# Vincenzo Grella - Sayfa 99 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

# Vincenzo Grella

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Cevap: # Vincenzo Grella

Grella'yı hiç izlememiş insanların burda gelip sallaması normaldir.

Bari girip Pes veya FM'de profiline bakında içiniz rahatlasın.

Tugay sebebiyetli ve Kewell sebeple Premier League ve Avustralya Milli Takımı ile oynadığı çoğu maçı seyrettim. Sakatlığı olmasa, bu adam Xabi Alonso'nun bir boy altı.

Lucas Neill nasıl ki bizim lige fazla gelmiş, bu ligde adeta Pique gibi oynamışsa, Grella bu ligde adeta Xabi Alonso kesilir. Çok iyi denilebilecek bir pas yeteneği var. Top tekniği yeterli. Çok süratli. Cana'nın aksine daha dengeli oynuyor. Eğer sakatlık sorunu yaşamazsa, bizle oynadığı 3-4 maçın sonunda burada herkes "Greaaallaaaaa" diye bağırmaya başlar.

Diyeceksiniz ki sakatlık sorunu var. Evet var ancak atlattı. Ayrıca +2+2 kuralının olduğu bir ligde, Grella harika bir iş olur.

Hayri Cund'da bu adamı benim gibi çok iyi bilen ve bir çok kez seyredenlerden biri. Ve oda bu transferi istiyor. Konuşmuştuk daha önce forumda.

Kısacası, açın televizyonu, interneti vs. Bu adamın maçlarını seyredin. Tam bizim aradığımız tipte bir oyuncu.

noktası virgülüne katılmadığım bi yazı hocam kusura bakma:eek:,grella yı bende yeterince izledim,yani en azından izlediğimi düşünüyorum,sıradan bi oyuncu,ayrıca sakatlığıda cabası:eek:,d.k da görürüz falan diye bi hayli konuşulmuştu burda ama,ön libero olarak bi top kestiği görülmedi:eek:

Grella'nın Maldonado'dan farkı yok her premier lig topçusu kaliteli diye kafamızda bir kuram kurmuşuz yanlış

Adna S. nin ağzının suyu akıyodur şimdi.Dvd den izlemiştir bir kaç hareketini,"ouv ne savaşçı hemen alalım ,fiyatıda ucuz,hem FR bırakıp gidince 4-5-1 e de uygun".

Gelirse çocuğumu kes...Bi dakka lan?!:eek:Bu adam da gelirse büyük üçlümüz büyük dörtlü oluverir biz de anca kendimizi keseriz sinir stresten.:asd:

Madem transferi yeniden gündemde, Hayri Cund'un Grella analizi...

Grella mini analizi

Grella'nin oyun anlayisini tesbit edebilmek icin bir kac adet ozet goruntu izledim, tam olarak herseyi gostermese de genel olarak bir fikir veriyor. Kendisini en fazla gorebildigim goruntuler gecen ay oynanan Man Utd macindandi.

Anahatlariyla Grella tam bir on libero. Man Utd macinda yaninda orta sahada partneri olarak box-to-box oynayan Steven N'Zonzi vardi, ve Grella neredeyse yari sahayi 5-10 metreden fazla gecmemeye ozen gosteriyordu. N'Zonzi rakip ceza sahasinda gol ararken Grella santradan olan biteni izliyordu.

Man Utd maci diye olabilir bu durum ama, orta sahayi gecmemesi soylenmis olabilir. Orta sahayi gecmiyor, fakat rakibin hucumlarinda rakibi bozmak icin surekli hareket ediyor. Bir bakiyorum Nani'nin karsisinda, bir bakiyorum stoperlerin arasinda. Yani rakip set hucumu yaparken surekli olarak dinamik bir savunma yapiyor. Rakibi bozup, kolay pas yaptirmama gorevini iyi goruyor. Surekli dinamikimsi savunma yapiyor derken de Baris gibi kosup kosup basmiyor, rakibe gidiyor, rahatsiz edip baska bir bolgeye geciyor. Bu ozelligini begendim. Ne cok dinamik, ne de cok statik. Fakat hizli gelisen ataklarda biraz agir kaldigini dusundum. Bunda uzun sure oynamamasinin da etkisi olabilir. Zira Aralik ayindan beri ilk 11'de basladigi ilk mac, forma sansi buldugu da 4. macmis. Fizik olarak eksik gorundu ama suphesiz ki bu mac eksikliginden kaynakli.

Fiziksel eksiklik Berbatov'la girdigi bir ikili mucadelede yamulmasiyla da carpici olarak gozuktu, cok iri bir adam degil, ama fit oldugunda kolay kolay yikilmaz gibi duruyor. Yine Berbatov'la bir pozisyonda agir kaldigindan basit bir verkaci kacirdi, ceza sahasinda pozisyon olustu. Bunlari duzeltecektir kondisyon ve mac eksikligi giderilince.

Allardyce'dan Grella hakkinda bir soz buldum, onu paylasayim:

"He knows how difficult the Premier League is physically. We've not seen the best of his passing abilities yet and the fitter he gets and the more he copes with the pace, the more we'll see his outstanding passing moves."

Diyor ki Grella Premier Lig'in fiziksel olarak ne kadar zorlu oldugunu biliyor. Henuz onun pas yeteneklerini goremedik, ama daha fit olup, oyun hiziyla basedebildigi zaman onun mukemmel pas oyununu gorebilecegiz diyor.

Gercekten de Grella bir kac pasla beni mest etti. Oyunu guzel aciyor, saglam da bir ayagi var. Bu konuda Neill gibi biraz. Mesela macin basinda ceza sahasindaki Samba'ya indirdigi bir top var ki 10 numara. Baska bir macta da 30 metrelik cok guzel bir pasi vardi. Italya tecrubesi bu konuda ona katki saglamis belli ki. Teknigi ve ayagi gercekten duzgun.

Paslariyla ilgili birkac tane daha bilgi var, Guardian'in su sitesinde (Chalkboards | Create your chalkboard Chalkboards create | Football | guardian.co.uk) cok faydali bilgiler var, Grella'nin oynadigi ornegin Agustus ayindaki West Ham macina bakacak olursak,

daha garanti ve defansif oynayarak 32'de 31 pas isabeti tutturmus. Paslarin 3'te 1'i rakip yari sahada. Kendi mevkisinde yaptigi tum pas denemeleri basarili olmus. 4 tane kritik top calmasi var, iki tane sol acik mevkisinde bir adet sag bek ve bir tane de on libero pozisyonunda olmak uzere. 7 kere kayarak topu engellemeye calisip 5 kere basarili olmus, yine bunlar kendi yari sahasinin farkli bolgelerinde gerceklesmis.

Mesela Everton ve Aston Villa maclarindaki pas haritasina bakarsaniz gerektiginde hucuma katki saglayabildigini de gorebilirsiniz. Manchester macinda soyledigim gibi daha defansif oynamis ve bu haritada goruluyor, kanat oyuncularina Everton ve Aston Villa maclarinda hic destek olup pas yardiminda bulunmamis, daha cok mevkisini savunup 30-40 metrelik bir mesafede pas alisverisi yapmis, ama Everton ve Aston Villa maclarina bakarsaniz paslarinin sahanin her tarafina dagildigini ve sadece on libero olmakla kisitli kalmadigini ve gerektiginde box to box tarzi oynayabildigini de gorebilirsiniz.

Ozetle, Grella on libero olarak oynadigi Manchester United macinda rakibin kalitesi ve mac eksikligi nedeniyle bazi aciklar verdi. Hizli oyunculara karsi agir kalabildigini gordum. Fakat set hucumlarini iyi savunuyor, dengeli ve olculu basarak cok fazla alan daraltabiliyor.

Distance covered istatistikleri buyuk ihtimalle baya yuksektir kendisinin.

Izlemedim, ama Everton ve Aston Villa maclarindaki pas haritalari etkileyici. Sahanin her yerine yardima giden bir oyun sergilemis. Bu da cok yonlu bir oyuncu oldugunu gosteriyor.

Paslarinda %80-90lik isabet sergiliyor. Paslari hakkinda Allardyce'nin soyledikleri yeter. Ayagina hakim bir adam, Neill gibi ayni.

Premier Lig'in hizina alisamamis olabilir, cunku dusuk tempolu Italya liginde yillarca oynamis. O yuzden top calma istatistikleri 3'u-4'u gecmiyor. Oyun hizlaninca problem yasayabiliyor. Ama ligler arasindaki fark ve uzun suredir oynamamis olmasinin yarattigi sorunlar bize gelince iyi bir performans gosterecegini onerebilir.

Fiziksel olarak ne cok hizli ne cok yavas. Iri bir adam degil, 1.78 ve cabuk sayilir. Fazla guclu degil ama bunu sert oynayarak kapatmaya calisiyor. Surekliligi var oyun icinde, hareket halinde ve oyunu okuyarak rakibi bozan, sonra da arkadaslarina rakip sahada destek veren bir yapisi var.

Ben gorduklerime bakarak alinsin derim. Iyi bir kamp donemiyle takima cok faydali olacak bir oyuncu kazanabiliriz. Baris ve Topal'in karisimina pas yetenegi eklenmis gibi dusunun. Bence yerinde bir transfer olur. Fakat Blackburn 4 milyon pound vermis onun icin. Bu biraz dert olabilir.

2 görüntüyle analiz yapılmaz,bir adam hakkında analiz yapmak için minimum 5-6 maçını tamamiyle seyretmek lazım.

Gerçi analize filanda gerek yok ya dünyanın heryerinde Grella-Cana ile büyük bir takım göbek oluşturmaz.

fft1mm1125042.jpg

Transfer sezonunun başında Cim Bom'un gündeminden düşmeyen Avustralyalı orta saha oyuncusu tekrar listeye girdi. İngiliz basını, Blackburn Rovers'lı ön liberonun birkaç gün içinde Galatasaray'a imza atacağını ileri sürdü.

Teknik direktör Frank Rijkaard’ın transfer sezonunun başında alınmasını özellikle istediği Avustralyalı ön libero Vince Grella, Galatasaray’ın gündemine tekrar girdi. Uzun süre Sarı-Kırmızılı ekibin transfer listesinde yer alan ve yöneticiler tarafından da ismi doğrulanan Grella için İngiliz ekibi Blackburn Rovers’la Galatasaray’ın sıkı temas halinde olduğu ifade edildi. Dünya Kupası’nda Avustralya Milli Takımı’yla boy gösteren ancak kötü performansı sonrası gözden düşen orta saha oyuncusunun da Blackburn Rovers’tan ayrılmaya sıcak baktığı kaydedildi.

Neill ve Kewell faktörü

Milli takımdan kaptanı olan Lucas Neill’in yanı sıra bir başka vatandaşı Harry Kewell’ın da Cim Bom’la yeni sözleşme yapmasının ardından Grella’nın Türkiye macerasına atılmakta ısrarcı olduğu kaydedildi. Transferle ilgili görüşmelere geniş yer ayıran Ada basını ise anlaşmanın çok kısa sürede imzalanacağını ileri sürdü. Daily Mirror, Galatasaray’ın Grella için Blackburn Rovers’a 2 milyon Sterlin teklif ettiğini yazıp, tarafların şimdiden el sıkıştığını iddia etti.

Cim Bom'da hedef Grella - www.fanatik.com.tr

Daha kaliteli adamlar lazım bize, hala Blackburn'ün ilk 11'inde oynayamayan 31 yaşındaki Grella'nın peşindeyiz.

Yarım yamalak transfer yapacağınıza hiç yapmayın daha iyi.

yönetim kombine mi satmak istiyordu???? hmmm grella için gidip kombine alacak eleman var mi?

yada grella gerçekten iyi oyuncu mu??

bu adam kazmanin önde gideni,

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Üst Alt