Yabancı Haklarımızı Nasıl Kullanmalıyız - Sayfa 4 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Yabancı Haklarımızı Nasıl Kullanmalıyız

Cevap: Yabancı Haklarımızı Nasıl Kullanmalıyız

biraz mantiksiz geldi yorumun, sanki yazdigimi hic algilamadan yazmissin gibi. emin olmadiklarim`da ki futbolcular kötü demedim zaten. baros`dan bir türlü verim alamadigimiz icin emin degilim kalmasinin faydali olucagindan. insua`nin bonservisi bana göre fazla.

O zaman;

Kötü futbolcu dediklerinle daha büyük bir hezimet olur.

defansa sağlam 2 tane yabancı şart.. her maç gol yiyoruz. ve çok pozisyon hataları yapıyoruz.. ayrıca allah rızası için şu takıma top çalan adam alınsın. top rakipteyken bir kere bakın yaa bir kere?? %100 faul yapıyoruz. hiç bir top çaldıgımızı hatırlamıyorm. anca rakip oyuncu pas hatası yaparsa top bize geçiyor.

Arda kalmalı.

Yerli:

Hamit

Yabancı: (İlk onbirde oynayacak)

1 kaleci

1 Savunma

1 Orta Saha

1 Kanat Oyuncusu

1 Forvet

Not: Bir de Selçuk olursa harika olur...

Ortalarda isimleri gezen 7-8 tane Turk oyuncu var. Onlardan alinabilenler alinip sonrasinda yabanci transferi ve hangi mevkilere yapilacagi da ona gore sekillenmeli. Yabanci her mevki icin 2-3 tane alternatif olabilir de Turk futbolcular icin bu alternatifler az.

Mesala Selcuk ve Hamit falan alinabilirse defans icin yabancilarin alinmasi, yerli iyi defanslar varsa onlarin alinip Selcuk ve Hamit alinamazsa oraya yabanci alinmasi gibi.

Plansiz bir sekilde davranip iste bu oyuncu hem iyi hem de fiyati uygun deyip orta sahaya yabanci bir oyuncu Hamit ve Selcuk vs. vs. ismi gecen oyuncularla gorusulmeden direk alirsak gene cok zorlaniriz seneye.

bugün milliyette okudum.. sezer öztürk fenerle anlaşmış. bir de selçuk inan da kesin fb ye gidiyomuş.. türk olarak takımda görmek istediğim iki adam da fenere gidiyo ya :SS

1 tane yabancı kaleci kesinlikle şart. Neill ve Kewell'ın gideceğini düşünüyorum. 2 tane kaliteli yabancı stoper şart.

Arda kesinlikle kalmalı. Selçuk İnan, Hamit Altıntop gibi kaliteli yerli oyuncular almalıyız. Alacağımız yerlilere göre diğer mevkilere kaliteli yabancı oyuncular alınmalı.

2 tane yabancı stoper

1 yabancı orta saha

1 yabancı sağ açık

1 yabancı forvet

ve 1 yabancı kaleci...

Kalması gereken yabancılar da Baros, Cana, Culio

romero - sabri - yabancı - hakan b. - çağlar - cana - selçuk - popov - yabancı - arda - baros // culio-pino-stancu- ?

Hakan balta demişken BAMI DA YAZ BARİ nede olsa farkları yok ayrıca kurduğun takım hangi kalite düzeyinde çok merak ettim ? adnan sezgin çizgisinde bir kadro olmuş :)

Ben her turnuvadan 1-2 tane parlayan kaliteli oyuncu istiyorum.

Scouting isi ilerlediyse banko oralara da bakarlar Cuneyt reise guvenimiz tammmm ;)

Omurgada kullanalım.

----Diego Alves----

Diawara------Nesta(Serdar Aziz,Ersan Gülüm,Emre Güngör)

----Alou Diarra----

Kanatlarda Arda,Volkan Sen,Berkin,Kazım gibi bir cok alternatif yerli bulunur. Ek olarak alabilersek Konoplyanka alınır sag veya sol kanada.

Orta saha icin bir sürü iyi yerli var. Alper Potuk,Selcuk Inan,Hamit Altıntop,Yigit Incedemir,Veli Kavlak,Mehmet Ekici gibi.

Forvet icinde bir sürü iyi yerli var. Cenk Tosun,Sercan,Mustafa Pekdemek,Cem Sultan,Anıl gibi.

Kısaca su omurgayı tamamiyle bir kuralım, gerisi iplik sökügü gibi gelicek.

Gitmesi gerekenler:

Ayhan, Sarp, Baris, Servet, Balta, Aydin, Pino, Baros, Zapata, Balta.

Kalmasi gerekenler:

Neill: Bu yil zaman zaman vasat maclari oldu kabul. ama bu takimda bu rezil ortamda oyuncu nasil motive olsun?? Neill kaliteli, savasci , stoper, bek, ön libero oynayabilen cok yönlü ve tecrübeli bir oyuncu. her türlü ise yarar abi. ilk yaridaki fb macini hatirlayin. Niang'i futboldan soguttu adam.

Cana: önüne iki tane kaliteli orta saha al, Cana da o adamlarin arkasini toplasin takima sertlik getirsin. ha Ayhan, Sarp oynayacaksa hic yazik etmeyelim adama. Su anda avrupada bir cok kulüp Cana icin agzindan salya akitir.

Insua: Cocuk bir sezon Liverpool da ilk 11 oynamis. Liverpool diyorum bak, boru degil. yasi genc, takima bagli, mücadeleci, önü acik, balta belasindan kurtacak. ne istiyorsunuz baska?? Ha Balta sayesinde verem olayim diyorsaniz Insua gitsin. 2 milyon- 4 milyon umrumda degil. dün Andre Santos attigi golü izleyin. rakip takim da böyle bir bek varken bizim taraftarin bukadar vizyonsuz olmasi canimi sIkIyor.

Stancu: Sürat var, teknik var, mücadele fazlasiyla var. takima alistiktan sonra goller de gelecek. adama 5 milyon vermisin. bu adami zararina yollamak ahmaklik olur. daha iyisini bulamayacagimiza adim gibi eminim. kesinlikle kalmali ve zaman verilmeli.

Culio: adam bir yildiz degil ama is yapacak bir oyuncu. top tutmasini biliyor, rakibi zorluyor, iyi bir sol ayagi var. lig uzun, böyle adamlardan zarar gelmez. orta saha, sol acik, sol bek, ofansif orta sahada siritmadan oynar. bu bile kalmasi icin yeterli bir sebep.

--------------

gelelim yerlilere. gitmesi gerekenleri söyledik.

kalmasi gerekenler:

Yekta: 4 milyon fazla ama yinede is yapabilir.

Arda: kaptan 100% kalmali. ezik medyaya inat, köpeklere inat. bizi sampiyon yapip öyle gitmeli.

Zan: kalmali. neden? adam hava toplarinda iyi, ayaga pas yapmasini biliyor ve tecrübeli bir oyuncu. onun bunun gazina gelmeyeceksin. Türkiye piyasinda alinacak stoper yok. Serdar Aziz, Serdar Kesimal, Ersan Gülüm'ü almak imkansiza yakin.

Semih Kaya: geri dönsün, rotasyona kullanilsin.

Caglar: umarim bu yilki gibi fazla sakatlik yasamaz.

Sabri: takimin bankolarindan.

Ufuk+Aykut: yedek.

-------------------

alinabilecek yerli oyuncular:

Tunay Torun: Hamburg ile sözlesmesi bitiyor. Ofansin her bölgesinde oynar. teknik ve zeki bir oyuncu.

Burak Kaplan: Leverkusen'den 500 bin gibi rakama rahatca alinir. solak, cogunlukla sag kanat da oynayan David Silva tarzinda bir oyuncu. cok teknik ve duran toplari muazzam kullanan bir oyuncu. 90 dogumlu.

Veli Kavlak: Rapid ile sözlesmesi bitiyor. ofansif orta saha, sag sol kanat oynar. süratli, teknik ve cok uzaktan etkili sutlari var.

Hamit Altintop: bizimkelere kalmis. bir sekilde ikna etmek lazim.

Selcuk Inan, Mehmet Ekici, Serdar Kesimal fln imkansiz bana göre.

------------

alinabilecek yabanci oyuncular:

burda sadece isim yazacagim:

Clarence Seedorf, Andrea Pirlo, Alessandro Nesta.

Gitmesi gerekenler:

Ayhan, Sarp, Baris, Servet, Balta, Aydin, Pino, Baros, Zapata, Balta.

Kalmasi gerekenler:

Neill: Bu yil zaman zaman vasat maclari oldu kabul. ama bu takimda bu rezil ortamda oyuncu nasil motive olsun?? Neill kaliteli, savasci , stoper, bek, ön libero oynayabilen cok yönlü ve tecrübeli bir oyuncu. her türlü ise yarar abi. ilk yaridaki fb macini hatirlayin. Niang'i futboldan soguttu adam.

Cana: önüne iki tane kaliteli orta saha al, Cana da o adamlarin arkasini toplasin takima sertlik getirsin. ha Ayhan, Sarp oynayacaksa hic yazik etmeyelim adama. Su anda avrupada bir cok kulüp Cana icin agzindan salya akitir.

Insua: Cocuk bir sezon Liverpool da ilk 11 oynamis. Liverpool diyorum bak, boru degil. yasi genc, takima bagli, mücadeleci, önü acik, balta belasindan kurtacak. ne istiyorsunuz baska?? Ha Balta sayesinde verem olayim diyorsaniz Insua gitsin. 2 milyon- 4 milyon umrumda degil. dün Andre Santos attigi golü izleyin. rakip takim da böyle bir bek varken bizim taraftarin bukadar vizyonsuz olmasi canimi sIkIyor.

Stancu: Sürat var, teknik var, mücadele fazlasiyla var. takima alistiktan sonra goller de gelecek. adama 5 milyon vermisin. bu adami zararina yollamak ahmaklik olur. daha iyisini bulamayacagimiza adim gibi eminim. kesinlikle kalmali ve zaman verilmeli.

Culio: adam bir yildiz degil ama is yapacak bir oyuncu. top tutmasini biliyor, rakibi zorluyor, iyi bir sol ayagi var. lig uzun, böyle adamlardan zarar gelmez. orta saha, sol acik, sol bek, ofansif orta sahada siritmadan oynar. bu bile kalmasi icin yeterli bir sebep.

--------------

gelelim yerlilere. gitmesi gerekenleri söyledik.

kalmasi gerekenler:

Yekta: 4 milyon fazla ama yinede is yapabilir.

Arda: kaptan 100% kalmali. ezik medyaya inat, köpeklere inat. bizi sampiyon yapip öyle gitmeli.

Zan: kalmali. neden? adam hava toplarinda iyi, ayaga pas yapmasini biliyor ve tecrübeli bir oyuncu. onun bunun gazina gelmeyeceksin. Türkiye piyasinda alinacak stoper yok. Serdar Aziz, Serdar Kesimal, Ersan Gülüm'ü almak imkansiza yakin.

Semih Kaya: geri dönsün, rotasyona kullanilsin.

Caglar: umarim bu yilki gibi fazla sakatlik yasamaz.

Sabri: takimin bankolarindan.

Ufuk+Aykut: yedek.

-------------------

alinabilecek yerli oyuncular:

Tunay Torun: Hamburg ile sözlesmesi bitiyor. Ofansin her bölgesinde oynar. teknik ve zeki bir oyuncu.

Burak Kaplan: Leverkusen'den 500 bin gibi rakama rahatca alinir. solak, cogunlukla sag kanat da oynayan David Silva tarzinda bir oyuncu. cok teknik ve duran toplari muazzam kullanan bir oyuncu. 90 dogumlu.

Veli Kavlak: Rapid ile sözlesmesi bitiyor. ofansif orta saha, sag sol kanat oynar. süratli, teknik ve cok uzaktan etkili sutlari var.

Hamit Altintop: bizimkelere kalmis. bir sekilde ikna etmek lazim.

Selcuk Inan, Mehmet Ekici, Serdar Kesimal fln imkansiz bana göre.

------------

alinabilecek yabanci oyuncular:

burda sadece isim yazacagim:

Clarence Seedorf, Andrea Pirlo, Alessandro Nesta.

Gitmesi grekenlere yazdığın Baros ve Servet dışındakilere katılıyorum, diğerleri zaten de gidecekler büyük ihtimalle..Sevetin yanına onun eksilerini kapatacak birisi alınırsa sorun olmaz..Bu arada Baltayı 2 kere yazmışsın, gitmesini o kadar istiyorsun yani ;)

Kalması gerekenlere yazdıklarına da aynen katılıyorum..Özellikle Stancu-Culio-Cana üçlüsü kalmalı..Stancu kendini gösterememiş olabilir ama iyi işler yapabilecek kapasitesi olduğuu düşünüyorum..Neill ve İnsua'yı gönderecekler gibime geliyor..

Alınması gereken yerliler asıl sorun teşkil ediyor..Gurbetçi tercih edilmeli dediğin gibi..Hamit ve Selçuk zor diye düşünüyorum..

Alınması gereken yabancılar kısmına katılmayacağım..Yaşlı oyuncular her ne kadar tecrübeli olsa da ne olacağı belli olmuyor..Bize daha genç oyuncular lazım..Paraya kıyıp genç-orta yaş alsın yeni yönetim...

İyi bir kaleci

İyi bir stoper

İyi bir solbek

İyi bir ön libero

İyi bir santrafor

Culio

Baros (+2' den biri)

Neill (+2' den biri)

Pino (+2'nin, +2'si)

Cana (+2' nin, +2'si)

Zapata, Insua, Kewell ve Stancu' ya bundan sonraki futbol hayatlarında başarılar. Eğer Cana Türk statüsünde oynarsa Kewell +2'nin, +2' si olarak bir sene daha kalabilir.

Üst Alt