemek icin ayda 300 tl en düsük hesap mi ?

Cevap: AW: Türkiye'de Yaşamak İçin Kaç Para Gerekir ?

Kira yok birşey yok.

Oh ne ala memleket.

Küçük düşünme renkdaş.

Iş kur kendine para kazan insan içine gir saygi kazan.

Birşeyler yap işte öyle 650 kağitla ezik ezik yaşanmiyor.

Elin oğlu ev aliyor araba aliyor yat aliyor eşine dostuna yardim ediyor.

Izmir gibi potansiyeli olan şehirde kuaför açsan bile kafidir.

Gençken birşeyler yapki ileride sende kizina oğluna kalacak bir ev birakasin:)

Send from my HTC OneX using Tapatalk 2

usta zaten önceki mesajlarimda dedim. 650 tl en kötü durumda kalir bana. zaten isimi kuracam 1-2 sene buradan yürütecem. tuttugu zaman dönüs yapacam. zarar edersem bu sevdadan vaz gececem. ama diyelimki is kurdum ama en kötü dönemde 1000 tl ekstradan kaliyorsa dönmeyi göze alabilirmiyim onu merak ettim. 1650 tl yapar kira derdi olmadan

2 kişiyse yetmez aga

25 su

50 elektrik

50 internet

100 ısınma

eder 350 diyelim

oldu sana 650

Fatih özetlemiş.

1 hafta önce ne gerekiyoduysa bugün %10 daha fazla gerekir.zamlardan sonra:(:mad:

ev icin sayiyorum dediklerini dükkan icin ayri masraf olur, zaten ev icin sormustum bende

su tamam , elektrik tamam , internet gereksiz. altaki kiracinin Wlanindan (izin aldim) cekiyorum :)

isinma dersen suan Torosta dogal gaz yok. evde klima var . ki ben soguga dayanikli biriyim yani izmirin sogugu beni üsütmez sanirim.

yani kafadan senin hesabinda 150 tl geri cek . sigarta yok tabi , sigarta icin 100 tl aylik mi ?

yani yeni hesaba göre 500 tl sadece elekrik su sigarta yemek icin felan gider.

yemek icin ayda 300 tl en düsük hesap mi ?

tayyip amcamız artık haraç alıyor işin yoksa sigortan yoksa bi güzel kitliyor sana bizim bi arkadaşa 5 ayda 1 milyar küsuru itelemişler öğrenci olduğu halde :D

ısınma felan doğalgaz illaki gerekli yani yemek yapmak için dahi olsa yok tüp dersen en son 70-80 felandı o da bi ay gidermi bilmiyorum

yemek içinde işte bimden her gün makarna hazır köfte efenime söyliyim bilimum o tür şeyler alsanız bile 10 liranız öyle ya da böyle gider

iş kurucam demişin ki o da tehlike bi dükkan açsan iyi bi sermaye lazım bunun maliyesi var vergisi var zartı var zurtu var yani elinde iyi bi sermaye mutlaka gerekiyor ayrıyeten

usta zaten önceki mesajlarimda dedim. 650 tl en kötü durumda kalir bana. zaten isimi kuracam 1-2 sene buradan yürütecem. tuttugu zaman dönüs yapacam. zarar edersem bu sevdadan vaz gececem. ama diyelimki is kurdum ama en kötü dönemde 1000 tl ekstradan kaliyorsa dönmeyi göze alabilirmiyim onu merak ettim. 1650 tl yapar kira derdi olmadan

Valla seçim senin elbette ama ben olsam trilyon kazancağımı bilsem dönmezdim. Sinir bozucu yani nasıl anlatsam bilemiyorum, mentalite meselesi aslında.

sanirim benim mesajlar arada kaynadi gitti. yalnis anlasildim. 650 tl kira parasi ile gecinebilirmiyim diye soru sormadim , izmirde kendi evimizde oturup kemeraltinda dükkan acip ve ayriyetten Ankaradaki daireden kira parasi 650 tl ile trde gecinebilirmiyim onu merak ediyorum. 650 tl ile ben TR'de herhalde gecinemem. ama dükkandan en az 1000 Tl felan kazanc saglarsam ortalama 1500 tl ile 1700 tl bana yeter mi ?

sanirim benim mesajlar arada kaynadi gitti. yalnis anlasildim. 650 tl kira parasi ile gecinebilirmiyim diye soru sormadim , izmirde kendi evimizde oturup kemeraltinda dükkan acip ve ayriyetten Ankaradaki daireden kira parasi 650 tl ile trde gecinebilirmiyim onu merak ediyorum. 650 tl ile ben TR'de herhalde gecinemem. ama dükkandan en az 1000 Tl felan kazanc saglarsam ortalama 1500 tl ile 1700 tl bana yeter mi ?

Kira vermeyeceğin için rahat olabilirsin. 1500-2000 lira ile nispeten rahat geçinirsin.

sen buraya gel 650 senin borçların faizine yetmez bi battınmı buralarda öyle devlet desteği falan bekleme . h,ç güvenme 650ye sen. ayrıca çok komik bi rakam o trdeki büyük şehirler için.

Valla seçim senin elbette ama ben olsam trilyon kazancağımı bilsem dönmezdim. Sinir bozucu yani nasıl anlatsam bilemiyorum, mentalite meselesi aslında.

sagol usta , sen TR'desin diye sinir bozucu diyorsun , inan bana Tr'de nasil cogu sey sinir bozucu ise Almanya'dada cok sey sinir bozucu. yani Almanya güllük gülistanlik degil. buranin havasi , suyu , insanlari , monoton yasam , devleti , kanunlari , vergileri hersey sinir bozucu.

Üst Alt