Twitch, Facebook, Dlive, Mixer Canlı Yayın - Sayfa 2 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Twitch, Facebook, Dlive, Mixer Canlı Yayın

Olay özeti bit adı altında gönderilen bağışların çalıntı kredi kartlarından sağlanması

1000 bağış atacağım 800 ünü geri ver 200 ü senin olsun diyorlar transferler kripto üzerinden

anladigim kadariyla calinti banka kartlariyla bunlara bagis yapmislar, anlasmali sekilde ve bu miktari hirsiz kisilerle bölüsmüsler

normal bir ülkede bunlarin hepsi coktan iceriye alinmisti ama türkiyede ben pek bir sey olacagini sanmiyorum

Fazla birsey olmaz da, Twitch bunlara perma ban verirse yayinci hayatlari biter

bu arada olay coktan gündemden düstü

dedigim gibi hicbir sey cikmaz buradan ve kisilere ceza bile verilmez

normalde hepsi iceriye atilmali ama iste ne desek bos

SM-G965F cihazımdan Gscimbom mobil uygulaması ile gönderildi

Dün Gürsel Tekin Meclis gündemine taşıdı. Bir komisyon falan kurulacak sanırım. Bugün de Twitch 250 kişiye dava açacağını açıklamış. Bende çok bir şey çıkacağını sanmıyorum ama yeni başlıyor gibi. Ceza kesilmezse yeni dolandırıcılara bir yol gösterme olur. En yüksek cezaları vermeleri gerekir.

Bu arada ekşide okuduğuma göre 2400 yayıncının karıştığı yaklaşık 10 milyon dolarlık bir olaymış. O kadar Twitch’de yayın yapan olduğunu bilmiyordum ama şaşırdığımı da söyleyemem. Yayın yapıp bu işlere bulaşmadan 3-5 kişi hariç geçinemez. Diğer platformlarda da vardır büyük ihtimalle.

Mehmet Eroğlu

telefon faturası tezgahından sonra bu adamın bu işlere girmesi gerekli acilen @Hayri Cund @Vasfi Vural irtibata geçelim

Üst Alt