Türkiye'den Göç Etme ve Yurtdışında İş İmkanları - Sayfa 25 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Türkiye'den Göç Etme ve Yurtdışında İş İmkanları

Ben yurt disinda yasiyorum. Gecenlerde isten eve donus yolunda otobus'de bir teyze benim GS esofmani giydigimi gorunce benim ile konusmaya basladi, X yere gitmeliyim, oraya nasil giderim yardimci olur musun diye sordu, kizi yaninda, bende yolu gosterdim. Tren gelene kadar bir kac dk sohbet ettik. Teyze Turkiye'den geleli 2 gun oldu o yuzden sordum dedi. Bende tatil icin mi geldiniz diye sordum, yok kizim burada universite okuyacak o yuzden geldim dedi.

Bende teyze Turkiye'de iyi universite okullari yok mu diye sorunca bu ulkenin egitimi daha iyi dedi, kendi tarafindan hakli olabilir tabi. Bende goruslerini merak ettigim icin buraya yeni geldiniz, ilk izlenimiz nasil diye sordum. Bana bu cevabi verdi "Buradakiler biraz irkci ya, kizim universite'de yanliz, buradakiler hic kendisiyle konusmuyor, yardimci olmuyor" dedi. Bu kisiden kisiye degisir tabi, okullarda cogu zaman Turk'ler Turk'ler ile takilir, buradakiler de kendi insanlariyla takilir dedim.

Bu sadece kucuk bir ornek. Yurt disinda yasamanin iyi yonleri var, kotu yonleri de var, bunu yurt disinda yasayanlar bilir sadece. Yine uzun uzun yazarim ama bazilarinin isine gelmeyecegi icin gerek yok.

ahbab bu anekdot neyi kanitliyor?

hayır, zaten patlamış bir sektör adamlar eleman almıyor. internetteki ilanlardan 2-3 tane olanları da zaten en az 4-5 yıl sektöründe trcrübeli diyerekten lafa giriyorlar. yine de başvuruyorsun fakat yukarda 5000-3000 başvuru sayısı ibaresini görünce zaten mülakata bile çağrılmayacağını bilerekten başvuruyorsun, yine de yanılmıyorsun. çağırmıyorlar.

çok şiddetli bir işsizlik var. iş ilanları kısıtlı ve bu ilanlara başvuru sayıları ciddi derecede yüksek. adam 2 kişi satış danışmanı alacak ilana gelen başvuru sayısı 6500 kadar
Çok uzun bir cevap yazmıştım ama sildim. Sen kendini keşfet. Eksiklerini bul ve gidermeye çalış. Sonrası çorap söküğü gibi gelecektir. Yaşadıklarını yaşamış birisi olarak nacizane bir abi tavsiyesi olarak algılar söylediklerimi...

Çok uzun bir cevap yazmıştım ama sildim. Sen kendini keşfet. Eksiklerini bul ve gidermeye çalış. Sonrası çorap söküğü gibi gelecektir. Yaşadıklarını yaşamış birisi olarak nacizane bir abi tavsiyesi olarak algılar söylediklerimi...
yapabildiğim şeyler gün boyu dil öğrenmek ve dışarı çıktığımda ya da internetten ilanlara başvurmak.
ş bulup çalışırsam zaten çok şeyler yapabileceğim ama parasız hiç bir şey olmuyor. babamın emekli maaşı iyi, ama o da akılsız olduğu için 2 kredi kesiliyor. 3770 tl emekli maaşı var, ama 2 adet kredi kesildiği için onlar da zorlanıyorç o yüzden evden de para istemiyorum, durumlar çok sıkıntılı ama umarım bir gün düzelir. yani hrp böyle gitmez heralde

yapabildiğim şeyler gün boyu dil öğrenmek ve dışarı çıktığımda ya da internetten ilanlara başvurmak.
ş bulup çalışırsam zaten çok şeyler yapabileceğim ama parasız hiç bir şey olmuyor. babamın emekli maaşı iyi, ama o da akılsız olduğu için 2 kredi kesiliyor. 3770 tl emekli maaşı var, ama 2 adet kredi kesildiği için onlar da zorlanıyorç o yüzden evden de para istemiyorum, durumlar çok sıkıntılı ama umarım bir gün düzelir. yani hrp böyle gitmez heralde
Dil öğrenmek senin için tutku gibi birşey anladığım kadarıyla. Kendini dil konusunda birşeylere yönlendirmeyi denesen? Firmaların ihracat kısımlarına yönelebilirsin. Yurt dışı firmalara başvur diyeceğim ama onlar da tecrübeli eleman kovalıyorlar. Hem tecrübe hem lisan.

Aslında her şey müthiş problem sizde tarzı yorumlar açık ara en irrite edici mesajlar olduğunu değerlendirdiğimi varsaymakta ısrarcıyım. Tamam ben de göç etmeme/ Türkiye'de kalma taraftarıyım ama bu şekilde savunmak ziyadesiyle absürt. Hele hele yukarıdaki tarzda savunma yapıp nerede yaşıyorsun sorusuna atıyorum Amsterdam falan denince düşüp bayılasım geliyor tansiyonum düşüyor.

Dil öğrenmek senin için tutku gibi birşey anladığım kadarıyla. Kendini dil konusunda birşeylere yönlendirmeyi denesen? Firmaların ihracat kısımlarına yönelebilirsin. Yurt dışı firmalara başvur diyeceğim ama onlar da tecrübeli eleman kovalıyorlar. Hem tecrübe hem lisan.
ingilizcede sıkıntım yok ama hep daha iyisini istiyorum. akademik konularda bilmediğim kelimeler çıkıyor ama haber dizi filmlerde çok fazla takılmıyorum bazen slang tabirlerde özellikle dizilerde sıkıntı çıkabiliyor o yüzden hemen turenge girip kelimenin argo anlamına bakıyorum. kelimenin kendi anlamından çok çok farklı anlamı olabiliyor çünkü. bu iki konuda kendimi daha da ilerletmek istiyorum. o yüzden ben ingilizce konusunda tamamım demedim hiç. zaten ingilterede doğup büyümediğin sürece asla tamam olmazsın. bu konuda iddiam var.

bunun dışında latin dillerine ilgim var. ingilizceden çok daha fazla seviyorum. özellikle italyancayı. ama italyanca kaynaklar sınırlı olduğu için ingilizce anlatımlı ispanyolca öğreniyorum. ciddi ilerleme kaydettim. basit cümleler kurabiliyorum ama kelime haznem hiç yok. grameri kolay geldi bana.

almanca da kulağa hoş gelen dillerden birisi ama bence almanyaya gidilmeden öğrenilemeyecek bir dil. o yüzden sadece a1 ya da a2 konuşsam bile bana yeter de artar. kelimeyi çoğul yapmak bile mesele almancada. bana grammeri çok kolay geldi almancanın, ama artikelleri ne ispanyolca gibi düzenli ne de ispanyolca gibi ya da ingilizce gibi çoğul yapması kolay değil.

almancanın öğrenilmesinin en zor nedeni bence ağır grameri değil, kelimeleri çoğul yapmak ve artikelleri. ispanyollarda kelimenin sesli harfinden eril dişi olduğu belliyken almanca ve fransızcada kelimenin niçin eril niçin dişi olduğunun net bir ayrımı yok. o yüzden italyanca çok kolay, ispanyolca orta düzey, fransızca çok ağır, almanca çok çok ağır bir dil.

"dilbilim araştırmalarım bana gösterdi ki, yetenekli bir kişi ingilizceyi (imla ve telaffuz hariç) otuz saatte, fransızcayı otuz günde, almancayı otuz yılda öğrenebilir. öyleyse, bu dilin kırpılıp tamir edilmesi gerektiği apaçık ortadadır. olduğu gibi kalacak olursa, nazikçe ve saygı ile ölü dillerin arasına yerleştirilmelidir, zira yalnızca ölüler onu öğrenecek zamana sahiptir".
mark twain

Aslında her şey müthiş problem sizde tarzı yorumlar açık ara en irrite edici mesajlar olduğunu değerlendirdiğimi varsaymakta ısrarcıyım. Tamam ben de göç etmeme/ Türkiye'de kalma taraftarıyım ama bu şekilde savunmak ziyadesiyle absürt. Hele hele yukarıdaki tarzda savunma yapıp nerede yaşıyorsun sorusuna atıyorum Amsterdam falan denince düşüp bayılasım geliyor tansiyonum düşüyor.

Abi biz ülkeyi seviyoruz da ülke bizi sevmiyor. Polat Alemdar gibi karşılıksız bizim aşkımız.

Abi biz ülkeyi seviyoruz da ülke bizi sevmiyor. Polat Alemdar gibi karşılıksız bizim aşkımız.

Sesli güldüm :D

Bu arada kurtlar vadisi bakalım netflix'de nasıl olacak büyük merak içindeyim, osman sınav sonrasını oturup tam anlamıyla izlemedim dolayısıyla net bilmiyorum ama gördüğüm kadarıyla yayınlandığı dönem konjonktür ne ise ona uygun çektiler diziyi hep, şu an yoğun olarak anti abd- anti batı havası hakim, bakalım bu havayı yansıtabilecekler mi abd tabanlı platformda.

baya boş konuşmuşsun sen.
ben staj yaptım, okulumu bitirince staj yaptığım şirkete ve onların iştiraklerine ücretsiz çalışma teklifinde bulundum. sigorta olmadan çalıştıramayacaklarını söylediler. gerekçeleri de haklı olarak şantiyede başıma bir şey geldiğinde şirketlerinin tehlikeye girmesi.

yani herkes konuşuyor ama herkes kendi penceresinden bakıyor ve karşıdakine çeşitli ithamlarda bulunabiliyor. bu başlıkta bir çok kişi ben ben ben diye ortalıkta geziyor.

ben konuyu açtığım ilk mesajdan beri biz biz biz diyorum, biz diyorum ben demiyorum. çünkü hayatını kurtarabilen azınlıktaki kesim sanıyor ki kendi ayağına gelen fırsatlar herkesin ayağına geliyor. millet kendi fırsatını bulmak ya da yaratmak adına kıçını patlatıyor ama karşıdaki insan onun göt büyüttüğünü düşünebiliyor ve utanmadan arlanmadan, yüzü kızarmadan tembellik imasında bulunabiliyor, evet
Boş konuşurum doğrudur.
Staj yaptın ve gönüllü olarak devam etmek istedin ama İSTEMEDİLER. Belki yetersizdin ? Bunu hiç sorguladın mı ? Belki bu sektör sana göre değil ?
Herkes konuşuyor demişsin... Senin yaşadığın dönemi yaşadım ama asla pes etmedim. Burada bana sabaha kadar konuşsalar fayda etmez. Çünkü yaşadığımı ben biliyorum. Bedava çalışmamın hata olduğunu söyleyenler var(sosyal haklarım tabiki var). Emeğimin karşılığını bilgi ile alıyorum ve bana yetiyor.
Benim sana karşı verdiğim bir cevap yoktu. Seni burada en çok anlayan insanlardan biri olabilirim. Dediğim gibi yaşadığın durumu yaşadım. Eğer bir yöntemin var ve defalarca denemene rağmen sonuç alamıyorsan yanlış yoldasın demektir. Fırsat bulma konusunda sektöründen dolayı sıkıntı yaşaman çok normal diye düşünüyorum.
Ayrıca kariyer sitelerinden yüzlerce ilana başvurabilirsin ama geri dönüşü olmayacak. Çünkü o ilanların çoğunluğu firma reklamları oluyor. Sana tavsiye olarak sektöründeki insanları linkedin üzerinden araştır ve bağlantı kur. Paylaşımlarını beğen ve yorum yap. Gün gelir ve bir iş ilanı açılırsa o ilana yaptığın başvuru göze batacaktır.
Ülkeden kurtulma konusuna gelirsek. Çok büyük bir karar olduğunun farkındaysan çok zor değil diye düşünüyorum. Önemli olan bu kararı alabilmek. Bol şanslar.

@Emir Sato dostumuzun paylaşımları milliyetçi duygularımı harekete geçirdi.

Türkler kim mi?
+ Korkusundan Çin seddi yaptırılan (Mete)
+ Avrupa'ya aman dileten (Attila)
+ 50 binle 200 bin kişilik orduyu yok eden (Alparslan)
+ 2 bin kişi ile 500 bin haçlı ordusunu Hatay'a kadar kovalayan (Kılıçarslan)
+ 40 çeriyle binlerce kişilik Çin'e karşı duran (Kürşad)
+ Gemileri karadan yürütüp çağ kapatıp çağ açan (Fatih)
+ 300 kiloluk mermiyi Ya Allah diyip kaldıran (Seyit Onbaşı)
+ Herkesin "Bitti, gitti" dediği zamanda topraklarını düşmanlardan kurtaran (Atatürk)
+ 100 kişiyle binlerce kişilik ingilizlere karşı taaruz eden (Fahrettin Paşa)
+ Plevne kahramanı(Gazi Osman Paşa)
+ Zekasıyla bütün dünyayı çöktüren (İkinci Abdulhamid)
+ Çanakkale'de İngiliz ve Fransızları geçirmeyen (Cevat Çobanlı ve MUSTAFA KEMAL ATATÜRK)
+ Tankların altına yatarak, vatan uğruna göğsünü siper ederek darbeyi tek gecede bitiren AZİZ TÜRK HALKI.
+ Türk olmak zordur, çünkü dünya ile savaşırsın. Türk olmamak daha zordur çünkü Türk ile savaşırsın.

EZAN DİNMEZ BAYRAK İNMEZ!
NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE!

@Emir Sato dostumuzun paylaşımları milliyetçi duygularımı harekete geçirdi.

Türkler kim mi?
+ Korkusundan Çin seddi yaptırılan (Mete)
+ Avrupa'ya aman dileten (Attila)
+ 50 binle 200 bin kişilik orduyu yok eden (Alparslan)
+ 2 bin kişi ile 500 bin haçlı ordusunu Hatay'a kadar kovalayan (Kılıçarslan)
+ 40 çeriyle binlerce kişilik Çin'e karşı duran (Kürşad)
+ Gemileri karadan yürütüp çağ kapatıp çağ açan (Fatih)
+ 300 kiloluk mermiyi Ya Allah diyip kaldıran (Seyit Onbaşı)
+ Herkesin "Bitti, gitti" dediği zamanda topraklarını düşmanlardan kurtaran (Atatürk)
+ 100 kişiyle binlerce kişilik ingilizlere karşı taaruz eden (Fahrettin Paşa)
+ Plevne kahramanı(Gazi Osman Paşa)
+ Zekasıyla bütün dünyayı çöktüren (İkinci Abdulhamid)
+ Çanakkale'de İngiliz ve Fransızları geçirmeyen (Cevat Çobanlı ve MUSTAFA KEMAL ATATÜRK)
+ Tankların altına yatarak, vatan uğruna göğsünü siper ederek darbeyi tek gecede bitiren AZİZ TÜRK HALKI.
+ Türk olmak zordur, çünkü dünya ile savaşırsın. Türk olmamak daha zordur çünkü Türk ile savaşırsın.

EZAN DİNMEZ BAYRAK İNMEZ!
NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE!

IMG_2399.JPG

iPhone cihazımdan Gscimbom mobil uygulaması ile gönderildi

Üst Alt