Türkiye'den Göç Etme ve Yurtdışında İş İmkanları - Sayfa 63 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Türkiye'den Göç Etme ve Yurtdışında İş İmkanları

kardeşm seçelim begenelim ırgatlıgımızı yapıp kafamızı yaşaylm.
sen
ve
ben
Yuzde yuz dogal yasam bana gore degil yaw

Zamaninda imam hatipte okusaydim keske, mahallemde bi camide cenabet cenabet namazimi kildirirdim gunde 5 kez elime yapismaz ki sonra da kenarda kafami dinlerdim

Soyle uretip tek seferde satip bir daha hicbir sey yapmayacagim kdr para kaldiracagim bir is lazim

Ben 20 yil Kaliforniya'da yaşadım. Geçen Mart Türkiye'ye döndüm. Temelli değil ama bir süre burada yaşayacağım. Sonra geri dönüp belki yılın bir kısmını burada bir kısmını yurt dışında geçirmeyi planlıyorum.

Merak edenler için çok kısa özet geçmem gerekirse, bizim toplum şu an için gelişmiş ülke toplumlarının çok gerisinde. Her yerde eğitimsiz, karaktersiz, ırkçı, kültürsüz, paraya tapan insan var ama bunun şekli ve boyutu her yerde farklı. Ülkemizdeki insan profili, çok detaya girip nedenleri yüzünden insanlarla tartışmak istemiyorum, kalitesiz. Çok kaliteli, çok eğitimli, kültürlü, görgülü insan yok mu, çok var. Ama tum ülkede bu insanların yüzde olarak çok düşük olduğunda sanırım hemfikirizdir.

Bizim DNA mız mi bozuk? Asla ... Sorun sadece egitimimizde ve ülkedeki kuralların uygulanmamasinda... Amerika'da da insanlara bu ülkedeki yargıyı, veya yargisizligi sunsaniz onlar da bizim kadar ahlaksız olurlar. Her şeyin başı, kurallar...

Amerika'ya gitme fırsatı olana gitmeyi kesinlikle tavsiye ederim. Her şey mükemmel değil ama orası Türkiye'nin çok ilerisinde. Üniversite döneminde garsonluk yaparak kiramı, yiyeceğimi, keyfi harcamalari vs çok rahat çıkartıyordum. Aradaki fark burada. Türkiye'de bu imkansız. Orada eğitimsiz biri bile iyi çalışıyorsa, rahat yaşamayı idame edecek kadar para kazanabilir. Zengin olmaz, fakirimsi hayat yaşar ama aç kalmaz...

Çok uzatmak istemiyorum. Gitmek isteyen umarım bir şekilde gidebilir ve mutlu olur. Kalmak isteyenler de umarım ülkenin ileri gitmesine yardımcı olur.

Klişe olmak istemiyorum ama Atatürk'ün ve Kurtuluş Savaşı'nda hayatını kaybedenlerin emanetlerinin içine ettik hep beraber...

Üst Alt