Ünal Aysal Başarılıdır! - Sayfa 8 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Ünal Aysal Başarılıdır!

Mali acidan ve sportif acidan herturlu basariliydi. Adamin onunu kestiler gerek Spk gerek devlet tarafindan bunu gormeyen kor taraftar Unal Baskana sallar. Su zamana kadar kalsaydi Baskan bayagi bir yol alirdik

Sent from my HTC One using Tapatalk

Eğer sadece taraftar gözüyle bakıp, kulübün geleceği ile ilgilenmezsek burada Ünal Aysal'ı savunanlara bir şey demeyeceğim. Bence zaten en iyisini yapıyorsunuz ne takacaksınız kulübü değil mi yansa gitse sanane yani? Önemli olan 2 transfer yapalım şu sene de şampiyonluğu rakiplere kaptırmayalım.

Ama kulübü hakkında endişelenenlere ama Ünal Aysal'ı savunanlara iki çift lafım var.

Birincisi Ünal Aysal'ı savunmak için kısa dönemli sportif başarı dışında elde avuçta hiçbir argüman bulamazsınız. İşin kötü tarafı durumun vehameti konusunda kimseyi bilgilendirmemiş olmasıdır ve ilk zorlukta çekip bırakmıştır. Ama bütün suç Ünal Aysal yönetimine ait değil tabi, geçmiş yönetimler de en az Ünal Aysal kadar şu anki tablonun sorumlularıdır.

Ünal Aysal yönetiminde gelen paraların miktarı artmış olsa bile gidenler gelenleri 3'e katlamıştır. Bunun sebebi sadece futbolcu maliyetleri değil; adam kayırma ve komisyon alış-verişi gibi bilgi ve kayıt dışı işlemler de dahildir. Özellikle gelir artışımızın en yegane nedeni ise o dönemde gerçekleşen -en amiyane tabirle- borsa dolandırıcılığıdır. Dolandırıcılık diyorum çünkü olayın iç yüzünü inceleyince insani olarak rahatsız oldum. Ama kişisel algılamayın lütfen. Düşünün şimdi; piyasaya gelirlerin Sportif A.Ş'ye ait olduğunu söyleyip daha sonra bunun derneğe ait olduğu bilgisini sermaye artırımından sonra yatırımcılara bildirmek, bir nevi manipüle ederek Galatasaray'a yatırım yapan bütün yatırımcıları büyük zararlar altına sokmak bize yakışır mı? Zaten borsa değerimiz bu bildirimden sonra anında taban yaptı ve neredeyse iflas edecektik. Bu kadar riskten kaçmak için kimlere neler yedirilmiş ve verilmiştir bilemeyiz. 300 bin küsür lira ile kısa vadeli olarak bu tehlikeden kurtulmuş olmamız bizi gelecekte tehlikeye sokmayacağı anlamına gelmiyor ne yazık ki.

Şimdi diyorsunuz ki Ünal Başkan olsa bunlar olmazdı. Ben sana söyleyeyim; daha kötüsü olurdu. Riva gibi bir çok değerli gayri menkulden yoksun olabilirdik ve yine bu adam kimseyi bildirmeden kaçıp giderdi.

Eğer sadece taraftar gözüyle bakıp, kulübün geleceği ile ilgilenmezsek burada Ünal Aysal'ı savunanlara bir şey demeyeceğim. Bence zaten en iyisini yapıyorsunuz ne takacaksınız kulübü değil mi yansa gitse sanane yani? Önemli olan 2 transfer yapalım şu sene de şampiyonluğu rakiplere kaptırmayalım.

Ama kulübü hakkında endişelenenlere ama Ünal Aysal'ı savunanlara iki çift lafım var.

Birincisi Ünal Aysal'ı savunmak için kısa dönemli sportif başarı dışında elde avuçta hiçbir argüman bulamazsınız. İşin kötü tarafı durumun vehameti konusunda kimseyi bilgilendirmemiş olmasıdır ve ilk zorlukta çekip bırakmıştır. Ama bütün suç Ünal Aysal yönetimine ait değil tabi, geçmiş yönetimler de en az Ünal Aysal kadar şu anki tablonun sorumlularıdır.

Ünal Aysal yönetiminde gelen paraların miktarı artmış olsa bile gidenler gelenleri 3'e katlamıştır. Bunun sebebi sadece futbolcu maliyetleri değil; adam kayırma ve komisyon alış-verişi gibi bilgi ve kayıt dışı işlemler de dahildir. Özellikle gelir artışımızın en yegane nedeni ise o dönemde gerçekleşen -en amiyane tabirle- borsa dolandırıcılığıdır. Dolandırıcılık diyorum çünkü olayın iç yüzünü inceleyince insani olarak rahatsız oldum. Ama kişisel algılamayın lütfen. Düşünün şimdi; piyasaya gelirlerin Sportif A.Ş'ye ait olduğunu söyleyip daha sonra bunun derneğe ait olduğu bilgisini sermaye artırımından sonra yatırımcılara bildirmek, bir nevi manipüle ederek Galatasaray'a yatırım yapan bütün yatırımcıları büyük zararlar altına sokmak bize yakışır mı? Zaten borsa değerimiz bu bildirimden sonra anında taban yaptı ve neredeyse iflas edecektik. Bu kadar riskten kaçmak için kimlere neler yedirilmiş ve verilmiştir bilemeyiz. 300 bin küsür lira ile kısa vadeli olarak bu tehlikeden kurtulmuş olmamız bizi gelecekte tehlikeye sokmayacağı anlamına gelmiyor ne yazık ki.

Şimdi diyorsunuz ki Ünal Başkan olsa bunlar olmazdı. Ben sana söyleyeyim; daha kötüsü olurdu. Riva gibi bir çok değerli gayri menkulden yoksun olabilirdik ve yine bu adam kimseyi bildirmeden kaçıp giderdi.

:005:
Bu msjinin onunde Hurmet ederim

ünal aysal'ın yanlışları; Yabancı kuralı kalkmayacak zannederek yerli oyunculara fahiş kontratlar vermesi. 2013-2014 ara transferinde fiyasko adamlar alması.

sportif olaraksa çok başarılı,futbolu geçtim erkek takımı 25 yıl sonra hemde finalde FB yi yenerek şampiyon oldu,kız basket takımı hemde finalde FB yi yenerek avrupa şampiyonu oldu.

Kesinlikle başarılıdır,Tutturmuşlar takımı batırdıda batırdı,La Polat gibi bir facia batırmadı da takımı sadece Ünal Aysal batırdı onca sportif başarı yakalayıp Galatasarayımıza vizyon ve imaj denen kavramı genel anlamıyla aşılayan değerli başkanımıza saygılarımı sunuyorum,Dursun gibi riyakar,yalancı ve takımı alt sıralara mahkum eden adamlarla mutluluklar sizlere,Kusursuz değildir tabi Ünal Başkan ama bazılarının abarttığı ile uzaktan yakından bir alakası bulunmamaktadır.

X kişiyi Y kişi ile kıyaslayıp görece başarılı değerlendirmesi yaparak aklamaya çalışmayın.

Ünal Aysal dinamiti patlatan adamdır hem de hepimiz orada iken.

Borsa da manipülasyon, küçük yatırımcının sırtından para cukkalamak, futbol takımını baltalamak, profesyonelleşeceğiz diyerek amatörleştirmek gibi pek çok saçma işe imzasını atmış saha dışı başarısızlıkta Faruk Süren'i de 3 senede geride bırakmış bir zattır.

Bunun üzerine de bir algı yöneticisidir. İlk 2 sene sürekli iktidar yanlısı tutum takınıp, son 1 senesinde taraftarın nabzını ölçüp ona göre şerbet vererek kaçarken ''kahraman'' olmak için atanmış TFF ve TBF tarzı kurumlar ile papaz olur gibi yapmış şovmen bir insan kendisi.

Dik duruş sergilemek ile miş gibi görünmek arasında ki ince çizgiyi ayırt edenler de bunu hemen göreceklerdir.

Ömrü miş gibi yaparak kazanmaya dayalı tam kapitalist, kendi ego ve çıkarını her şeyden üstün gören basit bir lümpen kendisi nazarımda.

İsteyen de istediği kadar sevebilir umrumda da değil.

aysal'ın özellikle medyada bu kadar eleştirilmesinin sebebi kendi zamanında fenere kol gibi geçirmesidir. özhan canaydın ve adnan polat gibi silik sünepe aziz'in yalakası bir başkan olsaydı medyada el üstündeydi!!!!

çamur atmayin efso baskanimiza pls.

unal_aysal_kendini_anlatti_1.jpg

Sportif açıdan başarılı bir dönem yalan yok. Tabi bu arada rakiplerin nelerle uğraştığı da malum. Adamın gerçekten büyük düşündüğü de vaki.

Ancak çok kurnazca davrandığı da ayrıca dillendirmeli. Zaten sorumsuz bir başkanlık sistemi olduğunun farkındaydı. Popülist eylemlerle hem başarıyı getirdi hem de büyük riskler aldı. Ama en çok kızılması gereken nokta ise ortada hiç birşey yok iken, Divan'ı bahane ederek kaçmasıdır. Bu tavır unutulamaz. Ayal gibi Kıraç'a yakın, Liseli bir adam değil de başkası olsa ihraç ederlerdi o tavır üzerine.

Ayrıca mali olarak ibra edilmemesi gerekirdi.

ünal aysal'ın yanlışları; Yabancı kuralı kalkmayacak zannederek yerli oyunculara fahiş kontratlar vermesi. 2013-2014 ara transferinde fiyasko adamlar alması.

sportif olaraksa çok başarılı,futbolu geçtim erkek takımı 25 yıl sonra hemde finalde FB yi yenerek şampiyon oldu,kız basket takımı hemde finalde FB yi yenerek avrupa şampiyonu oldu.
Feneri degil Banviti finalde yenerek sampiyon oldugumuzu not duselim tarihe

Ünal Aysal'a binlerce kez helal olsun demek istiyorum. Göreve geldikten sonra müthis basarilar elde ettik.

Futbolda iki sene üst üste gelen sampiyonluk, Süper Kupalar ve Avrupa'da Ceyrek Final ve son 16'ya kalma basarisi gösterdik.

Basketbol'da yillar sonra sampiyonluk gördük, Eurolig'e 2.kez katilmamiza ragmen iki senede müthis basarilar elde ettik.

Bütcemiz cok az olmasina ragmen Fener'den daha basarili oldugumuz gercegi de var. Ülker'e ragmen hatta!

Bayan Basket'te ise gelen kupa sayilari artiyor. Fener'in o dokunulmazlik gibi olan sampiyonluk serisini de bozacagiz.

Engelsiz Aslanlar da dünya sampiyonu bu arada, hemde 3 kez üst üste olduk sanirim!

Voleybol'da ise hala reziliz. Burada her türlü basarisiz olduk.

Profesyonel olarak katildigimiz SU SPORLARINDA da bilgidim kadariyla baya bir sampiyonlugumuz var.

Tüm bunlar olurken ve borcumuz 260 milyon dolara inmisken Ünal Aysal'a laf etmek yersiz. Bu arada ibra edildi baskanimiz.

Yabancilar bile bu basarinin farkinda. Buyrun; Bunu söyleyen ise yabanci bir spiker!: What a year for Galatasaray club.Football last 16, Men Basketball last 8 and woman now winner,

ÜNAL AYSAL her türlü elit bir baskandir!!

Çalmadık çırpmadık... Çete lideri bir tarafta, bir tarafta ÜNAL AYSAL!!

050520132230086987492.jpg
Aferin murti

Üst Alt