Ünder: "Ufaklığı çok beğendim" - Sayfa 3 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Ünder: "Ufaklığı çok beğendim"

Cevap: "Ufaklığı çok beğendim"

Arkadaş tutturmuşsunuz fizik diye.

Pirlo fizikli mi?

İniesta fizikli mi?

Xavi fizikli mi?

Topa doğru noktadan girersen fiziğin hiç bir önemi kalmaz.

Emre'yi sanırım bir maç daha izleyecez sakatlık yaşamazsa.

Evet çalım atıyor ama dikkat etmek lazım stili vücut teması yapmadan oynamasına sebep oluyor.

Defansif yönden rakibe karşıdan girdiği anda fiziksel zayıflığının hiç bir önemi kalmaz. Ki bunu da öğrenmiş.

Kaldı ki bir futbolcu oynadıkça güçlenir. Sürekli kendisinden güçlü futbolcularla oynayınca uyum sağlayacaktır.

Üstelik kısa oyuncu yere her zaman daha sağlam basar.

Suat Kaya gördük biz. Hem de ön libero oynuyordu. Futbolu bıraktığından beri Galatasaray'ın öyle ön liberosu da olmadı.

Fizik her şey demek değildir...

messi yi sölemeyide unutmuşsun..

Ayı gibi olsun demiyoruz fizikli olsun derken.Sadece ikili mücadelelerde korkak olmasın.Rakiple kora kor mücadele edebilsin.Rakip üzerine gelince hemen topu ayağından çıkarmaya bakıyor.Azıcık kuvvetlenirse onun için iyi olacak.

Pirlo fizikli mi?

İniesta fizikli mi?

Xavi fizikli mi?

Evet çalım atıyor ama dikkat etmek lazım stili vücut teması yapmadan oynamasına sebep oluyor.

Defansif yönden rakibe karşıdan girdiği anda fiziksel zayıflığının hiç bir önemi kalmaz. Ki bunu da öğrenmiş.

Kaldı ki bir futbolcu oynadıkça güçlenir. Sürekli kendisinden güçlü futbolcularla oynayınca uyum sağlayacaktır.

Suat Kaya gördük biz. Hem de ön libero oynuyordu. Futbolu bıraktığından beri Galatasaray'ın öyle ön liberosu da olmadı.

Fizik derken neyin kastedildiğini anlamamışsın. Burada herkes öküz gibi olsun, vücut yapsın demiyor. Ufak bir omuz müdahalesinde yerde kalmasın, diri olsun demek istiyor. Messi bunun için iyi bir örnek olarak teşkil edebilir. Aynı şekilde Iniesta'yı da örneklerimize dahil edebiliriz.

Ayrıca bahsi geçen fiziksel gelişimi dayanıklığından ziyade, hız ve çabukluğunu da pozitif yönde etkiler. Bu yüzden fiziksel gelişim çok önemlidir.

Profesyonel bir futbolcunun gelistirebilecegi en kolay islerden biri fiziktir... 1 sene kas yapar ve alin size Emre... Birakinda biraz oynasin vs..

Dün Stancuya okadar güzel bir pas biraktiki 2 senedir ne Ayhandan ne Mustafadan nede Baristan öyle birsey görmedim ben...

Stancu yerine Baros olsaydi dün Emrenin o güzel Asistini konusur olacaktik..

+ Futbolculari baska mevkiilerinde oynatmakta üstümüzde yok

bende bu maçta biraz endişeliydi korkuyordu gibi normalde daha güzel oynayan bir futbolcu ama genede iyiydi.

Emre ÇOLAK 21 yaşında ve hala kendisini geliştrecek öylemi ?:)))

22 yaşında Nuri ŞAHİN Real Madride gitti beylerrrr ....

Arda 19 yaşında Şampiyonlar ligine çıkmıştı ....

Ona bakarsan Drogba da ilk kontratına 21 yaşında imza attı, veya Pedro gençlere o kadar önem veren bir kulüpte ancak 22-23 yaşında kendisini gösterebildi. Futbolcu olmanın, yıldızlaşmanın, kendini geliştirmenin, öğrenmenin yaşı yok. Bir oyuncu 30 yaşından sonra da futboluna birşeyler katabilir (bakınız Ayhan), 18-19 yaşından beri aynı yerde de sayabilir (bakınız Aydın). Demek istediğim o ki iş tamamen futbolcuda, futbolcunun niyetinde bitiyor. Artık Emre'den geçti, daha da geliştiremez kendisini diye bir şey yok, ha illa genç diye kendisini geliştirecek diye de bir kaide yok.

Benim fikrimi sorarsan Emre daha futboluna çok şey katabilir, ileride önemli bir oyuncu olabilecek potansiyeli mevcut. Ama gelgelelim ben Emre'nin yeterince çalıştığını, çabaladığını düşünmüyorum. Geçen seneden bu yana pek bir gelişim katettiği söylenilemez ve böyle giderse de ben o potansiyelini sahaya yansıtabileceğini düşünmüyorum. Eğer Emre de kendisini bizim onu görmek istediğimiz yerlerde görmek istiyorsa çok daha fazla çalışmalı, çabalamalı, daha fazla, daha hızlı gelişim katetmeli.

G. Rossi 24 yasında Villareal de yeniden dogdu.

Bi adam futbolcu olmak istiyosa her yasta olur.

Pirlo fizikli mi?

İniesta fizikli mi?

Xavi fizikli mi?

fizik derken tam olarak boyu kastedmiyoruz.Emre teke tek kalınca çalıma girince direk bi omuz darbesinde yere yığılıyor yani çok güçsüz.Ama Messi öyle değil.Bi omuz darbesiyle yığılmaz + o omuz atsa Ferdinandı hatta bizim ayı Servetide yıkar yani.demek istediğimiz bu.;)

Üst Alt