ultrAslan 'ndan kamuoyuna duyuru! - Sayfa 2 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

ultrAslan 'ndan kamuoyuna duyuru!

Cevap: Kamuoyuna Duyurulur!

Açıklama gayet yerinde olmuş. Sadece söylenildiği gibi TOKİ başkanına da değinilseydi tam olurdu.

Yahu bildiğin siyasi rant için kullanıyor bütün yapılanları :) Şimdi yorum yaparsam "Padişah fermanından" çıkarım. Siyasete girmek istemiyorum. "Padişah fermanı ne alaka" diyeceksin ama çok güzel bağlardım ben :)

Anladım canım salak değilim. :) Başbakanı dinledim de o kısmı kaçırmışım, kulaklarda problem mi var bende anlamadım. :( Siyasi rant yapma meselesi bir kenara orasında haklı çıkacak tezlerim var ama o kısma girmek istemiyorum. Sadece bunu söylemiş olması ıslıklanmasını gerektirmez demek istiyorum ki oradaki taraftarlar bu söylediklerinden habersizdi.

Kabul edin işte, bu konuda haksızız. Hadi erdemlik gösterisi bekliyorum. :D

Başbakanlığı, stada olan emeğini bir kenara bırakıp durduk yere ıslıklanması üzerine yoğunlaşmakta fayda vardır. Çıkıp ortaya stadı ben yaptım, falan da demedi o tokici eleman gibi... O yüzden hak etmedi. Islıklandı yahu deyip kestirip atmamak lazım. Binlerce insan tarafından ıslıklanmak nasıl bir duygu kim bilebilir?

Adem Bey, açılışta olmadığım için bilmeden yorum yapmak istemem ama söylenen odur ki; ilk baştaki tepkilerin sebebi hoparlörlerde çalan akp'nin seçimde kullandığı şarkılar ve ekranda gösterilen akp mitingleri. Ha bunlar olsa bile yine de katkılarından dolayı tepki gösterilmemeliydi derseniz saygı duyarım ve itiraz etmem. İlk başlarda olan tepkinin çok fazla olmadığını özellikle belirttim, ki gördüğüm kadarıyla Başbakan da ilk tepkilerden o kadar rahatsız olmayarak herhangi bir davranışta bulunmadı. Dikkat ederseniz Toki başkanının konuşmaya başladığı anda da tepki yoktu ama adam öyle bir giriş yaptı ki, o konuşmadan sonra aynı tepkiyi bende verirdim büyük ihtimalle. Keşke bütün bu olanlar hiç yaşanmasaydı da o muhteşem stadın açılışını konuşsaydık keyifle.

Ayrıca son paragrafınla; siyasetin bizde içinden çıkılmaz bir saplantıya dönüştüğünü gözler önüne güzelce seriyor. İdeoloji dediğin sürekli değişmez ve gelişmezse o zaman o ideolojiden çıkar ve karşı konulamaz bir saplantıya dönüşür. Sorgucu olmak lazım, gidilen yolun doğruluğunu sürekli kontrol etmek lazım. Birinin dini, ırkı yahut dili bu tür konularda kıstas olarak kabul görülmemelidir. Dolayısıyla ideolojik fikirlerin yanarlıkla dönerlikle hiçbir alakası yoktur.

Bu söyledikleriniz çok genel bir yorum olmuş ki benim yazdığım sadece Sezen Aksu özelindeydi ve inanın yukarıda yazdıklarınızla kesinlikle alakası yok. Benim bahsettiğim Sezen Aksu'nun referanduma evet veya hayır demesi ile alakalı değil. Gerçekten yazdıklarınız gibi düşünüyor olsaydım öncelikle kendimi inkar etmiş olurdum :) Zira geçmişe göre ideolijik fikirleri değişmiş bir insanım :)

neden

akilli insan RTE yi alkislar toki baskanina saldirirdi

dunyanin gormedigi dersi vermis olurduk

ama neede gelecegi analiz etmek

sadece o an onundekine tepki vererek hayat yasiyoruz yazik

başbakanı alkışlayan alkışlar ıslıklayan ıslıklar, stad yapımında kendini ön plana attı diye adamı alkışlayacak halim yok. omurgam hala yerinde.

başbakanı alkışlayan alkışlar ıslıklayan ıslıklar, stad yapımında kendini ön plana attı diye adamı alkışlayacak halim yok. omurgam hala yerinde.

alkislamak zorunda degilsin ama isliklamak icin zekice biryer degil

neden mi?

bak ne konusuyoruz TT arena acilmis yeni bir sayfa falan filan bayram

Adem Bey, açılışta olmadığım için bilmeden yorum yapmak istemem ama söylenen odur ki; ilk baştaki tepkilerin sebebi hoparlörlerde çalan akp'nin seçimde kullandığı şarkılar ve ekranda gösterilen akp mitingleri. Ha bunlar olsa bile yine de katkılarından dolayı tepki gösterilmemeliydi derseniz saygı duyarım ve itiraz etmem. İlk başlarda olan tepkinin çok fazla olmadığını özellikle belirttim, ki gördüğüm kadarıyla Başbakan da ilk tepkilerden o kadar rahatsız olmayarak herhangi bir davranışta bulunmadı. Dikkat ederseniz Toki başkanının konuşmaya başladığı anda da tepki yoktu ama adam öyle bir giriş yaptı ki, o konuşmadan sonra aynı tepkiyi bende verirdim büyük ihtimalle. Keşke bütün bu olanlar hiç yaşanmasaydı da o muhteşem stadın açılışını konuşsaydık keyifle.

Bu söyledikleriniz çok genel bir yorum olmuş ki benim yazdığım sadece Sezen Aksu özelindeydi ve inanın yukarıda yazdıklarınızla kesinlikle alakası yok. Benim bahsettiğim Sezen Aksu'nun referanduma evet veya hayır demesi ile alakalı değil. Gerçekten yazdıklarınız gibi düşünüyor olsaydım öncelikle kendimi inkar etmiş olurdum :) Zira geçmişe göre ideolijik fikirleri değişmiş bir insanım :)

Ne güzel o zaman. :)

Akp'nin şarkılarının falan çaldığını bilmiyordum. O konuda gidip görmüş birisinden teyit almadığım sürece geçersiz bir sav olarak göreceğim ki böyle bir şey yapılmışsa doğrudan RTE'den çıkarılamazdı ama tepkiyi haklı görürdüm o zaman. İnsan psikolojisine verirdim ama aksi halde bu durumu hiçbir şekilde mantıklı bulmuyorum.

Tribündergi'de bir Fenerbahçelinin yorumu:

Bugün her meraklı gibi Seyrantepe Ali Sami Yen Kompleks'i TT Arena'nın açılışını takip ettim televizyondan. Herşey iyi gidiyordu imrenen gözlerle izledim Galatasaray'ın yeni stadyumunu. Görüntüsü, ambiyansı hakikaten mükemmel stadyumdu..

Peki herşey bu kadar güzelken Erdoğan Bayraktar'ın konuşması? Herkesin rahatsız olduğu konular olabilir ama herşeyin bir yeri vardır. Adap ise biz Türk Milletine ailemizden, geçmişimizden gelen bir miras. Peki bugün ne oldu? Bir açılış maçı, sayın Bayraktar tabi ki yüklenicisi olarak konuşma hakkına sahip. Buna kimsenin itirazı olacağını da zannetmiyorum ama sanki stadı kendisi yapmış gibi 106 senelik bir kulübün belki de en önemli bir gününde hakaret gibi bir konuşma hakkını Ona kim vermiştir? Galatasaray Spor Kulübü buna nasıl sessiz kalmaktadır benim aklım almıyor.

Taraftar en fazla ıslıklar sonrasını getiremez, çünkü bilir ki bu ülkede demokrasi iktidar karşıtı isen veyahut alkışlamıyorsan herşeyi, evinden alınmak, polis şiddetine maruz bırakılmaktır. Burada gariban sahipsiz taraftardır. Peki ya yönetim?

Sayın Galatasaray Spor Kulübü Yöneticileri ve Başkanı

Ben sizi günahım kadar sevmeyen, iş yerinde bile sarı kırmızıyı yan yana getirmek istemeyen bir Fenerbahçeliyim. Ama bugün benim ezeli rakibime söylenenler bana dokundu. Bir garip hissettim kendimi. Siz bir camiaya sahip çıkamıyorsanız eğer orada ki koltuklarda ne işiniz var? İhale aşkı mı yoksa renklerin mi?

Sn. Bayraktar, bugün acizlikle suçladığınız yada herkesin içinde bozmaya çalıştığınız Galatasaray ismi 87 yıllık Türkiyemizin 106 yıllık spor kulübüdür. Nasıl ki sayın Başbakanın ismini kullanırken yutkunuyorsanız, o isim gün gelir sizleri hıçkırığa boğar.

Biz belki birbirimizi sevmeyiz, düşmanızdır ama biz birbirimizin büyüklüğünü, kudretini, heybetini biliriz. Umarım sizde haddinizi (!) bilirsiniz.

Münferit Fenerbahçe Taraftarı.

Bence bunu da okumak gerek;

müteşekkir olmakla biat etmek farklı şeylerdir;

kulüp stad yapımında kendisine yardımcı olan cümle bakana ve başbakana, toki'ye gerekli teşekkürü sunmuş, taraftar da bu şahıslar arasında haz etmedikleri bile olsa yardımcı oldukları gerçeğini reddetmemiş, süreci hızlandırdıkları için bu konuda ilgili şahısların adlarını olumlu anmıştır.

ancak, -ki bu çok büyük bir ancak dikkatinizi çekerim- bir kulübe yüzlerce milyon liralık arazi karşılığı yeni yerleşim bölgesinde kiralık stadyum inşa etmek hiçbir kuruma ya da şahısa o kulübü köleleştirme ve ruhuna sahip olma hakkı vermez, padişahım çok yaşa demeyi de gerektirmez.

iş türk sporuna yardımdan seçim yatırımına dönüşmüşse, buna da oradaki davetli onbinler alet edilmeye çalışılıyorsa, bu farkedildiğinde ki gördük ki herkes farkındaymış, bunun kızgınlığı da bugünki gibi olur. taraftar yine terbiyesini bozmayıp küfür etmemiş, slogan atmamıştır, buna bile duacı olmaları gerekir.

sözün özü, galatasaray'da biat kültürü tevfik fikret'ten beri yoktur.

Bence bunu da okumak gerek;

müteşekkir olmakla biat etmek farklı şeylerdir;

kulüp stad yapımında kendisine yardımcı olan cümle bakana ve başbakana, toki'ye gerekli teşekkürü sunmuş, taraftar da bu şahıslar arasında haz etmedikleri bile olsa yardımcı oldukları gerçeğini reddetmemiş, süreci hızlandırdıkları için bu konuda ilgili şahısların adlarını olumlu anmıştır.

ancak, -ki bu çok büyük bir ancak dikkatinizi çekerim- bir kulübe yüzlerce milyon liralık arazi karşılığı yeni yerleşim bölgesinde kiralık stadyum inşa etmek hiçbir kuruma ya da şahısa o kulübü köleleştirme ve ruhuna sahip olma hakkı vermez, padişahım çok yaşa demeyi de gerektirmez.

iş türk sporuna yardımdan seçim yatırımına dönüşmüşse, buna da oradaki davetli onbinler alet edilmeye çalışılıyorsa, bu farkedildiğinde ki gördük ki herkes farkındaymış, bunun kızgınlığı da bugünki gibi olur. taraftar yine terbiyesini bozmayıp küfür etmemiş, slogan atmamıştır, buna bile duacı olmaları gerekir.

sözün özü, galatasaray'da biat kültürü tevfik fikret'ten beri yoktur.

mükemmel.

Sevgili Galatasaray'lı kardeşlerim,

Avrupa'nın en modern stadlarından birine sahip olmanın haklı gururunu bu akşam hep beraber yaşadık. Bu stadın projesinden yapımına kadar geçen süreçte tüm emeği geçen kişilere, Başkanlarımıza ve Sayın Başbakanımız Recep Tayyip Erdoğan'a sonsuz teşekkür ve minnetlerimizi borç biliriz.

Özellikle batıya açılan pencere olan Galatasaray'ımızın böyle bir mabede kavuşması için tüm bürokratik engelleri ortadan kaldıran, yapım aşamasında ise tüm birimlerin bil fiil 24 saat çalışması için gerekli talimatları veren, tabiri caizse bu stadın bitmesini belkide tüm Galatasaray'lılardan daha fazla isteyen ve bekleyen Başbakanımızın bugün stadımızda protesto edilmesi ne spor ahlakı ne siyasi görüş nede ezeli rekabetle adlandırlılabilir.

Daha düne kadar eski stadımızda şu yok, bu yok diye sitem edenler bize bu imkanın verilmesini sağlayan Başbakanımıza ancak teşekkür etmeli ve alkışlamalıydılar. Siyasi görüşleri için fırsat bekleyen bu aciz kişilerin aile terbiyelerini, Türk misafir perverliğini ve ahte vefalarını tekrar gözden geçirmelerini şiddtle tavsiye ediyorum.

Başbakanımız sayın Recep Tayyip Erdoğana tüm iyi niyeti ve katkılarından dolayı ultrAslan olarak teşekkür eder saygılarımızı sunarız.

Oğuz ALTAY

ultrAslan Genel Koordinatörü

Ultraslana tebrikler.40 yılın başında iyi bişey yaptı.

Ultraslana tebrikler.40 yılın başında iyi bişey yaptı.

katilmiyorum renktas. yaptiklari düpedüz yalakalik. her satirda basbakan yaziyor. herkes alkislamaliymis falan. kimse istemedigi bir seyi alkislayamaz. nasil birinin yuhalamasi bazilarinin hosuna gitmiyorsa, bazilarinin alkisida digerinin hosuna gitmez. stad acilisinda böyle bir olayin cereyan etmesini kimse istemezdi. ama seyirci bence hakli olarak tepkisini gösterdi. orasinin miting meydani degil, bir spor kompleksi oldugunu vurguladilar. bunuda yuhalayarak ve isliklayarak yaptilar. eger illa bir suclu ilan edilecekse, bence bu sadece seyirci degil, toki baskani hakkinda da konusulmali. ultraslan bunu yazmamis bile. hatta yazamamis desem daha dogru olur.

"Galtasaray Yönetimi Ali Sami Yen ile ilgili kiracılık yükümlülüklerini yerine getiremezken bize geldi. Hem Ali Sami Yen'de hem de burada yükümlülüklerini yerine getiremedi. Özhan Canaydın'ın karşımıza gelip naif ve sessiz sedasız duruşu dün gibi aklımda'... Fenerbahçe'ye de Ataşehir'de kapalı spor kompleksi yapıyoruz.

Bu sözler normal değil.

Adam bizim stadımızda bize köpek muamelesi yaptı. Rahmetliden girdi, "helal-i hoş olsun"dan çıktı. Sen bu adama tepki koyacağına hala yalama derdindesin. Forum da tepki gösteriyor, uA bir bildiri yayınlamazsa bir daha tek bütün olamaz gibi görünüyor.

Yönetim yazmış, yollamış yazıyı bunlarda biz yazdık diye yayınlamışlar. Yazık gerçekten. Bunlara ancak 10-12 yaşında ki Galatasaray'ı uA diye tanımlayan ergenler inanır.

Üst Alt