Ümit Özat'tan Şaşırtan Çıkış! - Sayfa 5 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Ümit Özat'tan Şaşırtan Çıkış!

Cevap: Ümit Özat'tan Şaşırtan Çıkış !

Kadınlar da eğer gerçekten futbolla ilgilenirse en az erkekler kadar futboldan anlayabilir... Ama futbol ortamı genelde sadece erkeklerden kurulu olduğu için bayanlar pek yanaşmaz...

"Kadınlar hiçbir şekilde futboldan anlamaz" düşüncesi; kadınlar "oy kullanamaz", "çalışamaz"... düşüncelerinden hiçbir farkı yoktur...

Ümit Özat'a gerçekten yakışmış böyle geri kafalı laflar...

Zaten Simge Fıstıkoğlu'da gereken lafları söylemiş...:D

Üstelik ne olursa olsun, bayanların futbola renk kattıkları da bir gerçek...:yenieek:

Ümit özat, çakar, toroğlu hele hele gökmen özdenak gibi barzolarla kafamı şişireceğime şöyle fıstıklar çıkarsınlar spor programlarına, sabaha kadar bıkmadan izlerim ya..:ask:

Simge Fıstıkoğlu'na olan hayranlığım bir kat daha arttı. Ümit Özat'ta öyle barzo bazro konuşsun sonra kaçsın gitsin. Biraz da futbolcuların eğitim seviyesinden, futbola başlayıp okul durumunu arkaplana atmasından kaynaklı bence.

Misal Yekta böyle bir konuşma yapar mı ? Kimsenin aklının ucundan geçmez.

Ümit Özat'ın ayılığını tarif etmeye kelimeler kifayetsiz kalır da, Acaba Fıstıkoğlu'nu, patronu; bilgisi, görgüsü için mi ortada tutuyor, yoksa "güzel-seksi" vasfı için mi? Veya Fıstıkoğlu kadar güzel olmayan ama en az onun kadar entelektüel yahut ondan çok daha bilgili bir hanım, bugün S.Fıstıkoğlu'nun Habertürk de elde ettiği/edebileceği konumu elde edebilir miydi? Bu soruları kadınlık onuru ile Ümit'i mort eden kendisine sormak isterdim doğrusu.

Banu Yelkovan mı futbola daha çok renk katıyor, yoksa seksi bir yorumcu veya sunucu mu?

Ümit Özat'ın ayılığını tarif etmeye kelimeler kifayetsiz kalır da, Acaba Fıstıkoğlu'nu, patronu; bilgisi, görgüsü için mi ortada tutuyor, yoksa "güzel-seksi" vasfı için mi? Veya Fıstıkoğlu kadar güzel olmayan ama en az onun kadar entelektüel yahut ondan çok daha bilgili bir hanım, bugün S.Fıstıkoğlu'nun Habertürk de elde ettiği/edebileceği konumu elde edebilir miydi? Bu soruları kadınlık onuru ile Ümit'i mort eden kendisine sormak isterdim doğrusu.

Banu Yelkovan mı futbola daha çok renk katıyor, yoksa seksi bir yorumcu veya sunucu mu?

ümit özat abdominalleri sayesinde mi futbol yorumluyor kardeş? Ne alakası var fiziğin

2.si bence o kadar güzel bir kadın değil Fıstıkoğlu.Kesinlikle overrated

Simge yılın ayarını vermiş ama, "Biraz kayabilirseniz hazır yer açılmışken" :ayatollah:

Takdir ettim.

Şaşırdım!

Banu seksi bence, sesi, hareketleri oldukça çekici. Öte yandan Fıstıkoğlu'nun yukarda bir renkdaşın alıntıladığı, "apış arası gösterir gibi yapmak" temalı resmini beğenmedim.

Banu>Fıstık derim, yoluma giderim.

Ümit Özat: Akli dengesi yerinde olan her insan, 'kadınlar da erkekler kadar futboldan anlar ' cümlesini kabul edemez.

Simge Fıstıkoğlu: Bu kadar saçma bir cümle hiç duymadım. Bununla zaten mücadele ediyorum. Ama bu son derece cinsiyetçi ve kadınları aşağılayan bir cümledir. Bunun sahibi de sizsiniz. iyi ki sizin gibi düşünmüyor bir sürü insan.

Ümit Özat: Ben 20 yıldır demekki boşa oynamışım bu futbolu...

Simge Fıstıkoğlu: Evet maalesef boşuna oynamışsınız...

Stüdyoda ortamın gerilmesi üzerine Ümit Özat "Ben böyle bir konseptin içinde yer almak istemiyorum" diyerek canlı yayını terk etti.

Ümit Özat bitmiştir

Allah vere de evde karısı atmasa kapının önüne :D

ümit özat abdominalleri sayesinde mi futbol yorumluyor kardeş? Ne alakası var fiziğin

2.si bence o kadar güzel bir kadın değil Fıstıkoğlu.Kesinlikle overrated

Ümit Özat eski futbolculu olmasından ekmek yiyor, Erman şovmenliğinden... Örnekleri artırabiliriz. Futbola dair "adam gibi" konuşacak argümanı olmayan adamlar başka sebebler yüzünden yorumculuk yapıyor. İllaki fiziğe indirgemiyorum olayı. TV'de yorumculuk yapıyorum diyen kadın ve erkeğin bir çoğu başka saiklerle yorumculuk yapıyor. Engin futbol bilgilerinden dolayı değil.

tabiki genel olarak bayanlar erkeklerden daha az anlar futboldan ama bu da artik yavas yavas degisiyor, tartismaya gelince burda iki tarafda pireden deve yapmislar, konu bence futbol degil artik baska biryerlere kaymis.

Ümit Özat eski futbolculu olmasından ekmek yiyor, Erman şovmenliğinden... Örnekleri artırabiliriz. Futbola dair "adam gibi" konuşacak argümanı olmayan adamlar başka sebebler yüzünden yorumculuk yapıyor. İllaki fiziğe indirgemiyorum olayı. TV'de yorumculuk yapıyorum diyen kadın ve erkeğin bir çoğu başka saiklerle yorumculuk yapıyor. Engin futbol bilgilerinden dolayı değil.

Katılıyorum, kadın spikerlerin ve yorumcuların çoğu güzel oldukları için iş sahibi olabiliyorlar. Kimsenin Dilara Gönder'e gidip de, "Sen çok iyi haber sunuyorsun, diksiyonun olağanüstü, gel bizle çalış!" dediğini sanmıyorum. Kadın yıllardır teklemeden cümle kurmayı öğrenemedi, sıkıntıdan değiştiriyorum kanalı çoğu zaman. Bir de yine Ntvspor'un cümle kuramayan kadınlarından Burcu Esmersoy vardı, o tam bir faciaydı.

Vesselam muhakkak kadın sunucu ve yorumcuların arasında futbola hakim insanlar vardır, fakat kendilerine iş verilmesinin sebebi çoğunlukla bu futbol bilgisi değil. Hanım kardeşlerimize biçilen görev; "Evet şimdi Nazlı'ya dönüyoruz" dendiğinde kısa bir etek vasıtasıyla biraz bacak gösterip, sonra da yabancı oyuncuların isimlerini yanlış okuyarak muhtemel maç kadrolarını aktarmaktır.

Ha bundan rahatsız mıyım? Hayır. Fakat Fıstıkoğlu gibi hanımcı hanım kişilerin bu durumdan rahatsız olmalarını beklerim.

futboldan gelmeyen adamlar futbolu çok daha seviyeli ve düzgün bi şekilde tartışıp konuşuyor. dikkat ederseniz ekranlardaki futbolcu ve hakem eskilerinin %90'ı, gerçek futbolseveri futboldan soğutuyor. sanki bu ülkenin futbolu babalarının malıymış gibi, tekil olarak kendi adlarına konuşurken bile "biz şöyle yaptık biz böyle yaptık" diyerek, üst perdeden konuşmaları, egolarını törpüleyemediklerinin ve kendilerini kültürel olarak geliştiremediklerinin göstergesi.

Dağdan inme ayı Ümit önce doğru düzgün Türkçe konuşmayı öğren.Senin futbol bilgin çok iyi sanki 2 ayda kovuldun Manisadan.Allahın öküzü birde atar yapıp programı terkediyor.

Kadınlar mümkünse stada gelmesin futbol izlemesin, çözmeye de çalışmasın ölümcül oluyor "Bu tac mı oluyor, neden şu şöyle oldu" tarzı sorular maç içinde 40 defa tekrar edilince cinnetin eşiğine geliyorsun. Yıl 2003 Galatasaray-Gaziantep maçı Vedat İnceefe Galatasaray'da oynuyor o akşam sağ bek oynuyor. Önümüzde iki tane kız vardı maç boyunca herkez iddasız bir maç olmasına rağmen "Galatasaray, cim bom bom vs." diye bağırırken kızlar maç boyunca Vedat diye işkenceye maruz kalırcasına çığlık attılar. En son maçın bitimine yakın bir pozisyonda Vedat dönüp baktı ve "Kim o ya!" demişti. O gün tiskindim kadın taraftardan.

evet doğru bayanlar erkekler kadar futboldan anlamıyor,ülkemizde futboldan anlayan erkek çok olduğu için görende hersene şampiyonlar ligini,avrupa ve dunya şampiyonalarında finale kalıyoruz sanacak hersene popomuzun ustune oturup geri dönuyoruz.

Umit'in boyle dusunmesi veya tepki vermesi niye sasirtiyor ki. Tam tersi dusunse ve davransa sasirirdim.

Ümit biraz uçmuş tamam düşüncelerinin bir kısmına katılabilirim ama genel itibariyle fiyasko ayrıca dünyanın en çok kazanan futbol muhabiri Casillas'ın sevgilisi diye biliyorum ismini hatırlayamadım şimdi :):) bilen varsa yazarsa sevinirim.

Yanlis söylemedi ki.

Genel olarak Kadinlar futbol'dan daha az anlarlar. Ha fubtol ile yatip kalksalar, onlar da erkekler kadar "icinde olurlar" ve daha cok futbol bilgisine sahip olurlar.

Erkekler, "doga'dan" gelmis bi yetenekle futbolu kadinlardan daha iyi bilmioyrlar... futbola bi yakinlik oldugu icin bilgileri bukadar iyi. Yoksa, futbol'ile hic bir alakasi olmayan ve bundan dolayi hic bilgisi olmiyan cok erkek taniyorum.

Ümit tamamen haklı bu konuda kadın haksız olduğu yerde zeytinyağı gibi üste çıkmış kadın işte heryerde aynı. haksız oldupu yerde 1000 tane manasız laf söyler üste çıkar.

Üst Alt