yeni neslin ilginç akımı: sınıfta ders işlenirken dans etmek - Sayfa 3 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu
Kayapınar ilçesinde bir okulda öğretmenlik yapan Yasin Güneş, davranışlarını beğenmediği öğrenciyi okul idaresine bildirdi. Velisi çağrılan öğrencinin yakınları, öğretmeni tekme tokat dövdü.

neye istinaden dersi anlatanın cahil olduğunu idaa ediyorsun dostum sen o dersi anlatanı kişisel olarak tanıyormusun
başlık yeni nesil ya nasıl ki o dingilleri tanımıyoruz hocayı da tanımıyoruz ki videoları da izlemedim ama genellersek hocaların ekseriyeti tıpkı müdürler ve talebeleri gibi cahil eskiye göre... Hem de baya bir cahil...

başlık yeni nesil ya nasıl ki o dingilleri tanımıyoruz hocayı da tanımıyoruz ki videoları da izlemedim ama genellersek hocaların ekseriyeti tıpkı müdürler ve talebeleri gibi cahil eskiye göre... Hem de baya bir cahil...

ben öğretmenim canım kardeşim

o iş öyle sizin dışarıdan gördüğünüz gibi değil

tabi meslekte çürük elmalarda var her meslekte olduğu gibi

o öğrencileri disipline etmek cok kolay ancak aldığın her tedbir sana soruşturma diye gerisin geriye dönüyor.

derste söylediğin her cümle birileri tarafından sana yol su elektirik olarak dönebiliyor

toplumda saygı kalmamış bunu sosyal hayatta da çok rahat görebiliyoruz
sevgi desen hak getire

her öğretmen mesleğe idealist olarak başlıyor ancak zamanla soguyor soyutluyor kendini

bilimsel anlamda, eleştirel düşünmeye sevketmek anlamında çocukları bilinçlendirme anlamında yaptığın her eylem başına bi iş olarak dönebiliyor

mesela Kitap tavsiyesinde bulunamazsın
mesela ders kitabı yetmediğinde kaynak sunamazsın
mesela ödev veremezsin
mesela olumlu davranış kazandırmak için çöpünü yere atan öğrenciye o çöpü yerden aldırıp çöpe attıramazsın

daha bir çok şey

ben öğretmenim canım kardeşim

o iş öyle sizin dışarıdan gördüğünüz gibi değil

tabi meslekte çürük elmalarda var her meslekte olduğu gibi

o öğrencileri disipline etmek cok kolay ancak aldığın her tedbir sana soruşturma diye gerisin geriye dönüyor.

derste söylediğin her cümle birileri tarafından sana yol su elektirik olarak dönebiliyor

toplumda saygı kalmamış bunu sosyal hayatta da çok rahat görebiliyoruz
sevgi desen hak getire

her öğretmen mesleğe idealist olarak başlıyor ancak zamanla soguyor soyutluyor kendini

bilimsel anlamda, eleştirel düşünmeye sevketmek anlamında çocukları bilinçlendirme anlamında yaptığın her eylem başına bi iş olarak dönebiliyor

mesela Kitap tavsiyesinde bulunamazsın
mesela ders kitabı yetmediğinde kaynak sunamazsın
mesela ödev veremezsin
mesela olumlu davranış kazandırmak için çöpünü yere atan öğrenciye o çöpü yerden aldırıp çöpe attıramazsın

daha bir çok şey
Doğru ama eski öğretmenler daha bilgiliydi üstat yapacak bir şey yok göz var nizam var şimdi 23 yaşındaki bir öğretmen ne biliyor da ne analatacak o da çocuk?

Eee Öğretmenlerin, Öğretmenliğin içine sıçarlarsa olan bu. Adam bir şey diyemiyor ki ağzını açamıyor eşek heriflerde tepesine çıkıyor akım falan ayağına.

Biz iyi kurtulmuşuz ve muhtemelen aklı başında yetişen son nesillerdeniz. Bu mallardan bir bok olmaz

Ben de bir şey sandım. Ortaokul zamanında bulunduğum sınıfta çok daha beterleri yapılırdı. Sınıfın yarısından fazlasını hala görüyorum. Sınıfta yaramazlık yapan o ergenlerin hepsi üniversite okumuş hepsi düzgün insanlar.

Ancak yanlış da anlaşılmasın. Bugünkü çocukların eğitim anlamında düzgün olduklarını düşünmüyorum. Eğitim sistemi çökmüş bitmiş durumda. Dünya haritasında Türkiye’nin yerini gösteremeyecek yüzbinlerce öğrenci olduğuna adım gibi eminim. Bunun suçu da yaşları gereği ilgi görmek adına tuhaf hareketler yapan bu çocuklar kesinlikle değil.

Üst Alt