Uluslar Ligi H:2 | İsveç 2-3 Türkiye | MS | 10 Eylül | TRT 1 - Sayfa 33 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Uluslar Ligi H:2 | İsveç 2-3 Türkiye | MS | 10 Eylül | TRT 1

Lucescu kötü hoca diyeni döverler ama adam buraya çalışmaya gelmemiş gibi. Sürekli bahane üreten adamdan korkacaksın. Bana güven vermiyor. Tercihleri büyük oranda ezber. Sonra bir anda değiştiriyor.

Aynen öyle şu anda görüntü o bence de. Dediğim gibi bu tavrını bırakırsa ve hak edenlere şans verirse destek oluruz. Gerçi problem bunları yapmaması zaten ben de güvenmiyorum hala. Ama bugün biraz umut verdi valla oyuncu tercihleri ve alınan sonuçtan dolayı. Yabancı sınırı meselesinde de neredeyse herkes karşı çıkıyor ülkede. O konuda da saçmalamayı kesip işine bakmalı artık Luce..

Uluslar ligindeki alinacak her puan degerli cunku euro 2020 gruplari olusturulurken kategorilere etkisi var bu puanlarin

Yani play off bileti ve lig inmek cikmak disinda , asil turnuvaya gidisi saglayacak eleme gruplarinin olusumuna da etkisi var

Uluslar ligindeki alinacak her puan degerli cunku euro 2020 gruplari olusturulurken kategorilere etkisi var bu puanlarin

Yani play off bileti ve lig inmek cikmak disinda , asil turnuvaya gidisi saglayacak eleme gruplarinin olusumuna da etkisi var
Grubu lider bitirirsek 4 lü elemeye geçip kolay yoldan euro 2020 ye katılabiliyoruz dahası. By da çok güzel. 10 maç euro 2020 elemelerinde oyalanmadan(ki genelde grup lideri olamadığımız için gitmekte çok zorlanıyoruz turnuvalara)

Eger grup lideri olabilirsek veya grup lideri olamasak da duruma ve takimlara gore play off oynayabiliriz , kendi ayarimizdaki takimlarla 2 mac oynayacagiz ve gidebiliriz

Ama bu stepne sadece lider bitirirsek cepte sayilabilir cunku uluslar ligi bittiginde geri donus yok ve hangi takimlarin normal eleme gruplarindan cikacagini bilemeyecegimiz icin orayi boslama sansimiz da yok

Su an uluslar ligi olsun , yakinda baslayacak eleme grup maclari olsun hatta hazirlik maclari olsun hepsini ciddiye almamiz gerekiyor

Bosna ve ukrayna ile 2 tane ciddi hazirlik maci alindi . Ikisi de cikista bu takimlarin , ukrayna 2/2 yapti , bosna ilk macini kazandi

Emre & Ömer

Dmw6zYUW0AElGkE.jpg

Emre'nin gösterdiği performans için inanılmaz mutluyum lakin BUNAK herifi kurtardığı için üzgünüm.
30 küsur maçta 1 tanecik golü olan Oğuzhan denen özgüven fakirini oynatıyor Emre kenarda. Sinan denen 3.cü sınıf kaleciyi oynatması da cabası.

GSCimbom Forum kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Hem Rusya hem İsveç maçlarını seyrettim. Türkiye A milli futbol takımı Rusya maçını 4-1, İsveç maçını da 5-1 kaybedebilirdi mesela. Tam tersi her 2 maçı da kazanıp 6 puanla da başlangıcı yapabilirdi. Ama fikrim net, canavar gibi bir jenerasyon geliyor. Öncelikle eskisi gibi yurt içi-özellikle de 3 büyükler- ağırlıklı bir takımdan ziyade yurt dışı görmüş futbolcuların önemli roller üstlendiği bir takım oluştu. Kadro henüz genç, toy, tecrübesiz ve şu anda bir geçiş dönemi yaşıyorlar. Bu geçiş döneminde darbeler de alacaklar ama ne kadar az hasarla atlatırlarsa o kadar iyi. Bu dönemin sonunda takım oturduğu zaman ise büyük işler başaramamaları için hiçbir sebep yok. Yeter ki kafayı sadece futbola versinler, lafla peynir gemisi yürütmeye kalkmasınlar, şov programlarında, magazinsel haberlerde, sansasyonel olayların içinde değil sahada konuşsunlar ki şu anki futbolcu topluluğu karakter olarak çok düzgün insanlardan oluşuyor. Takımda gördüğüm eksiklerden biriyse top rakipteyken nasıl oynayacaklarını bilmemeleri. Top millilerin ayağından şiir gibi akıyor maaşalllah. Pas üçgenleri, al verler, aralara kaçmalar, adam eksiltmeler on numara. Ama toplu oyunda bu kadar güzel işler yapan bu takım topsuz oyunda o denli başarısız. Rakip topla oynarken çok fazla pozisyon hatası yapıyorlar. Haliyle hem Rusya maçında hem İsveç maçında çok pozisyon yediler. Bunlar düzeltilmeyecek şeyler değil, zaman ve sabır gerek bazı şeyler için.

Su var , mac sayisi az , ve puan esitliginde aradaki maclara bakiliyor

Eger isvecle iceride berabere dahi kalabilirsek , rusyaya yenilsek bile , isvec in rusyadan minimum 4 puan almasi lazim

Yani sanki artik en kotu ihtimalle 2 inci oluruz gibi duruyor

Maçı kazanmasak da farketmezdi bence, uzun süre sonra bir maçtan keyif aldım. Primci kekoları temizleyince takımı izleyesim geldi, diğer adam tayfası oynasaydı ülkenin yarısı izlemezdi bile muhtemelen. Hakan ve Çağlar mükemmeldi bence, Okay'da Topal çıktıktan sonra süper oynadı. Yalnız şu Oğuzhan mevzusu ciddi sıkıntı, bizim mal gibi tutar yanını arıyor millet. 2 kere çok müsait pozisyon yakaladı ceza alanı önünde tam da vuracak açısı vardı, kendine güvenemeyip pas verdi. Abi şut atamayan adam forvet arkası oynayamaz bu kadar basit. Bu adamı kesmemek için tutar yanını arıyor sürekli millet, Ömer'de çok iyiydi ama Hakan önünün çok güzel açtı sürekli Ömer'in onu da dikkate almak lazım. Aynı topu bizde oynayamayabilir.

Bence en iyi senaryo , isveci burada yenmek ve rusya ile berabere kalarak 7 puan yapmak

Bu durumda rusya eger isveci yener ise gecmis olsun , lider olurlar ama 2 mactan toplam 0 , 1 ya da 2 puan alirlarsa isvecten , o zaman lider bitiririz

Millet coşmuş iyice sosyal medyada. Sanırsın dünya kupasında İsveç’i mağlup ettik. Alt tarafı bir hazırlık turnovası. Maçı bir 15 dk izledim ve kadroyu baya yetersiz buldum.

Sinan Bolat, Kaan Ayhan, Ömer Bayram, Emre Aybaba, Serdar Gürler, Okay falan nedir abi. Ahkisarspor kadrosu sanki. Yedeklere bakıyorum Mahmut Tekdemir, Serkan Kırıntılı vs. Kadro da bi Mustafa Yumlu eksik.

Bu jenerasyonla 2020 ve 2024’ü unutalım. Anca işte böyle 3-5 maçta bir İsveç, Kazakistan, Norveç, gibi takımları yenip boş yere havaya gireriz.

Üst Alt