# Yekta Kurtuluş - Sayfa 11 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu
Cevap: # Yekta Kurtuluş

2 senedir bu adamın gelmesini istiyorum, inşallah gelir, kaptanlığa yükselecek potansiyele ve karaktere sahip bir oyuncu...

Yekta pazarlığı

fotomac.com.tr / 15.01.2011 04:48

G.Saray, Kasımpaşa ile Yekta Kurtuluş için görüşmeleri sürdürüyor. Sarı-kırmızılıların, son olarak 3 milyon euro ve Mehmet Batdal'ı önerdiği bildirildi. Ancak Kasımpaşa, 5 milyon euro'dan aşağı inmiyor. Lacivert-beyazlı kulübün indirim yapması halinde yönetimin, Yekta'nın transferinin sonuçlandıracağı öğrenildi.

Fotomaç - Yekta pazarlığı

Bize kaliteli Türk oyuncu da lazım. Yekta gibi....

Yekta denen adam bir kere EU ile alınmaz.

Türkiye Ligi'nin sonuncusu takımın orta saha oyuncusuna EU ile mi fiyat biçiyorlar azcık akıllı olsunlar.

Avrupa ile ne alakaları var ki?

Türk Lirası değeri de 1 milyonu bir kuruş geçmez.

Galatasaray'ın bu oyuncuya verecek 3 Milyon EU'su mu var.

Avrupa'da ki scout ekibine versinler. Her sene 3 tane bu takımda ilk 11'de oynayıp fark yaratacak gurbetçi getirirler.

Bu ne lan. Türkiye Liginde top istop edebilen her adamın fiyatı 3-4 milyon EU'lardan başlıyor. Şaka mı anlamadım ki?

Hakikaten ciddi olamazlar diye düşünüyorum.

Kasımpaşa ile mantıklı şartlarda anlaşılıp transfer edilirse gelmesine çok sevineceğim bir oyuncu. Hem karakter hem de yetenek olarak Galatasaray'a layık bir oyuncu....

Best FM’den Özkan Öztürk'ün hazırlayıp sunduğu "Futbol Vadisi" programına katılan Sidal, takımdaki gol sorununu çözdüklerini, bir santrfor transferi daha yapabileceklerini ve Yekta’nın transferi için Galatasaray’la yapılan görüşmelerde son aşamaya gelindiğini belirtti.

"5 milyon avroyu getiren Yekta’yı alır"

İstedikleri bonservis bedelini veren çıkarsa ve anlaşma sağlanırsa Yekta’yı gönderebileceklerini söyleyen Sidal, Yekta’nın bonservis bedelini 5 milyon’dan 4 milyon avroya indirdikleri yönünde çıkan haberlerin doğru olmadığını belirterek, “5 milyon Avro’yu getiren Yekta’yı alabilir” dedi.

"Yekta Galatasaray yolunda"

Geçtiğimiz günlerde yazılı basında Galatasaray yönetiminin Yekta Kurtuluş için Kasımpaşa ile temaslarda bulunduğu, ancak bir takım pürüzlerden dolayı transferin gerçekleşmediği iddia edilmişti. Süha Sidal, Yekta’nın Galatasaray flörtü ile ilgili açıklamalarda bulundu.

Yekta için en ciddi teklifin Galatasaray’dan geldiğini belirten Süha Sidal, "Galatasaray’la yapılan görüşmeler sonucunda anlaşma aşamasına geldik. Ancak transfer henüz sonlanmadı. Tüm şartlarda anlaşma sağlandığı takdirde Yekta Galatasaray’a transfer olacak" diye konuştu.

“Gol sıkıntısını giderdik”

İyi bir takıma sahip olduklarını ve takıma çok fazla takviye yapmayı düşünmediklerini belirten Süha Sidal, yeni bir stoper transferi yaptıklarını, gerekirse bir santrfor transferi daha yapabileceklerini, ama gol sıkıntısını aştıkları için takımın şimdilik buna ihtiyacı olmadığını ifade ederek, futbolseverlerin ikinci yarı daha farklı bir Kasımpaşa izleyeceklerini söyledi.

çok iyi bir oyuncu ama 5 milyon tabi ki etmez...

5 milyon a gelmicek ki arkadaslar onu ölesine söylemişlerdi yekta alırsak culio nun yanına süper olur hem türk oyuncu yası daha 24 25 ohh daha ne olsun

İngilizler Yekta'ya para vermezler.

İç piyasada kral oluyor ya bu adamlar,ona yanıyorum.

Klişe olacak ama yerli piyasasının içine edenler Aziz Yıldırım ve Yıldırım Demirören'dir. Türk oyunculara yüksek meblağlar verilebildiğini gören Anadolu kulüplerinin de bir tarafları kalktı böylece. Yabancı sınırının kalkmasına karşıyım ancak böyle giderse bu sınırlamanın kalkması elzem olacak. O zaman Anadolu kulüpleri görürler hanyayı Konya'yı.

Klişe olacak ama yerli piyasasının içine edenler Aziz Yıldırım ve Yıldırım Demirören'dir. Türk oyunculara yüksek meblağlar verilebildiğini gören Anadolu kulüplerinin de bir tarafları kalktı böylece. Yabancı sınırının kalkmasına karşıyım ancak böyle giderse bu sınırlamanın kalkması elzem olacak. O zaman Anadolu kulüpleri görürler hanyayı Konya'yı.

aynen katılıyorum.futbolcuları uzun süreli sözleşmelerle esir eden anadolu klüpleri bir büyük klüp istediğinde uçuk rakamlar söylüyorlar.Bugün piyasaya baktığımızda 6-8 m. euroya çok iyi yabancı futbolcular transfer edebiliyoken anadolu klübünden alınıp ne olcağı belli olmayan oyuncularada aynı parayı vermek çok mantıksız ve ahlak dışı.Başta kayserispor olmak üzere anadolu klüpleri bu bonservis bedellerini belirleyip 5 senelik imza attırdıkları oyuncuları daha büyük bir takıma inanılmayacak bonservis bedelleri talep edip klüpleri caydırdılar.Çok futbolcunun bu şekilde kariyeri ile oynadılar.mukavele imzalamak istemeyen oyuncularıda kadro dışı bırakıp hatta ve hatta tehdit ettiler.

Yabancı sınırlaması kalkması durumunda türk futbolunun daha çok ilerleme kaydedeceği aşikar.kısa sürede Selçuk inan, ömer şişmanoğlu,yekta kurtuluş vb. topçularda bu bonservis sorunu yaşanacak.Milan barosun 5m euroya transfer edildiği bir borsada yekta için 5m neden??????

Bülent Akın'a 8 milyon Dolar veren de bizdik.

2 milyon, hadi 3 olsun ama asla bir kurus daha fazla verilmemeli

eder mi, etmez mi, bunlardan bahsetmiyorum

beni ilgilendirmez, benim icin önemli olan adam gibi takim görmek

fakat cok para verilirse , topcu zorlanir, tabata, ismail, topuz örnegi ortada.

Üst Alt