UEFA rest çekti! - Sayfa 6 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

UEFA rest çekti!

Cevap: UEFA rest çekti!

2.07: Eğer şike ve teşvik girişimi, kulüp yöneticilerinden haberdar veya bizzat kulüp yöneticilerin katılımı ile gerçekleşmişse söz konusu kulüp bir alt lige düşürülür. Eylemlerin sayısına göre alt lige düşürmeler devam eder.

Fenerbahçe'nin amatör kümeye düşmesi lazım o halde. :eek:

UEFA'nın tahammül edemediği 1. olay Irkçılık 2. olay şike ve yolsuzluktur ;) Bu 2 konuda sert yaptırımlar uygularlar kaldı ki! Dün demiştim Türkiye'nin UEFA üyeliğini askıya bile alabilirler Türk takımlarını diskalifiye edebilirler ;)

Arkadaslar,

Uefa'ya güvenin.

Önümüzde 1994 Marsilya örnegi var (yanlis hatirlamiyorsam), Fransa futbol federasyonu Marsilya'yi $ike sorusturmasi nedeniyle kümeye düsürmemisti. UEFA ve FIFA kulaklarini cekti, ve en sonunda düsürüldü.

Arkadaslar, UEFA Avrupa kupalari hakkinda persembe günü bir toplanti yapacak. Bu toplantida Türkiye'den katilacak takimlari da gözden gecirecekler. Ve ben inaniyorum ki bu toplantidan en azindan $ike sorusturmasinda adi gecen Türk takimlari icin MEN CEZASI cikacak. Hatta islerini saglama alip tüm Türk futboluna (bir sezonluk) men cezasi uygulayabilirler. Cünkü UEFA $ike ile adi gecen kulüpleri Avrupa kupalarinda görmek istemiyor, bu konuda inanilmaz hassaslar. Yoksa cok büyük bir risk almis olurlar. Düsünün.. fb cikip CL oynar ve birkac ay sonra $ike yapildigi mahkeme tarafindan dogrulanirsa (ki bu da büyük bir olasilik) UEFA'nin da basi cok ama cok agrir. Cünkü UEFA fb'yi CL oynandigi halde men etmek zorunda kalir. Bu görülmemis birsey olur ve cok fazla problem yaratabilir (örnek: baska bir takimin CL hakkini yemis olur fb, sadece bu bile cok büyük bir problem olabilir). "

Tekrar ediyorum. önümüzdeki günlerde UEFA Avrupa kupalarindan MEN kararini aciklayacak, ve bunun üzerine TFF'nin koltugu sallanmaya baslayacaktir.

Aydinlar fb camiasina istemeyerek daha büyük bir aci yasatacak:

1. UEFA bu hafta icinde (büyük olasilikla persembe günü) fb'yi ve $ike ile adi gecen tüm diger Türk kulüpleri Avrupa kupalarindan MEN edecek; böylece TFF'nin adil karar vermedigi ortaya cikacak (hatta koltuk bile sallanmaya baslayacak).

2. önümüzdeki aylarda iddiaaname mahkeme tarafindan kabul edilip aciklanacak, ve bütün delliler carsaf carsaf ortaya dökülecek. Bundan tabi UEFA ve FIFA'nin da haberi olacak.

3. Lige baslamis olan fb morali tamamen cökecek (cünkü delliler sunuldu), ve sezonun ilk aylarinda küme düsürülme mevzusu yeniden baslayacak. Camia daha da cok bölünecek.

3. TFF fb'yi (ve adil görünmek icin $ike ile adi gecen diger takimlari da) büyük cezalar yerine her türlü koruma altina almak istiyecek ve kücük cezalar ile olayi gecistirmeye calisacak, fakat UEFA (ve hatta FIFA) futbol kanunlarinda yazan cezalarin tamami halde uygulanmasi icin daha fazla MEN cezalari ile tehdit edecek. Bunun üzerine Türk futbol dünyasindan büyük catlaklar görünecek.

4. Gerisi malum... TFF mecburen UEFA'nin cizdigi yolu sececek. Türk futbol dünyasinin TFF'ye güveni bu sefer TAMAMEN kaybolacak. Hem fb yandaslari hem de baska takimin taraftarlari ve yöneticileri Aydinlari istemeyecek, ve yeni TFF secimleri gelecek.

5. fb sampiyonluk sayesinde aldigi tüm primleri (arti CL primlerini) ve gelirleri sezon ortasinda iade etmek zorunda kalacak. önce bir sene kaybedecek olan fb, simdi en az 2 sene kaybetmis olacak. Maddi ve manevi daha da cökeceler ve camianin bu $okun altindan kalkmasi cok zor olacak.

Eger fb bu sene kümeye düsürülseydi daha kisa sürede ayaga kalkma sanslari olurdu, fakat bu yazdiklarim gercek olursa (ki inaniyorum) fb 'nin isi cok ama cok daha zor olacak.

Tekrarliyorum; UEFA isini saglama alir.. demedi demeyin. Fransa örnegi yeterli.

Not: bana göre persembe günü saydigim iki karardan birisi aciklanacak:

* $ike ile adi gecen Türk takimlari Avrupa kupalarindan be sezon men edilecek.

Ya da

* Türk futbolu tamami ile (2011-2012 sezonu icin) Avrupa futbolundan men edilecek.

bencede uefa hayyatta risk almaz,cl yi bukadar cazip hale getirdikten sonra bu pisliğe cl ye bulaştırmazlar,zaten turk olduğumuz için direk men.....bunun hesabını mali nasıl verecek acaba,o zaman her şahıs maliye ve tff ye tazminat davası acar

Arkadaslar,

Uefa'ya güvenin.

Önümüzde 1994 Marsilya örnegi var (yanlis hatirlamiyorsam), Fransa futbol federasyonu Marsilya'yi $ike sorusturmasi nedeniyle kümeye düsürmemisti. UEFA ve FIFA kulaklarini cekti, ve en sonunda düsürüldü.

Arkadaslar, UEFA Avrupa kupalari hakkinda persembe günü bir toplanti yapacak. Bu toplantida Türkiye'den katilacak takimlari da gözden gecirecekler. Ve ben inaniyorum ki bu toplantidan en azindan $ike sorusturmasinda adi gecen Türk takimlari icin MEN CEZASI cikacak. Hatta islerini saglama alip tüm Türk futboluna (bir sezonluk) men cezasi uygulayabilirler. Cünkü UEFA $ike ile adi gecen kulüpleri Avrupa kupalarinda görmek istemiyor, bu konuda inanilmaz hassaslar. Yoksa cok büyük bir risk almis olurlar. Düsünün.. fb cikip CL oynar ve birkac ay sonra $ike yapildigi mahkeme tarafindan dogrulanirsa (ki bu da büyük bir olasilik) UEFA'nin da basi cok ama cok agrir. Cünkü UEFA fb'yi CL oynandigi halde men etmek zorunda kalir. Bu görülmemis birsey olur ve cok fazla problem yaratabilir (örnek: baska bir takimin CL hakkini yemis olur fb, sadece bu bile cok büyük bir problem olabilir). "

Tekrar ediyorum. önümüzdeki günlerde UEFA Avrupa kupalarindan MEN kararini aciklayacak, ve bunun üzerine TFF'nin koltugu sallanmaya baslayacaktir.

Aydinlar fb camiasina istemeyerek daha büyük bir aci yasatacak:

1. UEFA bu hafta icinde (büyük olasilikla persembe günü) fb'yi ve $ike ile adi gecen tüm diger Türk kulüpleri Avrupa kupalarindan MEN edecek; böylece TFF'nin adil karar vermedigi ortaya cikacak (hatta koltuk bile sallanmaya baslayacak).

2. önümüzdeki aylarda iddiaaname mahkeme tarafindan kabul edilip aciklanacak, ve bütün delliler carsaf carsaf ortaya dökülecek. Bundan tabi UEFA ve FIFA'nin da haberi olacak.

3. Lige baslamis olan fb bu olaylarlan yeniden ugrasacak, ve sezonun ilk aylarinda küme düsürülme mevzusu yeniden baslayacak.

3. TFF fb'yi (ve adil görünmek icin $ike ile adi gecen diger takimlari da) büyük cezalar yerine her türlü koruma altina almak istiyecek ve kücük cezalar ile olayi gecistirmeye calisacak, fakat UEFA (ve hatta FIFA) futbol kanunlarinda yazan cezalarin tamami halde uygulanmasi icin daha fazla MEN cezalari ile tehdit edecek. Bunun üzerine Türk futbol dünyasindan büyük catlaklar görünecek.

4. Gerisi malum... TFF mecburen UEFA'nin cizdigi yolu sececek. Türk futbol dünyasinin TFF'ye güveni bu sefer TAMAMEN kaybolacak. Hem fb yandaslari hem de baska takimin taraftarlari ve yöneticileri Aydinlari istemeyecek, ve yeni TFF secimleri gelecek.

5. fb sampiyonluk sayesinde aldigi tüm primleri (arti sampiyonluk primlerini) ve gelirleri sezon ortasinda iade etmek zorunda kalacak. önce bir sene kaybedecek olan fb, simdi en az 2 sene kaybetmis olacak. Maddi ve manevi daha da cökeceler ve camianin bu $okun altindan kalkmasi cok zor olacak. Eger fb bu sene kümeye düsürülseydi yine kisa sürede (1-2 senede) ayaga kalkma sanslari olurdu, fakat bu yazdiklarim gercek olursa (ki inaniyorum) fb 'nin isi cok ama cok daha zor olacak.

Tekrarliyorum; UEFA isini saglama alir.. demedi demeyin. Fransa örnegi yeterli.

Not: bana göre persembe günü saydigim iki karardan birisi aciklanacak:

* $ike ile adi gecen Türk takimlari Avrupa kupalarindan be sezon men edilecek.

Ya da

* Türk futbolu tamami ile (2011-2012 sezonu icin) Avrupa futbolundan men edilecek.

Durumun ciddiyetini mükemmel özetlemişsin renkdaş. Eğer TFF kısa süre içerisinde bir karar vermezse federasyonun başı çok yanacak. Hatta kulüplerimiz de Avrupa kupalarına katılma hakkı elinden alınabileceği için mağdur durumuna düşebilirler.

Bence TTF ve kulüpler her seyin bilincinde. UEFA'ya sadece hic bir sey olmadigini yutturmaya calisiyorlar. UEFA'nin tokati gelince "Ya elimizden gelen her seyi yaptik, ama UEFA takimlarimizi istemiyor. Yapilacak bir sey yok" diyecekler. Böylelikle kötü adam UEFA olacak, TFF degil.

Birde "Türk futbolu nasil en az yara alir, onu düsünüyoruz" diyor Aydinlar. ADIL bir karar alacagiz demesini beklerdim, ama herhalde Aydinlar "ADALET" kelimesini sadece F5 hakli oldugu durumlarda aklina geldiginden sadece gülüyorum.

uefaya şike olmadığını kanıtladık bile der bu soysuzlar...gerekirse avrupa kupalarından 3-4 yıl men olmayı bile kabul eder bunlar...

Arkadaslar,

Uefa'ya güvenin.

Bu olayı hiç hatırlamıyorum. Mahkemenin veya soruşturmanın şike yapıldığını gösterir şekilde seyrettiği halde mi küme düşürmemişti Fransa Futbol Federasyonu? Eğer böyle yaptıysa UEFA'nın devreye girerek ilgili mevzuatı uygulaması son derece normal. Bizdeki durum "şu an" için böyle değil yalnız. Henüz o safhada değil olay.

Yalnız biz Uefaya Fifaya mail gonderip duruyoruz ya,bu bireysel mailler bir etki yapmaz.

Bu tür kurumlara ek isim listeleri,organizasyon isimleri,taraftar isimleriyle beraber faks cekilirse daha etkili olur.Ya da bir nevi digital imza kampanyasıda olur bir metnin altına ve o metin gozler onune serilir.

Yalnız biz Uefaya Fifaya mail gonderip duruyoruz ya,bu bireysel mailler bir etki yapmaz.

Bu tür kurumlara ek isim listeleri,organizasyon isimleri,taraftar isimleriyle beraber faks cekilirse daha etkili olur.Ya da bir nevi digital imza kampanyasıda olur bir metnin altına ve o metin gozler onune serilir.

Gerçekten imza uygulaması adıyla bir site açılması gerekli ve oraya herkes tc kimlik nosuyla bağlantılı direk ad soyad çıkarak bu imza kapmayasını başlatabiliriz.

Bir federasyon başkanı çıkıyor ve ''Kişilerin yaptığı hataların cezasını Allah aşkına niye kulupler çeksin yaw ehe ehe'' diyor canlı yayında. Elindeki kanun kulüplerin ceza alacağını söylerken kanuna ayrıkı davranıyor. Millet de ''Tek Yürek'' olma adına bunu şakşaklıyor.

Yazıklar olsun futboldan soğudum. Hiç umrumda değil Galatasaray, hazırlık maçları, transferler falan. Adam gibi yönetimimiz olsaydı da adaleti hatırlatsaydı cümle aleme.

Arkadaş bir kulüp başkanının yöneticilerle birlikte kulübe sağladığı hukukdışı menfaat, nasıl kulüpten ayrı tutulur?

ÇOCUK MU KANDIRIYORSUNUZ?

Bir federasyon başkanı çıkıyor ve ''Kişilerin yaptığı hataların cezasını Allah aşkına niye kulupler çeksin yaw ehe ehe'' diyor canlı yayında. Elindeki kanun kulüplerin ceza alacağını söylerken kanuna ayrıkı davranıyor. Millet de ''Tek Yürek'' olma adına bunu şakşaklıyor.

Yazıklar olsun futboldan soğudum. Hiç umrumda değil Galatasaray, hazırlık maçları, transferler falan. Adam gibi yönetimimiz olsaydı da adaleti hatırlatsaydı cümle aleme.

Helal.. Ne transfer önemli ne başka bişey.. Çıkıp adam gibi konuşacaklarına birde suçlulara destek veriyorlar.. Ve malinin konuşmalarına hiç birşey dememeleri beni soğuttu yönetimden..

Üst Alt