Üyelerimizin Önerdiği Restoranlar ve Tadı Damaklarında Kalan Yemekleri - Sayfa 2 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Üyelerimizin Önerdiği Restoranlar ve Tadı Damaklarında Kalan Yemekleri

kadikoy de -yazicioglu'nun karsisinda yer alan camii'nin yanilmiyorsam yaninda bir lokanta mevcut...
ismi simdi aklima gelmiyor, referansi saglam gecmisi olan bir mekandi hatirladigim. lezzeti de damak tadima iyi gelmisti.

afiyet olsun.

Suleymaniye'de kuru fasulye veren bi lokqnta da vardi adini unuttum. Besiktas'ta Sampiyon Kokorec var tabi bi de benim sevdigim. Istiklal'dekinden daha iyi bence. Illa ucuz olsun diyosaniz Aksaray'da esnaf lokantasi var. Ha bir de Yildiz'da kampusun disinda bi bufe vardi. Guzel biftek kizartirdi.

Cay saatinde Sariyer'de su boregi yenir. Tatli icin her zaman ki gibi Fatih Sarmasi numero uno. Taksim'de Sut-İş, az asagida lisenin karsisinda Inci Profiterol (limonatayi unutmayalim) ve muthis kurabiyeleri olan Nisantasi'ndaki pastane (adini unuttum. Eskiden yari bodrum katindaydi da tasinmis).
Fatih'te Tadim Dondurma ve Moda'daki de fena deil. Ama pahali gibi.

Kahvaltilik icin Fatih'te Malta Carsisinda, Eminonu Misir Carsisinda alisveris yapilir. Paraniz varsa Namli Markete gidebilirsiniz.

Manzara icin Topkapi Saray'inda ogle yemegi, Camlica'da cay icip Galata Kulesi'nde aksam yemeginizi yiyebilirsiniz.

Pazar sabahi Emirgan Korusu'nu ziyaret edip, Rumeli Hisari'nda brunch yapabilirsiniz.

Eminonu'nde bogaz vapuruna binip cay simit yapabilir, Kanlica'da inip yogurt yiyebilirsiniz.

Tabi Istanbul deyince deniz urunleri yemeden olmaz. Eminonu'nde balik ekmek olabilir, Besiktas'ta Hanedan guzel manzarali bi restoran.

Tarcinli, leblebili Vefa Bozasini yerinde veya Bali Pasa'daki Tursucudan da suyunu icmek lazim.

Anne tarafinda Trabzon'luyuz dolayisiyla oraya giderseniz hamsiyi herhangi bir sekilde yemeden olmaz. Kara lahanasi da guzel olur.

Diger yarimiz da Burdur'lu. Orada da bedelli yapqnlar bilir. Muzenin ordaki esnaf lokantasinda taze fasulye veya az otede yerel tad olarak şiş kofte yenebilir.

Elbette unuttuklarim vardir da benim hemen bir cirpida hatirladiklarim bunlar. Turkiye'nin ve dunyqnin her yerinden lezzetler Istanbul'da bulunur. Afiyet olsun.

@Kubat Tokmakçı Muhteşem bir insanla tanışmışsınız. Saygılar :hat:

@Enes Dalmış Benim birkaç arkadaşım da sırf Aspava için geliyordu pandemi öncesi :asd: Bu arada hala aynı kalitede mi bilmiyorum ama Kayadibi de güzel bir mekandı Kayseri'de. Kayseri'nin yani memleketimin en sevdiğim yanı fırınları galiba. Çerkes mutfağı da zaten evimden eksik olmuyor malum :asd:
Evet Kayadibi çok otantik bir mekan neden bilmiyorum ama eskilerde çok giderdik uzun zamandır gitmedim

Kayseri'nin fırın geleneği gerçekten efsane hani fırın ağzı gibi yemekleri de doğrudan pide yemekleri de çok güzel ki Kayseri'nin merkezinde de ilçelerinde de çok acayip pideler yiyebilirsin

Bursa İnci Pide'de cantık gömeceksin.Yeşil Pideli Köfte de ise cayır cayır bağıran tereyağı ile pideli köfteni yiyip lezzet arşına ulaşacaksın.

hahahah çıldırıyorum(vejeteryanı bile yanlış yazmışım .k)
arkadaşlar zorla götürmüşlerdi ben bana tavuk dürüm söyleyin yiyemem falan dedim(genlerime ihanet etmek istemedim)
Osrarcı oldular öyle kabul ettim harika birşey yaw. Patates patlıcan kızartması mücver rus salatasını dürümün içinde düşün efsane bir tat oluyor
Canım cekti yine

Batman için Buket lahmacun, en döner için çömçe, Mehmet ustada kuşbaşı.
Mersin için Hatay restaurant, tantuni için öz Hasan usta, hamburger için otto
Adana yeşil kapı
Diyarbakır ciğer için remzi usta

Son düzenleme:
Üst Alt