Üyelerimizin Önerdiği Restoranlar ve Tadı Damaklarında Kalan Yemekleri | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Üyelerimizin Önerdiği Restoranlar ve Tadı Damaklarında Kalan Yemekleri

Bulunduğunuz yada ziyaret ettiğiniz lokasyonlarda deneyimlediğiniz ve hoşunuza giden lezzetleri bu başlık altında yazabilirsiniz. Aşağıdaki tabloya işleyeceğim. Bundan sonra belki gittiğiniz yerlerde buraya bakarak restoran seçersiniz. Güzel bir başlık olması dileğiyle.

Adana Şendoğan Kebap, Eyvan Kebap, Birbiçer Kebap, Yeşil Kapı, (Eryaman'da mutlu günler fırını, her türlü ekmek, börek, simit, poğaça,) tatlı baklava, pide, lahmacun
Adıyaman
Afyonkarahisar Afyon Gamze sucuk döner,
Ağrı
Aksaray
Amasya
Ankara Aspava Esat yan yana bulunan üç ASPAVA'dan birisi (SSK), Cici Piknik, Mutlu Lokantası ( Yaprak Döner ), Çayyolu tarafında Kokomet var (kokoreç),ulus boğaziçi lokantası( tencere yemekleri), esat mutlu kebap (döner), esat mutlu ve dervez (çorba), çayyolu cambo (köfte)

Antalya Tostçu İbo
Ardahan
Artvin
Aydın Obam Restoran (meze ve eti)
Balıkesir
Bartın
Batman Buket Lahmacun, Xalo Heyran Lahmacun, Mehmet Usta (Kuşbaşı), Çömce (Döner)
Bayburt
Bilecik
Bingöl
Bitlis Bıtlıs-Buryan kebap
Bolu Bolu dağında cemal in yeri (pirzola)
Burdur
Bursa İnci (Pide Cantık),Yeşil Pideli Köfte (pideli köfte) , Bursa Uludağ Kebapçısı (İskender)
Çanakkale
Çankırı
Çorum
Denizli
Diyarbakır Temiz Usta (ciğer) , Tokay ocakbaşı, Postane cigercisi,Urfa kebap evi ,Zahid usta
Edirne Aydın Ciğercisi
Elazığ
Erzincan
Erzurum
Eskişehir Sosyal Meyhane (mezeleri muazzam),Harbiye Rest. (Et seven gitsin ama tuzlu),Wanted (fast-food)
Gaziantep
Giresun
Gümüşhane
Hakkâri
Hatay İsmail Usta (kaşarlı alabalık)
Iğdır
Isparta
İstanbul Kanaat, Pandeli , Borsa, Güngören-Bağdat Ocakbaşı, Rulo Lezzetler, (İstanbul - Zorlu - Eataly - Bolognese Soslu Makarna efsane),
(İstanbul - Ethemefendi Bazlama Kahvaltı. Süt reçeli ve pişisi 10/10),Beşiktaş Levent Etiler bölgesi (tiramisu),İstanbul (Silivri) - Babacan Et Lokantası: Etleri leziz. Özellikle lokum.

İzmir Dönerci Vedat Usta, Birinci Kordon Balık Restoran, kokoreççi asım usta, göz göz söğüşçüsü, (İzmir Kamiltuncadaki Kartal Büfe' de kömürde karışık), İzmir Ulukent’te Akın Usta (kokoreç),İzmir (Alsancak) - Tavacı Recep Usta: Saç kavurması, kebapları mükemmel, İzmir Tavacı Recep Usta (Sac Kavurma)

Kahramanmaraş
Karabük
Karaman
Kars
Kastamonu
Kayseri Bağdat Pöç Tandır,Dikbaşer Kelle,Şükrü Usta'nın yeri,Kemal Koçak Et Lokantası,Elmacıoğlu İskender,Çemen's Gurme ve Mutfak (yerel yemek),Kafkas Mutfak (çerkes yemekleri),Gubate restoranı, Talas'taki Antepeli Restoran

Kilis
Kırıkkale
Kırklareli
Kırşehir
Kocaeli
Konya
Kütahya
Malatya Malatya ozgungor kebap (-kasap mesut),
Manisa Manisa (Yunusemre) - CanCiğer Sedat Usta: Kebap&Ciğer harikulade,Manisa (Salihli) - Suresto: Yerel odun köftesinin lezzeti tartışılmaz. Etleri de çok iyi.

Mardin
Mersin Göksel Tantuni, Öz Hasan Usta (tantuni), Otto (hamburger), Hatay Restoran
Muğla
Muş
Nevşehir Nevşehir (Uçhisar) - The House Of Memories: Testi kebabı harikulade.(Gitmeden 3-4 saat önce sipariş vermek zorundasınız), Nevşehir (Uçhisar) - Halayhan Kaya Restaurant: Mezeleri, alkol çeşitleri, görsel şovlar falan ideal.

Niğde Adanalı İsmail Usta (kebap)
Ordu Fatsa/Bolaman Yosun pide
Osmaniye
Rize
Sakarya
Samsun
Şanlıurfa
Siirt
Sinop
Sivas Has Döner, Mis Döner (döner), Özen Kebap, Kirli Ahmet ( Köfte ), Mücahit etli pide , Lezzetçi, Erenler Sofrası, 3N- kebap ve lahmacunu çok çok iyidir.

Şırnak
Tekirdağ
Tokat
Trabzon
Tunceli
Uşak
Van
Yalova
Yozgat
Zonguldak

Son düzenleme:
Boyle bi konu yok muydu zatwn?

Illa istiyosan Uskudar'da Kanaat, Eminonu'nde Pandelli, Istiklal'de Lades ve Haci Abdullah ile hala aciksa Nisantasi'nda Borsa (Bagdat Caddesinde de var galiba).

Kayseri

Biraz salaş yerlere gitmek isterseniz
-Bağdat Pöç Tandır
-Dikbaşer Kelle
-Şükrü Usta'nın yeri tandır ve testi kebabıyla birlikte testide kuru fasulye yapıyor ki

Güzel bir restoranda yemek isterseniz de
-Kemal Koçak Et Lokantası
-Elmacıoğlu İskender

Kayseri'nin yöresel yemeklerini tatmak isterseniz
-Çemen's Gurme ve Mutfak

Çerkes yemeklerini tatmak isterseniz de
-Kafkas Mutfak

Ankara/Esat/ASPAVA'da SSK! Ankara'ya yolunuz düşerse Esat yan yana bulunan üç ASPAVA'dan birisine mutlaka uğrayın. Ortada bulunan favorimdir.
Ankarada geçen sene bir görüşmem vardı..

Esenboğadan Belko var bin dediler..Bindim kalacağım otele yakın bir yerde indim

Çantamı orda bıraktım..

Çıktım yola..

Yürüyorum..

Adım başı ASPAVA vardı dikkatimi çekmişti..

Hatta Esata kadar yürümüşüm..Sanırım o dediğiniz yere gittim..

Sonradan hasta Galatasaraylı bir taksici ile tanıştım..Kendisinin ismi Nurullah, beni kaldığım otele kadar bıraktı..

Şimdi ne zaman Ankaraya gitsem Nurullaha bi alo derim gelir beni alır Havalimanından.Beni gitmem gereken tüm adreslere ulaştırır..

Kendisi diraksiyon sallamaya devam eder..

Ben görüşmemi halledince tekrar ararım onu beni kaldığım yerden alır , sonra aspaya gider yemek yeriz beraber..

Ankarada geçen sene bir görüşmem vardı..

Esenboğadan Belko var bin dediler..Bindim kalacağım otele yakın bir yerde indim

Çantamı orda bıraktım..

Çıktım yola..

Yürüyorum..

Adım başı ASPAVA vardı dikkatimi çekmişti..

Hatta Esata kadar yürümüşüm..Sanırım o dediğiniz yere gittim..

Sonradan hasta Galatasaraylı bir taksici ile tanıştım..Kendisinin ismi Nurullah, beni kaldığım otele kadar bıraktı..

Şimdi ne zaman Ankaraya gitsem Nurullaha bi alo derim gelir beni alır Havalimanından.Beni gitmem gereken tüm adreslere ulaştırır..

Kendisi diraksiyon sallamaya devam eder..

Ben görüşmemi halledince tekrar ararım onu beni kaldığım yerden alır , sonra aspaya gider yemek yeriz beraber..

Nurullah abimize selamlar

Üst Alt