Türkiye'den Göç Etme ve Yurtdışında İş İmkanları - Sayfa 65 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Türkiye'den Göç Etme ve Yurtdışında İş İmkanları

Almanya da gayet mutluyum.

Yurtdışına gitsem herhalde Kanada, İskandinavya veya Hollanda secerdim.

Sıcaklıktan uzak olayım da. Ayrıca bireysel özgürlüğüme saygı gösteren bir ülke olmalı.

Transfer Istihbarat Şefi

Son düzenleme:
Öğrenci vizesi sevgili vizesi baya imkan var.
YouTube'da videoları var gelenlerin.
Özellikle öğrenciler mezun olup burada hayata devam ediyorlar.

Gscimbom mobil
Fatih Abi ben 6 yıldır tütün sektöründe ziraat mühendisi olarak çalışıyorum. Öğrenciyken Work and Travel programı ile ABD'ye gittim 3 kez, stajımı İsrail'de yaptım. Mal gibi Türkiye'de kaldım. Böyle olacağını bilsem kalmazdım. Şimdi 5K' ya potansiyelimin altında bir işte çalıştığımı düşünüyorum. Sektör değiştiremiyorum burada çakılı kaldım yani. Suudi Arabistan'a gideceğim, eşim TR'de kalacak. 2-3 yıl para biriktirip ardından Avrupa'ya göç deneyeceğim.

Öğrenci vizesi sevgili vizesi baya imkan var.
YouTube'da videoları var gelenlerin.
Özellikle öğrenciler mezun olup burada hayata devam ediyorlar.

Gscimbom mobil
Ben de bu yol ile Portekiz'e gelmiştim ve buraya yerleştim. Öğrenci kardeşlerimize tavsiyem,(ben de bu yoldan geçtim) Üniversite'nin son yılında Erasmus yapın. Mezun olur ve bir yolunu bulur, kalırsınız.

Sent from my FIG-LX1 using Tapatalk

Ağam bizi Amarikaya götür
Admirim, benim tek basima yapabilecegim bir sey simdilik yok. Ama burada ground support veririm. Ortadoguyu dusunurseniz bayt.com'a bakabilirsiniz.

Orta yaslilara safety veya quality konusunda bir yolunu bulup egitim almalarini tavsiye ederim. Ornegin ISO sertifikasi icin mufettislik yapip gunde 200 dolar kazaniyirdu bir muhendis arkadasim Turkiye'de. Abi onu gorme, bunu yazma diyenler cok oldugu icin birakti.

Gencler de ayni sekilde ama ayriyetten bir zenaat ogrenmeleri 4 yil universitede surunmekten iyidir bence. Iyi bir kasap haftada 1500 - 2000 papel kazanabilir. Mesela.

SM-G965U cihazımdan Gscimbom mobil uygulaması ile gönderildi

Fatih Abi ben 6 yıldır tütün sektöründe ziraat mühendisi olarak çalışıyorum. Öğrenciyken Work and Travel programı ile ABD'ye gittim 3 kez, stajımı İsrail'de yaptım. Mal gibi Türkiye'de kaldım. Böyle olacağını bilsem kalmazdım. Şimdi 5K' ya potansiyelimin altında bir işte çalıştığımı düşünüyorum. Sektör değiştiremiyorum burada çakılı kaldım yani. Suudi Arabistan'a gideceğim, eşim TR'de kalacak. 2-3 yıl para biriktirip ardından Avrupa'ya göç deneyeceğim.
İzmir gibi yeri bırakıp nereye gideceksin? Çalış işte Morlboro, Phlips Moris'te. Biz de gurbette çalışıp para biriktirerek bir gün İzmir'de yaşamanın Karşıyaka'da bir ev, Foça'da bir yazlık alıp İzmir'e taşınmanın hayallerini kuruyoruz. İzmir'de doğdum, çocukluğum İzmir'de geçti. İzmir'deyken parasız pulsuz hayattan bunalıp İzmir'den nefret etmiştim. 18 yaşımda üniversite için çıktığım İzmir'den çıkış o çıkış yaş 35 oldu, bir daha hiç uzun süreli kalmadım İzmir'de. Annem, babam, kardeşlerim orada. Şimdi yeteri kadar param da var ama yine de İzmir'e tam anlamıyla yerleşmek için uzunca bir sürem var. Bir yerden bir yere taşınma kararı kolay alınabilen bir karar değil. Bir gün geliriz elbet daha zamanı var. Çok ileriye dönük planlar yapmakta yanlış. Bir plan üzerinde çok fazla düşünürsen o plan olmaz. Şuan bulunduğun anda mutlu olacaksın. Mutluluğunu ilerde gerçekleşecek bir olaya bağlarsan işin zor. Tabii ki hayallerinin peşinden koşacaksın. Hayalin yurtdışına gitmekse durma git kardeşim ama öncesinde iyi bir araştırma yap ve temkinli olmakta beklentileri makul tutmakta fayda var.

İzmir gibi yeri bırakıp nereye gideceksin? Çalış işte Morlboro, Phlips Moris'te. Biz de gurbette çalışıp para biriktirerek bir gün İzmir'de yaşamanın Karşıyaka'da bir ev, Foça'da bir yazlık alıp İzmir'e taşınmanın hayallerini kuruyoruz. İzmir'de doğdum, çocukluğum İzmir'de geçti. İzmir'deyken parasız pulsuz hayattan bunalıp İzmir'den nefret etmiştim. 18 yaşımda üniversite için çıktığım İzmir'den çıkış o çıkış yaş 35 oldu, bir daha hiç uzun süreli kalmadım İzmir'de. Annem, babam, kardeşlerim orada. Şimdi yeteri kadar param da var ama yine de İzmir'e tam anlamıyla yerleşmek için uzunca bir sürem var. Bir yerden bir yere taşınma kararı kolay alınabilen bir karar değil. Bir gün geliriz elbet daha zamanı var. Çok ileriye dönük planlar yapmakta yanlış. Bir plan üzerinde çok fazla düşünürsen o plan olmaz. Şuan bulunduğun anda mutlu olacaksın. Mutluluğunu ilerde gerçekleşecek bir olaya bağlarsan işin zor. Tabii ki hayallerinin peşinden koşacaksın. Hayalin yurtdışına gitmekse durma git kardeşim ama öncesinde iyi bir araştırma yap ve temkinli olmakta beklentileri makul tutmakta fayda var.

Ahmet Abi evet İzmir çok güzel haklısın ama olmuyor ev kira aileden bir şey yok. Yaptığım tek birikim araba almak oldu. Philip Morris, Japan Tobacco, British American Tobacco gibi global firmalarda iş fırsatım gitmem zaten ben tedarikçide çalışıyorum. Aldığımız tütün miktarı arttı. Yılın 4 ayı 2. vardiyadayım (15:30 - 01:15). Bunaldım gerçekten... Dediğim gibi Suudi Arabistan'da biraz para biriktirip önüme bakacağım. Hayırlısı olur inşallah be abi.

11 ocakta rötar veya aksilik olmazsa kanadaya uçuyorum. allah cehennem hayatı yaşayan herkesi kurtarsın. hepinize esenlik ve mutluluklar dilerim kendinize iyi bakın. fırsat olursa orada internet bağlatınca dönmeye çalışacağım. uçuştan bi kaç gün öncesine kadar muhtemelen son defa göreceğim köyümde kalacağım. tekrar dönmeyi hiç bir türlü düşünmüyorum. mezarımda orda olsun isterim. hatta ilerisinde vatandaşlığımı sildirmek konusunda da hala kararlıyım

son olarak kulübümüze başarılar diler hepinize belki şimdilik belki sonsuza dek elveda demek istiyorum

döndün mü renktas

Üst Alt