Vedat Muriqi’den Açıklama! - Sayfa 4 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Vedat Muriqi’den Açıklama!

Sağlam kazık peşindeler ama böyle vizyonlu bir şekilde gönlüm Galatasarayda başka takım istemem deyince de içim ısınıyor namussuza :)
Madem bu kadar sevdalı 1 sene mitroglu kalsın yedekte muriq de sene sonu gelsin beleşe rize başkanı da kendini diksin sinirden

Kötü topcu degil ama 1 yillik sözlesmesi kalmis bir oyuncunun bonservis bedeli 3 milyon euro’dan fazla olmamali

3 milyon euro’ya bu transfer bitmeyecegine göre israr etmeye de gerek yok

Önümüzdeki seni yerli statüsüne geçecekmiş. 5. senesini dolduracak.

Muriç’e sallayanları sene içinde tek tek ifşa edicem, futboldan anlamıyorsunuz malesef.
Bu olay biraz karıştırılıyor gibi geliyor bana. Beş senesi dolunca vatandaşlık alacak ama bu yerli statüsünde oynayacağı anlamına gelmiyor eğer yanlış bilmiyor isem. Mevcut yabancı kuralı hangi milli takımı seçtiğini baz alıyor diye biliyorum ama tam emin değilim.

2015 yılında açıklanan yeni yabancı kralından bir alıntı:

"Yabancı ülke milli takımlarının formasını giyen yerli oyuncular, yabancı statüsünde kabul edilecek."

5 falan vermeyiz öyle 3.5 maksimum bir de belki kar payı falan olur.

Rize de boşuna şov yapmasın elleri mahkum. Daha 2 ay önceden başladılar pazarlamaya zaten.

Yanlız gelirse iş yapar diye tahmin ediyorum özellikle diagne den sonra koşan mücadele eden ısıran bir forveti taraftar da sever valla bir anda parlayıp çok iyi yerlere de gelebilir fatih hoca da çok istiyormuş zaten

Yerli statüsünde değil bişey değil gerek yok böyle heriflere para vermeye.Akıllanmadık anadolu kulüplerinden yabancılara para gömmeye.Bırakın şu herifi.Diagne'yi satıp alın adam gibi bi forvet bi de yedek yerli forvet tamam işte.

Bu olay biraz karıştırılıyor gibi geliyor bana. Beş senesi dolunca vatandaşlık alacak ama bu yerli statüsünde oynayacağı anlamına gelmiyor eğer yanlış bilmiyor isem. Mevcut yabancı kuralı hangi milli takımı seçtiğini baz alıyor diye biliyorum ama tam emin değilim.

2015 yılında açıklanan yeni yabancı kralından bir alıntı:

"Yabancı ülke milli takımlarının formasını giyen yerli oyuncular, yabancı statüsünde kabul edilecek."
Muriç seneye Türk statüsünde oynayacak bir belirsizlik yok bu konuda, aşağıdaki madde kapsamında;

2015 – 2016 Sezonu Birinci Transfer ve Tescil Döneminin başlangıcından önce başka ülke A Milli Futbol Takımlarını tercih etmiş futbolcular açısından Türkiye A Milli Futbol Takımında oynama uygunluğu şartı aranmaz.

Muriç seneye Türk statüsünde oynayacak bir belirsizlik yok bu konuda, aşağıdaki madde kapsamında;

2015 – 2016 Sezonu Birinci Transfer ve Tescil Döneminin başlangıcından önce başka ülke A Milli Futbol Takımlarını tercih etmiş futbolcular açısından Türkiye A Milli Futbol Takımında oynama uygunluğu şartı aranmaz.
Bunu bilmiyordum, teşekkürler bilgilendirme için.

Nedense hep bir yil kontrati kalmis oyunculara para basiyoruz az da degil yani, bu oyuncu gercekten istiyormusun gidersin oyuncu ile anlasirsin külübüne dersinki benim verecegim fiyat bukadar, isine gelmiyorsa devre arasi kontratin bitmesine 6 ay kala ben o oyuncu ile sözlesmemi yapar sezon sonu bedava alirim bak bakalim ozaman o 10 milyon isteyen baskanin eli kolu baglaniyormu. Ha bu demek degilki muriqi gelsin bedava olsa gene istemem sonucta daha kostas var o gitmeden bunu yedek forvet olarak getirmek sacma olur

2016'da Kosova'yı seçti Vedat. O sebeple yabancı sayılıyor. İlk maçı Ekim 2016. Ucu ucuna kaçıyor aslında. Kural değişmedikçe yabancı olarak kalır.

Üst Alt