UEFA Şampiyonlar Ligi | B Grubu | CSKA Moskva 2 - 1 Beşiktaş | 30 Eylül | Maç Sonucu - Sayfa 20 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

UEFA Şampiyonlar Ligi | B Grubu | CSKA Moskva 2 - 1 Beşiktaş | 30 Eylül | Maç Sonucu

Cevap: UEFA Şampiyonlar Ligi | B Grubu | CSKA Moskva 2 - 1 Beşiktaş | 30 Eylül | Maç

İyi de 14,5m € Şampiyonlar Liginde oynayan bir takım için fazla bir para değil. Aradaki fark şu; Abramoviç para akıtırken kafasını kullandı, havaya savurmadı paraları, bjk ise zaten fazla olmayan parasını abuk subuk adamlara yatırdı. bjkyı Demirörenden kurtarmak için paralı başkan şart, tabii bu başkan Abramovich gibi futboldan da biraz anlayan bir başkansa işte o zaman bjk büyük bir ivme yakalayıp 2. büyük olabilir, Avrupada da hatırı sayılır başarılar kazanabilir.

Sadece 14,5 milyon Euro değil ki, Fink'e, Ferrari'ye, Nihat'a ve diğerlerine verilen paralar da var. Asıl doğru cümleyi futboldan anlayan başkandan söz ederek kurdun. Beşiktaş'ın ihtiyacı olan başkan paralı başkan değil, akıllı başkan.

Cevap: UEFA Şampiyonlar Ligi | B Grubu | CSKA Moskva 2 - 1 Beşiktaş | 30 Eylül | Maç

Sadece 14,5 milyon Euro değil ki, Fink'e, Ferrari'ye, Nihat'a ve diğerlerine verilen paralar da var. Asıl doğru cümleyi futboldan anlayan başkandan söz ederek kurdun. Beşiktaş'ın ihtiyacı olan başkan paralı başkan değil, akıllı başkan.

Nihat yillik 4milyon euro alacak bjk den :D :D :D

Holoşko kötüydü. Beşiktaş birkez daha gol atamadan maçı tamamladı.

Ah İlker Ah.

Maç öncesinde de dediğim gibi bu maçta favoriyi Beşiktaş olarak görüyordum ama Mustafa Denizli'nin yine yanlış kadro çıkarabileceği düşüncesiyle geri adım atmıştım. CSKA Moskova ile Beşiktaş'ın kadro kalitesini karşılaştırdığımda Beşiktaş'ın daha etkili silahları olduğunu söylemem mümkün. Özellikle Beşiktaş'ın bu sezon hücum hattında çok önemli silahları var. Yalnız duruma bakınca Beşiktaş bu sezon en büyük sıkıntıyı hücum hattından çekiyor. Bu maçta bile az pozisyon buldular ama yakaladıkları şanslar %100'lük gol fırsatlarıydı. Bu kadar kaliteli hücum oyuncuları barındıran bir takımın az pozisyona girmesi zaten kötü bir durum. Bunun üstüne yakaladığın fırsatları harcayınca CSKA Moskova seni fazla pozisyona girmeden yenebiliyor.

Saha içinde iki takımın oynadığı oyuna baktığımızda çok vasat görüntüleri vardı. CSKA Moskova'da kötü günler yaşıyordu, Beşiktaş'ta kötü günler yaşıyordu. Bu iki takım için bir çıkış maçı olması beklenen bu karşılaşmadan Beşiktaş mağlup ayrıldı. CSKA Moskova oyunun genelinde bol miktarda uzaktan şut atarak rakibin dengesini bozmaya çalıştı. Araya atılan hızlı toplarda forvetlerini buluşturma düşüncelerini Beşiktaş savunması mükemmel bir şekilde engelledi. Ben Beşiktaş savunmasının uzun zamandır bu kadar iyi oynadığını görmedim. Ama gol atamayınca yaptığın müthiş savunma bile bir işe yaramıyor.

Mustafa Denizli'nin Kadro Tercihi

Beşiktaş bu maçta kağıt üzerinde 4-3-3 görünen ama saha içinde 4-2-3-1 oynayan bir kadroyla sahaya çıktı. İleride tek başına Nobre oynadı arkasında ise Nihat oyun kurucu misali oynadı. Beşiktaş'ın elinde bu sistemde oynayabilecek Tabata ve Yusuf gibi futbolcuları olmasına rağmen Mustafa Denizli maça böyle başladı. Zaten kendi hatasını fark etti ve Holosko'nun yerine Yusuf'u oyuna sürdü. Çünkü Beşiktaş hücum halinde organize olamıyordu. Nihat Kahveci'nin futbolda en son oynayacağı bölge forvet arkasıdır. Yusuf ortaya geçince Nihat sağ tarafa kaydı ve futboluna fena değil diyebiliriz. Koştu, mücadele etti ama beklediğimiz Nihat hala bu değil. Sol tarafta oynayan Tello'nun ise maç boyunca adını kaç kişi duydu merak ediyorum.

Orta sahada Ernst ve Ekrem Dağ orta saha hattını ne zaman görsem eleştirmeye devam edeceğim. Ernst o bölgenin banko oyuncusu tamam ama yanında oynayacak isim Ekrem Dağ olmamalı. Ekrem Dağ sağ ve sol kanat farketmeyen gerek bek olarak, gerekse açık olarak oynayan ideal bir kanat oyuncusudur. Bu futbolcuyu bir süredir orta sahanın ortasında deniyor ve ben buna anlam veremiyorum. Ekrem Dağ orta sahada oynadıkça Ernst'in de oyun sistemi haliyle bozuluyor.

Savunma hattını bu maçta çok beğendim. Ferrari'yi fazla sevmesem, ona ödenen parayı hak etmediğini düşünsem bile sağlam oyuncu olduğunu belli etti. Yanında oynayan futbolcuda gününde olursa Ferrari önemli katkılar verecektir. Bir süredir formsuz olan Sivok'ta bu maçta etkili olunca savunmanın göbeği güven verdi. Beklere gelirsek İsmail Köybaşı her geçen gün oyununun üzerine birşeyler koyuyor, İbrahim Kaş ise süper bir bek olmamasına rağmen ideal bir görev adamı diyeceğim isimlerin başında geliyor. Tabi bana sorarsanız Ekrem Dağ'ı hatta İbrahim Toraman'ı sağ bek olarak görmeyi tercih ederim. Rüştü'nün ise yediği gollerde fazla hatası yoktu ama kalesinde cidden güven vermiyor. Olmadık topları bile elinden kaçırır olmuş, kendisini çok sevmeme rağmen artık vadesinin doldu. Hakan Arıkan bu sezona formda başlamıştı ve çok kaliteli bir kaleci olduğundan şüphemiz yok. Bence Hakan Arıkan'ı kazanma yoluna gidilmeye başlamalı.

Beşiktaş'ın bu maçta işi zorlaştıkça Mustafa Denizli sistemi 4-3-3'e getirdi ve bıkmadığı, usanmadığı sevdası olan Bobo'yu sol açıkta oynatma sevdasını bu maçta yine uyguladı. Bu uygulamayla birlikte Bobo'nun piyasası oldukça düşüyor. Bobo sol açıkta gerçekten çok verimsiz oynuyor ve takımın düzenini bir bakıma bozuyor. Şu maçta Nobre'nin olumlu hareketi var mıydı merak ediyorum. Elinde Bobo gibi bir forvet varken nedir bu Nobre sevdası anlamış değilim. Şu kaliteli kadro yanlış sistemler ve oyuncu tercihleri yüzünden heba oluyorum ona yanıyorum.

Elveda Şampiyonlar Ligi

Mustafa Denizli'nin Fenerbahçe'yi şampiyon yaptıktan sonra ikinci sezonunda yaptıkları aklıma gelince Beşiktaş'ın durumuda o günlere çok benzer oldu. İnsanların aklına acaba Beşiktaş'ta bu gruptan sıfır çekerek elenir mi sorusu gelmeye başlamıştır. Manchester United ve Wolfsburg bu Beşiktaş'ı rahatça yenebilecek güçteler. En azından 3. olup Avrupa Ligi'ne Beşiktaş kalabilir diye düşünüyordum ama bu mağlubiyetle o da zora girdi. Beşiktaş'ın evinde CSKA Moskova'yı yeneceğini düşünüyorum ve Wolfsburg'dan mutlaka puan almak zorundalar. Beşiktaş Şampiyonlar Ligi'ne bu maçla beraber veda etti ama Avrupa Ligi hayelleri bile çok zora girdi.

Nobre'nin Takım Kaptanlığı

Sahada iyi bir futbol göremediğim için bende aklıma takılan ayrıntıları yazayım dedim. Beşiktaş'ta iki sezondur şu kaptanlık mevzunu bir türlü anlayamadım gitti. Geçtiğimiz sezon Toraman ve Üzülmez'in kavgası sonucunda ikisinin kaptanlığı elinden alındı ama kaptanlık Delgado ve Nobre'ye verilerek bir bakıma çöpe atıldı. Bu iki futbolcuya bakınca liderlik vasıfları sıfır, takımı yönlendirme vasıfları sıfır, bu futbolculara kaptanlığı veren zihniyet bile bana sorarsanız sıfır. Nihat Kahveci gibi bir futbolcu kadronda varken (ben transferinin gereksiz olduğunu düşünüyorum ayrı konu) hatta kalende Rüştü gibi bir tecrübe varken bu maça Nobre'nin kaptan olarak çıkması bir Beşiktaş sever olarak beni çok üzdü. Gerçi bu futbolcuları kaptan olarak görmek beni hergün ayrı ayrı üzüyor.

Sonuca gelirsek Beşiktaş Avrupa hayallerine büyük ihtimalle veda etti ve yarına umutla bakabileceklerini düşünmek bile çok saçma. Beşiktaş'ın acilen bu yönetimden, Mustafa Denizli'den kurtulması gerekiyor. Hem maddi hem manevi yönden çok yıprandılar ve eğer yeni bir yönetim gelecekse ateşten gömlek giyecek. Ama Beşiktaş'ta öyle kaliteli isimler varki ellerini taşın altına mutlaka koyacaklardır.

forzada herzamanki gibi bütün Çorapören başlıkları ve yazıları siliniyor misafire kapatmışlar ne yazıkkii...Üstelik kendilerini hep Beşiktaşımız için ön plana çıkaranlar tarafından siliniyor Beşiktaşımıdan menfaat elde eden ...sından bilmem ne beklesin

ŞL' de günün en sıkıcı maçıydı.

Yürüye yürüye yendiler. :) Ulan hep bizmi ülkemizi iyi tanıtacağız . Herşeyi devletten beklemeyin.Bizi izleyinde az Avrupada nasıl oynanır onu görün.

21 Yaşımdayım.. Daha yaşın kaç diyebilirsiniz ama Beşiktaş'la yattım Çarşı'yla kalktım.. Hikayeye girmeyeceğim.. Büyüklerimden

öğrendim ben Çarşı'yı.. Sadece kendi açımdan belirtmek isterim.. Çarşı bir grup değil, bir ruh.. Çarşı satılık değil, Çarşı 'yönetim

istifa' diye bağırıldığında 'susun lan' diye bağıranlar değil, Çarşı yönetimin köpeği olanlar değil.. Çarşı benim, Çarşı bu takımı

karşılıksız sevenler.. Ama bu son dönemde yanlış giden bir durum var.. Çarşı toplumda bu kadar önemli bir yerdeyken maalesef

güvenirliğini, 'Çarşı her şeye karşı' felsefesini, mualifliğini kaybetmek üzere.. Maalesef Forza'nın da içinde gözlemlediğim 'Noluyoruz

beyler neden tepki yok' düşüncesi artık kafaları karıştırıyor.. Liderimiz Alen Markaryan dedi ' Ben öyle tribunde Yeteeer Demirören

diye bağırmam, tepki verirsem kralını veririm' diye.. Nerde artık tepkimiz.. Nerede bizim isyanımız.. 3-5 satılık adam yüzünden

kimsenin ÇARŞI adına leke sürdürmeye hakkı yok Ben bu haftasonu tepkimi koyarım arkadaş.. Yüreği yeten varsa bana o

tribünde gider yapsın, yüreği yeten varsa bana sus desin..

Forzadan alıntı

21 Yaşımdayım.. Daha yaşın kaç diyebilirsiniz ama Beşiktaş'la yattım Çarşı'yla kalktım.. Hikayeye girmeyeceğim.. Büyüklerimden

öğrendim ben Çarşı'yı.. Sadece kendi açımdan belirtmek isterim.. Çarşı bir grup değil, bir ruh.. Çarşı satılık değil, Çarşı 'yönetim

istifa' diye bağırıldığında 'susun lan' diye bağıranlar değil, Çarşı yönetimin köpeği olanlar değil.. Çarşı benim, Çarşı bu takımı

karşılıksız sevenler.. Ama bu son dönemde yanlış giden bir durum var.. Çarşı toplumda bu kadar önemli bir yerdeyken maalesef

güvenirliğini, 'Çarşı her şeye karşı' felsefesini, mualifliğini kaybetmek üzere.. Maalesef Forza'nın da içinde gözlemlediğim 'Noluyoruz

beyler neden tepki yok' düşüncesi artık kafaları karıştırıyor.. Liderimiz Alen Markaryan dedi ' Ben öyle tribunde Yeteeer Demirören

diye bağırmam, tepki verirsem kralını veririm' diye.. Nerde artık tepkimiz.. Nerede bizim isyanımız.. 3-5 satılık adam yüzünden

kimsenin ÇARŞI adına leke sürdürmeye hakkı yok Ben bu haftasonu tepkimi koyarım arkadaş.. Yüreği yeten varsa bana o

tribünde gider yapsın, yüreği yeten varsa bana sus desin..

Forzadan alıntı

Fatih ilk önce foruma hoşgeldin...

Herhalde sizin durumunuzu en iyi anlayanlar bizlerizdir.Canaydın dönemiyle Yıldırım demirören yönetimi o kadar çok benziyor ki...

Ama aramızdaki fark şurdan geliyor şampiyon olduğumuz zaman bile tribünlerden Büyük başkan diyen olmadı.Devamlı protestolar vardı.

Siz geçen sene başlattığınız protestolara ağzınıza şampiyonluk balı çalınınca 180 derece döndünüz. Büyük başkan tezahüratları yaptınız..

Evet çarşı bir ruhtur ama o ruhu siz maalesef kaybediyorsunuz...içini boş doldurmaya başladınız Çarşı'nın...

Herhalde sizin durumunuzu en iyi anlayanlar bizlerizdir.Canaydın dönemiyle Yıldırım demirören yönetimi o kadar çok benziyor ki...

Ama aramızdaki fark şurdan geliyor şampiyon olduğumuz zaman bile tribünlerden Büyük başkan diyen olmadı.Devamlı protestolar vardı.

Siz geçen sene başlattığınız protestolara ağzınıza şampiyonluk balı çalınınca 180 derece döndünüz. Büyük başkan tezahüratları yaptınız..

Evet çarşı bir ruhtur ama o ruhu siz maalesef kaybediyorsunuz...içini boş doldurmaya başladınız Çarşı'nın...

Arzu :D Adam Forzadan alıntı yapmış :D bende ilk başta öyle sanmıştım sonunu okudum anladım ...

Arkadşı saol h.bulduk

sizler zamanında istifa diye stadı yaktınız şampiyon olduğunuzda bile istifa dediniz bu sebeple sizin tribünde organize olmanıza hayranım bizler ise çarşının liderlerine kaldık onlar olur derse anca ama onlarda yönetimden nemalanıyor böyle gelmişl böyle gidiyor bu düzen ama inşallah denizli maçında başlayacak protesto

Angutlar da aynı şeyi yaşadı :D ama medya ört pas etti. GS' de kıyameti kopardı, BJK gene iyi o kadar medya üstelemiyor.

Arkadşı saol h.bulduk

sizler zamanında istifa diye sy,tadı yaktınız şampiyon olduğunuzda bile istifa dediniz bu sebeple sizin tribünde organize olmanıza hayranım bizler ise çarşının liderlerine kaldık onlar olur derse anca ama onlarda yönetimden nemalanıyor böyle gelmişl böyle gidiyor bu düzen ama inşallah denizli maçında başlayacak protesto

Bencede başlamalı ve sonuç ne olursa olsun susmamalısınız.

Sonucta takımları ayaka tutan Bizleriz taraftarlar...

106 yıllık bir kulubu sırf parası olduğu için, oyuncak gibi görerek,beceriksiz bir şekilde yönetemez Beşikaş'ı...

İnşallah Ocak ayında karşına Hüsnü Güreli, İbrahim Altınsay gibi Bjk gerçek değerine kavuşturacak kişiler gelir...

Bu durumda inşallah sizde ders alıp Çarşı'nın eski çarşı olması için uğraş verirsiniz.

bjk nin böyle olacağı belliydi ancak bjk arkadaşlarımın en çok kızdığı olay adamlar 1 hafta yattılar ve beleşden 3 puanda aldılar insan sahada biraz koşar hiçmi ruh kalmamış diyorlar..

haksızda değiller ancak bütün bjk li arkadaşlarımın denizlinin artık kesin istifa edeceğini düşünüyor ancak ben aksini düşünüyorum zira bu denizli ilk yarı sonuna kadar devam eder,hem gönderseler kimi getirecekler sezon ortası?

tek mantıklı seçimin ersun yanal gibi durmasıda taraftarın canını sıkıyor..

kısacası iki ucu bişeyli değnek misali bjk camisı şuan...

Bencede başlamalı ve sonuç ne olursa olsun susmamalısınız.

Sonucta takımları ayaka tutan Bizleriz taraftarlar...

106 yıllık bir kulubu sırf parası olduğu için, oyuncak gibi görerek,beceriksiz bir şekilde yönetemez Beşikaş'ı...

İnşallah Ocak ayında karşına Hüsnü Güreli, İbrahim Altınsay gibi Bjk gerçek değerine kavuşturacak kişiler gelir...

Bu durumda inşallah sizde ders alıp Çarşı'nın eski çarşı olması için uğraş verirsiniz.

Malesef odaçok zor zira demirörenin kulüpde 60 trilyona yakın parasının olduğu konuşuluyor ve hiçbir şekilde o parayı almadan başkanlığı bırakma niyetinde olmadığıda söyleniyor.Kısacası bizim canaydın dönemimin farklı bir versiyonunu yaşıyor bjk.Şuanda yaklaık 100 milyon euro gibi bir borcu var bjk nin,hakikatten arkasına güvenen bir başkan anca demirörenin karşısına çıkar.

bjk kendi bindiği dalı zaten yıllar önce kesti şimdi onun cemeresini çekiyor zira serdar bilgili gibi her camianın takdir ettiği bir başkanı kovarsacına istifa ettirdiler,bence bjk nin yakın geçmişdeki en büyük ve kaderlerini derinden etkileyen faktör buydu...

Malesef odaçok zor zira demirörenin kulüpde 60 trilyona yakın parasının olduğu konuşuluyor ve hiçbir şekilde o parayı almadan başkanlığı bırakma niyetinde olmadığıda söyleniyor.Kısacası bizim canaydın dönemimin farklı bir versiyonunu yaşıyor bjk.Şuanda yaklaık 100 milyon euro gibi bir borcu var bjk nin,hakikatten arkasına güvenen bir başkan anca demirörenin karşısına çıkar.

bjk kendi bindiği dalı zaten yıllar önce kesti şimdi onun cemeresini çekiyor zira serdar bilgili gibi her camianın takdir ettiği bir başkanı kovarsacına istifa ettirdiler,bence bjk nin yakın geçmişdeki en büyük ve kaderlerini derinden etkileyen faktör buydu...

O zaman iş daha da kötü olacak...Borçlar katlanacak ve BJK Yıldırım Demirören'nin saltanatına dönüşecek... Büyük başkandan Padişahım çok yaşaya geçiş....

Üst Alt