# Vincent Enyeama - Sayfa 4 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

# Vincent Enyeama

Cevap: # Vincent Enyeama

Bugün oynanan Yunanisan maçında Enyama' yı çok dikkkatli izledim . Kalecinin çok net analizi şu Karşı karşıya pozisyonlarda , yan toplarda başarılı ancak uzaktan çekilen şutlarda çok zayıf . Bence Galatasaray çok çok iyi bir kaleci almalı yoksa , Ufuk' a şans verilmeli . Enyama' dan daha iyisi gerekir.

Yediği golde suçu topa atıyorum :) 3 mü 4 mü oldu bu dünya kupasında böyle hatalı goller :) Umarım gerçekleşir bu transfer

G.Saray'a sürpriz bir isim!

Beşiktaş ve Fenerbahçe'ye göre transfer döneminde sessiz kalan Galatasaray çalışmalarını büyük bir titizlik ile sürdürüyor.

Önceki sezonlara göre transferde daha temkinli davranan ve politikasını yıldız olmayan, savaşan, mücadele eden oyuncular üzerine kuran sarı-kırmızılı kulübün Twente'de oynayan Sırp stoper Slobodan Rajkovic'in ardından bu kez de Hapoel Tel Aviv'in kalecisi Vincent Enyeama'yı takibe aldığı ileri sürüldü.

Sport.co.uk adlı internet sitesinden Nigel Brown'un haberine göre; Galatasaray, Nijerya Milli Takımı'nın da kalesini koruyan Enyama'yı kadrosuna katmak için görüşmelere başladı.

Sarı-kırmızılı kulüp Enyama konusunda sessizliğini korurken, Nijeryalı kalecinin menajeri Andreas Muller Galatasaray'ın Enyema'yı transfer etmek istediğini dile getirdi.

Enyema için West Ham United ve Arsenal'in de devrede olduğunu ifade eden Muller, "Enyama için West Ham United ve Arsenal ile de görüşmelerimiz oldu ancak Galatasaray bu transferde çok istekli ve diğer takımlara göre bu transferde bir adım önde" dedi.

Enyama'nın transferi için Galatasaray ile görüşmelerinin sürdüğünü dile getiren Muller, "Arsenal, West Ham United ve Galatasaray ile birlikte Enyama için 8 teklif birden geldi. Gelen teklifleri değerlendiriyoruz ancak transfer konusundaki son kararı tabii ki Enyama verecek" ifadelerini kullandı.

Arjantin'in Nijerya ile oynadığı maçta göstermiş olduğu başarılı performansla tüm dikkatleri üzerine çeken Enyama 2007 yılından bu yana İsrail takımlarından Hapoel Tel Aviv'de forma giyiyor.

2002 yılından bu yana Nijerya Milli Takımı formasını da taşıyan 27 yaşındaki kalecinin, 2010 Dünya Kupası'nın ardından Hapoel Tel Aviv'den ayrılmasına kesin gözüyle bakılıyor.

2010 yılına kadar Hapoel ile sözleşmesi bulunan 1.85 boyundaki Vincent Enyeama'nın transfermakt'taki bonservis bedeli 2 milyon avro olarak gözüküyor ancak oyuncunun özellikle Dünya Kupası'ndaki başarılı performansı ve gelen tekliflerin 2 milyon avro'luk rakamı katlaması bekleniyor.

17.06.2010

Kaynak : Sporx.com dış haberler

Bu adamı çok tanımıyorum.Ama Bugün kü Yunanistan maçında ilk yediği golde topu elinden kaçırdı.Gerek var mı bu adam ?

bu kaleciyi alabilecegimizi sanmiyorum,macta alman sipiker talibini cok oldugunu ve dünyanin en iyi kalecilerden biri olacagini söyledi,

topu elinden kacirmasi bisey ifade etmez,oliver kahn 2002 dk finalinde ronaldodan ayni golü yemisti

bu kaleciyi alabilecegimizi sanmiyorum,macta alman sipiker talibini cok oldugunu ve dünyanin en iyi kalecilerden biri olacagini söyledi,

topu elinden kacirmasi bisey ifade etmez,oliver kahn 2002 dk finalinde ronaldodan ayni golü yemisti

Adam Artık 28-29 una gelmiş.Bu saatten sonra Olacağı kalmamıştır Adamın.Ya iyidir yada kötüdür.Bence Galatasaray Alabilir.

Yahu ne gerek var bu herife.

Ufuk'a hiç şans vermezsek Volkan,Rüştü gibi kalecimiz olmaz. Enayi gibi yabancı hakkını kaleciden kullanırız

2 maçtır izliyoruz.refleksleri çok iyi.uzaktan şutlarda güven veriyor.

fakat bugün elinden kaçırdığı topla maçı kaybettiler.

genel bazda bakılırsa,şahsen kaliteli bir kaleci..

Üst Alt