Türkiye'den Göç Etme ve Yurtdışında İş İmkanları - Sayfa 67 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Türkiye'den Göç Etme ve Yurtdışında İş İmkanları

Green card boş muhabbet.Türkiye’den ab oturumu olmadan avrupadan iş teklifi alabilecek seviyede etkileyici cv sahibi 100 insan çıkmaz.Green card mevzusu ise çekilişte çıkma ihtimali zaten çok düşük.Hadi çıktı diyelim Amerika tüm iş imkanları önünde hadi gel bekliyoruz diye bir olay yok.Orada sıfırdan başlamak kolay değil.Ama herkesin bu ülkeden kurtulmak için çabasını anlıyorum ve saygı duyuyorum.Kurtulmanın en hızlı yolu evlilik ama bizim gibi 3. dünya ülkelerinde yaşayan kadın erkek farketmeksizin insanların %90’ı avrupa ve amerikadaki herkese oturum için yürüyor.İnsanlar bu durumun farkında ve bu nedenle bu olasılıkta çok zayıf.

Green card boş muhabbet.Türkiye’den ab oturumu olmadan avrupadan iş teklifi alabilecek seviyede etkileyici cv sahibi 100 insan çıkmaz.Green card mevzusu ise çekilişte çıkma ihtimali zaten çok düşük.Hadi çıktı diyelim tüm iş imkanları önünde hadi gel bekliyoruz diye bir olay yok.Orada sıfırdan başlamak kolay değil.Ama herkesin bu ülkeden kurtulmak için çabasını anlıyorum ve saygı duyuyorum.Kurtulmanın en hızlı yolu evlilik ama bizim gibi 3. dünya ülkelerinde yaşayan kadın erkek farketmeksizin insanların %90’ı avrupa ve amerikadaki herkese oturum için yürüyor.İnsanlar bu durumun farkında ve bu nedenle bu olasılıkta çok zayıf.

Dogru evlilik en kolay yollardqn biri ve kadinlar bu konuda bir adim onde. Ama green card bos muhabbet degil. Bir suru yardim kurulusu var. Azcik sıkıntıya gelemeyeceklerse insanlar zaten hic ugrasmasinlar.

Meslek denkliği alabiliyorsun İngiltere ile.
Burda yaptığın işi gösterip gidiyorsun mesela cafe işletiyon diyorsun ingiltere'de cafe açıcam şu kadar sermayem var şunları şunları yapıp para kazanmayı düşünüyorum detaylı bir iş planı ile başvuruyon ingilizce şartı yok ama ing ab'den çıktığı için 31 Aralık'ta bitiyor.

Guzelmis. Kanada da onumuzdeki uc sene boyunca her sene 1 milyon gocmen alacak.

Kisisel hesaplasmalarimi yaparken aklima geldiydi. Firsat varken bir seyi yapmazsaniz genellikle pisman oluyorsunuz.

Bu konu altinda da sunu paylasmak istedim. Her ne kadar dogup buyudugu yerde hayatini gecirenlere saygim varsa da, olanaklar olustugunda en azindan denemis olmak icin baska bir yere gidebiliyorsaniz, gidin.

Yakında buna gerek kalmayacak inşallah. Uzun zamandır sürdürülen milli bir proje, melakkatli bir girişim var. Fakat Hükümet'in onaylaması ve imzalaması gerektiği için bekliyor. Az bir zaman kaldı açıklanmasına. Hayırlısı.

Avrupaya gitmek icin cozumler :
1 Gurbetci ile evlenmek
2 Erasmus
3 Futbol Konser Gezi turu gibi etkinlege gidip kacmak
4 Kacak yoldan gitmek 7 bin euro civari diyorlar sebekelerin istedigi
5 Meslek sahibi olup ordan bir isverene istek yaptirip yerlesmek ( Aşçılık, Kaynakçı vs...)

Gelen bir 5 sene turkiyeye gerin donmeyi unutsun.

Gelirseniz buyuk ulkelerden uzak durun iltica sayisi asiri derecede cok. Fransa,Almanya,Italya,Ispanya,Hollanda,Belcika gibi ulkelere gelmeyin. Kuzey ulkelerine gidin finlandiya,norvec ve isvec en ideal ulkeler.

Son zamanlarda tüm uğraşımı verdiğim husus.
Burdaki gerekli koşulları yerine getirince hollandadan iş davetiyesi gelecek ve nasipse yerleşeceğim.

40 yaşındayım ve zamanında bunu yapmadığım için çok pişmanım. Gerçi imkan da olmadı pek.

40 yaşından sonra olur mu? Avrupa ülkeleri 40 yaşında adam alır mı hiçbir fikrim yok. İş anlamında çok kalifiye bir adam olsam belki ama şimdi nasıl olur bilmiyorum.

Kuzen aldı karısını çocuğunu Ankara antlaşması ile 5 sene önce Manchester'a gitti. Yalan yok gıpta ediyorum.

Kacak gocek olmaz abi. Makul bicimde ya evlilik ya da is/egitim yoluyla mumkun gibi gorunuyor. Is icinde meslek cok onemli. Benim meslek icin imkansiz gibi. Ya yuksek lisans/doktora ya da evlilik yoluyla deneyecegim sansimi.

Üst Alt