Uğurcan Çakır'ın Hocası Arslan: "Galatasaray'a gitmiş, boyu kısa diyerek almamışlar" - Sayfa 2 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Uğurcan Çakır'ın Hocası Arslan: "Galatasaray'a gitmiş, boyu kısa diyerek almamışlar"

Alt yapimizdaki temel bir sorunu, haberden yola cikarak ironik bir yorumla dile getirdim. Genel anlamda kalecilerimizin boy problemi olmadi. Yetenek konusundada pek problemleri oldugunu dusunmuyorum. Ama verilen temel egitimde sorunlar oldugu acik. Yan topa cikma konusunda Muslera'yi dahi gelistiremedik yillardir. Bereket ki adam diger her konuda mukemmel bir kaleci. A takim antrenorlerimizin durumu buyken, alt yapi hocalarimizin elinden iyi bir kaleci cikmamis olmasi supriz degil.

Bu haber bana yine de uydurma gibi geldi renktas. Yani sirf boyu yüzünden alinmadigina inanmiyorum. Kalecilerin genc yasta bile boylari bayagi uzun oluyor malum.

Baska birsey olabilir ama. Bizim altyapida torpil falan döndügüne kesinlikle inaniyorum ben, yoksa Eray'in yillarca bu kulüpten ekmek yemesinin normal bir aciklamasi olamaz.

Bu çocuğu takip etmeli, bu şekilde devam ederse Muslera'dan sonrası için parayı basıp almalıyız. Hayrettinden beri on yıllardır kaleye bir Türk kaleci koyamadık. Taffarel, Mondi, Muslera bunlar mükemmel kalecilerdi ama memlekette yabancı sınırı riski varken onların seviyesine yakın bir yerli kaleci bulduğumuz anda çekip almalıyız. Bu çok önemli bir adım çünkü 1 yerli garanti kadroya yazarak başlıyorsun. Muslera sonrası için bu adım atılmalı.

25M euro varmi?

Bu haber bana yine de uydurma gibi geldi renktas. Yani sirf boyu yüzünden alinmadigina inanmiyorum. Kalecilerin genc yasta bile boylari bayagi uzun oluyor malum.

Baska birsey olabilir ama. Bizim altyapida torpil falan döndügüne kesinlikle inaniyorum ben, yoksa Eray'in yillarca bu kulüpten ekmek yemesinin normal bir aciklamasi olamaz.
İsmail çipeden iyi kurtardık valla. O adam eraydan bile yeteneksiz. Herhalde her sene daha yeteneksizini nasıl çıkarırız diye düşünüyorlar

Bu çocuğu takip etmeli, bu şekilde devam ederse Muslera'dan sonrası için parayı basıp almalıyız. Hayrettinden beri on yıllardır kaleye bir Türk kaleci koyamadık. Taffarel, Mondi, Muslera bunlar mükemmel kalecilerdi ama memlekette yabancı sınırı riski varken onların seviyesine yakın bir yerli kaleci bulduğumuz anda çekip almalıyız. Bu çok önemli bir adım çünkü 1 yerli garanti kadroya yazarak başlıyorsun. Muslera sonrası için bu adım atılmalı.
Bi ara mehmet bölükbaşı ve volkan vardı ağır yeteneksizlerdi onlar da. Sonra manken aykut çıktı o da mankenlikten kaleciliğe fırsat bulamadı

Yedek kaleci demişken Carrasso bizden sonra futbolu bırakmış. Tudor'un Muslera'yla arası limoni olduğu ve güvenmediği için yerine duruma göre ikame yapma projesiydi. Bir maçtan sonra bunun sinyalini de vermişti. Yoksa yedek yabancı kaleci ne alaka yani.

Hayrettinde kaleci filan degildi ztn hele bi psg macı var tam faciaydı

bizim alt yapıda oğlu oynayan biriyle konuştuk geçen,ya ne altyapısı eş dost akraba ilişkileriyle yürüyor her şey dedi.futboldan soğusun istiyordu, bu ortamda boşa geçecek gençliği diye üzülüyordu.

Bi ara mehmet bölükbaşı ve volkan vardı ağır yeteneksizlerdi onlar da. Sonra manken aykut çıktı o da mankenlikten kaleciliğe fırsat bulamadı
Fener iyi yerli kaleci bulup alıyordu, bizim gözümüzse hep yabancıdaydı ve yerlilerede hep yedek için baktık, beleş olanları kovaladık. Muslera sonrası için as kaleci olarak Uğur gayet iyi olabilir. Yerli oyuncunun en kalitelisini buldunmu rakibine bırakmayacaksın Bayer Münih gibi.

Ugurcan iyi bir kaleci ama buyuk bir kaleci degil ve buyuk bir kalecide olmaz kendisinden. Muslera ile takas etseler Kabul edermisiniz? Muslera kariyer sonuna gelince yine o ayarda bir kaleci aliriz. Altay, Ugurcan vesaiere kaleciler isini yapar ama mac kazandirmaz!

Haaa yedek kalirdi okan yerine ama iyiki almadik, Ugurcan icin daha hayirlisi oldu. Oyle Liverpoola falan gitmez, gitse ya 2 yada 3.kaleci olarak gider.

Tottenhamin ikinci kalecisini izledinizmi? Bazen yerli ve genc oyuncular oldugu icin fazla abartiyoruz, bu seviyede cok kaleci var, abartmayi seviyoruz.

Okadar kalitesiz copluk varki ligde, orta sira bir oyuncu olunca yildiz oyuncu gibi geliyor bize.

Vedat muriqi 50m euro yaptilar lan, sanki forvet gormedik. Zamaninda bizde umit karan, necati, hasan kabze ve saban vardi, 4 tane forvet kadroda.

Üst Alt