Verilecek Cezaların Takipçisi Olacağız! - Sayfa 4 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Verilecek Cezaların Takipçisi Olacağız!

sinanın olaylara yaklaşımı şu şekilde bir şey ne kadar etik yada vicdan dışı olursa olsun kurallar veya yasalarla himaye edildiği sürece doğrudur mantığı.Şu kafadan ayrıl artık yada küfür yemeye devam et seçim senin sinan.

Cezalar aciklanana kadar mesaj atmayip ,aciklandiginda bu basligi gundeme getirecegimi soylemistim , talimatlarin degistigini ve artik saha olaylarindan da tumden kapatma yapilamadigini da yazdim , bir cogunu atip tuttunuz sirf bana laf etmis olmak icin ..

2- BEŞİKTAŞ A.Ş.'nin, 23.09.2017 tarihinde oynanan FENERBAHÇE A.Ş. - BEŞİKTAŞ A.Ş. Süper Lig İlhan Cavcav Sezonu müsabakasında, taraftarlarının neden olduğu çirkin ve kötü tezahürat nedeniyle ve bu eylemin aynı sezon içinde misafir kulüp olduğu müsabakada ilk kez gerçekleştirilmesinden dolayı İHTAR CEZASI ile cezalandırılmasına, FDT'nin 53/3. Maddesi uyarınca çirkin ve kötü tezahüratta bulunan MİSAFİR TRİBÜN F,G,H,N,O,P bloka giriş yapan seyircilerin elektronik bilet kapsamındaki kartlarının bloke edilmesi suretiyle bir sonraki misafir müsabakaya girişlerinin engellenmesine,Aynı müsabakada BEŞİKTAŞ A.Ş.'nin, taraftarlarının neden olduğu saha olayları nedeniyle takdiren 15.000.-TL PARA CEZASI ile cezalandırılmasına,

1- FENERBAHÇE A.Ş.'nin, 23.09.2017 tarihinde oynanan FENERBAHÇE A.Ş. - BEŞİKTAŞ A.Ş. Süper Lig İlhan Cavcav Sezonu müsabakasında, taraftarlarının neden olduğu çirkin ve kötü tezahürat nedeniyle ve bu eylemin aynı sezon içinde ev sahibi kulüp olduğu müsabakada ilk kez gerçekleştirilmesinden dolayı İHTAR CEZASI ile cezalandırılmasına, FDT'nin 53/3. Maddesi uyarınca çirkin ve kötü tezahüratta bulunan KALE ARKASI OKUL AÇIK ÜST A,B,C,D,E,F, KALE ARKASI OKUL AÇIK ALT J,K,L,M,N,O, KALE ARKASI MİGROS ÜST A,B,C,D,E,F, KALE ARKASI MİGROS ALT J,K,L,M,N, MARATON ÜST G,H, FENERIUM ALT H,I, bloka giriş yapan seyircilerin elektronik bilet kapsamındaki kartlarının bloke edilmesi suretiyle bir sonraki ev sahibi müsabakaya girişlerinin engellenmesine,Aynı müsabakada FENERBAHÇE A.Ş.'nin, taraftarlarının neden olduğu saha olayları nedeniyle takdiren 30.000.-TL PARA CEZASI ile cezalandırılmasına,

Hani nerede seyircisiz mac ? hani goremiyorum ? Bu sezon disiplin talimatinda degisiklik yapildi . Tekrarliyorum .

Çok memnun olduğun bariz belli bu kararlara.Yukarıda kendimden alıntıladığım mesajı sen daha bunu yazmadan yazdım çünkü senin olaylara bakış açın belli bir şey ne kadar ahlaksızca olursa olsun ne kadar etik dışı olursa olsun bu işi tekeline almış kişilerce himaye ediliyor ise bu kararları eleştirmek yersiz ve anlamsız.

İşte sen ve senin gibilerin sahip olduğu bu zihniyet ülkede sadece futbol değil bütün her şeyin çürümesine ve kokuşmasına sebep oluyor.Sen ve senin gibi zihniyete sahip olan hiç kimse bu forumda zaten barınmadı ve barınmayacakta.

Bir şeyin hukuki olması yada hukuka uygun olması bunun doğru olduğu anlamına gelmez ve gelmeyecekte.Kural koyucular kendi işlerine geldiği gibi kural koydular diye o kural ahlaki olacak diye bir kaidede yok.

Ben bu konuda hic bir mesajimda "su olmali bu olmali" demedim , degisen talimatlara bakarak verilebilecek cezalari yazdim , bin bir sekilde ustume gelindi , ben de cezalar aciklaninca gorecegiz dedim

sezon basinda super kupa macindan oturu sanirim bjk , onceki senelerde diger takimlarin saha olaylari sebebiyle seyircisiz mac cezalari olmustu

aslinda disiplin talimatinda halen saha kapatma ,seyircisiz mac cezalari duruyor , ek bir madde olarak bu kart blokajini getirdiler , ve bunu uyguluyorlar , toplumda seyircisiz maca cok elestiri var diye bu yolu sectiler

ben hic bir mesajimda bu dogrudur haklidir demedim , olacak olan budur dedim , guruh halinde saldiri basladi ... ben de simdi soruyorum , ne oldu arkadaslar diye

mesele budur

"sana samimi bir şekilde soruyorum, eski kural olsa ya hiç ceza verilmezdi, yada aynı böyle kartları bloke edilenlerde olduğu gibi bir maç ile cezalandırılırlardı." demissin .

konya bjk macinda hem konya hem de bjk ye seyircisiz mac cezasi verildi

verilir miydi verilmez miydi cevap vermek papatya fali acmak olur .. verildigi de oldu verilmedigi de , disiplin ve hukuk kurullarinin neyi neden yaptigini anlamak mumkun degil ki

Bir saniye, bir kez daha kendin ile celistin.
Sen mesajlarinda kurallara göre artik saha kapatma cezasi kalkti, artik öyle bir imkan yok dedin diye hatirliyorum.
Burada ise Talimaltlarda hala böyle bir madde var ama gelen tepkiler yüzünden blokaj cezasini eklediler, onu uyguluyorlar diyorsun.
Bu durumda yine arkadaslarin dedigine geliyor is, ceza veremediler, Talimatlara göre mümkün olmasina ragmen.
Burada kulüpler neden cezalandirilsin, ne güzel iste yapan taraftarlar cezalandirilmis da denemez.
Cünkü sadece taraftarlar degil, mac sonunda kulüplerin yöneticileride bayaga haltlar yediler, misal Mahmut Uslu.

Son bölümde bile kendin ile celisiyorsun.
Burada bakin ben size ne dedim, ha ne oldu diyorsun ama son bölümde zaten ne yaptiklari belli degil ki diyorsun.
Zaten burada ki arkadaslarinda anlatmak istedigi buydu iste, söz konusu biz olunca ne yaptiklarini gayet iyi bilen kurullar, söz konusu bu iki camiaya olunca kör ve sagir oluyorlar nedense.
Üstelik, senin bir kac gün önce iddia ettigin gibi saha kapama cezasi talimatlardan kalkmamis olmasina ragmen ve gayet tabi mümkün olmasina ragmen. Hatta ileri gidiyorum, bu derecede olaylara verilmesi gerekirdi.

Son düzenleme:
Çok memnun olduğun bariz belli bu kararlara.Yukarıda kendimden alıntıladığım mesajı sen daha bunu yazmadan yazdım çünkü senin olaylara bakış açın belli bir şey ne kadar ahlaksızca olursa olsun ne kadar etik dışı olursa olsun bu işi tekeline almış kişilerce himaye ediliyor ise bu kararları eleştirmek yersiz ve anlamsız.

İşte sen ve senin gibilerin sahip olduğu bu zihniyet ülkede sadece futbol değil bütün her şeyin çürümesine ve kokuşmasına sebep oluyor.Sen ve senin gibi zihniyete sahip olan hiç kimse bu forumda zaten barınmadı ve barınmayacakta.

Bir şeyin hukuki olması yada hukuka uygun olması bunun doğru olduğu anlamına gelmez ve gelmeyecekte.Kural koyucular kendi işlerine geldiği gibi kural koydular diye o kural ahlaki olacak diye bir kaidede yok.

Ben hangi mesajimda bu verilen , ya da verilemeyen cezalari savundugumu gordun veya cikardin ?

Olacaklari soylemek bunu savunmak manasina mi geliyor ?

Marmarada 50 sene icerisinde yikici bir deprem olacak demek bundan mutlu olmak anlamina mi geliyor ornegin ? Verilen cezalarin takipcisi olacagiz deyip ,ben bu cezalarin verilmeyecegini soyledigimde , sen haksiz cikip da sonra benim bu cezalardan mutlu oldugum sonucunu nasil cikariyorsun ?

Ne dediysem cikti , bari dogru yazmissin de be adam ,hadi takdir de beklemiyoruz da bari isi benim bunun savunuculugumu yapmaya cekme

ben neyi savunmusum , getir savundugum mesaji o halde

Bir saniye, bir kez daha kendin ile celistin.
Sen mesajlarinda kurallara göre artik saha kapatma cezasi kalkti, artik öyle bir imkan yok dedin diye hatirliyorum.
Burada ise Talimaltlarda hala böyle bir madde var ama gelen tepkiler yüzünden blokaj cezasini eklediler, onu uyguluyorlar diyorsun.
Bu durumda yine arkadaslarin dedigine geliyor is, ceza veremediler, Talimatlara göre mümkün olmasina ragmen.
Burada kulüpler neden cezalandirilsin, ne güzel iste yapan taraftarlar cezalandirilmis da denemez.
Cünkü sadece taraftarlar degil, mac sonunda kulüplerin yöneticileride bayaga haltlar yediler, misal Mahmut Uslu.

Son bölümde bile kendin ile celisiyorsun.
Burada bakin ben size ne dedim, ha ne oldu diyorsun ama son bölümde zaten ne yaptiklari belli degil ki diyorsun.
Zaten burada ki arkadaslarinda anlatmak istedigi buydu iste, söz konusu biz olunca ne yaptiklarini gayet iyi bilen kurullar, söz konusu bu iki camiaya olunca kör ve sagir oluyorlar nedense.
Üstelik, senin bir kac gün önce iddia ettigin gibi saha kapama cezasi talimatlardan kalkmamis olmasina ragmen ve gayet tabi mümkün olmasina ragmen. Hatta ileri gidiyorum, bu derecede olaylara verilmesi gerekirdi.

bu konuyu demiroren acikladi , elbette sahaya 50 kisi girer futbolcu pataklarsa bunun cezasi 15 bin TL olmayacak .. fakat madde atma vb olaylarda bu olayin gerceklestigi tribundekileri cezalandirip , olayda dahli olmayan baska seyircinin gelebilmesine imkan tanidilar

dogrulugunu yanlisligini tartismiyorum , bu sekilde uygulanacagi soylendi ve uygulaniyor diyorum .. ben tff disiplin kurulu degilim , ne soylendiyse onu aktariyorum

Bos muhabbeti keserseniz bana da katlanmamis olursunuz

bu forumda bir gerekceye dayandirilamayan temelsiz safsata gormek istemiyorum

bu konuda bir kacinizi daha once de kibarca uyardim .

Iyi niyetle bunu yapanlari tenzih ediyorum ama mesajlarinda satasma amaciyla bu yola basvuranlari tekrar ve net sekilde uyariyorum

Ben bos yorumlara karsiyim . Hadi bakalim bekliyorum cezalarin aciklandigi gunu . O gune kadar susuyorum

"almamasi lazim" demiyorum "alamaz cunku boyle bir ceza maddesi artik YOK" diyorum

Kural kitabinda sahaya madde atmanin cezasini tribune girenlerin kartlarini bloke etmek seklinde duzenlemislerse , kalkip seyircisiz mac cezasi vermeleri olasilik dahilinde geliyor mu sana ?

biraz mantik

Dostlar okudugunuzu anlama sorunu mu yasiyorsunuz ?

kufur ve sahaya madde atmanin cezasi o maca gelip de ilgili tribunlerde oturan kisilerin elektronik olarak kartlarinin bloke edilmesi sekline donusturuldu diyorum

3 mesaj sonra yine ve hala saha kapatma yaziyorsunuz
Ehhhm Sinan, ben hakli ciktigin yada takdir edilecek, yada dogru söylüyorsun be adam denecek bir durum görmüyorum.
Bu mesajlarinda gayet acik sekilde görülüyor ki sen artik saha kapatma cezasi tamamen kalkti diye yaziyorsun, hemde bir cok kez.
Bugünki posta koymak icin, yada hafifletici bir sekilde söyleyeyim, bakin ben hakli ciktim hepinizi alt ettim demek icin yazdigin mesajta ise saha kapama cezasinin Talimatlarda hala durdugunu, gelen tepkiler yüzünden kart bloke edilme maddesini eklediklerini ve tepkiler sebebi ile artik bunu tercih ettiklerini yaziyorsun. Tercih etmek baska, Talimata göre verebilmek baska.

ben tff baskaninin konusmasini dinledim , kluplerin sorumlulugunun olmadigi , atiyorum bir tribunden para cakmak atilmasi vb durumlarda artik seyircisize son verip ihlalin yapildigi tribunun kapatilmasini ongormusler , kaldi ki burada o ceza bile verilmemis (belki zaten kotu tezahurattan verildigi icindir onceki maddede)

ama kluplerin yeterli guvenligi saglayamamasindan kaynakli agir ihlaller olursa bu durumda seyircisiz cezasi verebilmek icin madde duruyor .. ama fb bjk macinda olanlar artik bundan boyle seyircisiz mac cezasi olarak degerlendirilmeyecek , dedigim buydu ve itiraz edildi , dedigim olunca da bu basligi up layip gundeme tekraren getirdim

Bos muhabbeti keserseniz bana da katlanmamis olursunuz

bu forumda bir gerekceye dayandirilamayan temelsiz safsata gormek istemiyorum

bu konuda bir kacinizi daha once de kibarca uyardim .

Iyi niyetle bunu yapanlari tenzih ediyorum ama mesajlarinda satasma amaciyla bu yola basvuranlari tekrar ve net sekilde uyariyorum

Ben bos yorumlara karsiyim . Hadi bakalim bekliyorum cezalarin aciklandigi gunu . O gune kadar susuyorum

"almamasi lazim" demiyorum "alamaz cunku boyle bir ceza maddesi artik YOK" diyorum

Kural kitabinda sahaya madde atmanin cezasini tribune girenlerin kartlarini bloke etmek seklinde duzenlemislerse , kalkip seyircisiz mac cezasi vermeleri olasilik dahilinde geliyor mu sana ?

biraz mantik

kufur ve sahaya madde atmanin cezasi o maca gelip de ilgili tribunlerde oturan kisilerin elektronik olarak kartlarinin bloke edilmesi sekline donusturuldu diyorum

bu konuyu demiroren acikladi , elbette sahaya 50 kisi girer futbolcu pataklarsa bunun cezasi 15 bin TL olmayacak .. fakat madde atma vb olaylarda bu olayin gerceklestigi tribundekileri cezalandirip , olayda dahli olmayan baska seyircinin gelebilmesine imkan tanidilar

dogrulugunu yanlisligini tartismiyorum , bu sekilde uygulanacagi soylendi ve uygulaniyor diyorum .. ben tff disiplin kurulu degilim , ne soylendiyse onu aktariyorum
Ben Demirörenin aciklamalarini bilmiyorum, konu zaten bu degil Sinan.
Konu verilen cezalarin dogru veya yanlis, yada az veya cok oldugunu savunup savunmadigin da degil, ben savundugunu görmüyorum bunu acik acik yazayim.
Mevzu alintiladigim mesajlarda yazdiklarin, sen orada saha kapama cezasi artik kalkti diyorsun, olmayan talimat üzerinden nasil öyle bir ceza versinler diyorsun hatta bir mesajinda.
Bugün ise yazdigin mesajta, bakin hepinizi alt ettim ben hakli ciktigim mesajinda tam tersini yaziyorsun, saha kapama cezasi Talimatlarda var.
Yani aslinda sen degil, burada verilecek cezalarin takipcisi olacagiz diyen arkadaslar hakli cikti.
Baktigin zaman o kadar saha ici ve saha disi olaylarina ragmen, iki kulübe para cezasi disinda pek bir ceza verilmedi.

ben tff baskaninin konusmasini dinledim , kluplerin sorumlulugunun olmadigi , atiyorum bir tribunden para cakmak atilmasi vb durumlarda artik seyircisize son verip ihlalin yapildigi tribunun kapatilmasini ongormusler , kaldi ki burada o ceza bile verilmemis (belki zaten kotu tezahurattan verildigi icindir onceki maddede)

ama kluplerin yeterli guvenligi saglayamamasindan kaynakli agir ihlaller olursa bu durumda seyircisiz cezasi verebilmek icin madde duruyor .. ama fb bjk macinda olanlar artik bundan boyle seyircisiz mac cezasi olarak degerlendirilmeyecek , dedigim buydu ve itiraz edildi , dedigim olunca da bu basligi up layip gundeme tekraren getirdim
Ne yazik ki dedigin bu degildi, mesajlarin konuda hala duruyor.
Bence daha fazla üsteleme, cünkü o gün yazdiklarin ve bugün yazdigin mesajlar bir birine tamamen zit mesajlar.
Bunun Demirörenin aciklamalari ile, yada senin cezalari savunup savunmaman ile bir alakasi yok, ben savundugunu düsünmüyorum ama yinede haksizken, hakli tavirlar sergileyerek yanlis davrandigini düsünüyorum, daha dogrusu mesajlarin ile sana göstermeye calisiyorum.

Son düzenleme:

Ben hangi mesajimda bu verilen , ya da verilemeyen cezalari savundugumu gordun veya cikardin ?

Olacaklari soylemek bunu savunmak manasina mi geliyor ?

Marmarada 50 sene icerisinde yikici bir deprem olacak demek bundan mutlu olmak anlamina mi geliyor ornegin ? Verilen cezalarin takipcisi olacagiz deyip ,ben bu cezalarin verilmeyecegini soyledigimde , sen haksiz cikip da sonra benim bu cezalardan mutlu oldugum sonucunu nasil cikariyorsun ?

Ne dediysem cikti , bari dogru yazmissin de be adam ,hadi takdir de beklemiyoruz da bari isi benim bunun savunuculugumu yapmaya cekme

ben neyi savunmusum , getir savundugum mesaji o halde

Sen kural böyle tartışmaya lüzum yok diyorsun bizde sana anlatmaya çalışıyoruz birileri kendi keyfine göre yada bazı şeyleri önceden öngörüp böyle bir kural koydu diye biz bunları tartışmayacağız yada kabulleneceğiz diye birşey yok.

Yine kendince konuyu başka yerlere çekmeye çalışıyorsun olaydan uzaklaşmadan tartışmayı bir öğrenemedin gitti.Deprem 50 sene içindede olur 1 sene içindede olur bunu kim öngerebilir?insanların yönetebildiği birşey üzerinden konuşurken insanların üzerinde hükmü olmayan bir doğa olayı ile karşılaştırma yapmak anca senin gibi ipe un serici bir zihniyetten beklenir zaten.

Yukarıda insanları susturmaya çalıştığın postunuda koydum.

En basit örnek olarak şöyle söyleyim sana yoksa başka türlü anlamayacaksın kanunları sen koyuyorsan ve çocuğun kuyumculuk işine giriyorsa ve sen pırlantadan alınan vergiyi sıfırlıyorsan bunu hukuka uygun bir şekilde meclisten geçirerek oy çoğunluğu ile yapabilirsin peki bu etikmidir yada bunu eleştirmek yanlışmıdır bunun cevabını ver ondan sonra konuşalım seninle.

Etik degildir ve elestirmek de yanlis degildir . Ben bu konuda sunu soyledim . Bunlar bunlar olacak dedim ve sebeplerini de yazdim , siz ise "takipcisi olacagiz diye baslik acip , o saha kapanacak" dediniz

ben olmaz dedigimde ise "turkiyede ne kurala uygun ilerliyor ki" deyip yine sahanin kapanacagini ,seyircisiz oynama cezasi verilecegini soylediniz . Isterseniz o mesajlari alintilayabilirim tek tek

Ben ise tekrardan bunlar olmayacak dedim ve sonucunda olmadi . Simdi benim o gun soylediklerimin bugun gerceklesmesi karsisinda bana neden laf soyluyorsunuz anlamiyorum .Saha kapansaydi da "sinan o kadar konustun al bak oku" deseydiniz , hakli olurdunuz

Ben neyi temenni ettigimi degil , neyin olacagini yazdim ve o oldu .

Simdi bu kisir tartismayi birakip konunun ozune donelim . Dogru olup olmadigina bu kararin . Buna iki turlu bakilabilir

Bu tip saha olaylarindan komple seyircisiz cezasi alan klupler varken bundan fb nin ayri tutulacagi bir karar cikmasi oncelikle adil degil .

Fakat diger yandan sahaya yanindaki adam cakmak atiyor diye senin adam akilli mac izlerken gelecek mactan mahrum birakilman da adil degil . Simdilik bu ,ilgili tribune girenlerin bloke edilmesi kurali ara bir cozum gibi duruyor . Yani biz tek tek ayiklayamiyoruz ama takimlari klupleri de seyirciden mahrum etmiyoruz karari .

Eger bu kararlar alinmasa zirt pirt saha olaylari ve cirkin tezahurattan stadyumlar bom bos kaliyordu , bunu da istemiyorduk .. Yarin bizim de bir macimizda hakem delirtip de tasvip etmiyorum ama madde yagarsa biz de seyircisiz oynamayacagiz .Bir yerden baslamasi gerekiyordu , bu sezon baslattilar

Aslinda bu kuralin daha da idealize edilerek kisi bazinda ceza vermeleri lazim . Kotu tezahurat icin bu pek mumkun degil ama madde atma gibi olaylar icin sayi cok fazla kisi olmadigi icin yapilabilir , en azindan artik denenmeye baslamasi lazim .. Bugun 20 kisi yakalarsin 30 kisi kaynar ama zamanla olabilenin maksimumunu yakalarsin ,caydirici olur

Bir diger problem ise ,bize ve bjk ye verilen seyircisiz cezalarinin sebebi olan maclar passolig sisteminin uygulanmadigi maclardi . super kupa finalleriydi , dolayisiyla super kupa finalinde kimin stadyumda oldugu belirlenemedigi icin ceza seyircisiz seklinde verildi , aynisi bjk konya macinda da oldu

Bu maclarin passolig sistemi disinda olmasi ise turkiye kupasina katilan tff 2 inci ve 3 uncu liglerinde passo lig uygulanmamasi .

Yani aslinda mevzular biraz teknik ,biraz insani , biraz hatali .. Baya karma karisik

ben bu adama laf anlatamayacağım hala kural böyle ve böyle oldu diyor.Anlamadığı şey bu kuralları kimlerin koyduğu aslında anlıyor ama salağa yatıyor neyse kitleyin şu konuyu gözünüzü seveyim küfür edip ban yemek istemiyorum.

serkan senin bu ise pek aklin ermiyor kanaatindeyim . elestirini yapabilirsin kurallara ya da kurallari koyanlara , ama ben sana olacaklari soylemisken bana itiraz edip bildigini okuyup sonra da senin dedigin gibi gerceklesmeyince en iyi savunma hucumdur taktigini ben yemem

neticede iddianda haksiz ciktin ve benim dedigim oldu . artik uzatmazsak sevinirim cunku bu konu ile daha fazla mesgul olmak istemiyorum

serkan senin bu ise pek aklin ermiyor kanaatindeyim . elestirini yapabilirsin kurallara ya da kurallari koyanlara , ama ben sana olacaklari soylemisken bana itiraz edip bildigini okuyup sonra da senin dedigin gibi gerceklesmeyince en iyi savunma hucumdur taktigini ben yemem

neticede iddianda haksiz ciktin ve benim dedigim oldu . artik uzatmazsak sevinirim cunku bu konu ile daha fazla mesgul olmak istemiyorum
Ben birsey iddaa etmedim bir temennide bulunduk hepimiz haksiz ciktigimiz birsey yok tam tersine boyle komik cezalar verilecegini bizde bildigimiz icin bunlarin takipcisiyiz dedik senin gibi kural boyle susalim konusmayalim demedik.Bence sen fazla uzatma herkes burada birbirini anlarken bir sen kimseyi anlamiyorsun ve kimsede seni anlamiyor.Adam hakeme o.c diyor ve 1 mac aliyor ama sen bunu kural boyle aglamayin dercesine bize anlatmaya calisiyorsun seni nasil ciddiye alalim?

SM-G610F cihazımdan Gscimbom mobil uygulaması ile gönderildi

Ben birsey iddaa etmedim bir temennide bulunduk hepimiz haksiz ciktigimiz birsey yok tam tersine boyle komik cezalar verilecegini bizde bildigimiz icin bunlarin takipcisiyiz dedik senin gibi kural boyle susalim konusmayalim demedik.Bence sen fazla uzatma herkes burada birbirini anlarken bir sen kimseyi anlamiyorsun ve kimsede seni anlamiyor.Adam hakeme o.c diyor ve 1 mac aliyor ama sen bunu kural boyle aglamayin dercesine bize anlatmaya calisiyorsun seni nasil ciddiye alalim?

SM-G610F cihazımdan Gscimbom mobil uygulaması ile gönderildi

hatali kararlar , hemfikiriz .. ama bu "ben boyle sonuclanacak" dedigimde karsi cikip , sonra boyle oldugunda gundeme getirdigimde "oh mutlu ol" demek degildir

temennine ben senden cok katiliyorum , keske fb bjk sahalari kapansa , daha az para kazansalar , senol denen hiyar hic saha kenarina gelemese .. temenniler temenniler

meselemiz bu degil .. ben cezalarin bu sekilde cikacagini soyleyedigimde bana tonla saldirmaya gerek yoktu , cunku bak aynen dedigim gibi cikti ... kastim budur

ben senol ile ilgili degil , saha kapamalarla ilgili fikir belirttim bu arada .. ben susalim da demedim

Son düzenleme:
Üst Alt