Ünal Aysal ve Koreli SK Group'tan 1 Milyar Euro'luk Ortaklık! - Sayfa 7 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Ünal Aysal ve Koreli SK Group'tan 1 Milyar Euro'luk Ortaklık!

Bana kalsa hic transfer yapmadan da o kadro cok rahat sampiyon olmaliydi. Ama sözkonusu mesele o degil. Kim alinsada, yapilsada, kadroyu ileriye götürecegine, hep daha da obez haline götürüp, geriye itti. Evet 40 milyon harcayanin da hali ortada, ama aysal olsa simdi 40 milyon harcardik basarili olurduk diyenler cikiyor heryerden. Ben buna katilmiyorum zaten, ama daha ilk postumda belirttim, o zihniyetten, yani ayni Mantik/silahlar esliginde yürüyecegimi bu konuda.

Sürekli herkese transfer dolayisi ile sallayacak ise millet, aysal olsa simdi o gelir, bu gelir denilirse. Bende o zaman pek tabiki sorarim, Aysal döneminde post terim hangi büyük isim alindi diye.

Senin daha iyi yapacagindan da bir süphem yok. Her gün Futbol ile yasayan bir insan, elbet ki futbolu 70 yasindan sonra tanimaya baslayan bir adamdan daha iyi yönetir, yada fikir üretir.

Duygun Yarsuvat bile mali duruma bakip, transfer yapmayalim, diyerek belki son 7-8 transfer sezonunun en isabteli kararini verdi. Bilincsizce yapti, ancak z oyuncuyu, d oyuncuyu takima integre edecegiz diye, kaybedecegimiz 2-3 macta puan, bizi sampiyonluktan ederdi o sene.

------------------------------

Riera zaten gönderilip telles geldi, benim kastim iki transfer sezonundan, sadece yazdan degil. Ikisi de felaket gecti bizim acimizdan. Türkiye´nin en güclü kadrosundan, sadece bir sene icerisinde nereye geldigini göz göre göre izledik.

Ben Aysalin notunu o döneme göre veriyorum, ciddi anlamda insiyatif alabildigi dönem buydu. Hazir birseylerde vardi ellerinde ki, bunlari aylar icerisinde tüketti.

Yetmedi, gitti sezon ortasinda gemi batarken istifasini basti. Ben o dönem istifasina da karsiydim, cünkü o sezon o kaos ile 90%oran ile bizim icin bitmisti aslinda. O futboclulara sen bir daha top oynat, sen tel tel dökülürken.

Onun batan gemisini kurtaranlar, yeniden yola sokanlarin adi, aysalin adi kadar 10´da bir gibi bile anilmiyor. Ki Aysal´in kaptan olarak gemisini terketmesine ragmen, bu basarinin mimari kendisiymis gibi lanse etmesini hala da biliyor. Bunun adini bile koyamiyorum mesela.

Dursun o gemiyi simdiye yine batirdi
İlk paragraf zaten anlatmak istediğim.Tek bir nokta atışı ve 1 tane genç ve ucuz ama belli bir alitesi olan forvet alınmalıydı.Oturmuş bir kadroya 7-8 oyuncu alınması hataydı..O dönem dürüst ve namuslu sportif direktör eksikliğini çok hissettik.

İlk paragraf zaten anlatmak istediğim.Tek bir nokta atışı ve 1 tane genç ve ucuz ama belli bir alitesi olan forvet alınmalıydı.Oturmuş bir kadroya 7-8 oyuncu alınması hataydı..O dönem dürüst ve namuslu sportif direktör eksikliğini çok hissettik.

Namuslu sportif direktör bulmak da kolay degil. Hele bu devirde. Aziz Yildirim gitti Teranao´yu getirdi, kulübü zor kurtardi adamin pencesinden. Yapilan transferlerin katkisi olmadigi gibi, dudak ucuklatan komisyonlar ucmus havada.
Bu yüzden genelde büyük kulüpler bu tip adamlari kendi icinden cikarmayi tercih ediyorlar. En azindan Bayern ve Barcelona gibi en iyi örnek olarak verebilecegim kulüpler.

Halil sorun burada. Ünal Aysal´in bu isi yürütemeyecegi cok belliydi. Bunu yapacak donanimi yok. yönetime ve terime yaptiklarindan sonra da, kimse güvenip onun ile yola cikmazdi zaten kolay kolay. Ama taraftar buna ozamanda inanmamisti, bugün deyince, yine inanmayacak, sorun orada maalesef.

Namuslu sportif direktör bulmak da kolay degil. Hele bu devirde. Aziz Yildirim gitti Teranao´yu getirdi, kulübü zor kurtardi adamin pencesinden. Yapilan transferlerin katkisi olmadigi gibi, dudak ucuklatan komisyonlar ucmus havada.
Bu yüzden genelde büyük kulüpler bu tip adamlari kendi icinden cikarmayi tercih ediyorlar. En azindan Bayern ve Barcelona gibi en iyi örnek olarak verebilecegim kulüpler.

Halil sorun burada. Ünal Aysal´in bu isi yürütemeyecegi cok belliydi. Bunu yapacak donanimi yok. yönetime ve terime yaptiklarindan sonra da, kimse güvenip onun ile yola cikmazdi zaten kolay kolay. Ama taraftar buna ozamanda inanmamisti, bugün deyince, yine inanmayacak, sorun orada maalesef.
Zaten sorun başkanlığı değil.Yanındaki adamlar inanılma yetersizdi.Mesela Özbek de yönetici için ideal isim ama başkanlığa koca 1 hayır..O İtalyan da ülke olarak şaibe zaten.Orada da şike,para aklama filan çok.Benim istediğim Alman veya illa eski oyuncu isteniyorsa Kewell var,Elmader dahi olur. Veya Adnan Öztürk adayken 3 isimle çalışacağım demişti ama isimlerini unuttum.Yeterki gerçekçi ve dürüst olsun.Gerçek 1 profesyonel olsun.Yerli olarak Gurbetçiler dahil kimse yok şuan.

Zaten sorun başkanlığı değil.Yanındaki adamlar inanılma yetersizdi.Mesela Özbek de yönetici için ideal isim ama başkanlığa koca 1 hayır..O İtalyan da ülke olarak şaibe zaten.Orada da şike,para aklama filan çok.Benim istediğim Alman veya illa eski oyuncu isteniyorsa Kewell var,Elmader dahi olur. Veya Adnan Öztürk adayken 3 isimle çalışacağım demişti ama isimlerini unuttum.Yeterki gerçekçi ve dürüst olsun.Gerçek 1 profesyonel olsun.Yerli olarak Gurbetçiler dahil kimse yok şuan.

Galatasaray tarihinin en renkli yönetiminden, ve en deneyimli teknik ekibinden ayrilmayi kendisi tercih etti babacim.

Benim bu konumda tercihim Hakan Sükür olurdu, ama artik hayal oldu. Bence bunu yerli olarak yapabilecek de var, en azindan futbolu zerre bilmeyen adamlardan kat ve kat iyi yaparlar. Hatta abartisiz diyorum, bu forumdan da daha iyi yapanlar cikar. Ama bizde baskanlar, imza, tahüüt felan verdigi icin, kendileri yapmayi uygun görüyorlar. Kimseye güvenmedikleri icin.

Adnan Öztürk ile yönetilis biciminin degismesi muhtemel olan da tek potansiyal aday.

Üst Alt