Türkiye'den Göç Etme ve Yurtdışında İş İmkanları - Sayfa 2 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Türkiye'den Göç Etme ve Yurtdışında İş İmkanları

Kendimden yola çıkarsam. Erasmus ile geldim mezun oldum kaldım. Çalışmaya başladım. Tavsiye ederim.

Sent from my FIG-LX1 using Tapatalk
2010 da yüksek lisans için erasmusla 1 seneliğine budapeşteye gitmiştim, gitmişken avrupaya roma, barcelona, amsterdam falan dolaştım. Gel gelelim kafama sıçayım ki iltica etmedim 1'ine hala küfrederim kendime..

iç mekan tasarımı mezunuyum iyi düzeyde ingilizcem var. almanca a1 düzeyinde biliyorum hedefim b seviyesine çıkabilmek, sonrasında dünyada en yaygın olan ispanyolcayı öğrenmek istiyorum. aslında başlamıştım ama almanca ve ispanyolca beraber gitmiyor çok ağır geldi ve bu sürede gözlerimi de ciddi derecede bozdum
2 yıllık bölümden bu kadar şey beklemen abes bence. Kendini aşırı uçlarda geliştirmen gerek. Yurt dışında nasıl iş bulacaksın kolay mı öyle.

Bu arada sadece dil üzerinden gitmişsin. Tecrübelerinden ya da yeteneklerinden bahsediyorum ben.

Hatat bizi dipcigi vurmus Taner Dipcik renkdash
10218.jpg

iç mekan tasarımı mezunuyum iyi düzeyde ingilizcem var. almanca a1 düzeyinde biliyorum hedefim b seviyesine çıkabilmek, sonrasında dünyada en yaygın dil olan ispanyolcayı öğrenmek istiyorum. aslında başlamıştım ama almanca ve ispanyolca beraber gitmiyor çok ağır geldi ve bu sürede gözlerimi de ciddi derecede bozdum
selam reis bende dış ticaret mezunuyum. dil benim için çok önemli dil öğrenmek için bi tavsiyen varmı bana

2 yıllık bölümden bu kadar şey beklemen abes bence. Kendini aşırı uçlarda geliştirmen gerek. Yurt dışında nasıl iş bulacaksın kolay mı öyle.

asıl 2 yıllık olduğu için bekliyorum, batı ülkelerinin ciddi derecede ara eleman ihtiyacı var. benim şansım bi mühendisten daha fazla çünkü mühendis olan ülkede durmuyor kaçıyor. onların öyle bi talebi yok. yüksek düzeyde mühendis isen tamam, ama onların çalışmadığı tekniker teknisyen gibi işçiler lazım.

benim arkadaş almanyaykrn demir dövme işçiliği gibi iş işyerinden teklif aldı almanyada, bu adam da 4 yıllık okumadı

zaten bu diploma çılgınlığı türkiyede var, oysa abdye gidenlere bakıyorum uber, kasiyerlik allah ne verdiyse yapıyorlar. yoksa gidelim de kalifiye olalım gibi bi amaç taşımıyorum. orada bulaşıkçı bile olurum kapağı atalım, sonrası kendi çapında yükselirsin

selam reis bende dış ticaret mezunuyum. dil benim için çok önemli dil öğrenmek için bi tavsiyen varmı bana
forumda bi yerde ingilizceyi iyi düzeyde öğrenmek diye bir başlık vardı çok uzun bir dille anlattım nasıl yurtdışına çıkmadan akıcı olarak konuştuğumu. şimdi dünyanın her yerinde arkadaşlar edimip online olarak konuşuyorum ki dilim güncel kalsın. mutlaka bak o konuuya 2 adet msjım var

Üst Alt