GSC Portal - Ünal Aysal'dan Galatasaray'a Müjde - Sayfa 9 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

GSC Portal Ünal Aysal'dan Galatasaray'a Müjde

Sen Ünal Aysal´in devlet tarafindan aldigi ihaleler ile kac Yüz Milyon dolar kaldirdgini biliyormusun ? Ünal Aysal ilk geldiginde AKP ve Erdogan´i öyle bir yaladi ki, bunun Türk futbol tarihinde baska bir örnegini daha görmedim bu güne kadar. Futbolcularimiza muz atilirken, bunun üstüne örten kimdi zannediyorsun ? Bizzat Ünal Aysal karsi cikti, kimse kasimasin diye olayi, Ülke´nin imaji zarar görmesin diye. Nezaman Terim´i göndererek, kendi kuyusunu kazidi, siyasi anlamda bazi göndermeler yapmaya basladi. Ama kimse kaale de almadi, sonra gitti yine vizyon toplantisina katildi Tayyib´in.

Aziz Yildirim 12. Numara araciligi ile yillarca AKP ve Cemaat´e küfür ve tehditler yagdirtti, sonra istediklerini alinca AKP´yi asagidan yukariya yalamaya basladilar. Ozamanlar "dik" duran son kale, su an nerdeyse yalayarak saksofon calacaklar heriflere...

Ali Koc ? Gezi döneminde Galatasaray´lisina kadar "Adam gibi Adam" Ali Koc sözleri vardi, Koc ailesi övülüyordu, dik durdular, halkin yaninda oldular diyorlardi. Bir kac ay gecti, sonra gidip bunlar Erdogan ile birlikte pozlar vermeye basladilar kameralara...

Bu seviyedeki insanlarin, bu sekilde cikarci olmasi gayet normal. Olmayan insanlar, zaten bu seviyelere gelemezlerdi.
:hat::007:

Arkada kalmasın bu yazı.

Hiç birinin bir diğerinden farkı yok menfaat gruplarının.

Biz fakirler de çene yorarak fakir kalmaya devam edeceğiz sadece.

Terim futboldan anlasaydi suan milli takim yerlerde olmazdi.

Aysal'i batirdilar komplo kurdular

Duygun cok iyi massallah, hele Albayrak, takimda baklava eksikti yani simdi kesin real'e kafa tutarlar :D

tumblr_mc7z1yNg3R1qdlh1io1_250.gif

Allah siz Terimcilerin başına Terim kadar, siz Aysalcıların da Aysal kadar taş düşürsün de kurtulalım lan bu zulümden artık.

I am the one who knocks!

Furkanın transferinde iyi para geldi. Bahsettiğim 5-6 m euro transferler içindi. Tabii iş bununla bitmek bilmiyor. Maaş , ulaşım , konaklama vs. gibi daha çok gider var. Ama kulübün de katkı yapacağını düşünüyorum. Birkaç sıkıntıdaydık o yüzden gecikmeler olmuş olabilir. Ocak'a kadar pek sorun kalmaz gibi.

500 bin dolar geldi renktas Furkan'dan. Aysal 5-6 milyon verir, zaten verecegi para toplam 10 milyon civari eger bransin giderlerini ustlenirse, ee o zaman kulup yapsin transfer yapabiliyorsa zaten ama yapamaz. Bu boyle gitmez cunku. Bu sene en az zararla kapatilip onumuzde ki sene sube de kuculmeye gidilmesi lazim eger sponsor bulamiyorsan. Yani is adami parasi filan diyor millet de, insanlar neden cebinden cikarip 10 milyon versin arkadas durup dururken kuluplere. Ben de bunu anlamiyorum. Su zengin neden G.Saray'a yardim etmiyor. Neden edecek ki kardesim, adamin kulubu mu. 10 milyonu hayatinda bir arada goremeyecek insanlarin agzindan cok basit cikan cumleler. Yanlis anlama bunu senin icin soylemiyorum.

Turkiye'de kulupler teker teker satilacak. Bu is bu kadar basit. Yoksa spor kulupleri boyle amator zihniyet ile devam eder.

Basketbol külli zarar zaten döngü saglanmiyor bir türlü tek yolu isim hakki+ gönüllü sponsorlar ,devami yok iki yil sonrada yine cikmaza girecek,ayni muhabbet amatör dallarda hep olur bu durum hep ikinci üçüncü planda kalacaktır.Gelelim al yanaklinin futbolculara yaptigi sözleşmelere sadece erkek basketbol -10 demissin renktas belki de daha fazla şimdi klişe olacak ama; Hayro,Salih,Ontivero,Burak,Selçuk,Telles Hamit,P'Delli adamlarla ömürlük sözleşmeler yaptik verilmeyecek maaşlar verdik ve veriyoruz ,amatör şubeler futbolun kamburu olmasin elbette ama böyle 3-5 milyon verip kimse kimsenin agzina bal çalmasin.

Renktas yuzde yuz katiliyorum soylediklerine ama benim deginmek istedigim nokta, basketbolu bu sene minimum zararla atlatmak, seneye de butceyi 2-3 milyona dusurmek.

Futbola gelince, yapilan yanlislar, sozlesmeler ortada. Takimda ki oyuncularin yuzde 90'i aldigi parayi hak etmiyor, hak edecek futbolu oynamiyor zaten. Futbol subesinin toplam futbolcu maas gideri yanlisim yoksa 69 milyon diye okumustum. Fiyasko bir rakam. Kulupler gelir-gider dengesinde yonetilmiyor ki turkiye'de. Bir de zaten senden iyi takima gidemeyecek oyuncuya cikip 3 milyon veriyorsun (Selcuk, Burak, Hamit etc.).

Ha Unal Aysal ciksin 10 milyon versin futbol takimina, A.Polat'da zarara ugratti oda cikip versin 20-30, rahmetli Canaydin donemi en kotusu zaten ona hic girmeyecegim ama yeni gelen de ayni seyi yapacak. Oda parayi istedigi gibi harcayip birakacak ortada degisen bir sey olmayacak.

Bu kulupler satilmadiklari surece hic bir sey duzelmez. Turkiye'de ki baskanlik sisteminin acil degismesi lazim. Butun kuluplerin satilmasi lazim kisilere. Bak ondan sonra nasil her kulup kar ediyor.

500 bin dolar geldi renktas Furkan'dan. Aysal 5-6 milyon verir, zaten verecegi para toplam 10 milyon civari eger bransin giderlerini ustlenirse, ee o zaman kulup yapsin transfer yapabiliyorsa zaten ama yapamaz. Bu boyle gitmez cunku. Bu sene en az zararla kapatilip onumuzde ki sene sube de kuculmeye gidilmesi lazim eger sponsor bulamiyorsan. Yani is adami parasi filan diyor millet de, insanlar neden cebinden cikarip 10 milyon versin arkadas durup dururken kuluplere. Ben de bunu anlamiyorum. Su zengin neden G.Saray'a yardim etmiyor. Neden edecek ki kardesim, adamin kulubu mu. 10 milyonu hayatinda bir arada goremeyecek insanlarin agzindan cok basit cikan cumleler. Yanlis anlama bunu senin icin soylemiyorum.

Turkiye'de kulupler teker teker satilacak. Bu is bu kadar basit. Yoksa spor kulupleri boyle amator zihniyet ile devam eder.

Hakli oldugun konu su, öyle cebinen cikartip Milyon dolarlar vermek öyle dillendigi kadar kolay degildir. Bu mantikli düsünen bir insan yapmaz, ama taraftar olan adam seve seve yapar. Galatasaray´da zengin cok, öbür takimlardaki kadar degil belki, ama yinede hatiri sayilir zenginlerimiz var. Hic birisi destekl olmuyor kulübe, cünkü taraftar degiller, takim sevgileri paralarina kiyacak kadar büyük degil. Bunu ben kisisel olarak asla yadirgamam, kimse zengin diye para bayilacak diye birsey yok. Ama diger tarafa bakinca, yapanlarin oldugunu görüyorsun... Bizde birak zenginlerin para vermesini, birde kulübün etinden suyundan faydalaniyorlar adimizi kullanip...

Fenerbahce´ye bakarsak eger Sahenk, Koc, Kigili, Aziz Yildirim, öncelerden Mehmet Ali Aydinlar gibi bir cok "taraftar" fedakarlik yapip, destek olmuslardir kulübe. Normal sponsorun 1 dahi vermeyecegi branslara, yada transferlere bunlar 5-10 veriyorlar...

Hee, Galatasaray kimsenin parasina felan da muhtac degildir, ama rekabet konunusunda bu sekilde alinan sponsorluklar, bizi iyicene rahatlatacaktir.

Üst Alt