UEFA, Şampiyonlar Ligi'nin Yeni Formatını Resmen Duyurdu! - Sayfa 5 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

UEFA, Şampiyonlar Ligi'nin Yeni Formatını Resmen Duyurdu!

Geçen fm’de test ettim gayet güzel bir sistem.

Handikapı şu yalnız tüm maçları kazananlar en üstte yer alıyor, aynı galibiyet ve puanla bitirdiğin bir takımla aradaki averaj nedeniyle sıralamada 9. yada 17. gibi sıralamaya düşebilirsin bu bakıma kötü bir organizasyon.
Transferde karavana atma şansımız yok. Tff‘nin yk 11+1 gibi ya anca sistemleri net gg. Yedek kulübesinden ziyade ilk 11 çok önemli ve senede 40 maçı kaldıracak standart bir ilk 11 olmalı ve yedekten girecek yerliler de bayağı önemli çok kaliteli olmalılar.
Ziyek tutar mı ndombele dursun gibi işlere girişemeyiz.
Barış, Kerem maximum bonservis alıp sağlam adamlar alınmalı dikine giden iyi adamlar.
Ay ödemim var diye maç seçen zahagilleri de okutmalıyız.
Tete falan bayağı yer açmamız gerekiyor.

Ülke bazında takım sınırlaması olmadığına göre ingiltere ve İspanya için kullanırlar wild kartı. Son 10 senede yapılan tüm değişiklikler turnuvaları daha az izlenmesine yol açıtı ve seyir zevkini öldürdü. 2000 yılında oynanan tüm maçlar son 10 senede oynanan final müsabakalarından daha kaliteliydi.

Markanın daha çok gelir getirdiği dünyada o 2000’lerdeki seyir zevki ve heyecanı yaşayan son şanslı nesil olabiliriz.
Bir daha o ortam dünya futbolunda olmayacak.
Gideyim de 3er saat saat bir fifa 2001 ve 2002 atayım

Şampiyn lalım da Şampiyonlar Lig'i kurası için Real Madrid'e bile razıyım ben yav :D Bu sezon nelere karşı yarışıyoz şampiynluk için.Her sene belki bu lafı diyoz ama bu sene daha çok zorlaştırdılar şampiyonluğu daha önemli 1 hâle getirdiler..

Alt turnuvaya düşme olmaması bombok bir orgy haline getiriyor en başta
Hem katılıyorum hem katılmıyorum.

Katılıyorum : Şanssız bir döneme denk geldin sakatlık vs - Avrupaya tamamen veda ediyorsun.

Katılmıyorum: Üstteki cümlenin tekrarı ama madalyonun öbür yüzünden bakarak. Bu sezon AVL ye düştük prag çektik - turu heba ettik kendi işlerimizi öncelik alarak. Öyle olmasındansa olmasın daha iyi bir bakıma. Devre arası trasnferinde "belki" lerle işl yapmak durumunda kalmayız gibi durumlar ortaya çıkablir.

Ben yeni formata olumlu bakıyorum açıkçası:

8 maç her torbadan.

1 ve 2 babalar olacağını varsayarsak 3 4 ve ten 4 tkaım ile aslında %50 kafa kafaya maç oluyor. her maç farklı olmasıda güzel - 1 tane isimli maç yerine potansiyel 4 tane isimli maç olacak falan.

eski formatta 1 2 den babalar 3 ya da 4 ten bir tane ile aslında %25-%33 denk rakip diye bakıyorsun.

Acikcasi begenmedim cünkü bizim gibi kuluplerin isini daha da zorlastirmislar yanlis anlamadiysam

Bizim 4. Torba da oldugumuzu düsünerek örnek veriyorum

1. Torba dan gelecek iki takim city ve real
2. Torba dan milan ve aston villa
3. Torba dan kopenhag ve benfica
4. Torba dan ise astana ve prag

Bu sekilde ilk 2 torba dan puan cikarma ihtimali cok düsük ve kalan 4 mactan 7 puan cikardigimiz zaman avrupa da devam etmek icin yetecegini zannetmiyorum

Tamamen elenme konusu sikintili yani en azindan avrupa ligi olmaliydi

Hem katılıyorum hem katılmıyorum.

Katılıyorum : Şanssız bir döneme denk geldin sakatlık vs - Avrupaya tamamen veda ediyorsun.

Katılmıyorum: Üstteki cümlenin tekrarı ama madalyonun öbür yüzünden bakarak. Bu sezon AVL ye düştük prag çektik - turu heba ettik kendi işlerimizi öncelik alarak. Öyle olmasındansa olmasın daha iyi bir bakıma. Devre arası trasnferinde "belki" lerle işl yapmak durumunda kalmayız gibi durumlar ortaya çıkablir.

Ben yeni formata olumlu bakıyorum açıkçası:

8 maç her torbadan.

1 ve 2 babalar olacağını varsayarsak 3 4 ve ten 4 tkaım ile aslında %50 kafa kafaya maç oluyor. her maç farklı olmasıda güzel - 1 tane isimli maç yerine potansiyel 4 tane isimli maç olacak falan.

eski formatta 1 2 den babalar 3 ya da 4 ten bir tane ile aslında %25-%33 denk rakip diye bakıyorsun.
Bu formatta çeyrek yapma ihtimalin neredeyse yok ŞL’de.

Biz Avrupa seviyesinde fizik kaliteye sahip değiliz, bu sene elendiğimiz takımların bizden tek artısı daha yüksek fizik kaliteye sahip olmalarıydı.

Herkesin düşündüğünün aksne mevzu kalite değildi.

Alt lige düşmezsen de ŞLde 18-32 arası max gideceğin yer.

Üst Alt