UEFA, Pierre Cornu'nun Raporunun CAS Dosyasından Çıkarılmasını Talep Etti - Sayfa 6 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

UEFA, Pierre Cornu'nun Raporunun CAS Dosyasından Çıkarılmasını Talep Etti

Cevap: UEFA, Pierre Cornu'nun Raporunun CAS Dosyasından Çıkarılmasını Talep Etti

fb avukatı cnn türke bağlandığında sesi kötü geliyordu. fb için olumsuz bir hamle gibi geldi bana

Cevap: UEFA, Pierre Cornu'nun Raporunun CAS Dosyasından Çıkarılmasını Talep Etti

Özel bir televizyon kanalına UEFA'nın, Spor Uyumsuzluk Mahkemesi'nden (CAS) UEFA Müfettişi Pierre Cornu'nun raporunun çıkarılmasını istemesini değerlendiren Özkurt, 'Bu tam manasıyla şu anlama geliyor. Ben bir beyan vermiştim. Dilekçe olarak CAS'a sunmuştum, bu raporun hiç bir geçerliliğinin olmasını istemiyoruz' demektir" dedi.

Dilekçenin "Bu Türk spor camiasıyla alay etmek gibi bir şey" olarak değerlendiren Özkurt, "Cornu'nun Fenerbahçeli yetkililerin maçlarda şike yaptığına dair yüzde bir delil var mı sorusuna; sayın Lutfi Arıboğan ve İhsan Helvacı'nın verdikleri Fenerbahçe'nin temiz çıkma ihtimali yok yanıtının şu an itibariyle geçerli olmaması demektir. Bu oktan çıkan yayla benziyor. UEFA resmi bir kurum ve bunun verdiği dilekçeler ciddiye alınması gerekir. 3 ay aradan sonra UEFA'nın böyle bir dilekçe vermesininın yorumunu kamuoyuna bırakıyorum" diye konuştu.

Hala ortak bir strateji çerçevesinde Fenerbahçe'nin haklarının zayi edildiğini kaydeden Emin Özkurt, "Şu an gördüğümüz o ki; yine ortak bir strateji çerçevesinde Fenerbahçe'nin haklarının zayi edilmesi çerçevesinde kararlılıkla ortaklık devam ediyor. Hukuk çocuk oyuncağı değildir. Ben kararımı geri alıyorum diyemezsiniz. Ben bir hukukçu olarak hicap duyuyorum. Umarım ik bu stratejileri paylaşanlar bu hicabı yaşıyorlardır" dedi.

"UEFA, Fenerbahçe'den davayı geri çeksin dedi mi? şeklindeki soruyu Özkurt şöyle yanıtladı: "Spekülasyonlara girmek istemiyorum. Ancak çok ciddi senaryolar ve konuşmalar var. Bu konuyla ilgili yapacağım açıklama, bunlara ciddiyet yüklememek yönünde olacaktır. Ancak TFF içerisinde bazı kişilerin, basındaki bazılarını yönlendirmeye çalışıyor. Bu yazı; benim hukuk büroma ve TFF'ye yaklaşık 3.5 - 4 civarında gönderildi. Ancak TFF'nin açıklaması yaklaşık 18.00'de geldi. Bazı bilgiler el altından basına verildi. Hukuki bir sürece müdahele edilmeye çalışılıyor. 105 yıllık camiaya bu şekilde zararv eriliyor."

Son olarak da bu ifadenin geri çekilme talebinin bir tarafın yalan söylediği gerçeğini değiştirmediğini vurgulayan Özkurt, "Bu yalan ortadan kalkmıyor. Bunun cevabını beklediğimizi tekrar kamuoyuna duyuruyoruz" diye sözlerini bitirdi.

trtspor

olay şu.tff casa cornunun yazısı ile savunma gönderdi.uefa bunu savunmadan çıkarın ve etik kurulu kararını koyun dedi.yani iddianame değil etik kurulu raporu kulanılacak.eee etik kurulu kararı ne diyor fener şike üstü şike yapmıştır kanaatindeyiz diyor.böylece uefa da tff de aklanacak gibi gözüküyor

Cas Idaanameyi kabul ederse yani Uefanin delili olarak kabul ederse

Bize uefa koyacagiz

Hep bu Emin bozuntusu konusuyor. Tek tarafli (FB tarafli) yorumlar bunlar. Birde baskalarini dinleyelim.

cornunun yazdiklar,iddanemede yazdiklari ile ayni deyilmi? sordu biri trt3 de. fb avukati resmen agliyor :)

CAS etik kurulu raporu ve iddianame yi almis Cornunu raporu yerine diyorlar trt3 de

fb sakata geldi gibi. Geri adım atmadı UEFA olayı daha da ileri götürdü..

Cornonun raporu kanaatti, şimdi etik kurulu raporu devreye sokularak fb diskalifiye edildi.

fb avukatı zaten ağlamaklı anlatıyor olayı.

kitlesel kuş ölümleri yakın..

İddianameyi almışlar rapor yerine.Bu demek oluyo ki UEFA direk olarak olaya müdahil oldu.

UEFA avukatın anlattığı gibi bi salaklık yapmaz leş kargası gibi atlıyolar hemen kimse kandırmasın fenerbahçe taraftarını çıkıp adam gibi konuşsunlar. Nereye kadar uzatabilcekler bu süreci ?

İddianameyi almışlar rapor yerine.Bu demek oluyo ki UEFA direk olarak olaya müdahil oldu.

Daha güçlü bir delil ortaya koydular. Direk etik kurul raporu var şimdi CAS ta.

Bugün UEFA ile fb yetkilileri arasında görüşme olacağı söylenmişti. Demek ki görüşmede kuşlar geri adım atmadı. Hatta UEFA ya gider yaptı. Bu olay sonucu UEFA olayı son noktaya taşıdı.

Bu saatten sonra kuşların işi çok zor.

fenerbahçe avukatları yine dingillik yapıyor medyada yine aynı şekilde hareket edecek taraftarı zaten dünden razı.

halbuki fenerbahçenin suyu öyle bir ısındı ki. onlar sürecin sonsuza dek böyle sessiz sedasız gideceğini düşünüyor sanırım.

Cornu'nun raporuyla İddaaname arasında ne fark varki ? Raporda ceza almadan çıkmasının imkansız olduğu var iddaanamede ise daha beterleri.

valla bana UEFA geri adim atti, tirsmaya basladi gibi geldi.. umarim yaniliyorumdur..

iddianame yi zaten koz olarak kullanacaktı uefa öyle yada böyle, ulan bu gay konuşmalar yüzünden ülkenin adını çıkaracaklar herkes gay diyecek bize avrupa da azize komple zararsın :)

Üst Alt