UEFA Uluslar Ligi H:4 | Türkiye 0-1 İsveç | MS | 17 Kasım | TRT 1 - Sayfa 12 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

UEFA Uluslar Ligi H:4 | Türkiye 0-1 İsveç | MS | 17 Kasım | TRT 1

Hee Kaan Ayhan, Yunus Malli, Zeki gibi vasatlara israr edelim.

Bu milli takimin neresi sizi cezbediyor merak ediyorum.

Gencecik adamlar. Aralarında vasatlar zamanla çıkarsa iyilerine yerlerini bırakır. 23 kişilik kadrodan sürekliliği olan 10-12 adam yakalasan yeter zaten 10 yıl boyunca.

Saydığın isimlerin yerine bir tane adam var da bu adamlar oynatmıyor. Ozan gelir alttan mesela Kaan yerine zamanla.

Zeki vast filan da değil gayet iyi bir oyuncu bence.

Sanki türk futbolu ve düzeni mükemmel işliyor ki hocaya laf atıyoruz.

Mükemmeli geçtim beyler... türk futbolunuda geçtik..bu ülkede ne doğru dürüst işliyor ki Avrupa mavrupa kelimesini ağzımıza alabiliyoruz? Realist olalım biraz. millî takım nasıl üçüncü sınıf grubu düştüyse ülkede 3cü dünya sınırlarını zorluyor

Ben de bugune dek bu dusuncedeydim , lucescuyu savunmuyordum ama boyle pesinen karsi da degildim

Ukrayna ve izlanda maclarindan sonra "hadi bir sans verilir" dedim yalan degil , rusya ilk mac ve isvec maclari da iyiydik

Ama son rusya deplasmani ve bu mac gosterdi ki milletin akliyla alay ediyor bu adam

75 ten sonra anlamsiz degisiklikler , sol bek degistiriyor adam 87 de .

Tamam tupcu ipragazci kabul ama bu nedir ya lucescu yani , bu adamin bu kadar rezil td ligini kabul edemiyorum

Iyi ki bulasmamis Gs ye

Ben de bugune dek bu dusuncedeydim , lucescuyu savunmuyordum ama boyle pesinen karsi da degildim

Ukrayna ve izlanda maclarindan sonra "hadi bir sans verilir" dedim yalan degil , rusya ilk mac ve isvec maclari da iyiydik

Ama son rusya deplasmani ve bu mac gosterdi ki milletin akliyla alay ediyor bu adam

75 ten sonra anlamsiz degisiklikler , sol bek degistiriyor adam 87 de .

Tamam tupcu ipragazci kabul ama bu nedir ya lucescu yani , bu adamin bu kadar rezil td ligini kabul edemiyorum

Iyi ki bulasmamis Gs ye
Lucescu yu savunma amaçlı yazmadım açıkçası. Sadece sorunun en küçük detayı hoca bence.

C grubu bile fazla bize açıkçası.

San Marino, Cebelitarık, Malta ile falan yarışırız diyeceğim de ama bu ülkelerde futbol kötü olsa da en azından temiz.

Bizde ise futbol hem kötü hem de bok çukuru gibi binbir pisliklerle dolu.

sent via GSC

Lucescu yu savunma amaçlı yazmadım açıkçası. Sadece sorunun en küçük detayı hoca bence.

Abi terim , hiddink vs zamaninda da cok saydirdim kayiplardan evvel ama bu kadar yanlis oyuncu secimi , israr , basarisizlik ve umursamazlik hic birinde yoktu

Ya hiddink e ne laflar edildi , adam belcikadan 4 , avusturyadan 4 puan alip almanyayla gruptan cikti , hirvatlara denk geldik sert kayaydi elendik ama bir seklimiz vardi

Bu kadar havuzdan zeki kim , kaan ayhan kim , hakanin bu kredisi ne ... bir sey yap be adam 4 mactir , illa sihirbaz mi cikacak emre akbaba gibi her mac

Lucescu sacmaladi cidden , o kadar kucuk detay oldugunu dusunmuyorum

Bir de bu maclar gercekten kotu rusya ve kotu isvec e karsi oynandi , yani terim in euro da hirvat ve ispanyayla oynayip kaybettigi maclara benzetemeyiz

Gencecik adamlar. Aralarında vasatlar zamanla çıkarsa iyilerine yerlerini bırakır. 23 kişilik kadrodan sürekliliği olan 10-12 adam yakalasan yeter zaten 10 yıl boyunca.

Saydığın isimlerin yerine bir tane adam var da bu adamlar oynatmıyor. Ozan gelir alttan mesela Kaan yerine zamanla.

Zeki vast filan da değil gayet iyi bir oyuncu bence.

Abi milli takim seviyesi , hele de puan maclari , resmi maclar , tonla ilk kez oynayan adami birlikte oynatma riski alinacak yer degil

Cunku turnuvalar 4 senede 1 , hadi dunya kupasi vs dersen 2 senede bir ama kume de dusmeyeceksin birader

Arda tamam saygisizlik etti ve asla cagrilmamali . Ama bu takimda caner neden yok , gokhan neden yok , burak oynar , cenk kotuyse baska adam mi yok koskoca ulkede

Yok yani oyle genc adamlar denerek temize cekilemez bu sayfa , milli takim resmi maci bunlar . Bu genclesme sapikligi bir bizde var , avrupada bunun ismi degisim gelisim ... kim iyiyse o oynar , ona yakin ve kucuk yastasi varsa o da denenir

Genclesme diyince (ki avci da bu hatayi yapmisti) hurraaa kim yasi kucukse doldur demek degil

Ülke futbolunun atmoseferi kötü, rezil ama sizce bunda şikayet eden bizleirn payı nedir? Ersun çalışınca fenerli dedik, Hiddink gelince yardımcısı Oğuz diye fenerli dedik (bunlar bu forumda oldu), Terim gelince onlar Galatasaraylı dedi, Avcı zaten Selçuk yerine Emre Belözoğlu'nu seçti diye yerildi, Şenol Günel beyaz takım elbise giyiyor diye gitti.

Bu ülkede kulüpler batırıldı itiraz eden var mı? Yok.
Bu ülkede yabancı oyuncular ülkeden kaçırıldı yerliler tarafından itiraz eden var mı? Yok.
Bu ülkede Hollanda bilmem kaçıncı liginden adı sanı duyulmamış adam menajerleri ile Lucescu işbirliği sonucunda milli takıma 1 maç çağrıldı itiraz çıktı mı doğru düzgün? Yok.
Bu ülkede bir kaleci sadece Adanaspor'da oynadığı için Adanalı bir hoca tarafından milli takıma çağrıldı itiraz eden var mı? Yok.
Bu ülkede yabancı hocalara ayak oyunları başarısız damgası vurulup gönderildi boşta kalan yerlile iş bulsun diye itiraz eden var mı? Yok.
Bu ülkede devre arası 1 milyona bitecek Tarık Çamdal'a 5 milyon verildi itiraz eden var mı? Yok.
Bu ülkede kendi kulübünü batıran adam TFF başkanı yıllardır ve bazen biz bazen Fenerbahçe bazen Anadolu takımları ateş püskürdü bu adama seçimlerde karşı oy kullanıldı mı? Yok.
Bu ülkede yabancı hoclar başarılı olamaz kisvesi altında büyük paralar birilerinin ceplerine aktarılırken itiraz eden var mı? Yok.
Bu ülkede taç yanlış verildi diye daha önce bir başka büyük takımın hocası sonra bizim hocamız kendi hatalarını örtmek için binbir şekle girdi itiraz var mı? Yok.
Bu ülkede adama saldıran Jailson 8, hatta aynı takımdan yardımcı Hasan Şaş bile 8 maç alırken Teirm sadee eleştiri yaptı diye 10 maç ceza aldı bir tane hukukçu da kardeşim siz ne yapıyorsunuz dedi mi? Yok.
Bu ülkede bir takımın oyuncuları gazetecileri darp etti 1 maç ceza ile yırttı bir tane spor medyası, hatta dayak yiyenlerin kanalı bile itiraz etti mi? Yok.

Daha yüzlerce şey sayılabilir. Bütün bunlarda herşeye rağmen kendi takımı olunca 3 maymum başkası olunca aslan kesilen futbol taraftarlarının suçu yok mu?

Şu anda bence en masum olanlar Çağlar, Kaan, Zeki, Cengiz, Cenk vb. Bırakalım bu çocukları da başka yerlere bakalım. Adam gibi bir ülkede bu çocuklar kesinlikle gelişirler.

Abi milli takim seviyesi , hele de puan maclari , resmi maclar , tonla ilk kez oynayan adami birlikte oynatma riski alinacak yer degil

Cunku turnuvalar 4 senede 1 , hadi dunya kupasi vs dersen 2 senede bir ama kume de dusmeyeceksin birader

Arda tamam saygisizlik etti ve asla cagrilmamali . Ama bu takimda caner neden yok , gokhan neden yok , burak oynar , cenk kotuyse baska adam mi yok koskoca ulkede

Yok yani oyle genc adamlar denerek temize cekilemez bu sayfa , milli takim resmi maci bunlar . Bu genclesme sapikligi bir bizde var , avrupada bunun ismi degisim gelisim ... kim iyiyse o oynar , ona yakin ve kucuk yastasi varsa o da denenir

Genclesme diyince (ki avci da bu hatayi yapmisti) hurraaa kim yasi kucukse doldur demek degil

Tamam da bu gençlerden daha tecrübelileri ne yaptı 10 yıldır ki bunlar yerine onları çağıralım. Bugün Çağlar yerine Topal, Zeki yerine GG, Okay yerine Selçuk olsa ne değişecek?

Ülke futbolunun atmoseferi kötü, rezil ama sizce bunda şikayet eden bizleirn payı nedir? Ersun çalışınca fenerli dedik, Hiddink gelince yardımcısı Oğuz diye fenerli dedik (bunlar bu forumda oldu), Terim gelince onlar Galatasaraylı dedi, Avcı zaten Selçuk yerine Emre Belözoğlu'nu seçti diye yerildi, Şenol Günel beyaz takım elbise giyiyor diye gitti.

Bu ülkede kulüpler batırıldı itiraz eden var mı? Yok.
Bu ülkede yabancı oyuncular ülkeden kaçırıldı yerliler tarafından itiraz eden var mı? Yok.
Bu ülkede Hollanda bilmem kaçıncı liginden adı sanı duyulmamış adam menajerleri ile Lucescu işbirliği sonucunda milli takıma 1 maç çağrıldı itiraz çıktı mı doğru düzgün? Yok.
Bu ülkede bir kaleci sadece Adanaspor'da oynadığı için Adanalı bir hoca tarafından milli takıma çağrıldı itiraz eden var mı? Yok.
Bu ülkede yabancı hocalara ayak oyunları başarısız damgası vurulup gönderildi boşta kalan yerlile iş bulsun diye itiraz eden var mı? Yok.
Bu ülkede devre arası 1 milyona bitecek Tarık Çamdal'a 5 milyon verildi itiraz eden var mı? Yok.
Bu ülkede kendi kulübünü batıran adam TFF başkanı yıllardır ve bazen biz bazen Fenerbahçe bazen Anadolu takımları ateş püskürdü bu adama seçimlerde karşı oy kullanıldı mı? Yok.
Bu ülkede yabancı hoclar başarılı olamaz kisvesi altında büyük paralar birilerinin ceplerine aktarılırken itiraz eden var mı? Yok.
Bu ülkede taç yanlış verildi diye daha önce bir başka büyük takımın hocası sonra bizim hocamız kendi hatalarını örtmek için binbir şekle girdi itiraz var mı? Yok.
Bu ülkede adama saldıran Jailson 8, hatta aynı takımdan yardımcı Hasan Şaş bile 8 maç alırken Teirm sadee eleştiri yaptı diye 10 maç ceza aldı bir tane hukukçu da kardeşim siz ne yapıyorsunuz dedi mi? Yok.
Bu ülkede bir takımın oyuncuları gazetecileri darp etti 1 maç ceza ile yırttı bir tane spor medyası, hatta dayak yiyenlerin kanalı bile itiraz etti mi? Yok.

Daha yüzlerce şey sayılabilir. Bütün bunlarda herşeye rağmen kendi takımı olunca 3 maymum başkası olunca aslan kesilen futbol taraftarlarının suçu yok mu?

Şu anda bence en masum olanlar Çağlar, Kaan, Zeki, Cengiz, Cenk vb. Bırakalım bu çocukları da başka yerlere bakalım. Adam gibi bir ülkede bu çocuklar kesinlikle gelişirler.

Muthis bir yazi helal olsun , son paragraf haric 95% hemfikirim

1542483043338.png

1. Bir ülke de spor medyasının %50'si tek adamın kontrolünde ve bütün amiral gemiler ona bağlı olursa
2. Spor bakanları cezalar ile ilgili açıklamalar yapıp kurulları baskı altına almayı hak görürse.
3. Sırf referendum propagandasına EVET demediği için onun sonrasında gelişen süreçte Teknik direktör harcanmaya gidilirse
4. Hangi oyuncuların milli olacağı/ çağrılmayan oyuncular hususunda hocalara baskı yapılırsa
5. Kulüp takımlarına adalet aynı terazide değil kimine kantarın topuzunu kaçırarak tecelli ettirilirse
6. Şike, ırkçılık ödüllendirilip, başarı cezalandırılmaya çalışılırsa (yabancı sınırı müdahelesi, teknik direktör çalmaca vs)
7. Siyasi konumuna göre hoca ve futbolculara iş ve takım dağıtılırsa, kimileri de bunun yüzünden işsizliğe mahkum edilirse
8. Ülkenin sözde star oyuncuları her türlü pis ilişkiye karışır, bir takımı gazeteci dövüp ceza almazken, diğerine savaş baltası çekilirse

TÜM BUNLAR OLURKEN ÇIKARI OLAN TARAFLAR, DİĞERİNİN MUTSUZLUĞUNA MUTLU OLUP BİR TEKME DE BEN VURAYIM DİYE EL AVUŞTURURSA KUSURA BAKMAYIN O ÜLKE SPORUNDAN BİR HALT OLMAZ. BU İŞ

SAYGI
SEVGİ
EMEK
SABIR
ADALET
VE EĞİTİM

ile olur. Tek kişinin emri ile, şişirilmiş takımlar ile, spordan anlamayan spor yöneticileri ile, torpilli siyaset yüzleri ile, sürekli değişen kurallar ile, haksız rekabet yaratan kurullar ile, ve bu kadar nefret tohumu ile olmaz.

Biraz sabır, biraz daha sabır.

Sabır edilecek bu gençler olsa sabır edeceğiz.

Sabır edilemeyecek kadar kötü olan tüm kalbiniz ile sizlersiniz.

Üst Alt