Uncharted 4: A Thief's End - Sayfa 4 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu
bu oyun daha gelecek sene cikacak
assasins su anda cöp durumda yarim yamalak oyun cikarmislar
yeni patchler cikinca ve oyundaki hatalar düzenlince almayi düsünüyorum ben
ps4 icin simdilik oyun ariyorsan the last of us a yönel

GTA5/FIFA15 gibi oyunlardan biktim da, artik farkli oyunlar almak istiyorum

CoD hakkinda ne düsünüyorsun

cod gibi ego shooter pek sevmiyorum ben konusu cogu zaman dandik oluyor cünkü
the last of usi oynamadiysan siddetle onu tavsiye ederim sana
son yillarda cikan en oyun bu
grafik olarak tam bir ziyafet sunuyor hem ps4ün tadini tam cikariyorsun storysi zaten muhtesem

necatinin dediği gibi the last of us tam bir başyapıt oynamalısın

unityde baya iyi grafikler vs ama oyunda çok bug var.aşırı derece.mesela karakterin zıplıyor bi bakıyosun boşluğa düşüyoda düşüyo sonu yok.o yüzden restart felan çekiyorsun

en iyisi bosverin ps4ü falan benim gibi wii u alin rahat edin :D
yeni cikan oyunlarin hepsi yarim yamalak cikiyor yav naughty dog disinda yapimci sirket kalmadi isini düzgün yapan bi de rockstar var iste
nintendo en azindan kendi oyunlarini düzgün sekilde piyasaya sürüyor

beni bu jenerasyonda en çok rahatsız eden "first person shooter" çılgınlığı.. piyasadaki oyunların %90'ı fps..

ps1 böyle değildi.. 90'lar çok iyi oyunların yapıldığı bir dönemdi.. bugün grafik olarak gözü tırmalıyor ama gameplay olarak müthiş bir jenerasyondu..

umarım controller'daki dokunmatik yüzey sayesinde biraz daha strateji oyunlarına yönelir ps4..

mesela ilk tomb raider'daki keşif ve bulmaca çözme hissini neredeyse 20 yıl geçmiş de olsa çok az oyundan alabilmişimdir.. en son ve çok beğenilen tomb raider bile o duyguyu yaşatamıyor.. öyle bir seri bile tps + fps karışımı bi şeye dönüştü.. öze dönüş bekliyoruz..

Aga bu nasıl bir grafik motorudur :D Birebir gerçeğe çeyrek kalmış öyle diyeyim. Trailerdaki adamın baygın halde kalkış sahnesinde yakın plan yüz çekimini film zannettim yemin ediyorum. Yaş ilerleyince oyun dünyasından biraz uzak kaldım sanırım ama cidden en azından grafikler dehşet olmuş. Bu oyunu duydum ama PC ci olduğum için bu oyunları pek oynama şansım olmuyor. Eski bir PC ci olarak beklediğim oyunlar var mı var. 50 yaşıma geldiğinde bile çıksa iki elim kanda olsa oynayacağım bir Half Life 3 var mesela :) Gerçi gabe şerefsizi hala çıkaracak oyunu bekliyoruz :D Bir de son dönemden kojima ve del toro'nun yapımını üstlendiği Silent Hills oyununu bekliyorum.

Half Life 3 derken tabi bir de şu var. İlk iki oyunu + Portal 2 oyun dünyasında nasıl devrim etkisi yarattıysa 3. oyunda da valve aynı etkiyi yaratacak diye düşünüyorum. Far Cry serisinin ilk oyunu da benzer bir etki yaratmıştı. Tabi benim bahsettiğim FPS türü için geçerli. Günümüzde COD serilerini, Crysis serilerini vs... falan FPS diye oynatıyorlar millete :asd22:

Şöyle bakıyorum hatırlamaya çalışıyorum en son oynadığım oyunlar neler diye; Black Mesa Source, Silent Hill Home Coming ve Portal 2 var. Home Coming hariç harika oyunlardı ama hiçbirinde böyle bir grafik görmedim.

Aga bu nasıl bir grafik motorudur :D Birebir gerçeğe çeyrek kalmış öyle diyeyim. Trailerdaki adamın baygın halde kalkış sahnesinde yakın plan yüz çekimini film zannettim yemin ediyorum. Yaş ilerleyince oyun dünyasından biraz uzak kaldım sanırım ama cidden en azından grafikler dehşet olmuş. Bu oyunu duydum ama PC ci olduğum için bu oyunları pek oynama şansım olmuyor. Eski bir PC ci olarak beklediğim oyunlar var mı var. 50 yaşıma geldiğinde bile çıksa iki elim kanda olsa oynayacağım bir Half Life 3 var mesela :) Gerçi gabe şerefsizi hala çıkaracak oyunu bekliyoruz :D Bir de son dönemden kojima ve del toro'nun yapımını üstlendiği Silent Hills oyununu bekliyorum.

Half Life 3 derken tabi bir de şu var. İlk iki oyunu + Portal 2 oyun dünyasında nasıl devrim etkisi yarattıysa 3. oyunda da valve aynı etkiyi yaratacak diye düşünüyorum. Far Cry serisinin ilk oyunu da benzer bir etki yaratmıştı. Tabi benim bahsettiğim FPS türü için geçerli. Günümüzde COD serilerini, Crysis serilerini vs... falan FPS diye oynatıyorlar millete :asd22:

Şöyle bakıyorum hatırlamaya çalışıyorum en son oynadığım oyunlar neler diye; Black Mesa Source, Silent Hill Home Coming ve Portal 2 var. Home Coming hariç harika oyunlardı ama hiçbirinde böyle bir grafik görmedim.

renkdaş bu oyun olayının yaşı yok ben ona karar verdim.. olay şöyle gelişti bende:
- ps1 dönemi: çok oynardım,
- ps2 dönemi: büyüdük artık, bu yaştan sonra oyun mu oynanır, hem iş güç var, çapkınlık var v.s.
- ps3 ve ps4 dönemi: aslında bu bir keyif, ara ara oynamak ve o trailer'da gördüğün grafik gelişmeleri takip etmek son çıkan filmleri takip etmekten farksız..

renkdaş bu oyun olayının yaşı yok ben ona karar verdim.. olay şöyle gelişti bende:
- ps1 dönemi: çok oynardım,
- ps2 dönemi: büyüdük artık, bu yaştan sonra oyun mu oynanır, hem iş güç var, çapkınlık var v.s.
- ps3 ve ps4 dönemi: aslında bu bir keyif, ara ara oynamak ve o trailer'da gördüğün grafik gelişmeleri takip etmek son çıkan filmleri takip etmekten farksız..
Hahahah :D

Aynen ya hiç sorma :) Sigara tiryakileri gibi oyun oynamak için her zaman bir sebep vardır :asd22:

Ilk paragraf icin, Unreal ilk ciktiginda oyun teknolojisi daha ne kadar ileri gidebilir tartismalari baslamisti. Grafikler neredeyse gercekci, hikaye akisi ile bilgisayar oyunundan beklenmeyecek kadar akiciydi. Bundan otesi nasil olacak sanal gerçeklik mi falan diyorduk.

Googledan bakabilirsiniz Unreal Tournament falan degil ha en eski Unreal l.

O yuzden artik hic bir grafik ve teknik detaya gerçekçi demiyorum cunku 2-3 yila buna mi gercekci demisiz diyecegiz.

Fifa 98 ciktiginda da buyuk olay olmustu mesela futbolcular gercek gibi gelmisti.

Fifa ya 99 ya 00 de bir yazar soyle yazmisti cok net aklimda; televizyon karti takip mac izliyorum sanabilirsiniz.

O zamanlar internetten tv falan izlemek yoktu tabii tv karti aliyorduk :D

bu nedir arkadaş
BF42A388A9FAFE55596A98D0DB3F16EC.gif

ps1 ilk çiktiginda çok oynadigimi hatirliyorum... en çok begendim oyun Dragonball GT'di o döneme göre müthisti resmen. Zaten kombo oyunlari çok begeniyorum genelde. Simdiki DBZ b.k gibi maalesef.

Ara sira Raging Blast 2 oynuyorum ama her karakterin dövüs hareketleri neredeyse ayni oldugu için çabuk sIkIcI oluyor

Ilk paragraf icin, Unreal ilk ciktiginda oyun teknolojisi daha ne kadar ileri gidebilir tartismalari baslamisti. Grafikler neredeyse gercekci, hikaye akisi ile bilgisayar oyunundan beklenmeyecek kadar akiciydi. Bundan otesi nasil olacak sanal gerçeklik mi falan diyorduk.

Googledan bakabilirsiniz Unreal Tournament falan degil ha en eski Unreal l.

O yuzden artik hic bir grafik ve teknik detaya gerçekçi demiyorum cunku 2-3 yila buna mi gercekci demisiz diyecegiz.

Fifa 98 ciktiginda da buyuk olay olmustu mesela futbolcular gercek gibi gelmisti.

Fifa ya 99 ya 00 de bir yazar soyle yazmisti cok net aklimda; televizyon karti takip mac izliyorum sanabilirsiniz.

O zamanlar internetten tv falan izlemek yoktu tabii tv karti aliyorduk :D
Özgür orası öyle tabi ki ama gelinen noktayı da takdir etmek lazım :D Ona bakarsan günümüzdeki mevcut LCD lerden birini mümkün olsa ve 1950 ye falan götürsen birine göstersen bunun içine girip uzayda seyahat edebiliyor muyuz diye sorar adam :) Şu anda hayal ettiklerimizde bir 10 yıl sonranın gerçekleri olacak belki de bilemeyiz...

uncharted 3 ün başlarında çocukken bir çatı kovalamacası var orda tellerde sürekli yakalanınca ( pek ps3 oyuncusu sayılmam ) sıkılıp kapattım bir daha da açmadım oyunu..Böyle tekrarlayan sahneleri olan oyunları hiç beceremem zaten.. nerde kaldı o eski quick save oyunlar peh..

Üst Alt