# Vincenzo Grifo - Sayfa 3 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

# Vincenzo Grifo

Adem yine tokat manyağ yapmış kıt akıllı möchen bebesini hehe

GT-I9300 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Yada Türkiye´de Baskan´lar yaptiklari icin, hak ettiklerinden fazla prim yapmak istediklerinden dolayi da olabilir mi ? Türkiye´de baskanlar ekonomik acidan dersini calisip, sportif acidan dümeni eline aldiklarindan, batirdiklarina katiliyorsundur, heralde ?
Almanyada kulüpler şirket gibi yönetiliyor. Kulübün içinde bir çok pozisyon ve bu pozisyonlarda çalışan o işin uzmanları var. Bir çok Başkanın ismi bile bilinmez. Misal Cana neden Mönchengladbach başkanını Dursunu eleştirdiğin gibi eleştirmiyorsun demişsin, Almanya'da kulüp başkanları Medyada veya spor programlarında bile fazla eleştiri konusu olmazlar, çok nadir görülen bir durumdur.

Türkiye'de senin dediğine katılıyorum, bir yerde benim dediğime çıkıyor, Başkanlar herşeyin içindeler ve çoğu zaman misal futbol şubesine atadıkları adamlar bile Başkanın sözünden çıkamıyorlar ve böylece aslında işlevini yitiriyorlar.

Bu Ateş üfleyerek sönmez

Son düzenleme:
Almanyada kulüpler şirket gibi yönetiliyor. Kulübün içinde bir çok pozisyon ve bu pozisyonlarda çalışan o işin uzmanları var. Bir çok Başkanın ismi bile bilinmez. Misal Cana neden Mönchengladbach başkanını Dursunu eleştirdiğin gibi eleştirmiyorsun demişsin, Almanya'da kulüp başkanları Medyada veya spor programlarında bile fazla eleştiri konusu olmazlar, çok nadir görülen bir durumdur.

Türkiye'de senin dediğine katılıyorum, bir yerde benim dediğime çıkıyor, Başkanlar herşeyin içindeler ve çoğu zaman misal futbol şubesine atadıkları adamlar bile Başkanın sözünden çıkamıyorlar ve böylece aslında işlevini yitiriyorlar.

Bu Ateş üfleyerek sönmez

Peki, büyük baskancilik yaparak, türkiyede yasanan bu kepazeligi desteklemek dogrumudur ?

Türkiyede hemen hemen tüm başkanlar rezil ve iş bilmez olmuştur. Bur rahmetli cav cavı kenara koyarım belkide. Zaten kulüplerin mali yapılarıda tüm kulüplerin boşuna bu durumda değil. Birisinin döneminde sneijder ve drogba getirir kral ilan edilir. İnanılmaz gerzekce bir bakış acısı pro futbol sektöründe. Franz beckenbauer boşuna demedi fener sirt diye ki bu söz hepimize söylenmiştir ki sonuna kadar haklıydı adam. Sen gelmişsin inşaatcıdan bilmem enerji sektör uzmanından futbol sektöründe başarı bekliyorsun...:)
Gidip kapıcılık yapan kişiye ameliyat odasında ameliyata davet etmek gibi bir şey bu resmen. Sonra hasta ölünce ya niye öldü diye sorguluyoruz. Bu zihniyey değişmedikce hiç bir başarı gelmediği gibi iflas olmayada mahkumuz maalesef. Gerci zaten teknik iflas durumunda özelikle büyük dediğimiz kulüpler ya neyse.

Dursun özbek : turizim ve otelcilik uzmanı. Şu an Galatasaray başkanı ve floryada yerleşip transfer çalışmalarından sorumlu kişi...muhhahahhaha. Git avrupada futbol adama atar ölür gülmekten bu reziliğe arkadaş.

TT Ali Sami Yen ARENA !!!

Peki, büyük baskancilik yaparak, türkiyede yasanan bu kepazeligi desteklemek dogrumudur ?
Şimdi Adem kardeşim bana göre doğru sistem Almanyada veya İngilterede uygulanan sistem. Ancak bu bugün itibari ile Türkiyede mümkün değil, mümkün olacağada benzemiyor çünkü balık baştan kokuyor zaten. Doğru değil ama ne yazık ki ülkemiz futbol ve aslında spor sektörünün gerçekleri bunlar.

Bu Ateş üfleyerek sönmez

Şimdi Adem kardeşim bana göre doğru sistem Almanyada veya İngilterede uygulanan sistem. Ancak bu bugün itibari ile Türkiyede mümkün değil, mümkün olacağada benzemiyor çünkü balık baştan kokuyor zaten. Doğru değil ama ne yazık ki ülkemiz futbol ve aslında spor sektörünün gerçekleri bunlar.
Bu Ateş üfleyerek sönmez

Bu sistem TD mevkine dominent isimler gelince degisiyor... Ama sadece temporer bir sekilde... Sonrasi yine malum. Baskanlarin her boka maydonoz oldugu düzeni bozmak icin, öncelik ile medyatikligini desteklememek gerekiyor baskanlarin... ;) Birde taraftarlarin baskanlara yönelik beklentileri oluyor, adamin belki hic aklinda olmasa bile, bu isteklerden, bu cagrilardan sonra gaza gelerek, kendisi de zamanla daha fazla insiyatif almak istiyor.

Bu olay karsilikli isliyor, bunu anlamak gerekiyor.

Bu sistem TD mevkine dominent isimler gelince degisiyor... Ama sadece temporer bir sekilde... Sonrasi yine malum. Baskanlarin her boka maydonoz oldugu düzeni bozmak icin, öncelik ile medyatikligini desteklememek gerekiyor baskanlarin... ;) Birde taraftarlarin baskanlara yönelik beklentileri oluyor, adamin belki hic aklinda olmasa bile, bu isteklerden, bu cagrilardan sonra gaza gelerek, kendisi de zamanla daha fazla insiyatif almak istiyor.

Bu olay karsilikli isliyor, bunu anlamak gerekiyor.
Ben taraftarların başkanların umrunda olduğunu düşünmüyorum. Elde ettikleri Popülariteyi kendi işleri için kullandıklarını düşünüyorum

Kendi adıma konuşacak olursam, bugüne kadar Faruk Süren dışında yaşımın yettiği bütün başkanları canlı gördüm, sadece birini alkışladım oda her ne kadar çok başarılı olmasada Özhan Canaydın Başkandı çünkü saygıdeğer bir insandı.

Misal Ünal Aysal, kendisini severim kazandırdığı başarılar içinde saygı duyuyorum ama hatalarıda yoktu demem, hemde çok vardı. Adnan Polat misal büyük hayal kırıklığı, Dursun Özbek hakkında herhalde çok fazla konuşmaya gerek yok.

Bu Ateş üfleyerek sönmez

Son düzenleme:
Üst Alt