Unutulmaz Film Replikleri ve Sahneleri - Sayfa 2 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu
Cevap: Unutulmaz Film Replikleri ve En Unutulmaz Film Sahneleri

Sanatçılar gerçekleri söylemek için yalanları kullanırken politikacılar yalanlarla gerçekleri örter… / İnsanlar hükümetlerden korkmamalı, hükümetler insanlardan korkmalı. -V For Vendetta -

[media]https://www.youtube.com/watch?v=yMOIxD-GzJA[/media]

Şeytanın avukatinında çok sağlam replikleri var ama çok tepki gelir.

Pulp Fiction

” Bu lanet olasıca milkshake gerçekten çok güzel. 5 dolar eder mi bilmiyorum, ama lanet olsun gerçekten çok güzel. “

Adalete giden yol bencillerin cürümleri, kötü adamların despotluğu ile bezenmistir.

Merhamet ve iyi niyet adına karanlık vadide güçsüzlere çobanlik eden,kutsanmıştırr.

Çünkü, kardeşinin koruyucusu,kayıp çocuklarin kurtarıcısıdır o. Kardeşlerimi zehirlemek ve yok etmek

isteyenlerden, acımasızca intikam alacağım. Ve intikamımı üzerlerine saldığımda, benim tanrı olduğumu anlayacaklar.

Şimdi durum şu: Normalde ikiniz de lanet kızarmış tavuklar gibi ölü olurdunuz ama bu pisliği benim geçiş döneminde olduğum bir zamanda yaptınız ve sizi öldürmek istemiyorum. Size yardım etmek istiyorum.

-Jambon ister misin?

+Yo yo yo ben domuz yemiyorum.

-Yahudi misin?

+Hayır yahudi değilim, sadece domuza takılmıyorum hepsi bu.

-Nedenmiş o?

+Domuz boklu bi hayvandır, pis hayvanları sevmem.

-Sosisine doyum olmaz, jambonu damağa hitab eder.

+Hey, lağım faresinin tadı da bal kabağı tatlısı gibi olabilir ama bunu bilemicem, çünkü o pis or*** çocuğunu yemem.

Mia: Bundan nefret etmiyor musun?

Vincent Vega: Neden?

Mia: Bu huzursuz edici suskunluktan. Sence neden kendimizi rahatsız etmek için sürekli zırvalamak zorundayız?

Vincent Vega: Bilmiyorum. Gerçekten güzel bir soru.

Mia: Bunu özel biriyle birlikte olduğunda hissediyorsun. Oysa kahrolasıca çeneni 1 dakika kapatıp sessizliği paylaşabilirsin.

- Esmeralda… İspanyolca mı?

+ Adım İspanyolca ama ben Kolombiyalıyım.

- Çok şirin bir ismin var tatlım.

+ Teşekkür ederim.

Peki sizin isminiz nedir?

- Butch.

+ Butch ne anlama geliyor?.

- Ben Amerikalıyım tatlım, isimlerin anlamı yoktur.

- Say something to me.

+ Something.

[video=youtube;y7Yp2L6c2KM]https://www.youtube.com/watch?v=y7Yp2L6c2KM[/video]

Whose motorcycle is this?

+ It’s a copper babe.

- Whose copper is this ?

+ It’s Zed’s.

- Who is Zed?

- Zed is dead baby,zed is dead.

[video=youtube;UPHuE5pDlEs]https://www.youtube.com/watch?v=UPHuE5pDlEs&feature=related[/video]

Umudunu kaybetme / Will smith

"bir hayalin varsa onu korumalısın. insanlar kendi yapamadıkları şeyleri senin de yapamayacağını söylemek isterler. eğer bir şey istiyorsan onu elde etmelisin."

Esaretin Bedeli

Biliyor musun Redd , asıl garip olan ben dışarıdayken dürüst birisiydim…Sahtekar olmak için hapse girdim..

Korku seni tutsak eder, umut ise özgür kılar…

Umut iyi bir şeydir, belki de en iyi şey ve iyi şeyler asla ölmez.

Ucuz Roman - Pulp Fiction

Eğer yanıtlarım seni korkutuyorsa, o zaman korkutucu sorular sormaktan vazgeçmelisin...

Can Dostum - Good Will Hunting

Bazen senle hiç tanışmamış olmayı diliyorum. Çünkü tanışmamış olsaydık, geceleri yatarken dünyada senin gibi biri olduğunu bilmeden uyuyabilirdim...

Dövüş Kulübü – Fight Club

Biz televizyon izleyerek, milyonerler, sinema tanrıları, Rock yıldızları olacağımıza inanarak büyüdük ama olmayacağız. Şimdi bunu anlamaya başlıyoruz.

Yeşil Yol – The Green Mile

Yoruldum, patron. Yollarda yağmurdaki bir serçe kadar yalnız olmaktan yoruldum. Yanımda hiç arkadaş olmamasından bıktım. Nereye gideceğimizi, nereden geldiğimizi söyleyecek biri. İnsanların birbirine kötü davranmasından bıktım. Her gün dünyada hissettiğim ve duyduğum acılardan bıktım. Çok fazla var, sanki her an için kafama cam parçaları batıyor. Anlıyor musun?

Karanlıktan korkuyorum patron lütfen ışığı kapatma…

Babam ve Oğlum

İnsan büyüyünce hayalleri küçülür mü baba?

Is Rome worth one good man's life? We believed it once. Make us believe it again. He was a soldier of Rome. Honor him.

Roma iyi bir adamın hayatına değer mi? Buna bir zamanlar inanmıştık. Yeniden inanmamızı sağlayın. Roma'nın bir askeriydi o. Ona saygı gösterin.

-Gladiator-

Guguk Kuşu

guguk.jpg

Doktor: Son kez hapse girdiğinde ;15 yaşındaki bir kıza tecavüz etmekten girdiğin doğru mu?

Randle Patrick McMurphy: Kesinlikle doğru ama doktor 15 yaşında olmasına rağmen 35′inde gibi duruyordu ve bana 19′unda olduğunu söyledi ve bu iş için çok istekli olduğunu söyledi aslında bakın kızı görseydiniz kesinlikle 15 yaşında demezdiniz .Bence bakın bunun delilikle bir ilgisi yok, benim yerimde kim olsa bunu yapardı. Hiç bir canlı erkek bunu reddedemezdi. Bu yüzden hapse girdim ve şimdi de bana kahrolası bir sebze gibi davranmadığım için deli olduğumu söylüyorlar, bu benim umrumda bile değil eğer delilik buysa evet ben deliyim ama beni değiştirebileceklerini sanıyorlarsa gerçekten çok aldanıyorlar hepsi bu.

Yolumdan çekil oğlum , benim oksijenimi kullanıyorsun.

[media]https://www.youtube.com/watch?v=AG1QPYCfaBQ[/media]

This is Katsumoto's sword. He would have wanted you to have it, that the strength of the Samurai

be with you always. He hoped with his last breath that you would remember the ancestors who held this sword and what they died for.

Bu, Katsumotonun kılıcı. Bunu sizin almanızı isterdi, samurayların gücünün hep yanınızda olması için. Son nefesinde bu kılıcı tutan ataları ve onların ne uğruna öldüğünü hatırlamanızı ümit etti.

-The Last Samurai-

Çocuk: Kaşığı eğmeye çalışma. Bu olanaksızdır. Bunun yerine sadece gerçeği anlamaya çalış.

Neo: Ne gerçeği ?

Çocuk: Kaşığın olmadığı gerçeği.

Neo: Kaşık yok mu ?

Çocuk: O zaman eğilenin kaşık olmadığını anlayacaksın. Eğilen yalnızca sensin.

-Matrix-

:)

[media]https://www.youtube.com/watch?v=oku-pyicxGs[/media]

Sahne ve replikler ile ilgili yazılacak okadar çok şey varki ama yazmamak en iyisi izlemek yeterli olur :asd: :asd: :asd: :asd:

- bana bir john daniels soyle

- sanirim jack olucakti ?

- kac senelik arkadasimin ismini bana mi ogretiyorsun

scent of a woman

[video]https://www.sohbetv.com/video/2636-blade-ii-%7C-unutulmaz-sahneler-[hq].html[/video]

Bu sahneye bitiyorum:)

casablancascreen.jpg

Dün akşam ne yaptın?

+Çok zaman geçti hatırlamıyorum.

-Bu akşam ne yapacaksın?

+O kadar uzun vadeli plan yapmam!

Ilsa: Sana iki kelimelik, sonunu bilmediğim bir hikaye anlatayım mı?

Rick: Evet

Ilsa: Seni seviyorum

Casablanca

+ Müzik buradaydı yani içimde. Müziğin güzelliği budur. Bunu sizden alamazlar. Hiç müzik için böyle şeyler hissetmemiş miydiniz?

- Ben genç bir adamken mızıka çalardım. Sanırım ilgimi kaybettim. İçerideyken fazla bir anlamı yok.

+ En fazla anlamı olduğu yer burasıdır. Unutmamak için ihtiyacın var.

-Unutmak mı?

+ Dünyada taştan ibaret olmayan başka yerlerin de olduğunu. Birşeyler var… İçinde… Alamayacakları ve dokunamayacakları birşeyler. O sana aittir.

- Sen neden bahsediyorsun?

+ Umut…

Hala o iki Italyan bayanın ne soylediği hakkinda fikrim yok. Doğrusunu isterseniz, bilmek de istemiyorum. Bazı şeylerin söylenmemesi daha iyidir. Söyledikleri seyin, kelimelerin ifade edemeyeceği kadar güzel ve kalbinizi sızlatacak kadar duygulu birşey olduğunu düşünmek istiyorum.

Red: Sen bir dahisin.

Andy Dufresne: Biliyor musun Red. Asıl garip olan; ben dışarıdayken dürüst biriydim. Sahtekar olmak için hapse girdim.

Umarım arkadaşımın elini sıkabilirim, umarım pasifik düşlerimde olduğu kadar mavidir.

Brook was here , so was red…

Esaretin Bedeli

braveheartye.jpg

William Wallace: İskoçya’nın evlatları! Adım William Wallace!

Bir Asker: William Wallace’ın boyu iki metredir.

William Wallace: Evet, duydum. Bütün düşmanlarını öldürüyormuş. Kendisi burada olsaydı gözlerinden ateş saçıp düşmanlarını yok ederdi, arkasından çıkan şimşekle onları yakardı. Ben William Wallace’ım ve bugün burada diktatörlüğe meydan okumaya gelmiş bir İskoç ordusu görüyorum. Özgür insanlar olarak savaşmaya geldiniz. Özgürlüğünüz olmazsa ne yapabilirsiniz? Savaşabilir misiniz?

Bir Asker: Onlara karşı mı? Hayır! Buradan kaçıp yaşarız.

William Wallace: Evet, savaşırsanız ölebilirsiniz. Kaçarsanız biraz daha yaşayabilirsiniz. Ama bundan yıllar sonra yatağınızda ölümü beklerken, o yaşadığınız günleri bu günle değiştirmeyi hayal edeceksiniz. Bu fırsatı düşleyeceksiniz ve bu günlere dönüp şunu söylemek isteyeceksiniz. Hayatlarımızı alabilirler! Ama özgürlüğümüzü asla elimizden alamazlar! Özgür İskoçya’ya!!!

İngiliz Prensesi’nin Adamı: Bu adam yalan söylüyor majesteleri, sizi kandırmasına izin vermeyin!

William Wallace: Ben yalan söylemiyorum ve kimseyi de kandırmadım!

William Wallace: İsterseniz Fransızca da konuşabiliriz!

Herkes ölür ama herkes gerçekten yaşayamaz.

İngiliz tarihçiler benim bir yalancı olduğumu söyleyecekler ama tarih, kahramanları asanlar tarafından yazılıyor.

Özgürlüüüüüüüüüüüüüüüüüükkkk

nocountryforoldmenf.jpg

Llewelyn : Geri gelmezsem, anneme onu sevdiğimi söyle.

Carla : Senin annen öldü, Llewelyn.

Llewelyn : Ne yapalım, o zaman kendim söylerim.

yarın için yaşayanın, bugün için yaşayan karşısında hiç şansı olmaz. ben sadece bugün için yaşarım. ve bu ne kadar korkunç bir şey size göstereceğim.

The Man From Nowhere

[media]https://www.youtube.com/watch?v=mhXJcfczNIc[/media]

Üst Alt