UEFA Takım ve Ülke Puanlarımız - Sayfa 53 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu
Ajax geçen sezon zaten bütün ülkeyi tek başına şahlandırdı. Geçen senenin sonunda geçmeleri gerekiyorlardı zaten bizi. Ajax'ın aldığı puanlar onlara 2-3 yıl bile yeter. Şampiyonlar Ligi yarı finali dediğin şey öyle basit bir şey değil yani. Bu sene Hollanda doğal olarak geçti bizi ilk hafta sonrası. Şimdi biz ilk 10'da kalmaya bakalım. 9'a çıkmak falan önümüzdeki senelerde olacak veya olabilecek belli ki. Bu sene ilk 10 bile çok ama çok zora girdi ama ben ne yalan söyleyeyim 4 takımdan da umudumu kesmedim. Gruplardan çıkamayacağız diye bir şey yok. Hatta bu sene Başakşehir'den umutsuzken bugün Roma karşısında ilk yarı oynanan oyun ve Gladbach'ın kendi evinde ağır bir mağlubiyet alması sonrası o grupta her şeyin olabileceğini de görmüş olduk. Ne yapıp edip ilk 10'a kendimizi sokuşturmak gerek.

Valla mis gibi, artık şampiyon olan da gidemeyecek bu gidişle bir de üstüne yabancı sınırı geldi mi cincik olur ülke futbolu yeme de yanında yat. Saçma sapanlaşmadan futbol da nasibini alacaktı her türlü zaten çok da üzülmemek lazım. Toparlanmak baya zaman alacak o kötü.

Ajax geçen sezon zaten bütün ülkeyi tek başına şahlandırdı. Geçen senenin sonunda geçmeleri gerekiyorlardı zaten bizi. Ajax'ın aldığı puanlar onlara 2-3 yıl bile yeter. Şampiyonlar Ligi yarı finali dediğin şey öyle basit bir şey değil yani. Bu sene Hollanda doğal olarak geçti bizi ilk hafta sonrası. Şimdi biz ilk 10'da kalmaya bakalım. 9'a çıkmak falan önümüzdeki senelerde olacak veya olabilecek belli ki. Bu sene ilk 10 bile çok ama çok zora girdi ama ben ne yalan söyleyeyim 4 takımdan da umudumu kesmedim. Gruplardan çıkamayacağız diye bir şey yok. Hatta bu sene Başakşehir'den umutsuzken bugün Roma karşısında ilk yarı oynanan oyun ve Gladbach'ın kendi evinde ağır bir mağlubiyet alması sonrası o grupta her şeyin olabileceğini de görmüş olduk. Ne yapıp edip ilk 10'a kendimizi sokuşturmak gerek.
Yanlış. Şl yarı finali büyük başarı ama puanlama sisteminde atla deve değil. 2 takım al gruplarında 3 galibiyet 1 beraberlik alırsa şl yarı finalinden epey yüksek puan getiriyor. Puan Avrupa liginde kolay toplanıyor bizim gibi ülkelerin yapması gereken al başarısı, şl de başarı olunca 3 ile falan çarpılmıyor yani.

Valla mis gibi, artık şampiyon olan da gidemeyecek bu gidişle bir de üstüne yabancı sınırı geldi mi cincik olur ülke futbolu yeme de yanında yat. Saçma sapanlaşmadan futbol da nasibini alacaktı her türlü zaten çok da üzülmemek lazım. Toparlanmak baya zaman alacak o kötü.

İşin kötü tarafı ders almak diye bir şey yok 15.sıraya düşsek ulan biz yanlış yapıyoruz oturup tartışmaz kimse herkes en iyisini biliyor ne de olsa yok yabancı çokmuş yok milli marş yok Gs 11 yabancıyla çıkmış al gördük seneye son defa şampiyon Cl yapacak ondan sonrası yok.

Yanlış. Şl yarı finali büyük başarı ama puanlama sisteminde atla deve değil. 2 takım al gruplarında 3 galibiyet 1 beraberlik alırsa şl yarı finalinden epey yüksek puan getiriyor. Puan Avrupa liginde kolay toplanıyor bizim gibi ülkelerin yapması gereken al başarısı, şl de başarı olunca 3 ile falan çarpılmıyor yani.

Cl'nin artısı katılırken 4 bonus gruptan çıkarken 5 bonus vermesi yoksa Uefa daha iyi.

İşin kötü tarafı ders almak diye bir şey yok 15.sıraya düşsek ulan biz yanlış yapıyoruz oturup tartışmaz kimse herkes en iyisini biliyor ne de olsa yok yabancı çokmuş yok milli marş yok Gs 11 yabancıyla çıkmış al gördük seneye son defa şampiyon Cl yapacak ondan sonrası yok.
Göreceksin bu haftaki başarısızlık üzerinden konuyu yine alakasız şekilde yabancı sınırına getirecekler bazen hakikaten salasım geliyor futbolu, epl ui izleyip keyfine bakacaksın.

Maçlardan önce Ukrayna'ydı şu an Avusturya oldu malesef 12 ye düşmemiz çok yüksek ihtimal olarak görünüyor.
10. olmak çok zordu ben 11. olmaya zaten fittim çünkü süper lig şampiyonu yine direkt gidecekti (cl yi top 5 büyük ligden birisi aldığı zaman) dediğin gibi şimdi olay 12 ye doğru gidiyor. Avusturya takımları çok formda cl de Salzburg evinde 6 gol atarak başladı, UEFA'ya tarihinde ilk defa katılan Wolfsberger takımı M.Gladbach deplasmanında 4 attı. Diğer takımları Lask Linz bugün evinde kazandı. Avusturya Wien ve Sturm Graz iyi ki UEFA elemesinde elendi onlarda gruplarda oynasa iyice paket olacaktık.

Bilgi için çok sağol renktaş. Ben Şampiyonlar Ligi puanları daha fazla diye biliyordum. Ki aslında benim düşündüğüm gibi olması çok daha mantıklı. Çünkü bomboş bir sistemmiş.

CL'yi kendi liginde CL daveti alan takım alırsa 11. sıradaki ligin lideri direk katılıyor

Mesela geçtiğimiz sezonun şampiyonu liverpool kendi liginde 2. olduğu için CL'ye katılmaya hak kazandığından 11.sıradaki ligin şampiyonu direk CL'ye katılmış oluyor. Avusturya ligi şampiyonu salzburg bu sayede eleme oynamadan direk katılım elde etti.

Ülke futbolu bitmiş. Ligde sözüm ona şampiyonluğa oynayan Trabzonspor, İspanya'nın vasat takımına yenilir. Milyonlarca taraftarı olan Beşiktaş, ülkeler sıralamasında kaçıncı olduğunu dahi bilmediğim Slovakya takımından 4 yer. Bir tek Başakşehir'in deplasmanda Roma'ya yenilmesi beklendik normal bir şeydi.

Galatasaray'dan başka ülke futboluna katkıda bulunan başka bir kulüp daha yok. Bu 10 yıl önce de böyleydi, şimdi de böyle maalesef.

Üst Alt