Yeni Teknik Direktörümüz Frank Rijkaard - Sayfa 82 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Yeni Teknik Direktörümüz Frank Rijkaard

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Cevap: Yeni Teknik Direktörümüz Frank Rijkaard

ben anlamıyorum bızım basını hemen futbolcuları tanıyormusunuz dıye soruyorlar adam tanısa bıle ayrıntı verırımı orneın ardaa cok ıyı dese onun yerınde oynayan adam sezon baslamadan umudunu keser

ohhh keyfim yerinde içim rahat. eminim bizim topçularda da hyecan vardırç çünkü böyle bir dev isimle çalışmak şaka gibi. en basit M. Sarp sen gel Bursa da GS mize ve hocan Dünyaca ünlü Barça nın eski hocası Rijkaard olsun :))

Burak nerde Burak1!!

Lincoln cüler bakın. lincoln ya adam olur. 90 dk Messi - İniesta - Xavi - Henry gibi ileri geri koşar ve süper topunu oynar. Veya Ronaldinho ya yaptığı gibi 1 kere uyarır 1 kere ceza verir sonra ise Yolunu verir Kapı Dışına koyar.

Ronaldinho yu yolladı kim kaybetti!! kendisi milan da sürekil yedek ve bitti. ama Barça ŞL - lig - Kupa hepsini alıyor Messi - Henry coştukça coşuyor :)

Ordak "Burak nerde Burak1" deki esas oğlan ben miyim?:D

Her mesajımda daha kalitelisi gelmeyecekse Bülent hoca kalsın diyordum.

Rijkaard'ın gülmemesine takılmışlar ki bence kesinlikle böyle olması daha iyi. Örnek; Bir Fatih Terim, bir Mourinho. Yerse adamların karşısında gıkını çıkarsana.. hık desen çevirir geri sokar.. Türkiye basınınada böyle adam lazım. Fazla konuşmuyacaksın. Sakin ve soğukkanlı olacaksın.

İnşallah çok başarılı olucak.

Üstad dediklerinin tümüne katılmakla beraber dediğin gibi başarının anahtarının sabırdan geçeceğini düşünüyorum. Rijkaard'ın basın toplantısındaki yüzüne baktım nereye düştük der gibi bakıyordu :) Hiç alışık olmadığı bir ülkeye geldi.

Hayır, surat ifadesi ondan değildi. Hem yöneticiler hem de o aşırı yorgunlardı. Gün boyu yol tepmişler ve yol yorgunluğundan felekleri şaşmıştı. Şaşkınlık falan yoktu. Bu adam her hafta sonu 90-100 bin kişinin önüne çıkmış. Havaalanındaki 500 kişi mi şaşırtacak. :)

Rijkaard'ın gülmemesine takılmışlar ki bence kesinlikle böyle olması daha iyi. Örnek; Bir Fatih Terim, bir Mourinho. Yerse adamların karşısında gıkını çıkarsana.. hık desen çevirir geri sokar.. Türkiye basınınada böyle adam lazım. Fazla konuşmuyacaksın. Sakin ve soğukkanlı olacaksın.

İnşallah çok başarılı olucak.

sız lıge ısınınca gorun basınla dalga gecer ıspanyada oyle yapıyormus

Rijkaard maçı izliyor mu bilmiyorum ama bugün Sabri muhteşem oynayacak buraya yazıyorum hocanın gözüne giricem diye:D

Hayır, surat ifadesi ondan değildi. Hem yöneticiler hem de o aşırı yorgunlardı. Gün boyu yol tepmişler ve yol yorgunluğundan felekleri şaşmıştı. Şaşkınlık falan yoktu. Bu adam her hafta sonu 90-100 bin kişinin önüne çıkmış. Havaalanındaki 500 kişi mi şaşırtacak. :)
Abi stadyuma çıkmak ayrı birde hava alanında milletle kucak kucağa dolaşmak ayrı durum :) İlgi, alaka burada gelen bu tip adamları her zaman şaşırtır. Yorgunluk bencede vardı hallerinden belli.

gençlerrer gençlerr

Dıkandımm :) geberdimmm... ANTU kan ağlıyorrr....

AyB_FB

Frank Rijkaard gs de

şimdi yine adamı beğenmeyenler olucak ama bence iyi iş yaptılar..

şu son 2 gündür transfer gelişmeleri hoşuma gitmiyo..

YAGO

Frank Rijkaard gs de

3 sene şampiyonluk sözü veren başkana öyle misillemeler yapiyolarki sözünü yedirecege benziyor bu hamleler .. acı ama gerçek olan bu gibi

Mesajı Gönderen: AyB_FB:cLink:0050883

şimdi yine adamı beğenmeyenler olucak ama bence iyi iş yaptılar..

şu son 2 gündür transfer gelişmeleri hoşuma gitmiyo..

evet gayet mantıklı seçim yaptılar ve onlar için de gayet mantıklı transfer.

Bu haberi duyana ve Daum ile anlaşana kadar çok isterdim Rijkard ı.

Ama görüyorum ki‚ kafa basmıyormuş elemanın

ya su linderoth eski linderoth olsa, tam rijkardin istedigi tarz bi adam olurdu ya

ne bahtsiz bi olay oldu bu adamin sakatligi

Değerli Renkdaşlarım ;

Frank Rijkaard için yorum yapmayacağım. Herkesin gördüğü bildiği ve herkesin kendine göre yorumuyla haklı olabileceği bir konu. Onun için polemik yaratmak istemiyorum. Sadece "Camiamıza Hayırlı olsun" diyorum. İnşallah düşlerimizdeki beklentilerimize cevap veren bir Teknik Direktör olur.

Benim dikkatinizi çekmek istediğim başka bir konu var. O da yardımcısı Johan Neeskens.

Neeskens'i çok önemsiyorum. Bizim 1970 'li kuşağa Dünya futbolunu sevdiren efsanelerden birisi. İsmini okuduğumda gerçekten de inanamadım. Hollanda futbolu'nun çok önemli ve efsanevi futbolcularından Cruyff'un belkide efsane olmasının en büyük faktörlerinden birisi de Neeskens 'dir. Siyah-beyaz TV'nin ülkemizde Avrupa futbolunu imrene imrene seyretmemize vesile olan görüntülerinde Neeskens hayranı olanlardan birisiydim. Hollanda orta sahasını bir maestro gibi yönetmesi, Rep, Renssebbrink ve Cruyff'a çıkardığı enfes gollük paslar, uzaktan Almanların efsane kalecisi Maier'in uzaktan yolladığı füze gibi şutlar hala daha gözümün önünde canlanır. İnanın dostlar ; Cruyff olmasaydı belkide Hollanda'nın efsanesi Neeskens olurdu.

hollanda1974.jpg

İşte O Hollanda Milli Takımı ve Johan Neeskens

1970 'li kuşağımızın sinema ortamlarında ve Tv 'de izlediği özellikle 1974 Dünya Kupası finalinde O zaman ki Batı Almanya'nın Olimpiyat Stadında oynanan maç geldi birden gözümün önüne, burnumun ucu sızladı.. Oyunun başlarında Neeskens'in Maier'e attığı penaltı golü ile 1-0 öne geçmişti. Hollanda harika futbol oynamasına rağmen ilk yarının ortalarına doğru Alman efsanelerinden Breitner Almanlar'a yine bir penaltı golü ile beraberliği getirmişti. Yine ilk yarının bitimine doğru Almanların gelmiş geçmiş en büyük golcüsü Gerd Müller son sözü attığı golle söylemiş ve İkinci yarıda Yine Hollandalılar oynamış, Almanlar seyretmiş şeklinde geçmiş, Almanlar 1974 Dünya Kupası finalinde Hollanda'nın mükemmel oyununa rağmen 2-1 kazanarak kupayı almışlardı. İşte Neeskens oradaki hayallerimizde olmak istediğimiz futbolcu tiplerinden ve hayranı olduğumuz futbolculardan birisiydi. ve 25 yıl sonra o efsane Galatasaray'da ve inanamıyorum. İnşallah "Hagi" nin Galatasaray'a katkılarının fazlasını verebilseler ve tarihimize geçseler dileklerimle..

Hayırlı olsun diyorum.

Bu anımı paylaşmak istedim.

Sevgiyle kalın.

Rijkaard geldi, acayip sevindik. Kendini ispatlamış bir teknik direktör. Yaşı, kariyeri, yaklaşımı tam karar. Beni en çok sevindiren de "sabır" kavramının öne çıkmış olması.

Böyle birine sabretmek kolay belki, ama yine de:

Bu sene şampiyon olamasak da, sabredip Rijkaard'ın sistemini oturtmasını bekleyeceğim.

Diye yemin edebilir miyiz? Ben ediyorum.

İnşallah yemini işletmeye gerek kalmaz

Alıntıdır

Yemin ediyormuyuz arkadaşlar.:)

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Üst Alt